Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Virgin 4.3V2 SoftMod Rehberi

Gönderen DjarumBlack 
Re: Virgin 4.3V2 SoftMod Rehberi
14 January 2011 14:35
4.3E versıyon için bu yontemi mi kullanmalıyım?

18 January 2011 15:47
cioslari yukledim hersey tamam ama yaw bu yine cd den uptade istedi ? anlayamadim ben bu isi
18 January 2011 15:52
cd den update olmustu 4.3 v2 hack yaptim bu rehberle ama softmod yaptiktan sonra tekrar cd den uptade cikiyor anlayamadim bu rehber downgrademi yapiyo?
18 January 2011 21:43
Ios'ların revizyonu anlamında bir nevi downgrade sayılır... Tam olarak downgrade sayılmaz... Cios'ların yeni versiyonlarını yüklersen (waninkoko'nun rev21'i mesela) update sormaz bir daha oyun.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
19 January 2011 19:24
waninkoko 21 i yukledim bi forumda buldum wadlarla beraber ama yine update soruyor sizde acaba bir link varmi baska extra wadmi lazim acaba

1 kez düzenlendi. En son 19/01/2011 19:26 tarihinde soner2888 tarafından düzenlenmiştir.
20 January 2011 19:33
@soner2888 : Bir de ios 15'in son versiyonunu yükle bakalım... Hala update soruyorsa hermes cios'ların versiyon numaraları sistem update'i ile gelenlerden düşük olabilir...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
20 January 2011 19:56
google da bulamiyorum aga nerden bulabilirim bu zimbirtiyi bide hermeslerin v 5 inimi yuklemem gerek yoksa 4 umu bi yorumda 4 u yazmissin 5 sorun cikartiyor falan bide 15 in son surumu v257 imi?
20 January 2011 20:19
IOS 15'in son versiyonu v1032... NUSD ile indirebilirsin.

22 January 2011 23:55
Merhaba,

chipli PAL bir aletim var, daha önce soft mode kurulumu yapmıştım ve 4.3 e yükselince uçtu tabi.

rehberdeki adımları izleyerek herşeyi kurdum. CFG usb loader vb...

MMM v.13.4 indirdim ve yükledim,

meta.xml yi açıp no_ios_reload satırını silme işlemini yapmadım.

Sandisk cruzer micro 8gb usb belleğime denemek için 2 oyun attım (guitar hero world tour PAL, lego indiana jones PAL)

USB belleği cihaza taktım ve CFG usb loader ı çalıştırmak istediğimde aşağıdaki uyarıyı alıyorum (ekte de resmi var)

Error: couldnt open file
press any button to reboot wii

sıkıntı nereden kaynaklanıyor olabilir.

rehberdeki adımları birebir uyguladım, hiç bir adımda bir sorun yaşamadım.

aynı şekilde neogamma kanalını da açmak istediğimde uyarı alıyorum, kendi kendine hemen reboot ediyor cihazı.

teşekkürler,
Eklentiler:
| indir - _fotoğraf.JPG (386.9 KB)
23 January 2011 00:06
@deuozan : Cfg'nin forwarder'ını kurmuşsun ama sd kartında cfg'nin kendi dosyaları yok... aldığın hata bundan kaynaklanıyor, cfg usb loader'ı indirip sd kartına atmalısın.

23 January 2011 00:30
hallettim çok teşekkürler.
23 January 2011 16:02
Merhaba,
128 MB lık SanDisk denedim ayrıca 2GB lık başka bir SDcard kullandım hiçbiri ile elf dosyalarını gördüremiyorum Wii ye. Neden olabilir? İşlemlere hiç başlayamıyorum.
23 January 2011 16:10
trinity
Merhaba,
128 MB lık SanDisk denedim ayrıca 2GB lık başka bir SDcard kullandım hiçbiri ile elf dosyalarını gördüremiyorum Wii ye. Neden olabilir? İşlemlere hiç başlayamıyorum.

Wii'ye elf dosyalarını gördürmek diye bir şey yok. Rehberde bahsi geçen Lego Indiana Jones save'ini wii'ne aktarıp oyun ile aşağıdaki hareketi yaptığına emin misin?

24 January 2011 09:32
Hemen elf dosyalarının ne olduğuna bir parmak basalım. Bilgilerimizi güncel tutmak için grinning smiley ;

Dol
Bu Nintendo'nun gamecube'de de kullanmış olduğu bir executable formatı ve bu dosyaların sahip olduğu uzantı aynı zamanda, pc'deki exe gibi yani. Bunun bir de kardeşi var Elf ki o daha standart bir format.

Elf
Bu da Dol gibi bir executable formatı. Yapı olarak pek tabii dol'dan farklı ve ayrıca standart bir executable formatı. Linux'ta vesairede de kullanılıyor

Elf dosyalarını bazen "HBC okuyamıyor/çalıştıramıyor" gibi sorunlarla karşılaştığımızda ise dosyanın ismine ve uzantısına dikkat ediyoruz. Dosyanın ismini "Boot.dol"'a çevirip HBC içerisinde bir klasörün içerisine attığımız zaman HBC'de görebiliyoruz.
24 January 2011 16:34
ne talihsiz adamım ya. menu versiyonuna baktım 3.2.. rehberi programları vidyoları indirdim eve gittim...heralde bir oyun yüzünden yada wiikey update yapma çalışmam yüzünden 4.3e olmuş. softmod yapamadım.. sonra 4.2e için gerekenleri ayarladım eve gittim. 4.3e v2 olmuş shop channel yüzünden confused smiley neyseki sonunda bu rehber ile kurabildim. yoksa kafayı yiyecektim.. ama şunu farkettim wiidewii versiyonunuz bölgeniz ne olursa olsun aradığınızı bulduğunuz bir yer... yürekten teşekkür ediyorum bu değerli bilgileri bizlerle paylaşan arkadaşlara.. her konuya tek tek teşekkür yazmıcam spam olmasın diye..

1 kez düzenlendi. En son 07/02/2011 23:15 tarihinde denizsatar tarafından düzenlenmiştir.
31 January 2011 14:58
elimde lego oyunu var. hatta forumdan bi arkadaşa emanet olarak göndermiştim
ufak tefek çizikler yüzünden cd okumamaya başladı.

"the game disc could not be read...." ile başlayan hatalar veriyor. başka bir oyunla yapabilir miyim
31 January 2011 18:52
bukalemuns
elimde lego oyunu var. hatta forumdan bi arkadaşa emanet olarak göndermiştim
ufak tefek çizikler yüzünden cd okumamaya başladı.

"the game disc could not be read...." ile başlayan hatalar veriyor. başka bir oyunla yapabilir miyim

Şu oyunlarla da olur...

- Yu-gi-oh 5D's Wheelie Breakers
- Lego Batman
- Lego Starwars (daha bugün duyurulmuş)

04 February 2011 15:13
Lego batman ve lego starwars için exploit link i varmı?
04 February 2011 17:49
Lego Starwars için Return of the jodi : download

Lego Batman için Bathaxx : download

05 February 2011 07:31
lego starwars oyunu bu mudur?
05 February 2011 08:20
Benim bildiğim kadarıyla evet bu.Kapak NTSC ama dikkat et
09 February 2011 08:00
Loading contents...tcp_read timeout
Error making http request
.tcp_read timeout
......tcp_read timeout
..tcp_read timeout
.tcp_read timeout

3. adımda soyle bır hata çıkıyor ne yapmalıyım?

bu arada yabancı sitelerde bu hatayı alanlar sd den kurmuşlar olmuş fakat

linkler silinmiş bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

2 kez düzenlendi. En son 09/02/2011 08:25 tarihinde fault tarafından düzenlenmiştir.
09 February 2011 11:21
internet bağlantın yoksa bu hatayı verir. Network installation'ı seçtiğinde internet bağlantının da olması gerekiyor. Bir de ne yüklemeye çalıştığında oluyor bu hata?
09 February 2011 11:27
İlk başlıkta verilen program yerine Multi Mode Manager'ın (MMM) son sürümünü de kullanabilirsiniz. Install Patched IOS 36 seçeneği ile tek hamlede yükleme yapabilirsiniz.

09 February 2011 23:26
hergün ınternetten cıhaz update edıyorum smiling smiley benım netten update ettıgım cıhazlarda neden 4,3e yazıyor bu update çıktıysa neten yukseltince 4.3v olması gerekmıyormu_?
10 February 2011 07:06
@Oscar Technoshop : Bu ilk çıkan update'e getirilen bir ek, Nintendo menü versiyonunu değiştirmeden de update yayınlayabiliyor.

10 February 2011 09:26
hackmi installer sayfasında press 1 to continue ekranında takılıp kalıyor remote de kitlenıyor neden yapabilir ?
10 February 2011 09:34
merhaba homebrewchanell yukledim daha sonra ios36 sd kartina apps olusturarak atim hbv actim ios36 yi calistirmak icin fakat ayni bu yazi cikiyor.
installs a patched ios36 into the ios36 slot read all instructions carefully.
yani kiltli oldugunu acamiyorum.internet bagli acil yardim
10 February 2011 10:44
arkadaşlar MMM ı açıp ciosları yüklemeye çalıştığımda hepsinde ret -2011 hatası alıyorum.nedendir?

Modern Warfare 3:4858-1397-9340
Black Ops:4094-0788-9526
10 February 2011 10:55
forumber
arkadaşlar MMM ı açıp ciosları yüklemeye çalıştığımda hepsinde ret -2011 hatası alıyorum.nedendir?

Öncesinde Load Another IOS deyip 236'yı seçerek ona switch ettin mi?

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 62
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!