Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WiiMC 1.0.0 yayınlandı (eski adı Mplayer CE)

Gönderen WiiCrazy 
Re: WiiMC 1.0.0 yayınlandı (eski adı Mplayer CE)
23 April 2010 20:16
@dedezade : ah yüklediğinin ne olduğunu bilsem yanıt verecem de smiling smiley Mplayer ce'nin kanalı mı yoksa WiiMc'nin kanalı mı bu?
Wii yakınlarımda değil bu arada, en az bi 300-400km var aramızda.

23 April 2010 20:17
@WiiCrazy işlemcinin tasarlandıği floating point mimarisi olayı bana çok kasar gibi geliyor o kadar üzerine düşeceklerini sanmam. En iyisi zaten ilerde gerekecek bir media box almak. Yakın zaman da ufukta pek görünmesede sad smiley
23 April 2010 20:23
@wiiZoneVoyager : Evet özellikle de lcd tv sahipleri için wii'nin medya oynatma potansiyeli çok da fazla bir şey ifade etmiyor zira konsolun çıkışı zaten hdmi değil. Lcd tv'si olmayan ve mkv rip'leri izlemek isteyenler için pek tabii can sıkıcı. Belli olmaz diyorum belki de yaparlar bir güzellik, en azından çok yüksek çözünürlükte olmayan anime rip'leri için bazılarına ilaç olabilir.

Bu arada h.264 ile ilgili elemanların chat'i şurada :
[code.google.com]
23 April 2010 23:27
WiiMC den bahs ediyorum aga mplayer ce nin miyadi doldu onu gomduk gittismiling smiley
24 April 2010 08:41
programon 1mb lik baska bir forwerder olanini yukledim sorun kalmadi.
26 April 2010 20:11
dedezade
programon 1mb lik baska bir forwerder olanini yukledim sorun kalmadi.

dedezade, wad formunda elinde varsa paylaşabilirsen süper olur. soran arkadaşlar var. kendi installer'ı hermes cios istiyor sanıyorum.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
26 April 2010 20:28
konunun akışına uygun değil ama içeriğine gre uygun bir kaç yeni deneyim eklemek istedim izninizle smiling smiley az önce WiiMC yi kurdum ve şimdi de laptop ile kablosuz bağlantı sayesinde mp3 dinliyorum ve bayağı da zevkliymiş grinning smiley nasıl yaptığıma gelince kafası karışanlar olabilir diye paylaşmak istedim sırasıyla
WiiMC ana menüde sağ üst köşedeki WiiMC logosunun solundaki ayarları açtım, " network" e gelip "add SMB share" i açtım ve sırasıyla

display name : wii-media (örnek)
share ip : 192.168.2.2 (bu benim modemdeki pc ip si modem modeline göre değişebilir 2.1 gibi mesela... )
share name : müzik (buraya yazdığım isimle paylaştığım pcdeki dosya ismini aynı yaptım )
username ve password kullanmadım ve windows 7 kullanıyorum.paylaşmak istediğim dosyada sağ tıklayıp özellikler,paylaşım ve gelişmiş paylaşım ayarlarından bu klasörü paylaş şeklinde br yol izledim ve sorunsuz çalışıor şimdi
04 May 2010 07:03
Dely sağol bilgiler için aynı dediklerini yaptım ancak, Bir türlü bağlanamadım. Sanıyorum evde wireless modeme uzak olmamdan kaynaklanıyor. Bilgisayarlar arası direk ağ kurma için "adhoc" yöntemi vardı. Bu yöntemle PC ve Wii arasında doğrudan bağlantı kurabilmem mümkün müdür?
Syg.
09 May 2010 15:01
WiiMC'nin 1.0.2 versiyonu yayınlandı. Yeni sürümde Türkçe altyazı desteği de var, böylelikle MPlayer CE ile olan son bağlarımızdan da kurtulmuş oluyoruz smiling smiley
16 May 2010 16:03
Bu arada 1.0.3'te yayınlandı, ağabeyin wii'sine kurdum bir iki video falan oynattım epey stabil olmuş.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
Ati
17 May 2010 17:41
Her ne kadar imkansız demişlerse de 720p çalıştırdımhot smiley.Sadece 4'lü AV kablosu (Adını unuttum kablonun) lazım (Birde HDTV).grinning smiley

Birde ses sistemini Wii'ye bağlama imkanımız var mı?

1 kez düzenlendi. En son 17/05/2010 17:43 tarihinde Ati tarafından düzenlenmiştir.
17 May 2010 18:03
AV kablonun kırmızı ve beyaz olanını amfiye bağlayabilirsin ama kalitesini bilmiyorum.
17 May 2010 18:11
arkadaşlar;
programda mp3 listesi oluşturuyorum ama kaydedemiyorum. bu benden mi yoksa programdan mı kaynaklanıyor?

Ati
17 May 2010 18:24
Denedim.Güzel oldu.Tek sinir olduğum tıklama sesinin biraz daha tiz olması.Birde Wii'nin ayarlar menüsünden seste stereo yapmayı unutmayın.
08 June 2010 21:59
wiiZoneVoyager
@WiiCrazy işlemcinin tasarlandıği floating point mimarisi olayı bana çok kasar gibi geliyor o kadar üzerine düşeceklerini sanmam. En iyisi zaten ilerde gerekecek bir media box almak. Yakın zaman da ufukta pek görünmesede sad smiley

Selam,

wiicrazy kardeşime katılıyorum smileys with beer Ben de Dark Media kullanıyorum. Cihaz farklı isimlerle, farklı markalar altında piyasaya sürüldüğü ve open source olduğu için, destek konusu çok rahat. İçinde linux koştuğundan, biraz meraklıysan farklı uygulamalar çalıştırmak ve farklı amaçlar için kullanmakta mümkün. Tek yaptığım cihaza torrent eklemek. Sonra da oturup izliyorum inen filmeleri heheh.. Bu arada egreat de çok güzel bir cihaz.

Kesinlikle bir Network Media Tank almak lazım, adam gibi film izlemek için, wiimc'ye hiç bakmadım ama mplayer ce'den çok çektim. smiling smiley

Kısaca; yemişim wiimc'yi the finger smiley
18 June 2010 21:39
arkadaslar ben wiimc de ftp paylasiminda eroor -116 hatasi veriyor neyi yanlis yapiyorum?

wii 4.2E pal
24 June 2010 07:35
mkv , m2tk, formatlarını oynatabiliyor muu ? Ayrıcı türkçe altyazı destekliyor mu ?
24 June 2010 08:14
Wii'de MKV'yi oynatacak donanım yok. Ancak Divx oynatır.
24 June 2010 08:46
tüh be sad smiley Olsun divx te iş görür en azından. peki alt yazi olayi nasil ?
24 June 2010 09:21
Alt yazılarda problem yok, destekliyor.
26 June 2010 05:49
Bu arada tuzruhu nun mesajına bir düzeltme yapayım. Playerın 1.4 versiyonunu indirdim. Türkçe altyazılar çok net ve okunaklı gözüküyor. Ayrıca mkv oynatıyor. 720p bile çalıştırdım hiç sorunsuz ve takılmadan. Tabi küçük bir ayarda yaptım smiling smiley
26 June 2010 08:05
Ben sana mkv dosyaları göndereyim bakalım çalıştıracak mı? 8 gbytelık.... Kendi iş yerindeki bilgisayarım bile atlama yapıyor çalıştırırken wii hangi donanımla çalıştıracak? Akıcılık var mı? yoksa düşük kaliteli mkv'leri mi çalıştırıyorsun?
26 June 2010 10:14
720P mkv çalıştırdım (yanlışım yoksa 5-6 gb gbi birşeydi boyutu) kesinlikle takılma olmadı. Avatar 1080p denedim fakat onda takılma oluyor. Dediğim gibi aslında ilk başta biraz takılıyordu 720p ama video kısmında ufak bir ayar yapınca düzeldi fakat 1080 ler için umut yok.
27 June 2010 15:10
Ne tür ayarlar yaptın Video kısmında? Ben Win 7 kullanıyorum, ağdan bağlandım 720P'lik Fast and Furious 4 çalıştır dediğimde code dump verip baştan başlıyor.
27 June 2010 16:48
ayarların video kısmında cache fill (Yanlış hatırlamıyorsam) olması lazım. onu %20 ye çekmiştim. Tabi sen daha aşağı da çekebilirsin.
27 June 2010 16:50
Ayrıca ben HDD üzerinden izledim bunuda belirteyim. Belki wireless bağlantının veri alıp verme hızı çok yüksek olmadığından oynatamıyor olabilirsin. 720p avi ded denedim onlarıda oynattı. 1080p lerde ya dump veriyor yada açarsa çook yavaş açılıyor.
27 June 2010 17:02
Her yeni media player yayınlandığında testte kullandığım 720x400 boyutlarında 25dk'lık 233MB'lık Genshiken_-_12_-_The_Countermeasures_for_the_Issues_That_Occur_During_the_Reorganization_of_a_Group_-_[Anime-MX](66b62252).mkv videosunu denedim, gayet güzel oynatıyor. Bu çözünürlüklerin üstünde mkv'leri wii'de oynatmanın zaten çok fazla anlamı yok zira oynatsa bile downscale yapmak zorunda kalacak.

Bunun dışında,

düşük bitrate ile encode edilmiş bir 720p Naruto Shipuuden videosu doğrudan çatladı, yine başka denediğim mkv'lerin de çoğunda codedump ile karşılaştım. Misal 720p bir lost bölümü de vardı bunların arasında...

27 June 2010 18:14
Elimdeki bütün 720P'lerde mantarladı, onun yeirne ancak divx çalıştırabiliyor. Ha bendekiler BR-Rip MKV.
27 June 2010 20:23
Alla alla confused smiley Bende mi bi gariplik var acaba. Yada dosyanın uzantısı mkv ama kendisi farklı bişi mi eye rolling smiley
15 July 2010 06:41
WiiMC'nin 1.0.5 versiyonu yayınlandı. [www.wiimc.org] adresinden gerekli linklere ulaşabilirsiniz. Yeni sürümü sorunsuz kullanabilmek için WiiMC Channel Installer 1.2 ve IOS 202 Installer 1.1'i de kurmanız gerekmektedir. Changelog da burada: [www.wiimc.org]
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 39
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!