Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii backup manager yardım lütfen!

Gönderen gallade01 
Re: Wii backup manager yardım lütfen!
19 July 2010 20:25
şey ben denedim sizin dediğinizi şöyle yaptım... flashdiskimi wbfs olarak biçimlendirdim-wbfs manager'da G: sürücüsünü yani flashdiskimi seçtim- browse dedim ssbb.iso yu tıkladım- garip garip türkçe olmayan harflerle bişeler yazan bir kutucuk çıktı, kutucuğu sağ tıklayıp add to drive dedim-kutucuğun sol alt köşesinde yeşil bir "tik" işareti çıktı-en altta da used space:0.4 gb yazıyor... ama soldaki kutucukta hiçbirşey yok, şimdi ne yapmaşıyım?

19 July 2010 20:25
Genç ne oldu son durum? Dürüm bildir bir.

ISO'nun boyutu ne demiştin sen? Byte cinsinden verir misin, explorer'da sağ tıklayınca özelliklerde söyler.

ps: Şüphelendiğim durum bu indirdiğinin de ciso olması...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

2 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 20:27 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 20:42
4,699,979,776 bayt ve ISO dosyası yazıyor smiling smiley
19 July 2010 20:48
gallade01
4,699,979,776 bayt ve ISO dosyası yazıyor smiling smiley

Ok o zaman ciso değil.. Neden problem çıkıyor bilemedim, şimdi oyun bozuk deyip yine yanlış yönlendirmek te istemem...

deneyebileceğin son ihtimali söyleyeyim... flashdiski ntfs olarak formatla sonra oyunu

/wbfs/Super Smash Bros Brawl [RSBP01]/RSBP01.iso
şeklinde atmayı dene...

ps: bu arada ben de oyuna kendi diskimde bakmayı denedim de nasıl yapmışsam bu oyunu ben de transfer edememişim gibi gözüküyor wbfs'den ntfs'e geçiş esnasında bir şekilde...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)

1 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 20:59 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 20:58
e peki bundan bir önceki yanıtıma ne diyorsunuz? yani yaptıklarım doğru mu? çünkü ben wii backup manager ile de denedim ama iso olmasına rağmen olmadı ya sanırım backup manager la ilgili bi problem var acaba oyun çok mu büyük yani formatını .001 / .002 vb çevirmeden parçalama imkanımız var mı? bide ben iso formatından wbfs formatına çevirme programını buldum ve oldu ama şimdi ben de şöyle düşündüm, ben tekrar flashdiskimi biçimlendirsem ama ntfs olarak çünkü fat32 nin 4 gb tan fazla almadığını söylemiştiniz, sonra wbfs formatına çevirdiğim ssbb oyununu manual olarak flashdiskime koysam ne dersiniz? denemekte fayda var mı???
19 July 2010 21:00
O son söylediğini bir önceki mesajımı güncelleyerek nasıl yapacağını söyledim bu arada... Bu arada bu cfg'nin ilk ntfs desteği getirdiği sırada kulağıma dolan bilgilerle yazdım, kendim bu şekilde oyun çalıştırmayı denemedim... bir 10-15 dakka içinde ben de deniyorum...

2 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 21:06 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 21:05
aaa cidden haa evet evet yapıyorum şu an sonucu hemen size bildiririm...
19 July 2010 21:43
oy anam oy! yine hüsraaaan yine hüsran....olmadı... "hd nun sector doesn't match" diyor, pfff ya bu kadar sevdiğim ve istediğim bir oyundan vazgeçecek gibi oldum bir an...bu error hakkında bir bilginiz var mı?
p.s.: bu denediğim programla dönüştürdüğüm wbfs idi ntfs ile iso da atılabildiğine göre ben bir de iso deneyeyim allah allah içime doğdu olacak sanki tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley bide ben bu iso dosyasını wbfs dosyama mı koyayım yoksa dışarıya mı?( G:/ )

bişe daha... ntfs formatı olması oyunlarımın çalışmasını etkilemedi en küçük oyunumu atıp deneyeyim dedim ssbb den sonra, çalıştı... yani bir problem yok ntfs ile smiling smiley

2 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 21:48 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 21:49
gallade01
oy anam oy! yine hüsraaaan yine hüsran....olmadı... "hd nun sector doesn't match" diyor, pfff ya bu kadar sevdiğim ve istediğim bir oyundan vazgeçecek gibi oldum bir an...bu error hakkında bir bilginiz var mı?

Bu arada söylediğim olayı yani iso'yu doğrudan harddiske atarak çalıştırmayı denedim problem yok çalışıyor.

Aldığın hata hdd/flashdisk vesaire sektör boyutunun wii'deki cios içinde bulunan usb driver'ları tarafından desteklenmediği zaman alınan bir hata... Diğer oyunları nasıl çalıştırdın bu zımbırtıda?

Bu arada bazı hdd'lerde wbfs olarak kullanmak bu durumda işe yarayabiliyor, bazılarında ise dosya sistemi farketmeden hiç çalışmıyor.. Mesela Samsung S2'lerde...

ps: Neyse problemin uyumsuz usb cihazdan kaynaklanıyormuş... Ne kullanıyorsun bu arada bakalım uyumluluk listelerinden, gerçi daha önce bakman gerekiyordu ya.

1 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 21:50 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 21:53
sandizk cruzer slice 16 gb ama diğer oyunlarım çalışıyoor! bide cfg usb loader iso çalıştırıyo dimi? çünkü ben şu an iso olarak atıyorum ama wbfs dosyasına mı atayım yoksa dışarda mı kalsın ssbb iso'm???
19 July 2010 21:57
/wbfs/Super Smash Bros Brawl [RSBP01]/RSBP01.iso

bu şekilde, disk id'sini (RSBP01) yanlış girersen zaten uyarı verip doğrusunu sana söylüyor... yanlışsa düzeltip öyle denersin.. ben anlamadım üstte bahsettiğin hatayı veriyorsa deneme boşuna... yoksa elinde iki ayrı usb cihaz var öyle mi deniyorsun anlamıyorum?

19 July 2010 22:01
ya hayır ben iso to wbfs programının düzgün çalışmadığını düşünüyorum, ben sizin dediğinizi ssbb nin wbfs si ile denedim isosuyla değil ama şimdi iso ile deneyeceğim ayrıca indirdiğim tüm oyunlar bu flashdisc te çalıştı kaç gün oldu bunu kullanıyorum içindeki wbfs klasörüne koyduğum her ama her oyun(ssbb hariç) çalıştı, ben de kıytırık bi wbfs ye çevirme programı bulmuştum onu deneyeyim dedim olmadı... sanırım ben kendimi ifade edemedim az önce, peki şimdi anlatabildim mi?
ha bide benim ssbb oyunumun ismi Super smash Bros. Brawl DVD5 onu sizinki gibi değiştireyim mi adını?

p.s : ssbb dosyasının üzerinde bir sayfa üzerinde IMGburn işareti var ama formatı ISO bişe değişmez dimi?

haa yok yok o önemli değilmiş yani etkilemezmiş ben baktım hemen smiling smiley

3 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 22:07 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 22:05
ok o zaman dediğim gibi iso'yu koyup çalıştırmayı dene, o şekilde de çalıştırmıyorsa bilemeyeceğim... ssbb'nin single layer versiyonunu usb'den çalıştıran varsa yardımcı olsun... bende dual layer'ı bile kaybolmuş, daha fazla yardımcı olamayacağım.

La bir de bir başlık iki kişinin konuşması şeklinde geçer mi yahu...1000 küsür üyemiz olmuş yine de tınn...

19 July 2010 22:08
o zaman ben size haber veririm yanlız şey sizinki gibi değiştirmeli miyim adını? o sorumun cevabını alamadım da smiling smiley ...
19 July 2010 22:16
aloo? neyse yaa ben sizinki gibi yapayım en iyisi smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 22:21 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
19 July 2010 22:27
ya yine olmadı...emin olmak için tekrar eski indirdiğim bir oyunu denedim o çalıştı... neden böyle oldu hala çözemedim ama artık sizin elinizden de bir şey gelmez herhalde... neyse ya napalım artık, belki biraz daha uğraşırım bilmiyorum, yinede ilginiz için çoook teşekkür ederim, yine bir şey olursa size sorarım, iyi geceler smiling smiley

p.s. bu arada aynı error u verdi açınca, ya ben yemin ederim gerizekalıyım yaa! yine hırslandım dellendim iş başındayım smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 19/07/2010 22:46 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
20 July 2010 00:01
Arkadaşın yazdığı hata genelde windows'ta çalışan WBFS Manager ile yaratılan bölüme atılmış oyunlara ek olarak komut satırından çalıştırılan wbfs.exe çalıştırıldığında veren bir hata. Program ne karın ağrısıysa görmüyor ve çalıştırmıyor.

Arkadaşın sorununa gelince:

Önce indirdiği oyunları bir klasörde topluyor.

Örnek:
C:\WiiGames\

Sonra Flash diskini bilgisayara takıyor ve sürücü harfini öğreniyor.
Misal: D sürücüsü

WBFS Mnager programını çalıştırıyor.

Yukarıda Bir sürü ikon seçenek kıl tüy zımbırtı var. Aşağıdaki resme göre konuşalım.

Resim:

Resimde de gördüğünüz gibi yukarıda Drive diye bir bölüm var. Buradan bizim SD kartı seçiyoruz. SD kartımız neydi D sürücüsü.

Onu seçtik. Sonra yan tarafında Load ve Frmat var. Eğer WBFS formatında kullanacaksan Load dedikten sonra format diyorsun. WBFS dosya sistemine göre formatlayacak. (LOAD'a tıklamayı unutmayın yoksa zırt pırt hata alırsınız)

Sonra en son adım olan oyunları atmaya geldi. Oyunları atmak içinde yukarıdaki resme dikkatli bakmadığınız için aşağıya tekrar ekliyorum.

Yukarıdaki resimde sağ tarafta BROWSE var. Ona tıklıyorsun ve açılan pencereden ISO'ları koyduğun yere geliyorsun. Burada ISO'ları tek tek seçebilir veya CTRL tuşuna basarak çoklu seçebilirsin. Paşa gönlün bilir.

En sonunda yine yukarıdaki resimde sağ üstte görünen listedeki gibi görünecek. EN SON OLARAK AD TO DRIVE diyorsun ve flash diske atmasını seyrediyorsun.

Eh yani bu da olmazsa senin yaptığın işlemleri tek tek kontrol etmen gerekecek. Bir yerde hata yapıyorsun.
20 July 2010 05:55
Hocam az bişey sabırlı ol ben de bakıcam bu oyuna. Geçtiğimiz hafta sonu yurt dışındayken otelden asıldım bir sürü oyuna, arada SSBB 'de vardı. Yerim kısıtlı olduğu için 4GB olan versiyonu çektim, halbuki 6gb civarında olması lazımdı bu meret. Herneyse burada bu konu hakkında da yazıştık falan. Ben bu ISO dosyasını Wii Backup Manager 3.5 ile açamadım, başka program ile açıyorum ama o da açarken hata veriyor. Oyunda bir nanelik olabilir gibi ama çektiğim torrent sitesinde yorumlar vardı ve oyunun çalıştığını yazmışlar. Ben 1-2 yöntem deniyeyim çalıştırdığım bir şekil olursa sana söylerim. Aksi taktirde oyunun 6GB olan versiyonunu indirmek en mantıklısı olacak sanıyorum. Eğer sende kota sorunu yoksa hiç uğraşma asıl gitsin. Kota sorunun varsa sen de birşeyler dene, yaparsan yazarsın, olmadı benim yorumumu bekle.

O günkü SSBB hakkındaki mesajlarım burada;
[www.wiidewii.com]
20 July 2010 07:41
SSBB oyununu ben normal yöntemle attım. WBFS Manager 3.5 ile hiç sorun çıkarmadı.
20 July 2010 09:34
bende şu an hem 7 hem 4 gb lık ssbb var smiling smiley ikisini de indirdim ve kota sorunum yok, ikiside duruyor şu an bilgisayarımda ben tuzruhu'nun dediğini yapmıştım ama demek ki bir yerlerde eksik bir şeyler yapmışım tekrar edeceğim, sonucu size bildiririm, tekrar saolun smiling smiley

ha bu arada ben G: sürücüsün( yani flashdiskimi) seçiyorum, load'a bastığımda " Error occured while loading drive.Make sure the drive is not in use or open and that it has been formatted to wbfs format..." hayır ingilizcem var anlıyorum da, ben şu an flashdiskimi kullanmıyorum ki? Eğer format tuşuna basarsam,(load dan önce) oluyor... yani G: sürücüsünü seçip formatlayayım mı?

tuzruhu
SSBB oyununu ben normal yöntemle attım. WBFS Manager 3.5 ile hiç sorun çıkarmadı.

wbfs manager 3.5 var mı ki? ben biraz nette baktım yoktu..sad smiley

edit (WiiCrazy) : Mesajları birleştirdim

1 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 12:15 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
20 July 2010 12:04
Yav yanlış yazmışız üçe beşe bakma tongue sticking out smiley,

Yanlız doğru diski load dediğine emin ol ikinci bir disk takılıysa gümler gider. Geri dönüşüde olmaz. Ayrıca WBFS Manager programı WBFS formatı kullanıyor adı üstünde WBFS Manager. Eğer WBFS formatı atarsan flash diskine, oyununda isosunu programa gösterirsen sorun çıkarmadan flash diskine atar.
20 July 2010 12:21
ya şey ben şimdi formatladım-load dedim- sonra browse dedim- Super Smash Bros. Brawl DVD5.iso yu seçtim-tamam dedim- türkçe olmayan sanki japonca dil paketi olmayan bilgisayarda japonca yazılmış gibi harfler çıktı ama resimdeki gibi bir kutucuğun içinde...- add to drive diyorum, completed adding entries to WBFS drive diyor ama altta hala used space 0.3 gb diyor ve oyunun kutucuğuınun sağ alt kısmında Iso Size:4.38 gb estimated size: 0.00 gb yazıyor...sizce bu problem nedir ve nasıl çözülür?

p.s: Completed adding entries to WBFS drive yazısı çıktıktan sonra o kutucuğun sol alt koşesinde yeşil bir "tik" işareti çıktı..

1 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 12:29 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
20 July 2010 12:43
Doğru diske load dediğinden emin misin?

Load dediğin zaman sol alt tarafta Total space, Used Space, Free Space değerleri nedir?
20 July 2010 12:51
Total space:14.91 gb Used space: 0.4 gb free space: 14.87 gb blocks free:7612 flashdiskim: "sandisk cruzer slice 16 gb"
20 July 2010 13:02
Normal yollardan yakın tarihte WBFS external HDme bu oyunu attım ve normal bi şekilde çalıştı, sizin sorununuz flash diskten ve/veya onu biçimlendirdiğiniz (format) attığınız aracı programdan kaynaklanıyor gibi geldi WBFS manage'in güncel sürümü veya alternatif bir programla denerseniz sorununuz çözülür muhtemelen, ayrıca formattan sonra diski active olarak işaretlemeyi unutmayın
20 July 2010 13:06
disk active olarak işaretlemeyi bilmiyorm ki? ayrıca wbfs manager'ın en güncel sürümünü kullanıyorum smiling smiley grinning smiley , peki siz hangi aracı programı kullanarak ssbb oyununu wii'nizde çalıştırmayı başardınız acaba?

p.s : flashdiskimden kaynaklanan bir problem olmasına imkan yok çünkü mario galaxy 2,new super mario bros. , tatsunoko vs capcom, wii sports island 2 gibi oyunları çalıştırdı şimdilik yani flashdiskle alakalı değil...

1 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 13:08 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
20 July 2010 13:32
Benim versiyon özellikle USB loaderde %100 sorunsuz olduğu belirtilmiş DVD9 versiyonu wiisosdan indirmiştim cfg loader ile çalıştırıyorum harici docking stationa wii için ayırdığım HDyi takarak,
diğer oyunları çalıştırıyor olman flash diskinle ilgili sorun olmadığını göstermez, hatırladığım kadarıyla usb memorye XPde NTFS formatta sorun yaşamıştım HPnin sırf bu iş için yaptığı tool ile format atmak zorunda kalmıştım.

computer managemnt ekranında ss de aktif olmamış "mark partitation as active" ile aktif edeceksin
20 July 2010 13:44
Gallade sana komut satırından atmanı dene diyeceğim.

En garantisi budur.

Linki de:[www.wiidewii.com]

bu komut satırından çalışan en garanti yöntem. Flash diskini önce WBFS formatlayacaksın ondan sonra oyunu atacaksın resimli detaylı anlatım var. Sonucu burdan yazarsın yine.
20 July 2010 13:45
tamam tama ben size söylerim sonucu...

1 kez düzenlendi. En son 20/07/2010 13:46 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
20 July 2010 13:50
Şuradan [www.wiidewii.com] dosyayı indir ve WiiScrubber programı ile ISO'yu seç. Sonra programdaki Trim tuşu ile dosyayı farklı bir yere kaydet. Kaydettiğin dosyayı Wii Backup Manager programı ile aç, ardından wbfs olarak kaydet ve dene bakalım olacak mı?
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 33
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!