Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WiiMC 1.0.0 yayınlandı (eski adı Mplayer CE)

Gönderen WiiCrazy 
WiiMC 1.0.0 yayınlandı (eski adı Mplayer CE)
16 April 2010 19:02
Mplayer CE'yi kullananlar zaten biliyordur, programı yazan takım Gui'yi (tantric'in emülatörlerinden aşina olabileceğiniz libwiigui'yi kullanıyor) ve programın ismini değiştirdiler. Az önce de ilk versiyonu yayınlandı.

İndirmek için : [www.wiimc.org]

Aşağıdakiler yayınlanmadan önceki mockup'lar...

Deneyelim bakalım nasıl olmuş smiling smiley

Re: WiiMC 1.0.0 yayınlandı (eski adı Mplayer CE)
16 April 2010 19:05
Screenshot'lar çok güzel gözüküyor hemen SD'ye döşeyelim bakalım grinning smiley
16 April 2010 19:37
Screenshot'lar değil aslında onlar, az önce denedim, üstteki mockup'lara oldukça yakın gui... yalnız bende neyi denesem code dump aldım... online radio ve bir iki avi açmayı denedim... eski versiyonun (mplayer ce) açtığı bir avi bunda açılmıyor...
16 April 2010 20:28
Arayüzü harika olmuş. Şu ana kadar elyapımı işler arasında gördüğüm en mükemmeli. İçinde düzgün bir mp3 player barındırması benim çok hoşuma gitti. Ortalıkta kullanabileceğim doğru dürüst bir uygulama yoktu bu konuda çünkü. Ben sadece Photos mevzusuna girince code dump alıyorum ama geribildirimleri toplayıp çözerler onları da. He bi de, bunun Türkça altyazı problemini nasıl halledeceğiz smiling smiley
16 April 2010 21:46
Valla türkçe problemini bilemeyeceğim, aslında fazla da kurcalamadım programı, smb ayarlaması falan müthiş kolaymış.
Codedump'ları raporlayanlar genelde (benim gibi) ntfs harddisk kullananlar... Yakında düzeltirler sanırım.
17 April 2010 12:50
Wiicrazy, bu smb dediğin bilgisayarın paylaşıma açık klasöründen dosya oynatımı mı oluyor? Bu konuyla ilgili bilgim yok da, mesela WiiMC'de nasıl ayarlandığından bahsedebilir misin?

1 kez düzenlendi. En son 17/04/2010 13:12 tarihinde deliprofesor tarafından düzenlenmiştir.
17 April 2010 13:03
deliprofesor
Wiicrazy, bu smb dediğin bilgisayarın paylaşıma açık klasöründen soya oynatımı mı oluyor? Bu konuyla ilgili bilgim yok da, mesela WiiMC'de nasıl ayarlandığından bahsedebilir misin?

Önce makinende bir klasörü share edip buraya müzik video vesaire koyuyorsun, WiiMC'den Settings'e giriyorsun orada Add SMB Share diye bir seçenek var...

senin arayüzde buna vermek istediğin isim, makinenin ip adresi, share ismi (share ederken sorar, default seçeneği de share ettiğin klasör ismi olur ama değiştirebilirsin hani), oraya erişmek için kullanıcı ismi ve şifre...

bunları girdiğinde erişebiliyorsun...

ben usb diski çıkarıp öyle denedim, çalıştı, arayüzü de süper yapmışlar... bende nmt olduğu için kullanmasam da böyle dizi mizi izlemek için oldukça ideal bir çözüm. bug'ları da fix edilince tadından yenmez.
17 April 2010 13:31
Kişisel bilgisayarımızın modem üzerindeki ip'si her zaman sabit mi kalıyor? Ben yanlış hatırlamıyorsam evde 3 adet bilgisayar var. Benimkisi kimi zaman 198.162.2.1, kimi zaman 198.162.2.2 ya da198.162.2.3 oluyor. Yoksa yanlış mı hatırlıyorum? smiling smiley
17 April 2010 13:49
deliprofesor
Kişisel bilgisayarımızın modem üzerindeki ip'si her zaman sabit mi kalıyor? Ben yanlış hatırlamıyorsam evde 3 adet bilgisayar var. Benimkisi kimi zaman 198.162.2.1, kimi zaman 198.162.2.2 ya da198.162.2.3 oluyor. Yoksa yanlış mı hatırlıyorum? smiling smiley

Tabii sabit kalmıyor ama bunu hem router (adsl modem) üzerinden mac adresi ile ilişkilendirip hem de bilgisayarın tcp/ip ayarlarından sabit yapmak mümkün. Ip adresi yerine sanıyorum bilgisayarın ismini de kullanabilirsin, ip adresi kullanmak mecburi değil yani.
17 April 2010 14:06
Şahaneymiş o zaman. THE DOCTOR diye yapıştırır geçerim, acımam Wiicrazy smiling smiley
17 April 2010 14:22
Kablosuz ADSL modemin IP'si sabittir. Sen atarsın IP'sini.

Genelde Airties'da 192.168.2.1'dir.
17 April 2010 17:50
Ben MPlayer CE'de SMB'yi aktif etmeye çalıştım. Win 7 kullanıyorum. Parola korumalı paylaşımı kapattım. dizi isimli klasörümü Everyone'a okuma ve yazma izniyle paylaştım. Ev grubundan çıktım. Buna rağmen hala MPlayer CE'de göremiyorum. Acaba smb.conf'da mı hata yaptım. Şimdi ilk satıra 192.168.2.1 yazdım, ikinci satıra dizi yazdım. parola korumalı paylaşımı kapattığım için diğer iki satıra bişey yazmama gerek olmuyor sanırım. Peki ben nerde yanlış yaptım?

Edit: Bir de işe yarar mı bilmiyorum bilgisayarımdaki dosya sistemi NTFS

1 kez düzenlendi. En son 17/04/2010 17:53 tarihinde deliprofesor tarafından düzenlenmiştir.
17 April 2010 18:37
bence parolali korumayi ac kullanici adi ve parola girerek dene, nedenine gelince parolasiz ben de baglanamiyorum aga ,birde pc nin ip adresinden tam eminmisin
emin olmak icin baslat \calistir\cmd yaz acilan sayfada ipconfig yaz senin ip adresin ipv4 olan adrestir.
17 April 2010 18:50
Biliyorum bana küfredeceksiniz, ben bile kendime küfrediyorum. Yüzlerce ihtimal kombinasyonunu denedikten sonra cihazın komşunun wirelessına bağlı olduğunu farkettim, yani sorun çözüldü smiling smiley
19 April 2010 07:29
Bu arada 1.01 versiyonu çıktı. 2 gündür kullanıyorum. Tam ihtiyacım olan şey. Birkaç bug dışında baya başarılı smiling smiley.

IOS 202 ile ilgili bir sorum olacak. Daha once Mplayer CE kullanırken DVD lere erişemiyordum. Bu nedenle hermes cIOS_Installer ile ios kurmustum. (En azindan oyle hatırliyorum) Kurarken 3 secenek cikiyordu sanirim ben 1. ve 3. seceneklerdekini kurmustum. Daha sonra DVD lere erişmeye başlamıştım. Fakat WiiMC yi kurup DVD`yi seçince ios202 kurmamı istiyor. Tekrardan WiiMC nin sayfasındaki ios installeri kurmamda sakınca var mıdır? Tesekkürler.

1 kez düzenlendi. En son 19/04/2010 07:39 tarihinde khelben tarafından düzenlenmiştir.
19 April 2010 08:43
Bu program haricinde bir de emülatörler kullanıyor IOS 202'yi, sakınca olacağını sanmıyorum.
23 April 2010 16:54
bu program icin forwerder kanal yukledim aslin da yukleyecektim boyutu 12 mb civarindaydi. muzigini degistirdim 11mb a dustu ama hala cok buyuk bunun boyutunu dusurmek icin ne yapabiliriz
23 April 2010 19:26
şu logolarda yer tutuyodur büyük ihtimal basit bir logo ile boyut azalabilir ama benim bildiğim 15 slot yer kaplıyo diye biliyorum wiide o da çok değil. Savelerin çok yer tutuyo galiba smiling smiley
23 April 2010 19:38
onlara baktim cok buyuk dosyalar degil, kullandiklari dol mu buyuk acaba anlamadim
23 April 2010 19:44
belki de forwarder değildir dediğin gibi.. wad'ı unpack edip 00000002.app dosyasının büyüklüğüne bakabilirsin, bu kanalın main.dol'u oluyor. veya direkt customizemii ile başka bir banner çak içine, kaydet size'ı ne oluyor bak.

ps: bu arada wiiZoneVoyager'ın mesajı bende onaylanmamış olarak gözüküyor. forum sapıttı sanırım.
23 April 2010 19:49
birinin daha onaylanmamisti.
@wiicrazy forwerder yukledim kanal olani bile bu kadar buyuk degil, o na da baktim belki forwerder degildir diye ama dogruymus,iste o baska bir banner cakmayi bi ogrenemedim,sadece muzik cakabiliyorumconfused smiley
23 April 2010 19:53
Bu arada WiiMC 1.0.0 ile mplayerce r574 aynı olabilirmi ? İkisinide denemedim ama r574 ü yüklerken dosyarı eski mplayerce klasörünün üzerine yapıştırılarak yapılıyor diye biliyorum. Zaten mplayerce forwarder da yüklü ise ve ikiside aynı programsa sorun çözülmesi lazım.

Bir de wiimc installer diye bir şeye rastlamıştım dol olarak acaba netten wad olark mı kurulum yapıyor belki o zaman da azalabilir.

Not: İkisinide deneyemedim bu aralar wii yi pek açamıyorum smiling smiley
23 April 2010 19:54
neyse şimdi düzelmiş...
en basitinden, wad unpacker ile yahut showmiiwads ile extract et bunun wad'ını, çıkan dosyalara bak 00000000.app banner'dır... 00000001.app nand loader oluyor, 00000002.app ise main dol...

banner çakmak derken customizemii içinden base wad seçiyorsun, sonra onun texture'lerini uygun resimlerle değiştirip, müziğini seçip, main.dol'u da diğerinden çıkan ile değiştirdiğinde banner'ı komple değiştirebilirsin.

bu arada şuradaki bu kadar büyük değildi yav : WiiMC Channel Installer
23 April 2010 19:55
simdi baktim applerin toplam boyutu 12mb kadar neden bu kadar buyuk bu forwerder oldugu halde
23 April 2010 19:56
@wiiZoneVoyager : Mplayer CE'yi başkasına bırakıp projenin ismini değiştirdiler, WiiMC'nin yapısı biraz daha farklı... ayarları tutuşu falan değişik. Yani hem WiiMC olacak bundan sonra hem de Mplayer CE...

dedezade'nin bahsettiği Mplayer CE'nin wad'ı ise eğer o forwarder değil 10 küsür mb'lık bir şey ve içinde kocaman mplayer ce'nin dol'u var...

edit: 2.app yani main dol ne kadar?

1 kez düzenlendi. En son 23/04/2010 19:57 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
23 April 2010 19:59
00000001.app 9.8 mb buyuklugunde
23 April 2010 20:02
@WiiCrazyEn fazla takip ettiğim konuydu bu wii nin media playerları ne kadar çok şey olmuş görmeyeli en kısa zamanda 2 sinide deniycem.

Keşke H.264 ve hd videoları duraklamadan oynatan bir media player yapılabilse ama bu daha çok wii nin yetersiz donanımı yüzünden oluyo...sad smiley
23 April 2010 20:05
@wiiZoneVoyager : evet h.264 olayı mantar ne yazık ki, keşke optimize edebilseler. aslında wii'nin gücü yeter yetmesine ama open source yazılımı da elemanlar ha deyince optimize edemiyorlar... gerçi mplayer ce'nin wikisinde elemanların bununla ilgili bir chat'i vardı... wii'nin işlemcisinde kullanılan floating point bıdı bıdısı ile ilgili sayıp dökmüşler... ben yine hatırlatayım bende egreat m34a var the finger smiley

@dedezade : app'ların indeksini karıştırmışım, evet 1.app main.dol oluyor, elindeki bir forwarder değil full kanal.
23 April 2010 20:07
[teknihall.be]
gecen bu aleti aldim daha once de mvixpvr adinda mediabox almistim 360 euro para vermistim ama bu teknihall 80 euro ya aldim ve pvr ye bes basar oynatmadigi format yok ve net baglantisi ile izlerken bile duraksamiyor 7-8 gb lik mkv ler de bile net uzerinden super.tr de varmi bilmiyorum ama tavsiye ederim
23 April 2010 20:11
@wiicrazy aga adamlar bizi kandirdi, forwerder diye ,tamam da usb veya hdd takili degilken niye calismiyor bu meret anlamadim
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 18
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!