Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Rehberler

Gönderen WiiCrazy 
Re: Rehberler
12 May 2010 23:41
rehberlerdeki islemleri yaptiysan softmode bitmis demektir.hbc icinden herhangi bir programi calistirabilmek icin sd kart icinde apps icine atman gerekli windows altinda calisan portable program gibi dusun , sadece attigin yer sd:/apps/ ... olmali yoksa bu programlari hbc icinde goremezsin.
oyun calistirmak icin dvd surucuden calistirmak icin neogamma adli programi apps icine aticaksin,sd kart veya usb den calistirmak icin usbloader programlarindan birini apps icine atip hbc den calistiricaksin.
bu oyun kisminda ise oyunu atmadan once sd karti veya usb yi hazirlaman gerekli bunun ile ilgili rehberleri oyun calistirma bolumunde bulabilirsin.

13 May 2010 11:52
Anladım, teşekkürler yardımınız için. Soft mode şu anda bitmiş durumda, Homebrew Browser kurulumunda neden hata vermiş olabilir sizce? Kurulum sırasında uygulama için update gerekli uyarısı verdi fakat ben update'i iptal edip eski versiyonu kurmaya çalıştım fakar cihazı kitledi hata uyarısı vererek. Update yapmadığım için olabilirmi sizce?

Softmode kullanımı açısından wii'yi update etmek tehlikeli, peki ya uygulamaları update etmek? Sistem update'i dışındaki updateler bir zarar vermez sanırım değilmi?
13 May 2010 12:05
voyager
Anladım, teşekkürler yardımınız için. Soft mode şu anda bitmiş durumda, Homebrew Browser kurulumunda neden hata vermiş olabilir sizce? Kurulum sırasında uygulama için update gerekli uyarısı verdi fakat ben update'i iptal edip eski versiyonu kurmaya çalıştım fakar cihazı kitledi hata uyarısı vererek. Update yapmadığım için olabilirmi sizce?

Softmode kullanımı açısından wii'yi update etmek tehlikeli, peki ya uygulamaları update etmek? Sistem update'i dışındaki updateler bir zarar vermez sanırım değilmi?

Orada bahsi geçen homebrew browser uygulamasının update'i. Homebrew programlar yeterince test edilmediklerinden böyle göçmeleri takılmaları falan normal, bunlarla ilgili endişeye kapılmaya gerek yok.

Şuradan son sürümünü indirebilirsin bu uygulamanın. Ha 2 nolu rehberde örnek olarak bu uygulamayı vermiş olmamızın en büyük sebebi bu programla kolayca güncel homebrew programları takip etmek mümkün olduğu için.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
13 May 2010 12:37
Malesef son sürümü de aynı hatayı verdi benim cihazda. Ekranın fotoğrafın çektim fakat dosya büyük olduğu için ekleyemedim buraya.
Ama Hata Başlıkları; "EXCEPTION (DSI) OCCURED!" şeklinde ve altında nerdeyse 10 satır hata kodları mevcut. 2. Hata başlığı ise "STACK DUMP", 3. ise "CODE DUMP" ve bunlarında altlarında hata kodları mevcut.
27 May 2010 23:28
@WiiCrazy ilk sayfada game cube için anlatımı yapmışsın çok güzel teşekkürler peki game cube oyunlarını hdd e atıp oynama gibi şansımız varmı? Varsa nasıl yapabiliriz?
27 May 2010 23:31
su an icin yok,olunca haberin olur.sadece dvd den oynanabiliyor su an
27 May 2010 23:33
@dedezade çok teşekkürler
30 May 2010 07:34
Merhaba,

Geçen ay bir arkadaşımdan beyaz wii aldım.Chipli olduğunu söyledi ama marka ve ne olduğunu bilmiyor.No more Hero gibi bir isimde oyun aldım ama bir türlü açılmadı unun üzerine fishing adlı bir oyunda açılmayınca soluğu bu işleri yapan bir yerde aldım ama onlarda yaparız ederiz dediler boş smiling smiley o oyunları onlarda açamadılar.Cihaz vers. 4.2E updateli malesef ( benim hatam ) şuan rehberleri okuyarak boomber,homebrew,bootmii ve neogamma yükledim.Oyunlar hala açılmıyor.Updateden dolayı galiba önve rahatlıkla açılan cdlerde şimdi neogamma ile bile zor açılıyor.Konu hakkında yardımlarınızı esirgememeniz dileğiyle.
30 May 2010 10:49
@astek: dvd-r kullanıyorsun Neogamma ile değil mi? gerçi çipin olduğu için farketmeyecektir. Bahsettiğin oyunlar için özel yöntemler falan yok yani problem aşağıdakilerden biri

1. Çipin kullandığın medyayı sevmiyor olabilir (verbatim'lerin her zaman iyi sonuç verdiği dile getirilir)
2. Çipin mantarlamış olabilir
3. Sürücünün lensi ömrünün sonlarına yaklaşmış olabilir ya da temizlenme ve/veya ayara ihtiyaç duyabilir (bu bence en yüksek ihtimal, özellikle de daha önce açılan oyunların açılmamasından bahsettiğin için bana öyle geldi)
4. 4.2 update'i resmi update ile yapılmamış olabilir... bunun üstüne de oyunlardan da update yapmaz isen (misal update çipten blokeli ise ya da oyunların update bölümleri kaldırılmışsa) oyunun gerektirdiği ios'ların sisteminde olmamasından dolayı siyah ekranda kalmaları da oldukça normal (bahsettiğin oyunlar oldukça eski oyunlar olduğu için bu düşük ihtimal... yine aynı şekilde neogamma kullanılması durumunda bu söylediklerim geçerli değil)

Bu kadar zavazingodan sonra sana tavsiyem usb loader'a geçmen, usb loader ile üstte saydığım 4 sorundan da kurtuluyorsun zira...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
30 May 2010 10:51
Burası genel yardım alma bölümü olmadığı için konuyu kapatıyorum...

Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 115
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!