Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii backup manager yardım lütfen!

Gönderen gallade01 
Re: Wii backup manager yardım lütfen!
20 July 2010 14:08
io read, heading file diyor sonra aşağıda error reading iso diyor...ya bu isonun başından çok şey geçti ben şimdi tekrarrardan extract yapıyorum yeni bi tanesini duruyordu parçaları smiling smiley tuzruhu bu arada sizin rehberinizde birşey sormuştum bakabilir misiniz??

20 July 2010 14:10
Cevap verdim.
20 July 2010 14:11
gallade01
io read, heading file diyor sonra aşağıda error reading iso diyor...ya bu isonun başından çok şey geçti ben şimdi tekrarrardan extract yapıyorum yeni bi tanesini duruyordu parçaları smiling smiley tuzruhu bu arada sizin rehberinizde birşey sormuştum bakabilir misiniz??
Hocam io read'i takma kafana. Onu bende de diyor ama bu ISO'nun çalıştığı download ettiğim sitede çok kullanıcı tarafından yazılmıştı.

Extract etmene gerenk yok yani. IO read hatalarını escape'e basılı tutarak geç.

Açıkçası neden veriyor emin değilim ama DVD5 olmasına bağlıyorum biraz. Çünkü normalde oyun DVD9 ve boyutu düşürmek için içindeki video'ları değiştirmişler falan, oynanmış accık smiling smiley
20 July 2010 14:11
teşekkürler smiling smiley hmm bir dakika ben braz daha deneyeyim...

ya yok ben yanlış dosyayı seçiyormuşum meğer, yaptım load ISO dedim doğrusunu seçtim hata raporu verdi smiling smiley 3 kere yaptım "hata raporu-gönderme" hata raporu-gönderme" grinning smiley grinning smiley

2 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 14:16 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
20 July 2010 14:17
gallade01
teşekkürler smiling smiley hmm bir dakika ben braz daha deneyeyim...
Dene dene grinning smiley

Bu arada eğer olmazsa "USB Loader GX rev919 with Rev. 17" ile de çalıştırmayı deneyebilirsin. (Bunu bir sitede okudum ama bu programın daha yeni versiyonu da olabilir, bu entry girildiğinde son versiyon rev919 falandı belki)
20 July 2010 14:27
ya bi dakka ya flashdiskimin dosya sistemi RAW yazıyor! bir problem var mı?? yoksa tekrar formatlayayım mı?
20 July 2010 14:28
Ben sana gerekli açıklamayı diğer konuda yazmıştım. Oraya bak.
20 July 2010 14:29
Arkadaşlar bir araya gelip para toplayalım ve gallade01'e orjinal bir SSBB hediye edelim. Bu gidişle çok adam harcar burada smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
20 July 2010 14:31
Bir de SS koysa süper olur.
20 July 2010 14:32
grinning smiley ya ne kadar bu orjinal ssbb acaba?
20 July 2010 14:41
gallade01
grinning smiley ya ne kadar bu orjinal ssbb acaba?

50 tl'ye ikinci el buluruz sana, 50 üyemiz birer tl verse yeter :p

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)

1 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 14:50 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
20 July 2010 16:15
tongue sticking out smiley

vazgeçicem zaten yakında...

1 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 16:21 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
20 July 2010 16:22
gallade01
tongue sticking out smiley

vazgeçicem zaten yakında...

Neyden? Alt alta 3'er 4'er mesaj atmaktansa memnun olurum.

20 July 2010 16:31
hayır ssbb den... yani buraya kadar gelmemin nedeni aşırı istemiş olmamdı ama olmuyo demek ki yani özellikle siz ve tuzruhu ve bir kaç kişi daha çok uğraştı benim için ama olmuyorsa da olmuyormuş...
20 July 2010 16:32
komut satırında wii yazınca bir hareket olmuyor mu?
20 July 2010 16:32
gallade01
hayır ssbb den... yani buraya kadar gelmemin nedeni aşırı istemiş olmamdı ama olmuyo demek ki yani özellikle siz ve tuzruhu ve bir kaç kişi daha çok uğraştı benim için ama olmuyorsa da olmuyormuş...

Evet şarkısı da var, olmayınca olmuyor smiling smiley

20 July 2010 16:35
oluyooor... sizin dediğiniz gibi wii <drive letter> list flan gibi 8 şey çıkıyor...
20 July 2010 16:54
geri kalanı da oluyor yani format filan bitek şu add olayı olmuyor...
20 July 2010 20:23
Gallade rehberleri okumadığını seziyorum.

Burayı dikkatlice okurmusun? yanlış yaptığın birşey var.

Ben onlarca kez yaptım hiç sorun çıkmadı.

Örnek oyun atmak:

Önemli Not: Bu arada söylemeyi unuttum mu bilmiyorum ama rehberleri okuduğunu farzediyorum. Komut satırında iken oyunları attığın dizinde olmalısın veya atarken oyunların bulunduğu dizini aynen yazmalısın. Örnekle açıklayayım.

Oyunlarımız C:\wiigames klasöründe olsun.

Biz komut satırına CMD ile girdiğimizde C:\Users\kullanıcı ismi\desktop komut satırına gidiyoruz. C:\'ye geçmemiz gerekecek. Bunun için cd\ komutunu kullanıyoruz ve cd wiigames yazarak oyun klasörüne giriyoruz. (ben wiigames'i örnek olarak yazdım siz ne isterseniz öyle yapıyorsunuzdur)..

flash diskimizde G sürücüsü olsun. (Sizde neyse onun sürücü harfini kullanacaksınız). Oyunumuzda ssbb.iso olsun.

Burada:
C:\wiigames\wii g add ssbb.iso yazıp enter'e basıyoruz. (Not: komutlar arasında boşluğu unutmuyoruz)

Ahanda resmi:

20 July 2010 20:30
Bugün ben de bir flash disk ve wii backup manager kombosu ile problem yaşadım (formatlama esnasında)

Döndüm tuzruhu'nun bahsettiği wbfs_win.exe'ye... bu arada her bir şeyi c'nin altına attığını varsayarsak (her bir şeyi C:\ altına kopyala yani), tuzruhunun wii.exe olarak isimlendirdiği şeyi özetle şöyle kullanabilirsin...(flashdisk d ismiyle windows'a bağlı varsayarsak)

Start -> Run ->  cmd 

C:'ye geçmek için
cd c:\

Formatlamak için
wii d init

C:\ altındaki SSBB.iso'yu atmak için
wii d add ssbb.iso
Sırasıyla bunları yapıp hala atamıyorsan ya SSBB'ye has bir problem ya da elindeki flashdiske...

2 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 20:33 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
20 July 2010 20:32
Eğer MSN'ye gelirse arkadaş ben birde MSN üzerinden bakıcam probleme.

Tabi kabul ederse uzaktan yönetim ile sorunu kontrol etmeyi düşünüyorum.

Edit: 15 dk daha bekleyeceğim hareket çıkmazsa senede 1 kere açtığım MSN'yi kapatacağım.

1 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 20:49 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
20 July 2010 21:30
ekledim sizi ve ben o geçme olayını yapmamışım heralde!!!! dur bakim sorun çözülür mü...

KALBIM SIKIŞTI!!! allahım oluyoooor oluyooor oluyorrrrrrrrrrrr the finger smiley smiling smiley eye popping smiley winking smiley yehuu!!!

ya bu nası oldu yaaa ben nası bunu göremedim kii! halbuki süper okumştum rehberi 4-5 kez yapmıştım!!!

ya tuzruhu şu msn olayı için çok teşekkür ederim beklettiğim için de özür dilerim çünkü PC'de değildim o ara...hadi bakalım oyun çalışır inşallah, ya yemin ederim siz nası insanlarsınız çözemediğiniz şey yok ben de artık yani tuzruhu wiicrazy flan çözemiyosa demekki olmiycak filan diye düşünürken oldu resmen hala şokunu atlatamadım kusuruma bakmayın smiling smiley smiling smiley hot smiley eye popping smiley smileys with beer

yaa tuzruhu çıkmış, bu muhteşem anı benimle yaşasın isterdim o kadar uğraştı saolsun smiling smiley

daha %56 smiling smiley neyse yaa değer en azından smiling smiley ha bide bi ara error reading wii disc sector(size mismatch) : no error dedi ben tekrar başlattım öyle bi error almadım umarım yine kursakta kalmaz ... smiling smiley

ya allah allaaah aynı erroru verdi tekraaar! yoksa yine mi kursakta kaldıı?

neyse yaa bugunluk bir ara verip eskilerle oynayalım yarın geldiğinizde yardımcı olursunuz umarım smiling smiley tekrar saolun, hoşçakalın...

8 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 22:40 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
21 July 2010 10:49
iyi öğlenler smiling smiley dün yaptığım şey yine başarısız oldu vee error reading wii disc sector(size mismatch) : no error dediii, bilen var mı?
21 July 2010 11:02
İndirdiğin kopya problemli, Rardan cıkardı isen test etmesini sağla, torrent ise gene aynı şekilde "force check" i çalıştır mümkünde başka kopya indir
21 July 2010 11:06
yani oyunla alakalı bir problem diyosun... test etmesini sağla ne demek ki?
21 July 2010 11:25
eğer test edip problemi tespit edip düzeltemiyor isen o zaman başka kopya indirmeyi dene
21 July 2010 11:31
anladım smiling smiley peki ben biraz daha uğraşayım, çok teşekkürler smiling smiley
21 July 2010 13:52
gallade01
iyi öğlenler smiling smiley dün yaptığım şey yine başarısız oldu vee error reading wii disc sector(size mismatch) : no error dediii, bilen var mı?

Bu hatayı ne yaparken aldın?
21 July 2010 18:03
oyunu flashdiskime atarken %56 filandı o aralar...
22 July 2010 06:08
Dün akşam çatır çatır oynadım ayıptır söylemesi grinning smiley

Dediğim yöntem ile ISO dosyasını wiiscrubber ile açmıştım, trim denen fonksiyonu ile farklı bir iso olarak kaydettim tekrar. Dosya boyutu 4 GB'tan 7 GB'ta çıktı. Bu arada ISO'yu açarken ve trim yaparken en azından 200 kere IO Read error aldım, hepsini escape ile geçtim ve sonuçta bir iso oluştu. Oluşan bu 7 GB'lık iso'yu Wii Backup Manager ile açtığımda oyunun adını sanını gösterdi (öbür iso'da oyunu açınca sağda %100 yazıyor ancak solda oyunun adı gelmiyordu) neyse seçtim oyunu ve wbfs'ye çevir dedim. Çevirdiği wbfs 3.8 GB oldu. Bunu diske koydum ve oyunu başlattım hiç sorunsuz.

Bence dediğim yöntemle şansını bir dene. Madem başka oyunları rahatça oynuyorsun, belkide dosya boyutundan sorun yaşıyorsundur ne bileyim. Çevir wbfs'ye, insin 3.8 GB'ta, ardından at diske ve dene. Daha önceki mesajımda da dediğim gibi IO read error alırsan geç gitsin.
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 23
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!