Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

4.2E Softmode Sonrası Sorular

Gönderen musty7 
4.2E Softmode Sonrası Sorular
28 May 2010 18:32
Merhaba yeni bir wii sahibi olarak wii softmode yapmaya karar verdim ve 4.2E menüm için softmode asistanı programını kullandım ve şu an usbloader kısmındayım. Benim sorum:

1) Softmode yapınca orjinal wii resort dvdsini taktığımda "system update" diyor. Ben de oyunu çalıştırmadım. Nete bağlı değil wii. Softmode da system update isteyen oyunların tek oynama yöntemi hdd üzerinden oynamak mı? Orjinal oyunu çalıştırırsam system update i otomatikman yapar ve bu brick e sebep olur mu?
2) Preloader softmode asistan programında mevcut değil? Bunu da yapmama gerek varmı acaba?

Teşekkürler

1 kez düzenlendi. En son 28/05/2010 18:49 tarihinde musty7 tarafından düzenlenmiştir.

Re: 4.2E Softmode Sonrası Sorular
28 May 2010 18:42
bricke sebep olmaz sen zaten son versiyondasin , softmode da dvd den de oynayabilirsin neogamma programi ile sanirim o zaman update de yapmaz.priiloader guvenlik acisindan faydali kurup kurmamak sana kalmis,wad kurulumlarinda problem yasarsan priiloader da sisteminde yuklu degilse wii acilmaz.
Re: 4.2E Softmode Sonrası Sorular
28 May 2010 20:44
usb loader kullanmaya başladıktan sonra disk kanalı ile işin kalmıyor... dolayısıyla update'leri falan dert etmek zorunda değilsin... ki normalde de kendi bölgenden yaptığın update'ler hiç bir zaman brick ile sonuçlanmaz... en fazla softmodu tekrar yapmak zorunda bırakabilir seni (28.05.2010 itibariyle yani)

ps: update'ler ile işin yok demişken şunu hatırlatmakta fayda var, bu sefer usb loader'ların update'lerini takip etmen lazım zira oyunlar bazen korumalarla gelebiliyorlar ve usb loader'lar bu korumalar için yeni versiyonlarında devamlı yamalarla beraber geliyorlar.. bu bağlamda takip edilebilecek en sağlam loader ise configurable usb loader...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 28/05/2010 20:47 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 72
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!