Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WiiMC 1.0.0 yayınlandı (eski adı Mplayer CE)

Gönderen WiiCrazy 
Re: WiiMC 1.0.0 yayınlandı (eski adı Mplayer CE)
16 August 2010 18:56
Çok komik gelecek siz üstadlara ama ben wiimc de altyazı açamıyorum. Lütfen yardım edin. Geexbox da sorun yoktu load subtitle dan açıyoduk. Ama burda bi türlü açamadım. 2 gündür denemediğim şey kalmadı. Lütfen Yardıııım...

16 August 2010 19:54
Video ile aynı isimde yapman yetiyor wiimc'de... ayarlardan codepage'ini de 1254 turkish yaptığında türkçe karakterlerin de problem yaratmaması lazım. Ben özel bir ayar yaptığımı hatırlamıyorum... Srt uzantılı altyazı kullanmıştım, desteklenmeyen bir altyazı formatı falan olabilir mi?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
17 August 2010 10:12
1.0.8 yayınlanmış.

Buradan --> [www.wiimc.org]
17 August 2010 16:26
Teşekkürler WiiCrazy!!! Dediğin gibi yapınca halloldu. Basit ama işte bilmeyince.......Hiç biyerdede kullanımı ile alakalı bişe bulamamıştım.
20 August 2010 10:57
1.0.9 versionu şu an en güncel version . tüm WiiMC versionları için tıklayınız
30 August 2010 14:11
Yahu bu yeni versiyonda IOS58'e terfi etmiş bunlar ama IOS 202'den hızlı olmasını geçtim, video oynatırken bariz yavaş kalıyor. Tabii geçiş aşaması için bu sorunlar yaşanıyor olabilir ama rayına girene kadar 1.06'ya dönmek lazım sanırım.

http://www.deliprofesor.com | http://twitter.com/deliprofesor
07 October 2010 11:00
bu programı wiiye nasıl yüklicek indirdim 4 mb bişey fakat wiiye nsl atıcaz ? hiç bir bilgim yok
07 October 2010 11:40
SD kartın root'una (anadizinine) apps diye bir klasör açacaksın,programın klasörünü de apps isimli klasöre atacaksın.
Dizilim bu olacak: Sd//apps/WiiMc
Sonra Homebrew Channel'dan açabilirsin smiling smiley
07 October 2010 13:41
homebrew channel yokki daha yeni wii yarın glicek grinning smiley homebrew siz olmuomu
07 October 2010 14:13
Öncelikle Wii'ye softmod yapmalısın. Wii gelmeden bütün forumları oku bilgi edin,ya da hiç okuma direk wiidewii softmod asistanı ile işini halledersin.
07 October 2010 16:15
Biri bana PC'den WiiMc'e paylaşım ayarlarını söyleyebilir mi? Bi türlü yapamadım,çıldıracağım grinning smiley PC:Win7
08 October 2010 06:34
asistan çok karmaşık ya ben hiç bi şeyden anlamıyorum bi arkkadaş yardım etse kşkee
09 October 2010 08:35
wiimc yeni sürümü dün indirdim yükledim wiiye usb porta flah bellek taktım görmedi sonra cihazı kapattım açtım gördüü. şimdi yine görmüyor neden bunu yapıyor yeni sürümle alakalı birşey mi.wiideyi 2 usb portla denedim aynısı bişr görüyor bir görmüyorr
10 October 2010 12:01
smb de paylasilan klasorun ismini, pc nin ip adresini,pc nin oturum acma adini ve sifreyi girdiginde dosyalara ulasman lazim, paylastigin klasorun paylasim ayarlarini kontrol et.

10 October 2010 13:27
@dedezade,girdiğin kullanıcı adı ve şifre,oturumun kullanıcı adı ve şifresi mi?

10 October 2010 13:59
evet windows oturumunun kullanici adi ve sifresi
17 October 2010 17:17
bende mkv, mp4 gibi divx playerin okuyamadığı formatları izleyebileyi diye 1.0.9 yükledim mp4 formatında sürekli takıldı dondu bi kaç kere fişini çekmek zorunda kaldım. acaba bende mi problem yoksa bu programda bunlar normal mi?

önerebileceğiniz başka program var mı ?
17 October 2010 18:03
mkv lerde ki sorun program dan cok wii de ki donanim ile alakali,yani ne kullanirsan kullan mkv filmleri duzgun izleyemezsin.
01 December 2011 13:37
Hocam altyazı ile ilgili bir sorum olacak yukarıdada bahsedilmiş ama ben çözemedim sorunu. Altyazı dosyamı (uzatısı .srt olacak şekilde) filmle aynı isimde yapıp aynı klasör içine atıyorum ancak filmi açtığımda altyazı gelmiyor, ayarlardan türkçe desteğini falanda ayarladım ama altyazı ekrana hiç gelmedi acaba ekstradan altyazıyı yüklemek gibi bişey mi yapmam gerekiyor ??
01 December 2011 17:05
Altyazıyı göster seçeneğini açtın mı?
02 December 2011 20:15
Sağ üstteki settingsten subtitles a girdim, visibility on şeklinde ayarlı ama yinede altyazı çıkmıyor.

1 kez düzenlendi. En son 02/12/2011 21:22 tarihinde m3l4nkoliq tarafından düzenlenmiştir.
08 February 2012 22:16
arkadaşlar bu programı wii'de çalıştırdığımda ''exception occurred..çeşitli rakamlar.... stack dump.. rakamlar.. code dump '' hatası veriyor, bunun nedeni nedir?
12 February 2012 15:04
biyerlerde var olmayan komutlar veriyorsun demek wiimc de bosluga götürüp + ya basarsan + calma listesine ekleme tusudur code dump verir cok kez yaptığımdan biliyorum grinning smiley

12 February 2012 19:48
yok dostum hiç bir tuşa basmadan kendi kendine veriyor bu hatayı??
19 February 2012 12:33
wiimc ios 58 kullanir, sisteminiz de ios 58 yuklu olmali, hbc de ios 58 kullanarak calismali.yani ios 58 kuruyorsunuz daha sonra hbc yi yeniden yukluyorsunuz.ios 58 installer diye aratirsaniz google amca size bulur

11 March 2012 18:57
davinci
bende mkv, mp4 gibi divx playerin okuyamadığı formatları izleyebileyi diye 1.0.9 yükledim mp4 formatında sürekli takıldı dondu bi kaç kere fişini çekmek zorunda kaldım. acaba bende mi problem yoksa bu programda bunlar normal mi?

önerebileceğiniz başka program var mı ?

agalar, davinci kardesin sorunu bende de oldu malesef..

buyuk olasilikla avi dosyalarinda sorun olmuyor.. su ana kadar olmadi yani fakat mkv ve mp4 de yavas oynatma, donma ve hata verme gibi sorunlar oldu..

dolayisi ile diyorum ki elimizdeki mkv ve mp4 dosyalarini avi ye mi cevirelim, ne yapalim ??

selamlar..
12 March 2012 09:11
Sizinki yine iyi bende programı hiç açmıyor.

Karıncalı ekran geliyor > start > sonrasında ana wii menuye dönüyor.
12 March 2012 22:27
son versiyona yukseltin isterseniz..
konuyla ilgili fazla bilgim yok yardimci olamiyorum kusura bakmayin..

bizim soruna geri donersek eger;
bu durumda bize avi disinda mkv ve mp4 uzantili videolar haram oluyor o halde..

simdi ugras dur yeniden, off of!

ustalar iki kelam etseler cok makkbule gececek smiling smiley

kolay gelsin arkadaslar..
19 March 2012 12:36
MKV oynatabiliyor ama MKV'nin codec'i önemli. Ben 1-250 arası Bleech MKV'lerini (altyazı gömülü) sorunsuz izledim. Arada takılmalar, seste problem oldu ama kapatıp açınca düzeldi. Onun dışında filmler için güncel codec'le sıkıştırılmış mkv'lerde problem yarattı. Eğer 720p ve üzeri ise zaten unutun derim. Gücü yetmiyor.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 26
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!