Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii backup manager yardım lütfen!

Gönderen gallade01 
Re: Wii backup manager yardım lütfen!
22 July 2010 09:05
ya aynı sorun diyebilirim, ayrıca yeni bir oyun daha indirdim internetten dün o da rahat rahat çalıştı bir tek bu ssbb! bide bende load Iso dedikten sonra o io read filan gibi hatalardan sonra error load filan gibi birşey yazıyor alttaki beyaz kısımda ve load iso dışındaki diğer tuşlara basılmıyor, sizdede böyle oldu mu?

22 July 2010 09:14
gallade01
ya aynı sorun diyebilirim, ayrıca yeni bir oyun daha indirdim internetten dün o da rahat rahat çalıştı bir tek bu ssbb! bide bende load Iso dedikten sonra o io read filan gibi hatalardan sonra error load filan gibi birşey yazıyor alttaki beyaz kısımda ve load iso dışındaki diğer tuşlara basılmıyor, sizdede böyle oldu mu?

WiiScrubber ile ISO'yu seçip açtığında ilk aşamada IO error hataları veriyor, ardından ekran tekrar geri geliyor ve Partition 1 ve 2 gözüküyor olması lazım. Sonra Trim tuşuna basınca yine IO error hataları alıyorsun. İlk bahsettiğim IO errorlar 5-10 kere çıkıyor, diğeri ise 100'lerce kere (esc tuşunu basılı tutup geçtim)

Sen hangisinden bahsediyorsun, ilk başta mı bu sorunla karşılaşıyorsun yoksa trim'e bastıktan sonra mı?

Bir de hata mesajını resim olarak atabilir misin?
22 July 2010 09:28
tabii bir saniye... yanlız wiiscrubber hata raporu verdi... smiling smiley tekrar mı indirmem lazım? yani şöyle, wiiscrubber'ı açtım - load iso dedim - super smash bros. brawl dvd5.iso'yu seçtim - hata raporu verdi - gönderme dedim smiling smiley

3 kez düzenlendi. En son 22/07/2010 09:31 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
22 July 2010 09:34
tekrar indirdim ve oldu hep esc ile geçtim! şimdi ne yapıcam!? partition 0 UPDATE 0(sample game name)
partition 1 DATA 0 super smash bros. brawl falan gibi şeyler var şu an...

1 kez düzenlendi. En son 22/07/2010 09:36 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
22 July 2010 10:26
gallade01
tekrar indirdim ve oldu hep esc ile geçtim! şimdi ne yapıcam!? partition 0 UPDATE 0(sample game name)
partition 1 DATA 0 super smash bros. brawl falan gibi şeyler var şu an...

Tamam şimdi Trim butonuna bas, bir yere kaydetmeni isteyecek yeni bir isimle, kaydet. Yine IO Error verecek, bu sefer daha fazla tabi smiling smiley ESC'i basılı tutarak geç hepsini.

7 küsür GB ISO dosyası oluştuğunda Wii Backup Manager ile bu ISO'yu seç, wbfs'ye dönüştür (gönder menüsünden WBFS Dosya seçeneği ile)

wbfs yaptıktan sonra diskindeki wbfs klasörüne koy dosyayı ve çalıştırmayı dene.
22 July 2010 10:35
şu an backup manager ı kullanabiliyorum çok mutluyum smiling smiley fakat şey, ssbb de bir sorun çıktı mı hiç sizde? yani oyun donması filan gibi??
22 July 2010 10:37
Hayır bende hiç olmadı. İşin tuhaf tarafı şuana kadar kullandığım programların hiçbiri sorun çıkarmadı tongue sticking out smiley
22 July 2010 10:39
gallade01
şu an backup manager ı kullanabiliyorum çok mutluyum smiling smiley fakat şey, ssbb de bir sorun çıktı mı hiç sizde? yani oyun donması filan gibi??
Valla ben test için 2 el oynadım. Herhangi bir donma falan yaşamadım.
22 July 2010 10:46
o zaman bu sefer başardım herhalde... tabi oyun büyük olunca haliyle bayaa bir sürüyor usb'ye atması, şimdi %62 oldu, bekliyorum(heyecan dorukta grinning smiley grinning smiley grinning smiley ) bu arada benim salak olduğumu düşünebilirsiniz çünkü kimse bi' oyun için bu kadar uğraşmazdı heralde ^_^
22 July 2010 10:47
Estağfurullah, kimse anasının karnından Bilimadamı olarak çıkmıyor, yavaş yavaş öğreniliyor bu işler grinning smiley
22 July 2010 10:52
Oyunu yapanlar bu kadar uğraşmamıştır
22 July 2010 10:57
Cowboys
Oyunu yapanlar bu kadar uğraşmamıştır
Azcıkta onlar uğraşıp bir DVD'ye sığdırmayı becerselerdi bu kadar uğraşmayacaktık tongue sticking out smiley

Şaka bir yana şu anda 3.8GB oldu bendekinin boyutu. Bilmiyorum ne eksiklik var ama bu hali ile gayet güzel çalışıyor. 7-8 GB biraz abartı olmuş harbiden.

Hatta okuduğuma göre double layer olduğu için bazı wii sürücüleri bu oyunu okumamış ve nintendo ücretsiz olarak sürücü değişimi falan yapmış.
22 July 2010 10:58
cowboys doğru söylüyor bir haftamı verdim bu arada teşekkür ederim tuzruhu smiling smiley oyun hala %77 de bu arada, şimdi ben oyunu bekliyorum biraz sonra sonucu size bildiririm
saçmalamışlar resmen 7 gb oyun mu olurmuş... %89 !

oyun indi bu arada şimdi deniyorum ve sonucu bildiriyorum...

bu arada oyun wbfs olunca küçülmedi hiç, yani haberiniz olsun şu an oyun 6.70 gb filan smiling smiley ve usb'im doldu nerdeyse 16 gb ya benimki, şu an 4 gb boş yerim kaldı smiling smiley neyse yaa oyunları bitirdikçe bilg. atarım, istedikçe geri alırım... şimdi deniyorum...

3 kez düzenlendi. En son 22/07/2010 11:16 tarihinde gallade01 tarafından düzenlenmiştir.
22 July 2010 11:24
gallade01
bu arada oyun wbfs olunca küçülmedi hiç, yani haberiniz olsun şu an oyun 6.70 gb filan smiling smiley
Sendeki farklı versiyon olabilir. Farklı versiyon derken oyunlar aynı da, benim çektiğim sanırım içindeki bazı video'ların kesilmiş versiyonuydu. O nedenle wbfs yapınca 3.8'e düşmüş olabilir. Ya da yarın öbür gün bir yerde patlayacak olabilir grinning smiley

Dene bakalım ne olacak, merak içindeyiz hepimiz tongue sticking out smiley
22 July 2010 11:29
oldu! normalde benimkide videoları çekilmiş versiyonuydu ama garip bişe oldu supspace emissary de ilk kirby vs mario savaşından sonra siyah bir ekran geliyor ve devam edemiyorum ama savaş yapabiliyorum yani ayrıca ... yani böyle idare edicez artık di mi? yoksa benim bilgisayarımda bir ssbb daha vardı o normaliydi onu da deneyebilirim, neyse yaa buna da şükür bi tek karakter açması zor ama, yinede bildiğiniz bir çözüm varsa yardımcı olabilirsiniz yani smiling smiley tekrar çok teşekkür ederim yardım eden herkese grinning smiley
22 July 2010 11:32
gallade01
oldu! normalde benimkide videoları çekilmiş versiyonuydu ama garip bişe oldu supspace emissary de ilk kirby vs mario savaşından sonra siyah bir ekran geliyor ve devam edemiyorum ama savaş yapabiliyorum yani ayrıca ... yani böyle idare edicez artık di mi? yoksa benim bilgisayarımda bir ssbb daha vardı o normaliydi onu da deneyebilirim, neyse yaa buna da şükür bi tek karakter açması zor ama, yinede bildiğiniz bir çözüm varsa yardımcı olabilirsiniz yani smiling smiley tekrar çok teşekkür ederim yardım eden herkese grinning smiley
Valla ben pes ediyorum, denetebileceğim herşeyi söyledim. Benim de fazla bilgim yok çünkü bu konularda.

Bence diğerini de bir dene, sorun devam ediyorsa yardım istersin tekrar.
22 July 2010 11:44
peki saolun smiling smiley
22 July 2010 11:51
Hermes cios ile (IOS 222 ya da 223 yani) oynamayı dene, rev19'da olsa bile waninkoko'nun cios'unun DL oyunlarda problem çıkarmasına şaşırmamak gerekir

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
22 July 2010 12:22
yine cahil cehalet soruyorum, onu nası yapıcaz?
22 July 2010 12:29
gallade01
yine cahil cehalet soruyorum, onu nası yapıcaz?
Usb loader'da oyunu seçtikten sonra A'ya basıp başlatmadan önce 1 tuşuna bas, karşına seçenekler gelecek. Gelen seçeneklerden IOS olarak 222 veya 223 seç ve 2'ye basarak ayarları kaydet. Ondan sonra A'ya basıp oyunu başlat.
22 July 2010 12:32
Peki yaptım siyah ekran cıktı nasıl yükleyecez tongue sticking out smiley valla bu hikaye uzar gider oynamıcam SSBB SSCB midir nedir açılsada saçılmayacağım.
22 July 2010 12:36
orada ios 223 ü seçince black page reload gibi bişey ckıyo onu off tan on a mı getiricem ? bide bu ayar sadece ssbb için mi geçerli yoksa tüm oyunlar için mi? ve eğer tüm oyunlar ve eger tüm oyunlar için geçerliyse diger oyunlarım performansını düşürür mü ?
22 July 2010 12:45
Bahsedilen ayar adı üstünde oyun ayarları ekranından yapıldığı için sadece o oyun için geçerli... Oyunların performansının düşmesi vesaire gibi basit ve cevapsız sorular sormak yerine lütfen forumda ilgili yerleri oku.

Neyse konunun başlığında geçen Wii Backup Manager ile ilgili problem çözüldüğüne göre konuyu artık kapatabiliriz.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 36
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!