Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii System Update 4.3 Yayımlandı!!

Gönderen yirmiuc 
Re: Wii System Update 4.3 Yayımlandı!!
11 October 2010 09:15
merhaba benim4.2 di ve bır hata sonucu 4.3U ya yükseldi. Homebrew uçtu UBS Loder GX çalışmıyor.nasıl bir adım ilerlemeliyim ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz.

11 October 2010 10:06
vetco120
merhaba benim4.2 di ve bır hata sonucu 4.3U ya yükseldi. Homebrew uçtu UBS Loder GX çalışmıyor.nasıl bir adım ilerlemeliyim ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz.

Elindeki usb loader gx forwarder değil full kanal ise (yani sd karta ihtiyaç duymadan çalışıyorsa) djarumblack'in wii hacking bölümünde yazdığı rehbere göre hareket etmen lazım... orjinal oyun gerekiyor..

Forwarder ise bir şekilde usb loader gx'in boot.dol'u yerine bir yükleyici (loadmii, homebrew launcher vesaire) program kurup bununla hackmii installer'ı çalıştırmayı deneyebilirsin... Bizim yanlışlıkla update yapmış olanlar için olan rehberimizde bir örneği var, tek fark orada başka bir program çalıştırılıyor.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
11 October 2010 10:23
peki geri alma şansım yokmu.orjinal cd yok bende. Cihazımda cipsiz. versiyonu 4.2 düşürme şansı yokmu.
11 October 2010 11:24
vetco120
peki geri alma şansım yokmu.orjinal cd yok bende. Cihazımda cipsiz. versiyonu 4.2 düşürme şansı yokmu.

bootmii'yi boot2 olarak yüklediysen geri alma şansın var... yüklemiş olsaydın muhtemelen soruların da bu yönde olacağından yüklemediğini/yükleyemediğini tahmin ediyorum... bunun dışında geri alma diye bir şey yok, softmod'u baştan yapman gerekiyor önceden update'e karşı önlem/önlemlerini almadığın için...

- misal en yeni homebrew channel'i yükleseydin, 4.3'e güncellediğinde silinmezdi...
- full kanal yerine forwarder kanal kullansaydın elinde ekstra homebrew program çalıştırma imkanın olurdu ve tekrar softmod yapabilirdin.

Şu anki durumunda orjinal oyuna ihtiyacın var... Tekrar sorarsın diye söylüyorum başka yolu yok!

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
11 October 2010 14:36
peki ben şimdi wi ayarlardan format attım. kanallar falan hepsi silindi basa dondu. Suanda orjınal cdleride okumuyor bu neden olabılır.
11 October 2010 15:58
vetco120
peki ben şimdi wi ayarlardan format attım. kanallar falan hepsi silindi basa dondu. Suanda orjınal cdleride okumuyor bu neden olabılır.

Mantıklı bir sebebi yok, format attıktan sonra (ki çok da gereksiz bir iş yapmışsın) orjinal oyunlarla ilgili bir sorununun olmaması gerekiyor. Sürücü ile alakalıdır belki. Format atınca sonradan yüklenmiş kanallar ve save dosyaları silinir sadece.. Bir de ayarlar sıfırlanır... ios/cios/sistem kanallarına dokunmaz format...

13 October 2010 16:18
selamlar. Forumda yeniyim.
Elimde 4.2e softmod yapılmış bir wii var. Online update yapmamak için ne yapmam lazım? Sd kart ve usb hdd kullanıyorum. wiiflow, usb loader gx yüklü....
13 October 2010 16:24
@axewar : ayarlardan parental controls özelliğini aktifleştirip şifre belirle.. böylece update isteyebilecek ekranlara şifre ile giriş sağlamış olur ve kazara update'leri engellemiş olursun...

14 October 2010 23:47
arkdaşlar kardeşim 4.3.e update etmiş daha önceden hiç software yüklememiştik şimdi ne yapmam gerekiyor acaba?
15 October 2010 08:34
Lego indiana oyununu alman gerekiyor veya softmod yapan/oyunu bulunduran birisine ricada bulunman gerekiyor.
08 November 2010 08:42
3 gündür 4.2 makinayı güncellemeye çalışıyorum ancak error code: 109234. there is a problem with the wiiconnect24 service. please try again later diyor sürekli. bütün ayarları sıfırladım, hatta farklı kablosuz ağlardan denedim ama olmadı

sorun ne olabilir, fikri olan var mı
08 November 2010 08:57
Ne zorun var ki 4.3 yapıyorsun. Millet yanlışlıkla 4.3 oldu diye dövünüyor bak yukarıda. smiling smiley
08 November 2010 09:03
softmod yapma programlarım 4,3v2 ye göre ayarlı. smiling smiley
08 November 2010 09:24
4.2'de softmod yapmak daha kolay. Orjinal CD'ye bile gerek yok.
08 November 2010 10:08
4.2'de öncelikle HBC'yi güncelle. Ondan sonra Wiiconnect24'ü Wİi settings'ten ayarlaman lazım (Bir anlaşma çıkacak onu onaylaman gerekiyor) ondan sonra kablosuz internet ayarların tamamsa gncelleme yapabilirsin....

Ayrıca 4.2'de isen softmod asistanı ile problemsiz softmod uygulayabilirsin. V2 veya V bilmem kaç olması önemli değil.
15 November 2010 08:15
Merhaba arkadaşlar

Kötü haber bir gazide benim makina, 4.0E dan 4.3E oldu, iyi haber wiiflow 1.1 yüklü idi forwarder channel olarak, ikincisi boot2 nin yedekleri mevcut sağlam duruyorlarsa muhtelif harddisklerde vs..

sd:\apps\wiiflow\boot.dol u boot.elf (hackmii) ile değiştirip denemem yeterli midir ? Gerisi standart hackmii kurulumu mu ? tekrardan boot2 ye kurup yedek almam gerekiyor mu ?

teşekkürler
15 November 2010 08:18
Duncanidaho,

Senin cevabın burada smiling smiley

Off topic: Nickin Frank Herbert'in Dune kitabındaki karakter mi? (Hep sormak istemişimdir tongue sticking out smiley )
15 November 2010 09:03
Tam olarak orada değil aslında, orada kullanılan yöntem 4.3v2'ye geçenler için iptal oldu... Ama wiiflow'un boot.dol'unu değiştirerek (hackmii installer'ınki elf, forwarder elf destekliyorsa ancak işe yarar) homebrew channel yükleyebilirsin..

Bilmen gerekenler, muhtemelen hali hazırda 250 slotundaki ve hermes cios'lardan biri update'ten kurtulmuştur... cios gereksinimi olan yerde 250 ve hayatta kalan hermes cios'ları kullanabilirsin.

Homebrew channel'i yükleyebilmek için ise loadmii ve homebrew launcher programlarının değişik versiyonlarını deneyebilirsin.

15 November 2010 16:08
Wiircrazy : Kurtulan IOS ları nasıl tespit ederiz, tahmin ediyorum homebrew yüklersek ibr app ile bakarız.. en pratiği hangisi..

hiç uğraşmayıp boot2 den dönmek mümkünse ona uğraşayım.

ha burada katilim call of duty dir. yani oynama aşkım o kadar fazlaydıki usb kablosu bulamayıp hdd yi çalıştıramadığımdan dvd ye yazdım (long live hardmod !), o aşkla update de geçtim smiling smiley

Tuzruhu : Hocam Tim Duncan'dan daha meşhur bir Duncan varsa Dune serisindeki Duncan Idaho'dur, karizmadır,yiğittir, cevvaldir sadıktır on numara adamdır smiling smiley
15 November 2010 16:44
wiicrazye senin üç stepde usl loader ile yaptığını ben bir wiilofwda deneyeyim.
15 November 2010 17:00
Söylesene bootmii@boot2 yüklü diye... Hackmii installer'ın yeni versiyonunu indir, içinde bootmini.elf diye bir dosya var.. bunu sd kartına kopyala... wii'ye tak, bootmii açıldığında power/reset tuşları ile sd seçeneğine gel... buradan bootmini.elf'i çalıştırabilirsin ve homebrew channel'i kurabilirsin... bundan sonrası sana kalmış, dediğim gibi cios'ların hayattadır...syscheck ile yahut mmm programı ile görebilirsin...

16 November 2010 23:52
üstat bir şekilde bootmii startupta gözükmüyor artık, bootmii içinde autoboot u vs sildim ama yok olmuyor. erişemiyorum. bu aslında elimdeki backuplar konusunda da beni şüpheye düşürdü, erişemiyorsam nasıl geri yüklerim ..
17 November 2010 00:33
erisememenin sebebi sd kart da bootmii klasorunun olmayisi yada icinde ki dosyalardan birinin eksik olmasindan dolayidir.

17 November 2010 08:47
Update ile beraber boot2v4 yüklenmiştir... Wiiflow forwarder'a geri dönüp artık oradan ekmek çıkartacaksın. Hackmii installer'ı çalıştırabilen garanti bir program derlemeyi isterdim ama evde olmadığım için biraz zor... Homebrew launcher büyük ihtimalle çalıştırıyordur ama...

17 November 2010 09:14
evet aynen öyle olmuş, burada bana boot2 ye yükledik bootmii yi diye nasıl bir özgüven gelmiş anlamadım, third party müdahele edebiliyorsa nintendo da boot2 müdahele edebilirdi sonuçta smiling smiley şimdi elimdeki yedeklerin vs turşusuna kurabilirim.

Wiiflow elf çalıştırıyor mu diye baktım ama bir topic bulamadım kendim denedim, kesin olmamakla birlikte çalıştırmıyor, siyah ekran donuyor.

Biraz bekleyebiliriz, hardmod olmanın keyfini yaşayalım. gerçi cod black ops kasıyor, sürekli dvd sesi hart hurt hart hurt..
17 November 2010 10:17
Yedeklere bir şey olmaz sonuçta bootmii yi yeniden yükledikten sonra istersen yedeğine geri dönebilirsin.

Dediğim gibi Homebrew Launcher programını kullanırsan hackmii installer'ı çalıştırabilirsin...

17 November 2010 12:05
ben gecen bir vatandasa wiiflow forwerder ile hackmii installeri calistirip kurulum yapmistim, boot. elf in uzantisini .dol yaparak

17 November 2010 12:56
Forwarder'ın elf yükleme fonksiyonu varsa dedezade'nin dediği gibi de olur evet. Denemek lazım.

18 November 2010 12:35
himm, wiiflow ile önce boot.elf i boot.dol yapıp denedim. daha sonra loadmii yi benzer şekilde denedim ama olmadı bilginize..
18 November 2010 13:07
Hocam tüy bitti dilimde, homebrew launcher diyorum... yu-gi-oh'un orjinal pal exploit'i de hackmii installer'ı çalıştıramadığı için bu program kullanılıyordu. hatta 4.3 rehberinde ben programları denerken homebrew launcher'ı da denemiştim dol/elf çalıştırmada oldukça uyumlu bir program..

[wiibrew.org]

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 32
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!