Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Rehberler

Gönderen WiiCrazy 
Re: Rehberler
06 April 2010 11:44
merhabalar dün akşam 4.2e wii me uyguladım bu yöntemi tertemiz oldu gece yarısına kadar da oyun oynadım tabi her tarafımda ağrıyor şuandagrinning smiley
lafı uzatmadan teşekkür etmek istedim ne zamandır aradığım rehber işte burada yeni başlayanlar için söylüyorum bir çok rehber var bu bir gerçek ve muhtemelen sizde benim yaşadığım gibi onu mu denesem bunu mu denesem diye ölümcül döngüye girmişsinizdir. emin olun bu rehber gayet temiz. tabiki diğer rehberler de gayet güzel herkesin emeğine saygı duyuyorum teşekkür ediyorum maksat ben uyguladım sorun yaşamadım darısı başınıza demek grinning smiley

tekrardan teşekkürler...

07 April 2010 07:32
softmode yaptım süper oynuyorum şimdi grinning smiley
Softmode yaptıktan sonra wii standby connection'ın açık kalmasında bir sakınca var mıdır?
07 April 2010 08:12
se.wii
Softmode yaptıktan sonra wii standby connection'ın açık kalmasında bir sakınca var mıdır?

yoktur.
07 April 2010 08:26
WiiCrazy
se.wii

yoktur.

teşekkür ediyorum Sayın WiiCrayz...
07 April 2010 10:39
WiiDeWii'den öğrendim bende Softmod olaylarını ve hemen rehberlerden bakıp Wii'ye Softmod yaptım.

Sitenin kurucusu ve yönetimin hakkı ödenmez bence hatta üyelerinde. Ellerinden geldiğince yardım ediyorlar hemde hiç sıkılmadan.

Kendilerini taktir ediyorum. İyiki varsınız, iyiki WiiDeWii sitesi var. thumbs up
07 April 2010 21:08
Arkadaslar butun islemleri yaptim, FAT32 diskten oynuyorum oyunlari, cok faydali bir site yapmissiniz.
3 Gun once hic fikrim yoktu wii softmode hakkinda, yarin bi arkadasin makinaya softmode aticam.

Yalniz sunu sormak istiyorum, fat32 ye cevirdigim usb harddisk i pc goruyor fakat icine bisey atamiyorum.
Diski tekrar formatlasam ntfs e falan cevirsem pc de calismaya devam eder mi ?
Yoksa artik dönüşü yok mu bu işin ?
07 April 2010 21:26
yanlislik olmasin wbfs formati gorursun fakat kullanamazsin ama fat32 diski kullanabilirsin ,wbfs yi de ntfs yapabilirsin bir problem olmaz
07 April 2010 23:07
Valla emin değilim, diski EASEUS Partition Master kullanarak fat32 olarak formatladim.
Diskin içine wbfs klasoru oluşturdum. oyunları Simple WBFS ile iso olarak attım, hepsi çalıştı.
Ancak harddiski bilgisayara takip bi film atıcaktım içine izin vermedi.

Görünümler aynen bu şekilde :

Bu da diskin içi

----------
FAT32 olmamış mı bu ?
Bir de ben bu şekilde NTFS e çevirip, ( harddisk uyumluysa wii de ntfs çalıştırabiliyosa ) bu oyunları oynayabilirmiyim ?
07 April 2010 23:20
filmin boyutu buyuk oldugunda sanirim 4gb dan fazla oldugunda fat32 ye atamazsin bu neden ile izin vermemis olabilir.ntfs dene calisirsa tabiki oynayabilirsin her hdd de farkli oluyor bazilarinda ntfs calismayabiliyor, yani denemen lazim
07 April 2010 23:29
NTFS e çevirip wii oyunlari nasil aticam usb harddiske ?

Yine aynı mı olucak her işlem ?
NTFS harddiskin içine de mi wbfs klasoru acicam ?

NTFS te 4 gb dan büyük dosyaları kopyalayabilirmiyim hdd ye ?

2 kez düzenlendi. En son 07/04/2010 23:32 tarihinde dalnetfia tarafından düzenlenmiştir.
08 April 2010 00:04
Komut satırından
convert F: /FS:NTFS

komutunu verirsen ntfs'e çevirebilirsin diskin dosya sistemini.. wbfs dosyaları fat32 için ayrı ntfs için ayrı değil, dolayısıyla oyun dosyalarında bir değişiklik yapman gerekmez. hermes cios da kurulu ise ntfs bölüm üzerinden problemsiz oynayabilirsin oyunları...
08 April 2010 00:14
Komut satırından
convert F: /FS:NTFS

bunu nasil yapicam anlatabilirmisin ?
08 April 2010 00:28
resimde hdd nin ismi F:\ gorundugunden
baslat calistira cmd yaz acilan komut satirina yukarda verilen komutu gir
08 April 2010 00:29
oyunlar silinmez di mi içindeki ?
08 April 2010 00:30
format atacagindan silinicektir yedek al oyle yap islemi
08 April 2010 00:35
sanirim verilerin kaybolmuyor bu yolla ben yanlis yazdim sanirim ama sen genede yedek al.
08 April 2010 00:39
Birim etiketi girin diyo hocam ne dicez smiling smiley

08 April 2010 00:45
EASEUS Partition Master 5.0.1 Home Edition ile
FAT32 den NTFS e cevirdim diski, veriler kaybolmadi aynen duruyor.
08 April 2010 00:49
NTFS i tanittim cfg loader a, sorunsuz calisiyor.
An itibariyle harddisk uyumluluk listesine ekleyebilirsiniz.

160 GB PHILIPS

Model: SPE2010CC/10
08 April 2010 05:39
Resimde sürücünün ismi F gözüktüğü için komutun içine haliyle F koydum (convert F: /FS:NTFS )

Bu şekilde yapılan dosya sistemi çevriminde diskte eğer yeterli boş yer varsa dosyalarla ilgili bir yedekleme yapmaya gerek olmuyor. Ha bu arada tekrar baktım da senin diskte altı üstü 6GB dolu yer varmış, doğrudan dosyaları bilgisayarına yedekleyip diski ntfs olarak bölümleyip formatlayarak geri atmak da pek vakit kaybettirmezmiş.
08 April 2010 13:11
Evet yedegini aldim her ihtimale karsi ancak sorun olmadi, dosyalar duruyor ve cfg loader la calistilar, kayip ta olmamis dosyalarda.
Ancak soyle bisey oldu, cfg loaderi calistiriyorum, once FAT bulunamadi hatasi veriyor, sonra ntfs i seciyorum, oyun listesi ancak oyle geliyor. FAT32 den NTFS e gectigim icin mi oldu bu yoksa her ntfs calistiranlar ayni hatayi, aliyor mu ?
08 April 2010 14:21
dalnetfia
Evet yedegini aldim her ihtimale karsi ancak sorun olmadi, dosyalar duruyor ve cfg loader la calistilar, kayip ta olmamis dosyalarda.
Ancak soyle bisey oldu, cfg loaderi calistiriyorum, once FAT bulunamadi hatasi veriyor, sonra ntfs i seciyorum, oyun listesi ancak oyle geliyor. FAT32 den NTFS e gectigim icin mi oldu bu yoksa her ntfs calistiranlar ayni hatayi, aliyor mu ?

Global options'a girip (1 ile miydi 2 ile miydi hatırlayamadım şimdi) , device'ı usb, bölümü de NTFS1 yapıp kaydetmen lazım. Ondan sonra bir daha sormaz.
08 April 2010 16:30
Wiicrazy,

Şu bizim CFG türkçeleştirmeyi artık rayına koymamız lazım, malum bütün arkadaşlar CFG kullanmaya başladı, ben birkaç düzeltme daha yapacağım haftasonu. Bazı satırlar uzun olduğu için tamamı okunmuyor 2 satıra çeviricem.

grinning smiley
08 April 2010 17:10
tuzruhu
Wiicrazy,

Şu bizim CFG türkçeleştirmeyi artık rayına koymamız lazım, malum bütün arkadaşlar CFG kullanmaya başladı, ben birkaç düzeltme daha yapacağım haftasonu. Bazı satırlar uzun olduğu için tamamı okunmuyor 2 satıra çeviricem.

grinning smiley

Yav ne güzel redaksiyonunu falan da yapmıştık... adamlar tur bindirdiler sonra bir sürü versiyon çıkardılar. Aslında sen şöyle wiidewii için güzel de bir tema yapsan tadından yenmez diyeyim smiling smiley
08 April 2010 17:16
Tema işin kolay kısmı thumbs up

Haftasonu hallederiz tema işini. 1-2 saatlik birşey.

Biraz OnePiece izleyince kafa daha iyi çalışıyor.
08 April 2010 17:20
tuzruhu
Tema işin kolay kısmı thumbs up

Haftasonu hallederiz tema işini. 1-2 saatlik birşey.

Biraz OnePiece izleyince kafa daha iyi çalışıyor.

Gomu gomu no deyip başlarsın artık :p

Dur bakayım haftasonu vaktim olursa ben de yapmaya çalışayım. Bakalım hangimizinki daha iyi olacak :p
08 April 2010 17:38
Arkadaslar 1 TB Western Digital veya Verbatim USB HDD alicam yarin, aranizda kullanan varmi bu disklerden ?
NTFS olarak kullanmak istiyorum, cevaplarinizi bekliyorum.
08 April 2010 20:38
1 TB Western Digital wbfs calisiyor ama ntfs denemedim
12 May 2010 23:07
Arkadaşlar merhaba,

Rehberler'de ki sıralamaya göre 4.2E Wii'ye bütün uygulamaları sorunsuz kurdum fakat "2. Homebrew channel içerisinden program çalıştırma" bölümünü hala tam kavrayabilmiş değilim. Kurulum yaparken 2. bölümdeki gerekli dosyayı indirip, sadece oyunlar için kullanacağım 2. SD kartımın içerisine attım. Yani 2. bölüm için bir kurulum falan yapmadım. Ve anladığım kadarı ile zaten bu baloncuk problemini çözüp uygulamaları çalıştırmak için USB Disk yada SD Kartımız üzerinde bulunması gereken dosyalar, doğrumudur? Priiloader'ı da kurduktan sonra, Oyunlar için kullanacağım 2. SD kartımın içine, 2. bölümde "codemii.com" adresi üzerinden verilen uygulamayı attım ve test için kartı Wii'ye taktığımda "Browse homebrew apps" die kurulabilir şekilde uygulama gösterdi, kurmaya çalıştığımda ise hata aldım wii kilitlendi. Şükür kapatıp açtım şu an sorun yok ta, bu uygulamayı kurmam mı gerekiyor, yoksa bu dosyaların sadece kartta durması mı gerekiyor?

Diğer bir sorum ise; Oyunları SD karta atıp oynamayı düşünüyorum, 6. bölümde hangi seçeneği kurmam gerekir? a,b,c ve d'nin hepsini kurmam gerekmiyor sanırım değilmi? Wii'ye oldukça yabancıyım, belki sorularım komik gelebilir, o yüzden kusura bakmayın. smiling smiley
12 May 2010 23:40
@voyager : 2 nolu rehber tamamen homebrew channel'in çalışma prensipleri üzerine bilgi vermeye yönelik bir rehber... oradaki homebrew browser programını kurman ya da kurmaman hiç bir şeyi değiştirmiyor. 4 nolu cios rehberinde dikkat ettiysen ".....'yi homebrew channel içerisinden çalıştırabilecek şekilde sd kartınıza atın" gibi ibareler var... Maksat bunun anlaşılmasını sağlamak.

Oyunları sd karta atıp çalıştıracaksan tavsiyem configurable usb loader rehberlerinden birini uygulaman ve muhtemelen sd kartı fat32 olarak formatlayacağını düşünürsek hermes cios yüklemen yönünde.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
Üzgünüz, konu kapalı olduğu için mesaj gönderemezsiniz.

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 110
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!