Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Virgin 4.3V2 SoftMod Rehberi

Gönderen DjarumBlack 
Re: Virgin 4.3V2 SoftMod Rehberi
30 March 2011 12:36
Wii softmod işlemini tamamladım. Şimdi;
daha önceden wii de hiç kullanmadıgım bir internet channel vardı,
4.3E softmod işlemini bitrdim oyunlar çalışıyor vs.

bu internet channel a girmek istediğimde "download" vs. gibi kısımlar çıkıyor.

download etsem Wii ye veya softmod a birşey olur mu?

ya da bu channelı boylece kullanmadan bırakıp Internet için operayı yüklesem olur mu?

teşekkürler.

30 March 2011 12:42
Operayı kullanman daha iyi olur.
30 March 2011 14:39
bahsettiğim internet channel varken dahi operayı kurabilirim yani?
30 March 2011 14:53
Evet kurarsın. Opera Wad'ını NUSD programı ile wad formunda indirip wad manager ile kurman yeterli. (Wad dosyalarının nasıl kuruldupunu biliyorsun değil mi? )
30 March 2011 20:39
evet hocam biliyorum çok teşekkürler.
06 April 2011 23:31
Öncelik ile bu şahane emeğinizi tebrik eder ve beş günlük, 4.3E'ye sahip bir wii çaylağı olarak bir kaç soru sormak istiyorum.

1- Sadece indiana jones, batman (lego serisi) oyunlar ile mi uygulanabiliniyor? Farklı bir orijinal oyun kullanmam mümkün değil mi?

2- 1 GB SD kart ile uygulayabilmem mümkün müdür?

3- Bir kaç türlü Brick olduğunu okudum. Brick sonrası kurtarmak mümkün mü?

Teşekkürler.

2 kez düzenlendi. En son 06/04/2011 23:53 tarihinde Lestatist tarafından düzenlenmiştir.
08 April 2011 17:43
Farklı birkaç oyun var. Piyasada en kolay şuan Lego Batman (Official Video Game) bulunuyor. Her orjinal oyun ile olmuyor. Açığı bulunmuş, onun için exploit hazırlanmış belli birkaç oyun var.

1 Gb SD kart yeter de artar. Biz 2 gbyte olarak tavsiye ediyoruz sebebi ise yüksek kapasiteli SD karta çok daha fazla dosya koyabilmen. Misal WAD oyun arşivin var. Hepsini tek tek wii'ye yüklersen brick edersin. Onun yerine SD karta atarsın, uygun program ile çalıştırırsın. Gül gibi geçinip gidersiniz. Örnek vermek gerekirse; bazı wad oyunlar 10 Mbyte yer kaplarken bazıları 250-300 mbyte'a kadar çıkıyor. Bir de şu açıdan düşün; Wii'nin kapasitesi 500 Mbyte. Bunun sadece belli bir kısmını kullanabiliyorsun. Wii'de alanları hesaplamak için "block" denilen bir sistem kullanılıyor. Oyunların save'lerinin saklandığı bölüme bakarsan sana kaç blok kaldığını söyler, ne kadar az o kadar kötü demektir. Dip Not: Wii'nin kapasitesi belli bir bloğun altına düştü mü problem çıkartır. Kanaldı oyundu falan yüklerseniz değişik bir tür brick yapabilirsiniz.

Ne tür brick yaptığına göre değişir. SemiBrick, Banner Brick kurtarılacak türde brick'ler. Ama Full Brick olursan kurtulma şansın çok az. Tabii eski bir Wii'ye sahip değilsen (2008 ve öncesi). Bu Wii'lerde Boot2 koruması oluyor. Onu da Bootmii konusundan takip edebilirsin.
09 April 2011 06:28
Cihaza ilk kez soft mod yapacaklar internet bağlantısını önce kurmak zorundamı ? Update vs gerekiyor mu? 4.2 e yazıyor bende . 4.2e versiyonda orjinal cd gerekiyormu.Sipariş ettim gerçide. 4.3e e yükselmek lazımmı.Batman bathex için 4.3e şartmı .Modemimi wii cihazı görüyor ama ayarlayamadım internetini.

1 kez düzenlendi. En son 09/04/2011 18:58 tarihinde akademi51 tarafından düzenlenmiştir.
09 April 2011 21:30
tuzruhu
Farklı birkaç oyun var. Piyasada en kolay şuan Lego Batman (Official Video Game) bulunuyor. Her orjinal oyun ile olmuyor. Açığı bulunmuş, onun için exploit hazırlanmış belli birkaç oyun var.

1 Gb SD kart yeter de artar. Biz 2 gbyte olarak tavsiye ediyoruz sebebi ise yüksek kapasiteli SD karta çok daha fazla dosya koyabilmen. Misal WAD oyun arşivin var. Hepsini tek tek wii'ye yüklersen brick edersin. Onun yerine SD karta atarsın, uygun program ile çalıştırırsın. Gül gibi geçinip gidersiniz. Örnek vermek gerekirse; bazı wad oyunlar 10 Mbyte yer kaplarken bazıları 250-300 mbyte'a kadar çıkıyor. Bir de şu açıdan düşün; Wii'nin kapasitesi 500 Mbyte. Bunun sadece belli bir kısmını kullanabiliyorsun. Wii'de alanları hesaplamak için "block" denilen bir sistem kullanılıyor. Oyunların save'lerinin saklandığı bölüme bakarsan sana kaç blok kaldığını söyler, ne kadar az o kadar kötü demektir. Dip Not: Wii'nin kapasitesi belli bir bloğun altına düştü mü problem çıkartır. Kanaldı oyundu falan yüklerseniz değişik bir tür brick yapabilirsiniz.

Ne tür brick yaptığına göre değişir. SemiBrick, Banner Brick kurtarılacak türde brick'ler. Ama Full Brick olursan kurtulma şansın çok az. Tabii eski bir Wii'ye sahip değilsen (2008 ve öncesi). Bu Wii'lerde Boot2 koruması oluyor. Onu da Bootmii konusundan takip edebilirsin.

Zaman ayırıp oldukça detaylı bir bilgi verdiğin için teşekkür ederim tuzruhu.

Elim de orijinal Michael Jackson Experience mevcut, bu oyun ile mümkün mü?
09 April 2011 22:24
tuzruhu
19 April 2011 10:41
Merhaba

Ben bundan yaklaşık 1-2 sene önce wii 4.1'imi buradaki yönergeleri izleyerek softmode yaptım. usb loaderla mortal combad oyunu dışında da bir sorun yaşamadım. Taa ki dün ea sports active 2 ürününü alana kadar. Aleti d_r dan çok uygun fiyata alldım smiling smiley. ancak cd yi çalıştırmak isteyince versionumun eski olduğunu ve yenilemem gerektiğini söyledi.

Simdi;

1- Bende zaten priloader yüklü
2- Bootmii de yüklü
3- Direk wii yi internete bağlayıp 4.3 e update edip sıfırdanmış gibi yönergeleri uygulayabilir miyim.
4- Taktığım kopya cd okuyan chip 4.3 de çalışır mı

Bu durumda active 2 yi oynamak için ne yapmam gerekecek. Yönergeleri nereden itibaren takip etmeliyim. Kafam çok karıştı.

Ne olur medet
19 April 2011 15:33
Öncelikle Homebrew Channel'i güncelle. 1.0.8 versiyonuna yükselt.

Ondan sonra oyunun güncellemesini yapabilirsin. Veyahut orjinal oyun ise USB Loader kullanıyorsan direkt USB Loader'ı kullanarak harddiskine atabilirsin.

CFG USB Loader için, Loader'i aç cd'yi tak ve + tuşuna bas, bu kadar.
19 April 2011 18:23
DarkenZeuss
Öncelikle Homebrew Channel'i güncelle. 1.0.8 versiyonuna yükselt.

Ondan sonra oyunun güncellemesini yapabilirsin. Veyahut orjinal oyun ise USB Loader kullanıyorsan direkt USB Loader'ı kullanarak harddiskine atabilirsin.

CFG USB Loader için, Loader'i aç cd'yi tak ve + tuşuna bas, bu kadar.

Nasıl yani 4.3 e update etmem gerekmiyor mu sadece home brew channeli guncellesem kafi mi iyide active 2 yi ben hdd den çalıştırmayacağım ki şimdi active2 nin iso sunu home brewden çalıştırsam 4.3 gerekiyor demez mı bana kafam karıştı
19 April 2011 19:01
Kafanın karışmasını gerektirecek bir durum yok.

USB Loader ile oynana oyunlarda güncelleme gibi birşey istemiyor. Diskten oynarsan evet "güncelleme yapman gerekiyor" diye bir durum olabilir.

USB Loader'da sorun olmaz. Güncelleme istemez. Benim Wii 4.0, şuana kadar çalıştıramadığım oyun olmadı.
20 April 2011 11:42
DarkenZeuss hocam çok teşekkürler Anladım şimdi cd nin iso sunu bulayım, USB loader ve hb yi güncelleyim deniyim. Ancak Ea active 2 diğer oyunlardan farklı, yanında bir usb dongle ve iki adet sensörle geliyor. Bilmiyorum isodan çalıştırınca bunları algılayabilecek mi?

Peki diyelim ben 4.3 e internetten update ettim. Sonra kırmak için neler yapacağım. Priloader felan kalkacak mı?
21 April 2011 18:23
Homebrew browser'ın güncel ise (1.0.8 versiyonu) kendisini IOS 250'ye yüklediğinden 4.3 update'te bu kanal olduğu gibi kalır. Yanlız yüklenen CIOS'ların hepsi çöp olacağından softmod işleminin tekrarlanması gerekiyor (CIOS yükleme adımı).
23 April 2011 12:17
İlle de dvd'den çalıştırılması gereken bir oyun ise gerçekten de o zaman tuzruhu'nun da dediği gibi (DarkenZeuss nerden çıktı olm ya smiling smiley ) önce Homebrew Channel güncellenir, sonra da

1. 4.3 Resmi update uygulanır
2. Bootmii@boot2 uçabilir, cios'ların bazıları gider.. 4.3v2 rehberi ile tekrar softmod yapılır yalnız oyunun update uyarısı vermemesi için rehberde söylenen cios'lar değil revizyon numaraları 4.3 update'i ile gelen stub ios'lardan yüksek cios yüklenmesi gerekir.

Tabii öncelikle usb loader'dan oyunun çalışıp çalışmadığına bakmak ideal olacaktır...

Revizyon numarası update'dekinden yüksek cios'u biraz açayım. Waninkoko'nun cios installer'ı misal 249'a normal revizyon numaralı bir cios yükler, 250'ye ise update'in ezemeyeceği oldukça yüksek revizyon numaralı onun aynısından yükler... hangi baz ios'a ait cios'lar yüklenecekse bunların 250 için hazırlanmış olanları alınıp 249'a ve 250'ye yüklenebilir. Onu da geçtim, 249'daki silinip sadece 250'deki de kullanılabilir

Çok mu karışık? O zaman priiloader yüklenir ve diskten update'i engelleyen yama açılır, orjinal oyun dvd'den keyifle oynanır (Öncesinde makinenize oyunun gerektirdiği ios'u yüklemek ve/veya oyunun içindeki update'i yapmak kaydıyla)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
25 April 2011 15:05
Üstadlara,
HBC' kurulumunu SSBB Pal ile Ios olarak gerçekleştirdim ve harici bir sd karta nand ile keys yedeklerini aldım.

Eğer yanlış anlamadı isem şimdi ıos kurmam gerekmekte?

Şu an wii' de bulunan ıos : "IOS58" v24.32. Sorumu sormuş olduğum bu konuda ki ıos236' yı yükleyebilir miyim?
27 April 2011 14:22
Soruma bir cevap verebilir misiniz?
27 April 2011 16:09
CIOS yükleme kısmına geçebilirsin. Yükleyeceğin CIOS'lar, 202, 222, 223, 224, 249, 250. Bunlarda zaten forumda hemen hemen birçok konuda verilmiş.
27 April 2011 22:53
Teşekkürler fakat ilk olarak denediğim cıos 202 de >>>>>ERROR! (ret = -2011)<<<<< isimli bir hata aldım.
Ne yapmamı önerirsiniz?

Dipnot: IOS236' yı kurdum.

Sorumun cevabı bu olsa gerek? smiling smiley

Ret2011 hatası IOS 36'nın Patch'li olmamasından kaynaklanıyor. Wad'ları yüklemen için IOS 36'yı patchlemen gerekiyor.

MMM'yi açtığında aşşağıda Load Another IOS diye birşey var onu seçip 36'yı switchliyorsun. Sonra Patch IOS 36'yı seçiyorsun. Üstteki normal kurulumu seçeceksin sonra (Internet bağlantının olması gerekiyor).

IOS 36 patch'lendikten Delete Stub IOS kısmında ise IOS 249 stub ise siliyorsun. Sonra Load Another IOS'u seçip IOS 236'yı switchliyorsun. Adı geçen zip dosyasının içerisindeki wad'ları sırayla yüklüyorsun. CIOS 222, 223, 224, IOS 249, 250, istersen CFG Forwarder kanalını yüklüyorsun.

1 kez düzenlendi. En son 27/04/2011 23:14 tarihinde Lestatist tarafından düzenlenmiştir.
28 May 2011 21:50
Ustalar IOS236 sayfasi acilmadi ben internetten Bulup Upload ettim isteyen olursa diye
IOS236 Installer v5
19 June 2011 10:47
merhaba arkadaslar,ben su anda bir arkadasin wii si ile ugrasiyorum up date edilmis sizin tabiriniz ile Virgin 4,3v2 olmus rehberdeki ayni seyleri uyguladim hacmi insataller yapmiyor ya yanlis rakamlar veriyor onu kapatip aciyorum bazende hacmii installer boot elf yaziyor altta da format elf,bir altinda da loading section text o ox80004000 0x001c3400 bjtes.
diyor ve donuyor belki 20 sefer tekrarladim hacmii instaleer programina gecemiyor.sorun ne olabilir ,yada baska yolu yokmu.
sd kartin disinda internet de de denedim olmadi.yardimlarinizi bekliyorum.
25 June 2011 12:51
merhaba,

IOS236 yı SD den kurmak için gerekli dosyaları nerden indirebiliriz?

(biraz araştırdım fakat bulamadım)

şimdiden teşekkürler.
25 June 2011 13:20
2 mesaj yukarıda arkadaş link vermiş.
28 June 2011 08:32
Tuzruhu
2 mesaj yukarıda arkadaş link vermiş.

cevabınız için teşekkürler ben de önceki sayfalarda wiicrazy nin söylediği şekilde yaptım
fakat internet olmadığı zamanda SD karttan yapmak mümkünmüş onun dosyalarını istemiştim smiling smiley
17 July 2011 21:09
arkadaslar oyunu "shopto" sitesinden alsak olurmu acaba ingiltere versiyonu diyo ama cevap yazarsanız sevinirim ona gore sipariş vericem oyunun linkinide veriyim bu

[www.shopto.net]
18 July 2011 09:20
Şuan Lego Indiana ön sipariş alıyor.

Onun yerine bunu al. Daha karlı çıkarsın. 50 TL'ye kargo dahil geliyor.
23 July 2011 11:48
merhaba softmod sonrası sport resort oyununu taktım ve update et seçeneği çıktı iptal etme şansı vermediği için mecburen kabul ettim ve update etti, şimdi homebrew channel çalışıyor fakat usb loader çalışmıyor. elimde lego batman oyunu var tekrar softmod işlemi yapsam düzelir mi, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. teşekkürler.
25 July 2011 06:32
Tekrar softmod yapmana gerek yok. Zaten HBC yüklü imiş. Tekrar CIOS yükleme aıdmını yapman yeterli. Loader'in kullandığı IOS'u stub (çöp) haline dönüştürdüğü için çalışmıyor o kadar.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 58
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!