Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Virgin 4.3V2 SoftMod Rehberi

Gönderen DjarumBlack 
Re: Virgin 4.3V2 SoftMod Rehberi
10 February 2011 10:56
WiiCrazy
forumber
arkadaşlar MMM ı açıp ciosları yüklemeye çalıştığımda hepsinde ret -2011 hatası alıyorum.nedendir?

Öncesinde Load Another IOS deyip 236'yı seçerek ona switch ettin mi?
MMM'den mi?

Modern Warfare 3:4858-1397-9340
Black Ops:4094-0788-9526

10 February 2011 11:10
forumber
WiiCrazy
forumber
arkadaşlar MMM ı açıp ciosları yüklemeye çalıştığımda hepsinde ret -2011 hatası alıyorum.nedendir?

Öncesinde Load Another IOS deyip 236'yı seçerek ona switch ettin mi?
MMM'den mi?

Evet

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
10 February 2011 11:21
tmm yükledi.Yüklediğimiz Cios lar v19 mu?

Modern Warfare 3:4858-1397-9340
Black Ops:4094-0788-9526
10 February 2011 11:44
ben yazdim cevap bekliyorum.
10 February 2011 12:24
Asistanla beraber verilenler v19 evet.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
10 February 2011 13:20
Amedcan,

Daha önceki birkaç mesajda sana videolu olarak IOS 36'nın MMM üzerinden nasıl Patchleneceğini gösteren bir mesaj atmıştım. Senincevabın orada. Hata almanın bir nedeni de stub IOS adımını atlamış olman olabilir. 36'yı patch'ledikten sonra Stub IOS 249'u silmen gerekecek (4.3 makinanın V2'ye çıktığını farzediyorum).

benim çözdüğüm yöntemi anlatayım.

MMM'yi çalıştırdım, en altta Load Another IOS kısmına gelip 36'yı seçip switch'ledim. Sonra Intall & Pacth IOS36'yı seçtim, bir ekran geliyor express ve normal diye, en üstteki normal'di sanırım onu seçip network installation'u seçtim internetten dosyaları indirdi. IOS15 downgrade yapıyor daha sonra IOS36'yı patch'liyor.

Bunları yaptıktan sonra (eğer video'yu dikkatli izleseydin sorunun çzöülecekti) Stub IOS silme kısmına geldim. Program önce arama yapıyor. STUB IOS var ise sana söylüyor sileyim mi diye, benim kurduğum makinada birkaç tane vardı ben sadece IOS 249'u sildim. Ondan sonra yine MMM ekranında Load Anohter IOS bölümünden IOS 236'yı patchledim switch'ledim. Bundan sonra wad yükleme kısmına geçip, 202, 222, 223, 249 ve 250'yi yükledim. Bu CIOS'lar zaten SD kartımın WAD klasöründe var olduğu için problem yaşamadım.

OK?

1 kez düzenlendi. En son 10/02/2011 15:22 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
10 February 2011 15:32
hocam tuzruhu ,
bu beni biraz rahatlatti,fakat sorunumu cozmedi.,heriki yontemi sirasiyla denedim olmadi benim wii mde hala 4,3 e gosteriyor,sorun nedir biliyormusunuz
1 ios 236 yi yukliyemiyor.2 basta anlatiginiz experex ve normal modunda da normali seciyorum ve internet nus dowload diyorum yine download edemiyor,ve 3 uc kanalda da internete baglidir ve 222 223 vesaire gibi programlari yukliyemiyorum.yinede ilginiz icin sagolun.
10 February 2011 15:41
hackmi installeri kurun daha sonra verdiğim link i sd karta atıp hbc açın ekrana gelenlere tıklamadan home tuşuna basın launc bottmii ye girin mmm açılınca yön tuşlarıyla 2 kere sağa çekip 1 tuşuna basın yeşil işaretlenerek seçilecek butun wad ve ioslar sonrasında a tusuna basın otomatık olarakkurulucak hepsi eğer kurulmassa tek tek manuel kurun .

[www.upload.gen.tr]

2 kez düzenlendi. En son 10/02/2011 15:43 tarihinde Oscar Technoshop tarafından düzenlenmiştir.
11 February 2011 15:16
sagolun peki kartin icerisinde baska hangi dosyalar olacak ve eski dosyalari ornegin 249 bunlari nasil silmem gerekiyor.bunalridadeniyecegim olmadiysa wii cope atacagim selamler.

1 kez düzenlendi. En son 11/02/2011 15:23 tarihinde amedcan tarafından düzenlenmiştir.
11 February 2011 17:36
Ne çöpe atması?

Gerekli olan dosyalar burada ---> 4.3-Step4.zip

SD kartının yedeğini al, sonra komple sil, linkini verdiğim dosyayı sd kartına olduğu gibi çıkart.

Nasıl yapman gerektiği aşağıdaki mesajda. Videoyu da izle mutlaka.

tuzruhu
Normalde MMM programı ile wad dosyalarını yükleyeceksin ama ret -2011 hatası veriyorsa IOS patchli değildir.

Öncelikle Load Another IOS kısmından IOS 36'yı switch edersin. Sonra Install & Patch IOS 36 seçeneği var onu seçip "normal mode" u seçip pathc'lersin. Yanlız wii'de internet bağlantısı olmalı. Patchleme kısmında SD kartı değil Network installation'ı seçiyorsun.

IOS 36 Patchleme için video:

Yukarıdaki videoda Wad installation kısmında IOS 202, 222, 223, 249, 250'de yüklenmiş.

1 kez düzenlendi. En son 24/05/2011 11:55 tarihinde Tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
13 February 2011 00:13
[www.wiihacks.com] arkadaslar ben su rehberi kullanarak wad lari yukledim ben ios falan silmedim hic galiba 249 u falan silmem gerekiyomu bu sitede silersen birick olursun falan diyo bu stub ioslar silinmeden ustune yuklenebiliyormu benim hala update sorunum gecmedi bende internette yok oda zorlastiriyor wicrazy usta ios 15 1032 yi yukle dedi nustan indirdim direk wad i aldim klasorsuz wad in icine atip direk yukledim boylemi yukleniyo yanlismi yukledim bide simdi bu formun verdigi wadlari sorunsuz okey yazarak yukledi yani yulemismi oldu stub ioslari silmeden yoksa yalandan ok yazip ben kapatinca yukliyemeden sildimi bana bi yardim edin sorunum 4.3v2 onceden softmodlu 4.3 softmod asistani ile sonra hbc 1.8 yuklenip sonradan manyagin birinin update etmesiyle 4.3 v2 olup hbc hala durdugundan hbc ile 236 yukleyip sonra eger yukliyebildiysem ios 15 1032 sonra belki sorun hermes lerde falandir deyip bu ustteki forumdan kalip halinde wadlari yukledim ama bir turlu cdden oyunu oynuyamiyorum update diye dutturdu tekrar soyluyorum stub ios silmedim hic ama 4.3 u burdaki videolarla yaptim yani updateden once sildiydim
13 February 2011 12:56
@soner2888 : anladığım kadarıyla orjinal oyunu disk kanalından update'siz oynamaya çalışıyorsun. bunun çok daha kolay yolları var, misal priiloader yüklemek ve update engelleme yamasını aktif hale getirmek ya da gecko os ile oyunu açmak. ikincisi çocuk oyuncağı. beri yandan usb loader kullanmak da bunlardan daha mantıklı bir alternatif. ille de disk kanalından oynamaya çalışmayı ne yazık ki anlayamıyorum.

13 February 2011 18:39
yok ondan degil laz inadim tuttu oyun oynama derdinde degilim artik sorunu kafaya taktim

1 kez düzenlendi. En son 14/02/2011 03:34 tarihinde soner2888 tarafından düzenlenmiştir.
14 February 2011 14:37
Arkadaşlar ;

Belki sorun bende ama. Drumjack in ilk yazısında konu basit ve sade görünürken daha sonra biraz konu biraz daha karmaşıklaştı.İlk yazıyı direkt uyguladığımızda eksiklermi oluyor extra neler yapmak lazım ben biraz karıştım.Konu yu toparlayabilirmiyiz.İlk rehperde neler eksik yada değil

Teşekkürler
14 February 2011 18:11
1 hafta önce mario 25. yıl kırmızı wii aldım. yazılım güncellemesi de yaptım 4.3e görünüyor..

shop güncellemesi ise yapmadım, bu makine v1 mi v2 mi şimdi?

shop güncellenmediğinden v1 ise lego ind. jones gerekmeden virgin softmod yapabilirmiyim?
14 February 2011 20:05
@hasangul : Yazılım güncellemesi yaptıysan 4.3v2 makinen şu anda. Ayrıca 4.3'te ilk update yahut v2 farketmeden orjinal oyun gereksinimi var.

ps: özellikle lego indiana jones demedim zira üç alternatif daha mevcut.

15 February 2011 20:53
özür dileyerek birşey sormak istiyorum versiyon menü ayarlardan görebiliyoruyz zaten orada versiyon 4.3e yazıyor... bunu update yaptıgımızda 4.3v2 mi yazacaktı yoksa sadece yine 4.3 e mi yazacak... yardımlarınız bekliyorum arkadaslar....
15 February 2011 21:59
@jayz : v2 sadece bizim taktığımız ad, menü versiyonu sadece 4.3 olarak gözükür

15 February 2011 22:44
Selamlar ;

Wii üzerinden DVD film nasıl izliyoruz.Bu arada soft mod işini hallettim ensonundasmileys with beer

Teşekkürler
16 February 2011 07:41
Wİi üzerinden WiiMC programı sayesinde izleyebiliyorsun.
16 February 2011 08:07
Tamam kurdum o programı ama orjinal dvd de bile "invalid dvd" hatası veriyor. çözemedim
16 February 2011 08:42
soner2888
yok ondan degil laz inadim tuttu oyun oynama derdinde degilim artik sorunu kafaya taktim

Ayrıca bu sorunu bende çözemedim hala cd kanalında update istiyor.Gecko ile açıyorum oyunları fakat Update durumunu sonlandıracak bir yol varsa uygulamak isterim

Teşekkürler

Gecko ile dün açtığım oyunu bu gün denediğimde "SD code not found " diye bir hata aldım ve oyun açılmadı sorun nedir

1 kez düzenlendi. En son 16/02/2011 20:18 tarihinde riderofwind tarafından düzenlenmiştir.
16 February 2011 11:02
tekrardan slmlar arkadaslar ben lego indigo siparişi verdim. benim wii virgin hiç oynanmamıs hep orjinal oyun alıyordum şimdi sıfırdan softmoda başlıyacam bütün özellikleri nasıl yapacam? Veya Lego indigo oyunu olmadan softmod yapabilirmiyim.. sıfırdan başlıyorum arkadaslar lütfen yardımcı olun moody smiley
16 February 2011 11:23
jayz
tekrardan slmlar arkadaslar ben lego indigo siparişi verdim. benim wii virgin hiç oynanmamıs hep orjinal oyun alıyordum şimdi sıfırdan softmoda başlıyacam bütün özellikleri nasıl yapacam? Veya Lego indigo oyunu olmadan softmod yapabilirmiyim.. sıfırdan başlıyorum arkadaslar lütfen yardımcı olun moody smiley

menü 4.3'ün altında ise orjinal oyun olmadan da yaparsın. 4.3 ise orjinal oyun şart.

16 February 2011 11:23
Lego batman, Lego indiana, SSMB oyunları gerekiyor. Sen Lego indiana sipraişi vermişsin. Bu orjinal oyunlardan birisi olmadan (çip yoksa) softmod yapılamıyor.
16 February 2011 14:56
Selamlar tekrar;

Ben MMM den Ios 36 yı patch yapmadım.Yapmalımıyım.Yapar isem bir artısı varmı.ayrıca daha sonra Ios 249 silinmelimi( Bu kulağa çok tehlikeli geliyor)

teşekkürler
16 February 2011 17:00
CIOS yükleyebilmen için patch'li bir IOS olmalı.
16 February 2011 20:19
riderofwind
soner2888

Ayrıca bu sorunu bende çözemedim hala cd kanalında update istiyor.Gecko ile açıyorum oyunları fakat Update durumunu sonlandıracak bir yol varsa uygulamak isterim

Teşekkürler

Gecko ile dün açtığım oyunu bu gün denediğimde "SD code not found " diye bir hata aldım ve oyun açılmadı sorun nedir
16 February 2011 20:42
SD code not found bir hata değildir.. oyun için sd kartta cheat dosyası olmayınca verilen bir uyarı sadece... Gecko OS'un en temel amaçlarından biri de oyunlarda cheat özelliği bunu unutmamak lazım.

16 February 2011 20:56
Ama aynı oyun akşam çalışıyordu neyapmalıyım çözmek için
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 89
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!