Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Donma sorunu

Gönderen tyler 
Wii Donma sorunu
17 November 2010 14:26
Merhaba arkadaşlar ,yine ufak bir sorunum var smiling smiley

Bugün codbo oynarken bölüm bitti ve video girdi, o sırada wii kitlendi, reset tuşu çalışmadı. Düğmesine basılı tutarak kapattım. Sonra birkaç oyun oynadıktan sonra ( kısa bir süre içinde , max 2-3 saat ) kapattım. Az önce tekrar fifa oynayayım dedim ve oynarken yine dondu. Öncedende oluyorduda 2 günde 1 oluyordu. C. Usb loader ve WD ex hdd kullanıyorum.

Daha yeni kullanıcı olduğum için ufak tefek şeylerde hemen sorun var gibime geliyor smiling smiley

Teşekkürler.

Re: Wii Donma sorunu
17 November 2010 15:17
Cios'tan kaynaklaniyor olabilir, bende de 320 gbyte WD var hermes 222 yuklu V5 hic sorunum yok.
17 November 2010 16:26
Hocam teşekkür ederim.

benzer bir sorunla ilgili açtığım konuda wiicrayz hocam şöyle yazdı :

WiiCrazy
@tyler : hermes'in en son cios installer'ını kullancaksın (v5) onunla cios'lardan birini 57 base'i ile kuracaksın... programda network kurulumu var...
uLoader da (cfg değil) yine hermes'in paketinde mevcut, hbc altına kopyalayıp çalıştıracaksın.

Şimdi hermes v5 installer bulup , homebrew altından yüklüyorum, yüklerkende base 57 mi seçiyorum acaba? Çok pratiğim ve bilgim yok bu konuda da maalesef.

17 November 2010 16:41
@tyler : aynen öyle... ben de kullanmadım v5 installer'ı... 222,223 ya da 224 slotuna yükleme yapman yeterli olacaktır muhtemelen... uLoader'ı dedezade kullanıyor aslındao daha fazla fikir verebilir...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
17 November 2010 17:18
Hocam tekrar merhaba

Şimdi hermes v5.1 i indirdim. SD'ye atıyorum. Bunu söylediğiniz slotlara yükledikten sonra config. usb loader ı kullanmayacak mıyım yada kullanamayacak mıyım? U Loader demişsiniz ya oradan takıldım.

17 November 2010 17:29
Valla öneren vatandaş uLoader demiş... indirdiğin paketten uLoader da çıkmalı.. dedezade'nin bir yerde verdiği pakette uLoader da vardı diye hatırlıyorum... yoksa bile kısa bir google aramasında bulabilirsin...

Yaptığında problem de hallolursa bize belki kısa bir uLoader rehberi de yazarsın smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
17 November 2010 17:36
WiiCrazy
Valla öneren vatandaş uLoader demiş... indirdiğin paketten uLoader da çıkmalı.. dedezade'nin bir yerde verdiği pakette uLoader da vardı diye hatırlıyorum... yoksa bile kısa bir google aramasında bulabilirsin...

Yaptığında problem de hallolursa bize belki kısa bir uLoader rehberi de yazarsın smiling smiley

Yahu bende sopalık adamım, geçen gün açtığım yavaşlama sorununun altında zaten yazmışsınız bunları fakat ben nie görmediysem. 2 kez yazdırmış oldum sizede, kusura bakmayın. Şimdi başlıyorum, halledersem rehberi hazır bil smiling smiley

17 November 2010 17:53
57 tabanlı yükletmiyor. 222 ve 223 ü 37 tabanlı yükledim. Halen yüklemede daha doğrusu. Bittiğinde çıkıp bakıcam ne olmuş, alet gitmiş mi , çünkü bu installerin background ı simsiyah ve korkutucugrinning smiley

Edit : Yükleme bitti. Installer ın içinden uLoader çıkmadı. Yüklemeyi yaptıktan sonra config. usb loader a girdim, bir sorun yok.

Önceki topicte bahsettiğim ve kasma sorunu yaşadığımı söyledim oyun olan nba 2k11 e tekrar girdim fakat girmeden önce çalışacağı ios u 222-n-loader olarak değiştirdim ( acıkcası ne işe yaradığı hk fikrim yok ) ve oyun acıldı. Tam emin olmamakla beraber geçen günkünden biraz daha hızlıydı sanki. Ama şut atarken yine yavaşlama oluyor fakat oyundan kaynaklı bir hata gibi geliyor bana. Şimdi eski iosuna tekrar getirip (249 yada 250 idi heralde ) tekrar açacağım oyunu bakalım değişiklik var mı.

Bu arada yukarda bahsettiğim üzere base 57 şeklinde kuramadım. Bir artısı, eksisi var mıdır

1 kez düzenlendi. En son 17/11/2010 18:05 tarihinde tyler tarafından düzenlenmiştir.
17 November 2010 18:11
Belki eskisini yüklemişsindir, Prince of Persia'daki koruma için gölge modül olayı ile gelmişti bu 5.1 sürümü... şuradan bir daha dene...

[filetrip.net]

uLoader da şurada,
[filetrip.net]

uLoader gerçekten çirkin bir loader ama arkasında hermes gibi yetenekli bir adam var. Uyumluluk açısından her zaman göz atılması gereken bir loader bence.

17 November 2010 18:13
Şimdi nba 2k11'i ios 249 ( orijinal ios u) test ettim ve bariz fark var. Pas atarken, koşarken vs takılmalar oluyor fakat üstte yazdığım gibi ios u 222 yaptığımda o takılmalar olmuyor, sadece şut esnasında oluyor.

Şimdi sorularım var

Fps düşüklüğü yada oyun içinde kitlenme sorunu yaşadığım tüm oyunları config usb loader ile ios larını 222 m-load a mı getireyim? Yoksa bu yaptığım yüklemeler başka bir işleme gerek kalmadan gerekli fixlemeleri yapmış mıdır ( hayal dimi ) ?

17 November 2010 18:23
Mesajını görmeden yazmıştım. Şimdi verdiğin linkten indirdim hocam , yine aynı dosya. 38 e yükletiyor sadece ve diyorki base select kısmında :

note : you can only install cios 222 with ios 38 because other ios supported in this installer don't works installing channels.

( ES error-1029. Its works fine installing ios or for nand access.

Edit :

uLoader ı homebrew altından açtığımda WBFS bulamadım ,2 partition buldm ama bunlar WBFS değil, seç birini formatlayayım diyor.

Format dediğimde doğal olarak silinecek. Ne yapcam hocam?

1 kez düzenlendi. En son 17/11/2010 18:26 tarihinde tyler tarafından düzenlenmiştir.
17 November 2010 18:59
Mesajda 222'yi sadece IOS 38 baz alarak kurabilirsin diyor.. muhtemelen diğerlerini 223 ve 224'ü değişik kurduruyordur...

17 November 2010 19:05
Yok hocam ne dediğini anlamıştmda yüklemedi. 223 tede aynı şeyi söylüyor 224 ü denemedim.

17 November 2010 19:22
224 seçilmiyor hocam en başta.

17 November 2010 19:28
ben de denedikten sonra yorum yapayım en iyisi... afaki tavsiyeler böyle ortada kalıyor... gece vakti dener görüş bildiririm.

17 November 2010 19:38
WiiCrazy
ben de denedikten sonra yorum yapayım en iyisi... afaki tavsiyeler böyle ortada kalıyor... gece vakti dener görüş bildiririm.

Tamam hocam, çok teşekkür ettim.

Bu arada :

tyler
uLoader ı homebrew altından açtığımda WBFS bulamadım ,2 partition buldm ama bunlar WBFS değil, seç birini formatlayayım diyor.

Format dediğimde doğal olarak silinecek. Ne yapcam hocam?

17 November 2010 20:32
Format olayını hatırlayamadım, ben de buna benzer bir şey yaşamıştım.

18 November 2010 02:10
uloader ile ilgili rehber , program ve v5 installeri burda [www.wiidewii.com]. ben v5 i sadece cios224 de kullaniyorum,oyunlari oynayabilmen icin hdd nin wbfs olmasi gerekli fat32 ve ntfs de uloader kullanamazsin.son cikan v5.1 de ne gibi degisiklikler var bilmiyorum.neogamma yerine sorunsuz sekilde dvd den oyun oynayabilirsin,istedigin iosu da kullanabiliyorsun,fat32 diske atilan wiiware oyunlari da canavar gibi oynarsin.

18 November 2010 08:53
Dün denedim cios v5.1 installer'ı... 224 seçeneğini seçtiğinde IOS 57 opsiyonunu sunuyor... sen ya farklı şekilde bakıyorsun ya da elindeki farklı bir installer.

Ama uLoader bende de ille de wbfs diye tutturdu, oyunu küçük bi flashdiske atıp wbfs dosya sisteminde denemek lazım. Aslına bakarsan fat32/ntfs desteklemiyor da olabilir harbiden uLoader... İlk fat32/ntfs desteğini sunan configurable usb loader idi, onu da hermes'in cios'u ile yaptılar ama hermes'in cios'unda bulunan sonradan yüklenebilen modül olayını kullandılar... fat32/ntfs olayında baştan beri hermes'in cios'u kullanıldığı için bende baştan beri bu yanılgı oluşmuş demekki.

18 November 2010 09:00
@dedezade

Hocam açıkçası tüm oyunların dosya türünü değiştirip, hdd'yi formatlamak vs gözüm almıyor. config. usb loader ile devam edeceğim sanırım sad smiley

@wiicrayz

Hocam bende 224 çıkmıyordu dünden hatırladığım kadarı ile. Installer dün attığınızın aynısı idi, ben ondan önce başka installer ile denemiştim, daha doğrusu başka yerden indirip, oda aynı idi ( zaten aynı dosya idi )

Bu cios yüklemesini yaptıktan sonra, uLoader yüklemediğim taktirde bir faydası olmayacak mı acaba?

Teşekkürler ikinizede yanıtlar için.

18 November 2010 09:22
224'ü cfg de kullanabiliyor... belki de fat32/wbfs arasındaki hız farkı buna sebep oluyor olabilir... bir flash diske sadece bu oyunu wbfs dosya sisteminde atmakta fazla bir şey yok aslında... wii backup manager ile sadece bu oyunu kolayca transfer edebilirsin... tabii elinde flashdiskin var ise.

18 November 2010 09:43
aga vatandas ne dusunmus bilmiyorum, wiiware oyunlar icin fat32 disk ariyor ama oyunlar icin wbfs bolum ariyor belki de bu ikisini fat32 den calistirma da sorun oldugu icin fat32 ve ntfs destegi olmayabilir, tabi bu benim gibi cahil cuhelanin dusuncesismiling smiley

18 November 2010 09:47
yok fat32 çalıştırdığını sanmamız işte bizim yanılsamamız... fat32/ntfs desteği için esas işi aslında oggzee ve geri kalan cfg usb loader takımı yaptı... bu işi de hermes cios kullanarak yaptıkları için bende nedense uLoader'da da bu destek vardır gibi geldi... ama hermes gibi düz bir adam düşünülünce olmaması bana daha mantıklı geliyor şimdi smiling smiley gerçi ciso desteğini nasıl veriyor bu adam yahu smiling smiley

Biraz readme okumak lazım, boş konuşmadan belki de smiling smiley

edit: readme'yi okudum fat32 desteği varmış... ama ntfs desteği sanırım yok, bende oyunlar ntfs bölümde, bu yüzden problem yaşadığım belli oldu.

1 kez düzenlendi. En son 18/11/2010 10:07 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
18 November 2010 22:06
Ben hermes 222'yi v5 installer ile ios 38 merged 37 (sanirim boyle idi) kurmustum. Hermes bazi iyunlarda problem cikartiyor. Ornegin ilk oyunlarimdan olan star wars clone attack'ra daha egitim bolumunde sadece force gucunu kullanirken takiliyor digerlerinde sorunsuz. Arada nsmb'yi ocarina hile kullanirken kitliyor. Bende hem 222 hemde 223 yuklu ama cfg 222 m-load shadow. Olarak calistiriyor (wbfs disk).

Yeni versiyonu da bir test etmek veya tum sistemi sneek uzerinden calistirmak benim icin daha iyi olabilir, bir ton wiiware oyunda var smiling smiley
19 November 2010 07:49
@wiicrazy fat32 destegi varsa bile oyun uzantisi wbfs degildir cunku ben denedim calistirmiyor, daha dogrusu oyunlari gormuyor v5.1 de bunun icin destek gelmismi bilmiyorum.

20 November 2010 11:44
Yahu bugün yeni 1 2 oyun indirdim onlarda da ufak yavaşlama ve takılmalar var ve gerçekten artık sinirlerimi bozdu.

Homebrew den cios 222 installer v5 e geliyorum hocam

İlk seçilen yerde ( select ios with trucka bug to use durin installation <IOS -ios no- >

Bu ilk aşamada 254 , 250 , 249 , 223 , 222 , 202 .... diye devam eden sayılar var.

224 yok yani.

Benim sorum birde şurada olacak. Şimdi ben bunu yükledim diyelim, takılma yaşadığım oyunları açarken, yüklediğim cios u seçince takılma olmayacak mı? Marvel Super Hero S. hele çok kasıyor. Harvestmoon u indirdim, oyunda bariz bir yavaşlık var.

Yani çözüm olarak bunu yapacaksam illa uLoader'ımı kullanmam gerekecek? config usb loaderda işe yaramayacak mı bu yüklediklerim?

Teşekkürler.

20 November 2010 12:49
cfg de de kullanabilirsin. ilk ios seciminde ya 249 yada ios36 seciceksin , daha sonra 224 un oldugu secime geliceksin, 224 u secince tekrar base ios adimi gelicek ordada ios37 seciceksin.

20 November 2010 17:01
Yeni konu açmayayım diye buraya yazayım dedim.
Arkadaşlar oyunları açtığımda bazen oyunun ortasında (çok sık olmuyor) bazen de menülerde (bu daha sık) donma oluyor, müzik kendini 3 saniyede bir tekrar ediyor, bip sesi geliyor veya hiç ses gelmiyor, ekran takılıyor. Nasıl çözebilirim bunu?

20 November 2010 17:11
dedezade
cfg de de kullanabilirsin. ilk ios seciminde ya 249 yada ios36 seciceksin , daha sonra 224 un oldugu secime geliceksin, 224 u secince tekrar base ios adimi gelicek ordada ios37 seciceksin.

tamam hocam şimdi yapıyorum. oyunu açarken ne seçicem peki bu işlemden sonra?

Teşekkürler.

20 November 2010 17:54
İşlem maalesf olmadı. İlkinde 249 seçtim sonra 224 seçtim sonra ilk sefer 37 yi , 2. seferde 57 yi seçtim. İnternetten indirecekken hiç bir yazı cıkmadan direk homebrew e geri dönüyor sad smiley

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 46
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!