Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Rehberler

Gönderen WiiCrazy 
Rehberler
02 October 2009 19:24
Elimden geldiğince bir şeyler yazmaya çalıştım, yazı olarak doyurucu ama zaman kısıtından dolayı görsel açıdan tatmin edici olmayabilir.

Hepsi bir arada yap/çalıştır şeklinde yapmaktansa bilgiler vererek yazmaya çalıştım rehberleri. Bu yüzden parça parça oldular... Böylesi ileride güncelleme yapmak için de daha kolay olacaktır.

1. Homebrew Channel/Bootmii Kurulumu
2. Homebrew channel içerisinden program çalıştırma
3. Bootmii ile yedek alma
4. Cios yükleme (Fotoğraflar kullanılarak daha iyisi yazılabilir)
5. Preloader/Priiloader kurma
6. Usb Loader yükleme / Harddiske oyun atma
  1. WBFS Manager ile USB HDD'ye oyun atma
  2. Configurable USB Loader Kurulumu
  3. USB LOADER KURULUM REHBERI
  4. WiiFlow

7. Backup launcher kullanımı (Birisi rehber yazarsa süper olur)
8. SD karttan wad çalıştırma (Birisi rehber yazarsa süper olur)
9. Triiforce kullanımı (Birisi rehber yazarsa süper olur)
10 ...
11 ...

3 kez düzenlendi. En son 07/02/2010 13:41 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: Rehberler
02 October 2009 20:27
Bootmii kurulumu icin yarin (cumartesi)aksam yapabilirim. Suan evde degilim smiling smiley
03 October 2009 13:47
Rehberler çok güzelde acaba birde ilk kez wii almış kullanıcı ilk olarak hangisinden başlamalı sırayla onlarıda yazarsanız daha açıklayıcı olur.Bende askerliğe geldiğimden beri baya uzak kaldım wiiye yaw uzaylı gibiyim hee ne yapılcak ben bilem bilmiom grinning smiley.
06 October 2009 18:39
Kazuma demiş ki:
-------------------------------------------------------
> Rehberler çok güzelde acaba birde ilk kez wii
> almış kullanıcı ilk olarak hangisinden
> başlamalı sırayla onlarıda yazarsanız daha
> açıklayıcı olur.Bende askerliğe geldiğimden
> beri baya uzak kaldım wiiye yaw uzaylı gibiyim
> hee ne yapılcak ben bilem bilmiom grinning smiley.

aynen bende bayadır uzağım smiling smiley

galiba 3.2 sürüm yüklü ve birde homebrew channel
şu anda mario and sonic at the winter game çıkacak muhtemelen sürümden dolayı oynayamayacağım smiling smiley
08 October 2009 06:15
Merhaba

Gamecube oyunlarını softmod'lu bir wii de oynamak için yapılması gerekenleri ve makinaya nelerin kurulması gerektiğini anlatan bi rehber yapabilirmisiniz?. Ben bir türlü çalıştıramadım wii'de gamecube oyunlarını ( hafıza kartım + Gamecube kolum mevcut ).
08 October 2009 19:35
Gamecube için custom mios var, installer'ını çalıştırıyorsun, peşine de gamecube backup launcher programı ile oynayabiliyorsun...

Kısa bir rehber sana,

1. [gbatemp.net] adresinden wiigator'un gc backup launcher paketini indir.
2. Arşiv içinde gcbackup0.2.tgz isminde başka bir arşiv daha var, bunu bir yere aç
3. rungcbackup, miospatcher klasörlerini sd kartındaki apps klasörünün altına at.
4. miospatcher programını çalıştırıp wiimote üzerinde A tuşuna basarak mios yamasını yap.
5. homebrew channel altına attığın diğer programla (gc backup launcher), dvd'lere yazdığın gc oyunlarını oynayabilirsin.

ps1: 3 nolu aşama için wii'nin internet bağlantısı olması gerekiyor, alternatif olarak aşağıda linklerini verdiğim dosyaları ilgili yerlere kopyalayıp da yapabilirsin. Aşağıdaki 4,5 ya da 8 versiyonlarından herhangi birini kullanabilirsin.
ps2: Sisteminde cios 249'un rev7 ya da üstü bir versiyonunun olması şart.
ps3: Pakette gelen launcher yerine sağda solda dolanan kanallardan birini de kullanabilirsin.

MIOS Version 4
[nus.cdn.shop.wii.com] -> SD /00000001/00000101/v4/tmd.4
[nus.cdn.shop.wii.com] -> SD /00000001/00000101/v4/cetk
[nus.cdn.shop.wii.com] -> SD /00000001/00000101/v4/00000003
[nus.cdn.shop.wii.com] -> SD /00000001/00000101/v4/0000004

MIOS Version 5
[nus.cdn.shop.wii.com] -> SD /00000001/00000101/v5/tmd.5
[nus.cdn.shop.wii.com] -> SD /00000001/00000101/v5/cetk
[nus.cdn.shop.wii.com] -> SD /00000001/00000101/v5/00000005
[nus.cdn.shop.wii.com] -> SD /00000001/00000101/v5/00000006

MIOS Version 8
[nus.cdn.shop.wii.com] -> SD /00000001/00000101/v8/tmd.8
[nus.cdn.shop.wii.com] -> SD /00000001/00000101/v8/cetk
[nus.cdn.shop.wii.com] -> SD /00000001/00000101/v8/00000007
[nus.cdn.shop.wii.com] -> SD /00000001/00000101/v8/00000008

1 kez düzenlendi. En son 08/10/2009 19:38 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
09 October 2009 05:31
süpersin ya ... çok tşkrlr
09 October 2009 05:32
Çok tşkrlr Wiicrazy hemen akşam eve gidince bunu indirip uygulıycam.
13 October 2009 18:47
Wiicrazy: "Rehberler" başlıklı bu konu forumun en tepesinde "sticky" olursa iyi olur üstadım.
30 October 2009 09:15
Rehberler bölümü sabitlenmiştir.
30 October 2009 23:26
Arkadaşlar, BreWii isminde bir programın videosunu izledim, HomeBrew Channel kurmak inanılmaz basitleşmiş. 3.4 için ve 4.0 için iki ayrı video var, gerekli dosyalar da burada, ben de HomeBrew channel kurulu olduğu için denemedim. Ustalar inceledikten sonra basit bir rehber hazırlanabilir...
31 October 2009 08:44
videoyu izledim su an bu sitede anlatilandan farkli bir sey gormedim ama yapacak olanlar icin video guzel..
ama kullanilan program ve yolda bir farklilik yok ayrica sadece hbc kurulumu anlatiliyor
02 December 2009 08:37
Dün akşam buradaki rehberleri kullanarak Wii'yi USB'den oyun oynanabilecek hale getirdim. Hem USBLoader hem de WiiFlow ile hem NTSC hem de PAL oyunlarını hiçbir sorun yaşamadan oynayabildim. Bunlardan birisi de New Super Mario Bros.
Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
Bendeki Wii yeni bir model olduğu için Bootmii'yi IOS'a kuruldu. Yine de backup aldım, belki ileride işe yarar.
2 GB Maxell SD kart ve 2 GB Kingston USB disk ile hiçbir sorun yaşamadım.
Bu rehberde belirtdiği üzere Preloader ve Backup launcher kurmama gerek var mı? Kurarsam ne gibi bir avantaj sağlar?
Bir de USB Loader'ı kanal olarak ekleyebiliyoruz. USB Loader içerisinden çalışan oyunları kanal olarak ekleyebilir miyiz? WBFS Manager'da kanal oluştur diye bir bölüm var, internetten de oyunların wad dosyaları bulunabiliyor. Bu şekilde eklemek bir sorun yaratır mı? Başka bir yöntemi var mı?
Çok teşekkürler..
02 December 2009 09:08
preloader kurman faydali olur kanal kurarken yani wad dosyalarini yuklerken yanlis veya hatali wad yuklemelerinde makinan acilmayabilir bu nedenle kursan iyi olur
oyunlari kanal olarak yuklemek icin crap programini kullanabilirsin
internetten indirmek ise ben ce kendin yapsan daha iyi yanlis veya bozuk dosyalarda problem yasarsin ama bildigimiz sitelerden denenmis kullanilmis ve yorumlarda problem cikmayan lari yukleyebilirsin
ben su an usbloader cfg kullandigim icin kanali kurarken crap da bu secenek ile kanal yapiyorum boylece bu loader uzerinden kanallari calistiriyor daha baska ayar yapmama gerek kalmiyor
backup lancer hic kullanmadim gerek de duymadim bunun icin yorum yapmayacagim ama oyunlari dvd den calistirmaya yariyor galiba
02 December 2009 15:33
ya benim wii sanirsam 2008 den sonra üretildi ve boot mii yüklemede 2008 den sn,onra üretilmis ise bole kuramazsiniz fln diyor nasil yüklicem peki yardim ederseniz sevinirim
not:ne zaman üretildigini nasil ogrenicez?
02 December 2009 15:34
Hackmii installer'ı çalıştırdığın zaman sana Bootmii'nin nereye kurulacağını söylüyor.
03 December 2009 15:13
Aşağıdakilerden hangi PreLoader'ı kurmam gerekiyor? Bir de PreLoader'ı kurduktan sonra kanal yüklerken benim herhangi bir şey yapmama gerek var mı? PreLoader kendisi hallediyor mu? Teşekkürler..

http://wiibrew.org/wiki/Preloader

http://wiibrew.org/wiki/Preloader/Priiloader
03 December 2009 15:34
Preloader konusunda bilgim yok. Hiç kurmadım. Nasıl kurulduğunu bilmiyorum. Kusura bakma.
03 December 2009 16:07
real
Aşağıdakilerden hangi PreLoader'ı kurmam gerekiyor? Bir de PreLoader'ı kurduktan sonra kanal yüklerken benim herhangi bir şey yapmama gerek var mı? PreLoader kendisi hallediyor mu? Teşekkürler..

http://wiibrew.org/wiki/Preloader

http://wiibrew.org/wiki/Preloader/Priiloader
versiyonun ney
4.0 4.1 4.2 icin 0.29 kuracaksin hacks.ini dosyasini sd kartin kokune atacaksin versiyonuna uygun olani kullanacaksin
23 December 2009 12:05
agalar su rehberleri bi guncelleseniz iyi olucak hala millet aradigini bulamiyor daha dogrusu nerden baslamaliyim ilk hangisini yapmaliyim gibi sorular geliyor surekli
23 December 2009 15:56
Cevap basit. Hepsinin başında nuramalandırma yapılmış.

1.
2.
3.
4.

diye.

Eeee tabii herkes özel ilgi isterse allak bullak olur.
23 December 2009 16:04
Aslında ilk 4'ü olmazsa olmaz olduklarından numaralı ve sabit... Usb loader'lar, harddisk kullanımı vesaireyi yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümüne kaydırdığımız için rehberler başlığı da benim ilk post ettiğim zamanındaki anlamını yitirmiş oldu.

5,6,7,8 bunlar zaten diğer başlıklarda incelenmiş, incelenmekte olan konular... sürekli de gelişme gösteriyorlar özellikle usb loader'lar düşünüldüğünde.

tuzruhu'ya katılıyorum... herkes bir an önce trene binmek istediği için şikayet ediyor, bir kısım kullanıcı da korktuğu için...

herkes güvenebileceği tek bir rehber arıyor ama eşyanın tabiatı gereği ne yazık ki böyle olmuyor, biraz okumadan araştırmadan işe başlayanların başlarına da neler geldiğini biliyoruz...
12 January 2010 14:12
Merhaba,

Hazırladığınız rehberler için çok teşekürler, bu işe yeni başlayanlar için gerçekten harika emeğinize sağlık...

2-3 gündür sitenizdeki formu okuyarak bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. Ancak aklıma takılan birkaç konu var bu konularda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bana gecen hafta Amerika'dan wii hediye geldi. İşletim sitemi 4.2u ntsc, ben de wiiyi burada yazan rehberlerin ışığında kırmaya niyetlendim. Ancak formlarınızdan birinde preloder'in hack.ini'sinin region'a göre değiştiği yazıyordu. Rehberlerinizde verilen dosyalar (özellikle preloder ya da priiloader için) pal sistemler için mi yoksa tüm sistemler için kullanılabilinir mi? Yine hack işlemi sırasında wiinin internete bağlı olması gerekiyor bu durumda wiiconnection24 açık mı olmalı kapalı mı? Wiiconnection24'ün aggrement'inda bizim bilgimiz olmadan internetten yüklemelerin yapılabileceği belirtiliyordu bu hacklenmiş bir wii de soruna yol açar mı? Wii'yi hackledikten sonra update işlemi yaparsak bu durumda wii brick olur mu? Update işlemi tüm hack işlemini silip wii-yi eski haline mi döndürür? Yine formalarınızdan edindiğim bilgiye göre 4.2 sistemlerde kopya dvdler sistem hacklendikten sonra dahi okunamıyormuş bu durumda sanırım oyunlar için usb hdd ya da usb stick gerekli.

Ben bu konuda gercekten oldukça acemiyim ve sistemin brick olmasından endişeleniyorum. Kendim kırmak yerine ücretli bu işi yapan yerler varmış onlara başvurmamı mı tavsiye edersiniz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
12 January 2010 14:58
priiloader la ilgili rehberde 4.2u ya ait hacks.ini var zaten versiyonuna gore yukleme yapiyorsun
evet wiiconnct24 sorun cikara biliyor islemlere baslamadan once kapatirsan iyi olur
update meselesine gelince softmode yukledikten sonra update etmemen gerekir
cogu arkadasimiz cok daha eski versiyonlarda kullanmaya devam ediyor wii yi en azindan yeni cikan update ler ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmak gerekir eksileri artilari nelerdir tam bi oturmasi gerekir
su an icin update yapilirsa hbc nin son surumu yuklendiginde o kalir sistemde ama yuklenen cioslar silineceginden yeniden kurmak gerekli
dvd ye gelince eyer wii yeni dvd surucusune sahipse ki buyuk ihtimal oyledir usb uzerinden calistirabilirsin oyunlari
aslinda oyle cok korkulacak bir sey yok ama forumdaki konulari iyce okursan yapacaklarin ile ilgili yeterli bilgiye sahip olursan zor bir islem degil
12 January 2010 17:38
Update işlemi sırasında (update'in içeriğine göre) wii brick olmaz. Aksine yapılan softmod işlemini tersine bile çevirebilir. 4.2 update'i birçok IOS'u yamadığı ve bazı ios'ları kullanılmaz hale getirdiği için nerdeyse en baba update'lerden biri.

Şuan senin Wii 4.2 olduğu için uzun bir süre güncelleme gerekmez. Zaten update çıksa da herkes harala gürele update yapmazsa başı da ağrımaz.

Yeni gelen update'in neler getirdiğini neler götürdüğünü kimse bilmediğinden bir süre beklemek her zaman iyidir.
13 January 2010 20:21
Rehberinizde CIOS kurulumu için internet bağlantısının gerekli olduğu söylenmiş. Wiiconnection24'ü kapatırsak wii konsolu yine internete bağlanır mı?
13 January 2010 21:32
baglanir
20 February 2010 19:06
iki hafta önce siyah bir wii aldım 4,2e versiyona yükselttim bir haftadırda sitedeki rehberli her gün tekrar tekrar okudum sadece okudum hata yapmamak için ve bugun işe koyuldum sonuç olarak soft mod yaptım arkadaşlar çokta korkulacak bişey yok zaten hatta boot2 olarak yedek bile almadı ıos olarak aldı ben oynuyorum oyunlarımı grinning smiley rahatım internetten indirmeyede başladım süper bişey ama yazılımlarla arası ii olamyan pc bilgisi iyi olamyan biri bulaşmasın sitedeki paylaşım yapan hrkese çok teşekkür ederim özellike kuruculara
27 February 2010 09:56
Rehberi hazırlayan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Sayenizde dün akşam flashdisk attıgım oyunları wiiflow ile açarak oynamayı başardım.Versiyonum 4.2e.wiiflowu kanal olarak kurdum ve rehberi tamamladım.Ama önce bütün yorumları okudum.Enson wad manager de takılmıştım.onuda wiicrazy destegiyle hallettim.Sağolun arkadaşlar.
03 April 2010 08:27
benim rehberim muzaffer abı oldu dun aksam. anlamadıgım konulardakı sabırlı yardımı ıcın sonsuz teşekkurler. sıtedekı tum rehber hazırlayan arkadaşlar sagolsunlar. bılgı sahıbı olduk sayelerınde.
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 32
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!