Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Soft mod ve cios kuruldu şimdi sıra oyun yüklemeye geldi smiling smiley

Gönderen rigel55 
Soft mod ve cios kuruldu şimdi sıra oyun yüklemeye geldi smiling smiley
25 December 2009 08:21
Herkeze merhaba özellikle dedezade ye smiling smiley kendisi sayesinde dün gece yarısı 4.2e versiyon pal wii mi soft mod ve cios kurulumunu başarı ile yaptım hemde bu konuda tek bir şeyden anlamadığım halde şimdi herşey tamam ama forumumuzda eksik olduğunu düşündüğüm bir şey var oyunları indirme yöntemi yani yeniler için bir sorun teşkil eder sanırsam link vermek yasak olduğunu biliyorum ama en hızlı şekilde nasıl oyun indirilir bende sınırsız 4mbit internet bağlantısı var wireles kablosuz mesela torrentdanmı indirelim yoksa rapiddenmi yada ne bilim tavsiye edeceğiniz bir başka download sitesindenmi indirelim sonuçta sizler dikkatle takip ettiğimde aylarca önce bu işe başlamışsınız ve hangi download sitelerinden (oyun sitesi değil ftp kastediyorum) indirince rahatladınız sonuçta 4gb oyun var 6gb oyun var ama indirilen yer önemli deneyimlerinize göre bende o siteler aracılığıyla indirmek istiyorum umarım derdimi anlatabilmişimdir tabi herkezin kullandığı birde oyun yükleme siteleri vardır mesela tabi yasak konu ama öm ile göndermek yasak değilse ustalardan ricamda var tabi bu konuda smiling smiley

Re: Soft mod ve cios kuruldu şimdi sıra oyun yüklemeye geldi smiling smiley
25 December 2009 09:08
www.wiiso.com adresinde hemen hemen bütün oyunları bulabilirsin.
USB Loader Games veya WiiScrubbed Games alanlarından indirirsen 4,3 GB değil oyunun gerçek boyutunda indirmiş olursun. Bazıları 100 MB'a kadar düşüyor. Örnek Wii Music, Wii Play.. Rar'dan çıktıktan sonra iso dosyası 4,3 GB olacaktır.
25 December 2009 09:13
çok sağol arkadaşım bilgilerini paylaştığın için
25 December 2009 09:27
Konu ilgili bölüme taşınmıştır.

-----------------------------

Burada oyun paylaşımı yapmak pek doğru değil.

Onun yerine nerden bulabileceğini söyleyebiliriz ancak. Oyun Arşivi bölümünde oyunların resimlerini ve ilgili tanıtım linkini bulabilirsin.

Yukarıda wiiso.com linki verilmiş. Ona ek olarak kickasstorrent sitesini söyleyebilirim. Site direkt açılmıyor. Onun yerine search sayfasının linkini verebilirim. Oyun aratırken wii yazarsanız daha rahat çıkar.

Link: [www.kickasstorrents.com]

1 kez düzenlendi. En son 25/12/2009 09:29 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
25 December 2009 09:49
anladım usta o yüzden zaten yasaksa öm den gönderirseniz sevinirim dedim uyarını dikkate alıcam birde usta birşey sorcam kimi dosyalar gerçekten 400 mb yada daha fazla iken aynı oyun başka sitelerde 1gb a kadar çıkabiliyor bunun sebebi nedir açıklarmısınız rica etsem birde unutmadan şimdi bendeki 4.2e wii pal cihazım soft mod ve wiiflow yüklüyken gene pal oyunlarımı indirmeliyim yoksa artık pal ntsc farketmiyormu cevap için şimdiden teşekkürler
25 December 2009 10:54
pal ntsc farki yok
bazi oyunlar cios uzantili bazilari iso uzantili bazilarida orjinal iso boyutunda olabilir tabiki bunlarin boyutlari farkli olabilir
25 December 2009 11:56
Göndermiş olduğun PM için buradan cevap yazıyorum. Başka arkadaşlarda faydalansın diye.

CISO formatında indirmiş olduğunuz oyunlar özel bir formatla sıkıştırılmış oyunlardır. Tam açılımı ise Compressed ISO demektir.

Bu indirmiş olduğunuz ciso oyunlarını WBFS'nin bir programı olan WBFS intelligent ile yazdırılabilir iso formatına çevirmeniz gerekiyor. İstenirse direkt WBFS formatlı USB harddiske de atabiliyorsunuz.

WBFS Intelligent programı için link: WBFS Intelligent V6

Resimler:

Çevirebildiğim kadarıyla:

Yazdırılabilir ISO formatına çevirme:
1) WBFS Intelligent 6'yı çalıştırın (Vista kullanıcıları "Administrator (Yönetici)" olarak çalıştırsın)

2) "Drive letter"dan WBFS formatlı sürücünüzü seçin

3) "File Explorer" seçeneğinden CISO oyununuzun bulunduğu klasörü seçin / Oyunu seçin

4) Seçimi yaptığınız zaman sol tarafta oyunlarınız gözükecek. Onları sağ tarafa ortadaki ok ile taşıyın.

5) "Advanced Extraction"'a tıklayın.

6) WBFS sürücünüzü seçin (Orjinaliconfused smileyelect your device letter)

7) "Output Format" kısmına gidin ve ISO'yu seçin

8) "Destination" bölümünde ise "PC" yi seçebilirsiniz (o zaman ISO'ya çevirir) "

9) ">>" tuşuna basın.

10) "wbfs_inteligent_gui_v6"'da seçili olan klasörün içine atacak/veya direkt WBFS harddiskine atacak.

11) böylece cd'ya yazmaya hazır hale gelmiş iso dosyanız oluştu!.

Programı kullanma fırsatım olmadı. Wiiso'dan resimleri alıntıladım ve yukarıdaki çeviriyi ordan arakladım.

USB HDD veya SD karta Atma:

1) WBFS Intelligent 6'yı çalıştırın (Vista kullanıcıları "Administrator (Yönetici)" olarak çalıştırsın)

2) "USB Wii Drive"ı seçin ve WBFS formatlı sürücünüzü seçin.

3) "File Explorer"a tıklayın

4) cISO dosyanızı seçin

5) ">>" tuşuna tıklayın.

6) Oyununuz nerde istiyorsanız orda....
25 December 2009 12:00
Çaktırmadan ciso rehberi yapmışız yahu tongue sticking out smiley
25 December 2009 12:47
eyvallah ustam teşekkür ederim yardımın için süper oldu sanırım birde wbsf manager adında program var oda aynı işlemi yapıyor doğrumu usta bu arada bende artık yavaş yavaş sistemin nasıl işlediğini anladım vaybe 1 gün sabahladım ama değdi gerçekten wii ye sadece dvd takıp oynayan adam şimdi onu kırdı ve terimleri öğrenip oyun yüklüyor smiling smiley
25 December 2009 17:01
WBFS Manager, internetten indirmiş olduğun iso formatlı oyunları WBFS ile formatladığın USB disk veya flash diske atmaya yarayan programdır. Forumda gerekli açıklamaları mevcut...
28 December 2009 08:16
@tuzruhu, rehbereler bir yenisini daha çaktırmadan eklemişsin gibi smileys with beer

Ellerine sağlık
28 December 2009 15:01
arkadaşlar bazı siteleri oyun yüklemek için kontrol ettim tabi geneli torrent gerçi rapid üyeliğimde var ama bir site varki torrentlarda en iyi seed durumunu ve hızlı linkleri veriyor ve mesela bir resident evil dark cronicles oyunu indirdim yaklaşık 4.5gb oyunu bir saat 30 dakikada indirdim 460kb hız ile legend zeldayı rapidden indirdim mesela orda ise 4 saat sürdü ordaki hızım ise 399-400 kb idi anlaşılacağı gibi sanırım torrent en iyisi tabi sağlam linkleri bildiren bu siteye parayla üyelik şartı var ben gerçi yurt dışından bir arkadaşımın hesabını kullanarak kaydoldum unutmadan torrent programım vuze dir gerçekten iyi çalışıyor şu an yazarken new super mario bros wii pal i indiriyorum indirme hızı 387 kb herkeze bu program tavsiyemdir
28 December 2009 16:26
Vuze emektar kurbağa değil mi?

Acayip sistem kaynağı götürür ve sistemde Java runtime yüklü değilse hayatta çalışmaz. Vuze çalışırken başka birşey yapamazsınız doğru dürüst.

Bence en iyi torrent programı utorrent. Üstüne tanımam.
29 December 2009 08:03
ustam vuze emektarmı bilmiyorumda bendeki versiyon vuze azures 4.3.0.6 2gb rami ve vista işletim sistemi olan bir notebookda bir yandan 400 kb indirim bir yandan youtubede video bir yandan facebook biryandan buraya yazı yazıyor ve bir yandanda karspersky 2009 çalışıyor ve inanın bana bırakın kasmayı tık ettiği yok gerçekten acaba sizin çalıştırdığınız program eski versiyonlardanmıydı gerçi bu vuzeyi o bahsettiğim paralı üyelikli wii oyun indirme sitesine üye olunca bana link yolladılar bu programın ordan indirdim
30 December 2009 17:35
.wii uzantılı dosyaları .isoya nasıl çeviricez ve sonra wbfs ile nasıl atıcaz bilen war mı millet???
01 January 2010 14:20
M_r_T
.wii uzantılı dosyaları .isoya nasıl çeviricez ve sonra wbfs ile nasıl atıcaz bilen war mı millet???

arkadaşım .wii uzantılı dosya olduğuna eminmisin ben ilk defa duyuyorum bunu benim karşılaştıklarım ya iso yada ciso bence o dosyayı indirdiğin kaynağın güvenilir olduğunu bi denetle gerçi ustalar daha iyi yardımcı olacaktırlar sana.
25 January 2010 20:12
merhaba,
bu WBFS de kanal oluşturmak için bir key istiyor bu key nerededir? (*.bin uzantılı dosya)

edit: "common key file" kutusuna göstereceğimiz .bin uzantılı dosyayı sormaya çalışıyorum.

1 kez düzenlendi. En son 25/01/2010 20:15 tarihinde timsak tarafından düzenlenmiştir.
25 January 2010 20:27
timsak
merhaba,
bu WBFS de kanal oluşturmak için bir key istiyor bu key nerededir? (*.bin uzantılı dosya)

edit: "common key file" kutusuna göstereceğimiz .bin uzantılı dosyayı sormaya çalışıyorum.

WBFS manager ile kanal oluşturmanı tavsiye etmem... Neden dersen programdaki loader oldukça eski 002 fix desteği yok.

Bu iş için Crap'ı kullanabilirsin, programın türkçe desteği de var bu arada. Common key'i de kendi oluşturuyor ayrıyeten vermene gerek yok...

şuradan indirebilirsin : [www.tepetaklak.com]

İlle de wbfs manager ile kanal oluşturacağım dersen Crap'ı bir kez çalıştırdıktan sonra Shared klasöründe bulabilirsin aradığın dosyayı... uzantısını falan değiştirerek kullanman lazım, Crap common-key ismi ile kullanıyor.
25 January 2010 22:14
hocam sizin tavsiyeniz benim için "must" oluyor spinning smiley sticking its tongue out. kesinlikle tavsiyenize uyup deneyeceğim. başarılı olursam hikayesini buraya yazarım. belki ihtiyacı olan birileri çıkar smiling smiley
27 January 2010 14:53
@tuzruhu USB Loader Games veya WiiScrubbed Games kullanaran nasıl oyun indirilir veya kurulur.Yardımcı olursan seviniirm
24 March 2010 07:26
bu sabah bende softmod işini halletim sonunda.benim sorum cihazım pal yazıyor. ve dr dan aldım büyük ihtimale avrupa malı bi cihaz.şimdi oyun indirirken bunlar nekadar onemli. ntsc versiyonunu indersek nasıl oluyor, avrupa değilde amerika versiyonunu indirsek nasıl oluyor.oyunlar usb den oynanacaktır...birde download sitelerinde [pal][multi] bu multi avrupa,amerika farketmez mi demek oluyor ??

2 kez düzenlendi. En son 24/03/2010 07:50 tarihinde gok_hann tarafından düzenlenmiştir.
24 March 2010 07:35
usb den oynarken oyun farki olmadan her oyunu oynarsin ,ntsc pal farki yok sadece tv nin destekliyor olmasi lazim
24 March 2010 07:52
birde silenthill i indirmeye çalışıyorum.ama butun sitelerde 3.7gb olarak gorunuyor.bu normal boyutmudur.yani cisolu hali bumudur?

usb im.4gb lık.eğer oyunlar bu şekildeyse harici hdd almak farz oldu...

edit: @dedezade buarada çok saol hocam cvp ın için...

1 kez düzenlendi. En son 24/03/2010 07:53 tarihinde gok_hann tarafından düzenlenmiştir.
24 March 2010 07:58
oyunlarin boyutlari usb ye atildiktan sonra yani ciso veya wbfs olunca degisebiliyor,bazi oyunlar da cok duserken bazilarinda cok fazla dusmuyor boyutlari
26 March 2010 19:33

arkadaşlar ciso formatında oyun indirdim.usb belleğe nasıl atıcam bu programla.yada bu programı kullanmama gerek varmı?? yukarıdaki program rehberi eski sürümler için sanırım.bu sürümle ilgili bi bilgi bulamadım...
26 March 2010 19:56
wii backup manager adli programi kullan, yedeklenmis oyun bolumunde bulabilirsin
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 30
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!