Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii System Update 4.3 Yayımlandı!!

Gönderen yirmiuc 
Re: Wii System Update 4.3 Yayımlandı!!
23 June 2010 21:50
3.2'ye geri dönüyorum böylece ilk defa bootmii'nin restore özelliğini de kullanmış olayım bari smiling smiley
Bence waninkoko'nun safe updater'ı beş para etmez. 4.3'e update falan etmeyin zaten softmod kullanıcısını enterese eden bir durum da yok. Kazara update ederim, çocuk eder falan diyorsanız wii'ye parental lock koyun geçin smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

23 June 2010 23:30
Selamlar,

yeni bir wiiblack aldım.sanırım üzerinde 4.3U software var sitede anlatıldığı şekilde homebrew yükleyemiyorum.004 error diyor. napabilirim?
24 June 2010 01:26
Yeni bir wii aldık. Üzerindeki firmware neydi bilmiyorum ama gece bi ara update seçeneği çıktı, "update iyidir" dedik, bilinçsizce bastık.

Sonuçta elimizde hiç softmode vs görmemiş 4.3e firmware bir wii var. Bunu backaup'ımız olmadan downgrade etmemiz mümkünmüdür? Yoksa bisüre sadece wii sports resot'a mahkum mu kaldık?

edit: soruma burda yanıt verilmiş sanırım. Gidip dandik kılıç oyunu oynayayım bari...

1 kez düzenlendi. En son 24/06/2010 04:23 tarihinde spookyfish tarafından düzenlenmiştir.
24 June 2010 06:18
@khan, @spookyfish : Şu an yapabileceğiniz bir şey yok, 4.3 için henüz hackmii installer'ın yeni bir versiyonu çıkmadı, ayrıca bannerbomb exploit'i de sizlere ömür. Şu an yapabileceğiniz en olumlu hareket bir adet orjinal Lego Indiana Jones oyunu edinmek ve Hackmii installer'ın (homebrew channel ve tayfasının kurulmasında kullanılan yazılım) yeni versiyonunun çıkmasını beklemek.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
24 June 2010 18:58
ya benim sürüm 2.1 oldugundan soft mode için güncelleme gerekiyordu,(asistanda öyle yazıyor.)
şimdi güncellenio ama benm merak ettiğim şimdi soft mod kurulumu farklı mı yapılacak?
şuan güncelleme durumundayım,yardımcı olursanız çok sevinirim.
24 June 2010 19:03
talha38
ya benim sürüm 2.1 oldugundan soft mode için güncelleme gerekiyordu,(asistanda öyle yazıyor.)
şimdi güncellenio ama benm merak ettiğim şimdi soft mod kurulumu farklı mı yapılacak?
şuan güncelleme durumundayım,yardımcı olursanız çok sevinirim.

Henüz başlatmadıysan başlama, güncellemeye başladıysan geçmiş olsun... softmod için en az bir hafta kadar beklemen lazım.

24 June 2010 19:13
4.3e oldu,buna artık chip de taktıramam galiba?
24 June 2010 19:19
talha38

Çip taktırabilirsin niye taktıramayasın. Senin makine öncesinde 2.1e olduğu tahminim her tür çip makinene olur. Wiikey bile taktırabilirsin muhtemelen. Seri numaranla şuradan sürücü tipini kontrol et.

Ha bu arada yeni makineye sahip olup da 4.3'e update etmiş olan varsa wode, wiikey fusion gibi sürücü emülasyonu yapan çiplerden taktırmak mümkün.

24 June 2010 19:30
WiiCrazy
talha38

Çip taktırabilirsin niye taktıramayasın. Senin makine öncesinde 2.1e olduğu tahminim her tür çip makinene olur. Wiikey bile taktırabilirsin muhtemelen. Seri numaranla şuradan sürücü tipini kontrol et.

Ha bu arada yeni makineye sahip olup da 4.3'e update etmiş olan varsa wode, wiikey fusion gibi sürücü emülasyonu yapan çiplerden taktırmak mümkün.

There is a 56% chance the chipset is GC2-D2B with cut pins.
And there is also a 28% chance the chipset is GC2-D2C (v1).
And a 8% chance the chipset is GC2-D2B with cut pins and missing third pad.
Lastly, a 7% chance the chipset is GC2-D2B (no cut pins or missing pad).
böyle yazıyor.
24 June 2010 19:36
talha38
WiiCrazy
talha38

böyle yazıyor.

D2B wiikey'e ve sonra çıkan tüm çipler ile uyumlu bir çipset, D2C ise de sonra çıkan çipler (wasabi, drivekey, wiikey2 vesaire vesaire) ile uyumlu sonuçta. Bu wii'ye çok çeşitli çiplerden birini takmanız mümkün yani.

24 June 2010 19:40
WiiCrazy
talha38
WiiCrazy
talha38

böyle yazıyor.

D2B wiikey'e ve sonra çıkan tüm çipler ile uyumlu bir çipset, D2C ise de sonra çıkan çipler (wasabi, drivekey, wiikey2 vesaire vesaire) ile uyumlu sonuçta. Bu wii'ye çok çeşitli çiplerden birini takmanız mümkün yani.

hocam çok fazla soru sorarak kafanızı şişirdim ancak,bana hangi chipi önerirsiniz?
alışveriş bölümünden baktım ama pek anlayamadım.
mesela bazıları yavaş çalıştırıyormuş.
siz fiyat-performans açısından hangisini önerirsiniz?
24 June 2010 20:22
talha38
hocam çok fazla soru sorarak kafanızı şişirdim ancak,bana hangi chipi önerirsiniz?

Aramızda çip kullanıcısı fazla yok, ben de çok fazla çipi denemediğim için söylediklerime ne derece güvenilir bilemem. Ama ben olsam NSMBW yayınlandığında ilk update'i çıkaran wasabi'den yana kullanırdım oyumu. Update konusunda örn. wiikey2'ye göre bir adım önde gözüküyor. Gerçi ilerleyen zaman içinde ne tip korumaların çıkacağı ve çiplerin bunlara update çıkarıp çıkarmayacağı ya da çıkarabilip çıkaramayacağı gayet muallak.

Beri yandan en eski çiplerden wiikey ile bile tüm oyunları çalıştırmak mümkün. Yakınlarda NSMBW için update de çıktı bu çipe. Fiyatı da diğer çiplere göre daha ucuz olmalı, en azından toptancı fiyatlarını göz önünde bulundurursak yoksa Türkiyede çipi takan yerlerde var mıdır kaça takarlar bilemem.

Lehimsiz bir çip taktırırsan (misal wasabi dx) oyunların dvd'den okuma hızı 3x olur, lehimli takılan çiplerde ise (örnek wiikey, wiikey2, wasabinin lehimli modeli, vesaire vesaire) oyunlar dvd'den 6x okuma yapabilirler.

Neyse, kendin takmayacaksan eğer çip opsiyonların burada çip takan dükkanların elindekiler ile sınırlı olduğu için önce onlara sormak daha mantıklı bir hareket seçim yaparken.

Tavsiye etmeyeceğim çipler şunlar :
D2C Pro (D2pro ile karışmasın, bu da bir sürü lehim noktası içeriyor ve update etmek mümkün değil... lakin update ihtiyacı hiç oldu mu bilmiyorum, wii'mi seçim şansım yokken bu çipe sahip bir şekilde almıştım... o zaman wii hakkında bilgim 0 idi haliyle)
D2C Key (D2C Pro bunun clone'u olduğu için üstte yazdıklarım bunun için de geçerli)
DriveKey (sağlam olmadığını düşünüyorum, ayrıca NSMBW update'inde daha gümledi, dvd'den update edilemedi)
ve şurada ismini cismini göremeyeceğin tüm clone çiplerden uzak durmanı tavsiye ederim

24 June 2010 23:51
WiiCrazy
talha38

Aramızda çip kullanıcısı fazla yok, ben de çok fazla çipi denemediğim için söylediklerime ne derece güvenilir bilemem. Ama ben olsam NSMBW yayınlandığında ilk update'i çıkaran wasabi'den yana kullanırdım oyumu. Update konusunda örn. wiikey2'ye göre bir adım önde gözüküyor. Gerçi ilerleyen zaman içinde ne tip korumaların çıkacağı ve çiplerin bunlara update çıkarıp çıkarmayacağı ya da çıkarabilip çıkaramayacağı gayet muallak.

Beri yandan en eski çiplerden wiikey ile bile tüm oyunları çalıştırmak mümkün. Yakınlarda NSMBW için update de çıktı bu çipe. Fiyatı da diğer çiplere göre daha ucuz olmalı, en azından toptancı fiyatlarını göz önünde bulundurursak yoksa Türkiyede çipi takan yerlerde var mıdır kaça takarlar bilemem.

Lehimsiz bir çip taktırırsan (misal wasabi dx) oyunların dvd'den okuma hızı 3x olur, lehimli takılan çiplerde ise (örnek wiikey, wiikey2, wasabinin lehimli modeli, vesaire vesaire) oyunlar dvd'den 6x okuma yapabilirler.

Neyse, kendin takmayacaksan eğer çip opsiyonların burada çip takan dükkanların elindekiler ile sınırlı olduğu için önce onlara sormak daha mantıklı bir hareket seçim yaparken.

Tavsiye etmeyeceğim çipler şunlar :
D2C Pro (D2pro ile karışmasın, bu da bir sürü lehim noktası içeriyor ve update etmek mümkün değil... lakin update ihtiyacı hiç oldu mu bilmiyorum, wii'mi seçim şansım yokken bu çipe sahip bir şekilde almıştım... o zaman wii hakkında bilgim 0 idi haliyle)
D2C Key (D2C Pro bunun clone'u olduğu için üstte yazdıklarım bunun için de geçerli)
DriveKey (sağlam olmadığını düşünüyorum, ayrıca NSMBW update'inde daha gümledi, dvd'den update edilemedi)
ve şurada ismini cismini göremeyeceğin tüm clone çiplerden uzak durmanı tavsiye ederim

sayın wiicrazy,başka sitelerdede isminize rastladım,herkese elinizden geldiği kadar yardımcı oluosunuz.Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
biz acemilere yol gösteriosunuzsmiling smiley
26 June 2010 02:46
böyle bişey var, tam anlayamadım ama hem 4.3 e mod yapılabileceğini hemde menü versiyonunun 4.1 e düşürebileceğinden bahsediyor,
acaba doğrumudur?
yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.... smiling bouncing smiley

4.3-fix

4.3 Fix
This will NOT FIX virgin 4.3 wiis
Requires cIOS
No Fix for 4.3k ATM

Priiloader hacks are currently in development
Check back for updates.
Current HACKS- 4.3u
Needed HACKS- 4.3e, 4.3j

Download 4.3-fix.zip
Extract to sd:\

Step 1- Load Loadmii

Option 1- Indiana PWNS (4.3u, 4.3e, 4.3j)
-Play Lego Indiana Jones, complete the first level, make a save game.
-Go to settings, data management, save games, wii
-Delete Lego Indiana Jones save game
-Click SD, copy Indiana PWNS for your region
-
When the game loads, you will be in Barnett College. Walk to the Art Room (through the Courtyard), approach the left character on the podium. When it zooms on him, choose the switch to option (two silhouettes, staggered, with an arrow pointing between them).
-LoadMii starts, load from SD- Press A

Option 2- Smash Stack (4.3u)
-Load SSBB ntsc, wtih sd-card removed, make a save file
-Go to the stage builder, delete all custom stages, exit stage builder
-Insert SD-CARD, Go to stage builder
-LoadMii starts, load from SD- Press A
*You need to delete all custom stages for this to work"
*You may need to try this many, many times for it to work*

Option 3- boot2 Bootmii cboot2 load
-Boot the wii, Loadmii starts, load from SD- Press A

Step 2- Load [MMM] Multi-Mod-Manager
-Select "Multi_MOD_Manager.dol" - Press A
-[MMM] Multi-Mod-Manager loads
(if this fails to load, you don't have cios250- If you think you have other, edit sd:\mmmconfig.txt)

Step 3- Install wads
Select "WAD Manager" - Press A
Press (1) to "Install all Wads" - Press A
"Press any button to continue"
Press 2 (App Launcher)

Step 4- Hackmii Installer 1.06
*Install HBC, DVDX, Bootmii as boot2 and ios*
Select Hackmii Installer -press A
Read: You have not paid, you have not been scammed -Press 1
The test results are in: read this- Press A to "Continue"
Select "Install The Homebrew Channel" - Press A
Select "Yes, continue" - Press A, Press A again (Continue)
Select "Install DVDX" -Press A
Select "Yes, continue" - Press A, Press A again (Continue)
Select "BootMii..." - Press A
Select "Install BootMii as IOS" - Press A
Select "Yes, continue" - Press A, (again) Select "Yes, continue" - Press A, Press A (Continue)
Select "Install BootMii as Boot2" - Press A (If you have it, skip boot2 install)
Select "Yes, continue" - Press A, (again) Select "Yes, continue" - Press A, Press A (Continue)
Select "Return to the main menu" - Press A
Select "Exit" - Press A
Homebrew Channel loads (HBC)

Step 5- cIOS38 -r17 install
From HBC, Select "cIOS38r17 installer" - Press A,
Select Load- Press A
cIOS38-r17 Installer Loads
Press "right" change ios249 to ios250 - Press A
Read: Press A
Select <WAD installation> - Press A, Select <Wii SD Slot> - Press A
please wait... "Press any button to restart..."
HBC loads

Step 6 - Priiloader Install
From HBC, select Priiloader - Press A,
Select Load - Press A
Priiloader Installer Loads
Read: Hold B, Press +/A to install
Priiloader may give two errors
/loader.ini couldn't delete error -106
/password.txt couldn't delete error -106

These are expected and are not an issue
Wait, wait, wait, HBC loads
HOLD reset- Priiloader loads
Select "System Menu Hacks" - Press A
Press A to enable all 4 HACKS, Select "save settings" - Press A
Be sure all 4 HACKS are enabled
Press B, Select "Homebrew Channel" - Press A
HBC loads

Step 7- Load SM 4.3 and enjoy your hacks
Press Home
Select "Exit to System Menu" - Press A
System Menu 4.3 loads, enjoy your HBC, cIOS, and Loaders

Optional Priiloader Settings-
Hold reset and boot the wii, Priiloader loads

-Autoboot to HBC- Click settings, set auto-boot and return to HBC. Your wii now boots to HBC.
-
Autoboot to USBloader-GX- click load/install, install usbloader-gx.dol, goto settings, set autoboot/return to installed file. Your boots into usbloader-gx. This is great for kids.
You can auto-boot to any app you like.

*Optional- Downgrade to 4.1 (not required, but 4.1 supports all hacks/exploits)*
*This step is not required for anything, all homebrew will run fine on 4.3*
Load Dop-Mii
Load dop-mii from HBC, or-
Load from priiloader load/install, load the boot.dol, or
You can use HBC-Loader to start HBC if needed, then load dop-mii
Dop-mii starts

Select ios249, press A
Select ios, mios, bc, press A
Delete IOS70-v6912 (very, very, very Important)
Install IOS60-64-v6174 with all patches
Install from NUS if online
From SD if offline- place all needed wads in sd:\wad
IOS60-64-v6174.zip
Press B to back out the main menu

Select System Menu, press A
Select System Menu 4.1 (u, e, j, k) for your region
Install from NUS if online, or offline from SD- place all needed wads in sd:\wad
4.1u-System Menu-NUS-v449.zip = NTSC-U USA
4.1e-System Menu-NUS-v450.zip = PAL Euro
4.1j-System Menu-NUS-v448.zip= NTSC-J JAPAN
4.1k-System Menu-NUS-v454.zip = NTSC-K KOREA
Install System Menu 4.1
Backup and Restore priiloader when prompted (very important),
Exit to HBC
If for any reason Priiloader does not restore, reinstall from HBC.

Extract hacks.ini.zip to sd:\
Hold reset, boot the wii- priilaoder loads
Click SM hacks, enable disc/online update blocks
26 June 2010 08:08
En başından söyleyeyim, bakir 4.3'lerde çalışmaz diyor. Yani en baştan kaybediyor. Ayrıca indiana Lego (PWNS) oyunu gerekiyor bunun için.

Şimdilik bir süre bekleyin acele etmeyin böyle şeylere. 1-2 hafta belki biraz daha uzun bir sürede halledilecektir.
26 June 2010 12:18
tuzruhu
En başından söyleyeyim, bakir 4.3'lerde çalışmaz diyor. Yani en baştan kaybediyor. Ayrıca indiana Lego (PWNS) oyunu gerekiyor bunun için.

Şimdilik bir süre bekleyin acele etmeyin böyle şeylere. 1-2 hafta belki biraz daha uzun bir sürede halledilecektir.
3.adım için 3 farklı seçenek yazıyor ama ben o bakir wii kavramını anlayamamıştım,
hiç mod yapılmamıs manasına mı gelio?
26 June 2010 12:54
Evet, hiçbirşey yüklenmemiş, sfotmod'suz çipsiz wiiler için kullanılan bir tabirdir "virgin wii". Bakir wii'lerde çalışmaz zaten preloader yüklenmesi için wii'nin hacklenmesi gerekiyor.
26 June 2010 14:12
ver 4.3 E ..maalesef yanlıslıkla guncellendi,kıralamıyor mu?
26 June 2010 14:14
@byalman : Hayır kırılamıyor.

27 June 2010 18:10
2 gun once aldım nintendo wii yi,oglum icin ,7 yasında ertesi gun goturdum 100 tl ye kırdırdım,hard disk aldım oyunlar icine atıldı,aynı gun bizimki yanlıslıkla!! update etmis ,ver 4.3 e oldu hard disk icindeki oyunları gormuyor,kırma islemini yapan yere gotursem ise yarar mı,yoksa 4.3 E henuz kıralamadı mı,sizce ne kadar beklemek gerekir..
yardımcı olursanız sevinirim..
27 June 2010 18:31
byalman
2 gun once aldım nintendo wii yi,oglum icin ,7 yasında ertesi gun goturdum 100 tl ye kırdırdım,hard disk aldım oyunlar icine atıldı,aynı gun bizimki yanlıslıkla!! update etmis ,ver 4.3 e oldu hard disk icindeki oyunları gormuyor,kırma islemini yapan yere gotursem ise yarar mı,yoksa 4.3 E henuz kıralamadı mı,sizce ne kadar beklemek gerekir..
yardımcı olursanız sevinirim..

Homebrew channel'i yayınlayacak Team Twiizers korsanların işini zorlaştıracak bir şeyler yapmaz ise ki aslında yapmaları da zor gözüküyor Homebrew channel yayınlandığında tekrar softmod yapılabilir olacak. Yaptırdığınız yere götürdüğünüzde mantıken ücretsiz tekrar yapabilirler.

Benim tahminim 1 hafta belki daha da kısa bir süre içinde çözümü çıkar.

Bu arada softmodu makinenize yükleyen ezilmeyecek bir cios kurdu ise eğer misal Waninkoko'nun Cios X rev19'u şu haliyle de softmodu geri getirmek mümkün. Çünkü o cios'un 250 slotuna yükleneni Nintendo'nun ezemeyeceği yüksek bir versiyon numarasına sahip. Tabii Bannerbomb şu an devre dışı olduğu için farklı bir exploit kullanmak gerekiyor... Smashstack yahut, Indiana Pwns...

1 kez düzenlendi. En son 27/06/2010 18:33 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
27 June 2010 18:36
@byalman : Ha ek olarak, softmodu yapan arkadaş herhangi bir forwarder kurdu ise wii'ye, exploit kullanmak yerine o forwarder kanalı da kullanmak mümkün. Hangi usb loader kurulu acaba wii'de? Ve sd karttan çalıştırdığı bir şeyler var mı? Kuran kişi cfg usb loader kurdu ise ios seçimini 250 yapıp bir deneyebilirsin...

27 June 2010 20:45
ilginize cok tesekkur,bir umut var gibi gorunuyor,ya da kısa zamanda..
yarın aldıgım yere bir gotureyim..
tekrar tesekkurler..
27 June 2010 20:47
Soruma yanıt alamadım aslında, oyunları 4.3'e güncellemeden önce nasıl çalıştırıyordunuz? Şu an hala yüklenmiş usb loader'a girebiliyor olmanız lazım zira update Homebrew Channel hariç yüklü kanallara dokunmuyor.

27 June 2010 20:53
wiiflow a giriyorduk,oyunlar oradaydı..simdi oraya girince kitleniyor..

1 kez düzenlendi. En son 27/06/2010 20:56 tarihinde byalman tarafından düzenlenmiştir.
27 June 2010 21:08
byalman
wiiflow a giriyorduk,oyunlar oradaydı..simdi oraya girince kitleniyor..

Hmm, wiiflow'un her ios için ayrı sürümü var... ola ki forwarder olanı kurulmuşsa aşağıdakini indirip /apps/wiiflow klasöründeki boot.dol'u aşağıdaki rar'dan çıkan ile değiştirirseniz çalışma ihtimali var.

[wiiflow.googlecode.com]

Full kanal olarak kurulmuşsa Indiana Pwns kullanmak gerekiyor.

28 June 2010 17:58
goturdum bugun olmadı maalesef,en fazla bir ay beklemen gerek dediler..
ilginize tesekkurler..
16 July 2010 16:03
Nerede okudum bulamadım bu forumda ama
ben 4.2e versiyonumla mutlu mesut yaşıyorum. bir arkadaş priloaderın ayarlarından updateleri kapatın demişti.
ben de öyle yaptım. sistemim şu an güvende mi?
wii shop kanalını açınca system update gerekli dedi bunun dışında normalde oyunları açarken system update ister mi?
priloader ben ya da başka bir kullanıcı tarafından (eşim vs) yapılmak istenen ve onaylanan bir updatei engeller mi?
teşekkürler.
16 July 2010 16:23
Parental Control'ü devreye sokarsan kimse bişi yapamaz.
23 July 2010 17:54
biraz geç oldu ama teşekkürler
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 30
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!