Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

CFG USB LOADER ile fat32 ve ntfs diskten oyun calistirma

Gönderen dedezade 
Re: CFG USB LOADER ile fat32 ve ntfs diskten oyun calistirma
17 March 2010 12:18
evet internet bağlantım tam.zaten ios yüklemeye başlıyor 9/15 bölüme gelince takılıyor

17 March 2010 12:24
@hautbois sana offline kurulum icin program ve wadlari iceren linki pm attim indirip kurulum yapabilirsin.
17 March 2010 12:47
çok teşekkür ederim
17 March 2010 21:48
sepulfly
vetoz
Install IOS 202 (Homebrew) secip a tusuna tikladiginizda
use ios38 (recommended) secenegi secili olsun a ya bastiginizda kurulum tamamlanir

Install IOS 222 (default) secip a tusuna tikladiginizda
use ios 38 merged with ios 37 secenegini secip a ya bastiginizda kurulum tamamlanir

Install IOS 223 secip a tusuna tikladiginizda

use ios 38 merged with ios 60 secenegini secip a ya bastiginizda kurulum tamamlanir

Yukarıda açıklandığı gibi hermes cios kurmaya çalıştım. IOS 202 kuruldu. IOS 222 yi kurmak istediğimde yeniden "use ios38 (recommended)" çıkıyor. herhangi bir şekilde değiştiremiyorum.

SORU: Bu şekilde kurmaya devam mı etmeliyim? Ne yapabilirim?

Teşekkürler.

Bende de bu sekilde cikmisti ve recommended dedigine gore kurayim dedim ve oldu. Hatta bundan sonrakinde de arkadasin anlattigi gibi cikmiyor. Sonraki secenekte v6174 u gordugun ios u secip kurmustum. Su an problemsiz calisiyor. v6174 u sonraki asamaya gecersen goreceksin.

İlk 2 aşamayı recommended dediğine göre kurdum.sonuncu açamada "use ios 38 merged with ios 60 " çıktı. onu seçerek işlemleri tamamladım.

Oyunları CFG USB loader v.51 ile yüklüyorum. Açılması 3 sn' yi geçmiyordu.

Hard diskim 320 Gb western digital. Herhangi bir tanıma sorunu yaşamadım. ntfs formatındayken WBFS manager ile format attım. internetten indirdiğim oyunları 3'er 5 ' er yüklüyorum.Şu anda 56 oyun var.

Sadece sport resort için aparatım olmadan açmaya çalışınca makine açılış ekranına döndüğü için hard diskten silmiştim.

İlk mesajı attığımdan beri de pal ve ntsc oyunları oynuyordum.Fakat son zamanlarda bazı oyunları açarken yükleniyor yazısı ekrana geldikten sonra takılmaya başladı.bazılarından çıkarken de ekran kararıyor ve öylece kalıyor. birkaç kere açıp kapattıktan sonra takılan oyunlar yeniden açılıyor. Ama bu durum can sıkıcı.

Soru: Problem ne olabilir? Çözüm için ne yapabilirim?

Teşekkürler.

1 kez düzenlendi. En son 17/03/2010 21:55 tarihinde vetoz tarafından düzenlenmiştir.
18 March 2010 00:41
buyuk ihtimal hdd den kaynaklaniyordur tek bolum mu kullaniyorsun ,son zamanlarda yukledigin oyunlardan biri bozuk olabilirmi, ondan yapabilir.
usb kablosundan da olabilir (bende olmustu)
cfg usb loaderen v55 i cikti onu kullan ama senin sorunun yazilim veya programdan cok atilan oyunlar ve hdd ile ilgili .
19 March 2010 08:55
v56 çıkmış.
Bir sorum olacak: fat.dol nedir? Hangi durumlarda kullanılır?
Bir de 222.dol diye birşey yayınlamışlar. Bu cIOS 222 kullananlar için mi?
Ben NTFS kullandığım için mecburen cIOS 222 kullanıyorum. Bu loader ı mı kullanmam gerekir?
19 March 2010 12:23
diski fat32 kullananlar icin fat.dol .222.dol dedigi fat.dol zaten,aralarindaki fark bunun ios222 ye ayarli olmasi ,yani fat disklerde daha cabuk calismasini sagliyor,kayda deger bir fark yok aslinda ,normal dol da diski bir kere ayarlayip iosu da ayarladiktan sonra kaydedince, aralarinda bir fark kalmiyor aslinda en azindan ikisini de kullandim bir fark goremedim .sen ikisini de kullanabilirsin.

1 kez düzenlendi. En son 19/03/2010 12:35 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
20 March 2010 10:30
pegasx
dedezade
cfg usb loader(cfg v51) --> cfg v54 çıkmış.

kurulum da interneti olmayanlar asagida yazildigi sekilde yaparak sd karta veya usb ye atsin

SD: /00000001/00000025/V3612/0000000100000025
SD: /00000001/00000026/V3610/0000000100000026
SD: /00000001/0000003C/V6174/000000010000003C

Bende yukarıdaki gibi değil yollar şu şekildeyken çalıştı:

SD: /00000001/00000025/V3612/
SD: /00000001/00000026/V3610/
SD: /00000001/0000003C/V6174/

Nus'la inen klasörlerin içerisindeki 00000000, tmd.6174 gibi isimli dosyaları kaydediyoruz yukarıdaki klasörlere.

ya ben bunu yapamadım arkadaşlar Sd kartın içine 00000001 dosya oluşturup içinede 00000025 dosyası oluşturup onun içersinede v3612 dosyası mı oluşturulacak? Birde ben bu Nusd parogramı ile (IOS > IOS 37 > v3612) ve IOS > IOS 38 > v3610) indirdim fakat Pegasx dediği ''Nus'la inen klasörlerin içerisindeki 00000000, tmd.6174 gibi isimli dosyaları kaydediyoruz yukarıdaki klasörlere'' demiş tmd dosyası var bende ama 00000000 dosyası yok 0000000a,0000000b gibi dosyalar var

1 kez düzenlendi. En son 20/03/2010 10:31 tarihinde reptile tarafından düzenlenmiştir.
20 March 2010 15:59
tamam iste nusd la indirdiginde klasorler olusturuyor icinde dosyalar oluyor o dosyalarin tumunu yukardaki dizinlere tasiyacaksin,yani bahsettigin dosyalarin tumunu
20 March 2010 17:06
tmmdır yaptım Mario Galaxy oyunu çalıştırdım
21 March 2010 13:34
arkadaşlar usb diskin içine ikinci oyunumu attım Resident Evil 4 onu çalıştırmadı acaba nedendir Mario Galaxy oynanıyor ama Resident Evil 4 e girince karanlık ekran çıkıyor ?
21 March 2010 15:08
002 fix ayarini ac ,oyunun ayarlari ile biraz oyna gene acmiyorsa, bu oyunla alakalidir,bozuk da olabilir.bir tane oyun calisiyorsa, problemi wii de kurulumlarda ve kullanilan hdd veya usb de hata aramayin,sorun genelde oyunlar ile yada oyun ayarlari ile ilgilidir,bir de kullanilan usbloader ile ilgilidir.oyunlar ile ilgili problemleri de, ilgili bolumde soralim.
21 March 2010 15:33
hmm evet oyunla ilgili sanırım çünkü diskimi şimdi oyun için formata aldım wbfs ile format attım yaptım aynı ondada siyah ekran çıktı
24 March 2010 21:31
dedezade
buyuk ihtimal hdd den kaynaklaniyordur tek bolum mu kullaniyorsun ,son zamanlarda yukledigin oyunlardan biri bozuk olabilirmi, ondan yapabilir.
usb kablosundan da olabilir (bende olmustu)
cfg usb loaderen v55 i cikti onu kullan ama senin sorunun yazilim veya programdan cok atilan oyunlar ve hdd ile ilgili .

Verdiğiniz cevap için teşekkürler. Bozuk bir oyun varmış (just dance). oyunu silip cfg i de v56 a yükseltince sorunum çözülmüştü.
Fakat daha sonra bu oyunu başka bir kaynaktan tekrar indirdim ve yükledim. sorun aynen tekrarladı. Bunun üzerine yine oyunu sildim. oyunlara giriş çıkışta sıkıntı yoktu. Fakat bu sefer de 2. ve 3. remote controlleri tanırken, nunchucklarını algılamıyordu.

(2. ve 3. leri Çin'den getirtmiştim ve herhangi bir sıkıtı yaşamıyordum.)Son kez bozuk oyunu yüklediğimde de oyun oynarken bir sıkıntı yaşamamıştım. Fakat oyunu kaldırınca nunchuckları tanımamaya başladı.

CFG 2yi tamamen silip tekrar karta kopyaladım ve oyun coverlerını tekrar donwload ettim. Remote'ları tekrar tanıttım. Fakat nunchuck ile ilgili sıkıntıyı gideremedim.

Konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
24 March 2010 21:47
@vetoz: nunchuk çinden geldiyse bozulmuş olma ihtimali yüksek smiling smiley benim de getirttiğim bir tanesi daha bir hafta içinde yamulmuştu. wiimote & nunchuk gibi aksesuarların çalışmaması usb loader'larla hiç alakalı değildir, ya da oynanan oyunlarla.
24 March 2010 22:09
WiiCrazy
@vetoz: nunchuk çinden geldiyse bozulmuş olma ihtimali yüksek smiling smiley benim de getirttiğim bir tanesi daha bir hafta içinde yamulmuştu. wiimote & nunchuk gibi aksesuarların çalışmaması usb loader'larla hiç alakalı değildir, ya da oynanan oyunlarla.

biri ile 3 aydır oynuyorum diğeri yeni.bu güne kadar da herhangi bir sıkıntı yoktu. zaten bugün de oynadım ve sıkıntı yaşamadım. oyunu kaldırınca sıkıntılar ortaya çıktı. star wars unleashed oynarken duello kısmında nunchuckı çıkarınca adam seçebiliyorum. takınca görmüyor ve nunchuckı takmamı söylüyor.o nedenle bozukluğa pek ihtimal vermemiştim. remote larda herhangi bir sıkıntı yok zaten.
24 March 2010 22:56
@vetoz bence de sorun oyun veya loader ile alakali degildir,arada bir wii nin fisini cekip biraz beklet, bazan kafasi bozuluyor stres falan yapiyorsmiling smiley idare etmek lazim.
28 March 2010 18:55
dedezade
@vetoz bence de sorun oyun veya loader ile alakali degildir,arada bir wii nin fisini cekip biraz beklet, bazan kafasi bozuluyor stres falan yapiyorsmiling smiley idare etmek lazim.

remote ve nunchuckları başka bir wiide denedim.onlarda çalıştı.fakat benimkinde nunchuckları görmüyor.bugün bir ara oyunları açmadı.ekran karanlık çıkıyordu.birkaç saat sonra kendiliğinden düzelmişti.

SORU: HB kanalı kurduktan sonra cios olarak yedekleme yapmıştım. acaba onu tekrar kurup tekrar hacklesem (3. ve 4. basamakları tekrar etmem gerekecek sanırım) en baştaki haline döner mi?bunun makineye herhangi bir sakıncası olur mu?

NOT:çalıştığını gördüğüm nunchuckları yenilemek çok cazip görünmemekte.
28 March 2010 19:41
@vetoz : garip... bir de wiimote'ların senkronizasyonunu sıfırdan yapıp öyle dene belki senkronizasyondan kaynaklanıyordur...
cios ile homebrew channel ile falan hiç alakası yok bu durumun.
28 March 2010 22:51
wii nin gozunden olabilirmi , adini hatirlayamadim simdi hani o tv nin uzerine koydugumuz zimbirtidan kaynaklanabilirmi onu baska birinden alip denesen
28 March 2010 23:15
WiiCrazy
@vetoz : garip... bir de wiimote'ların senkronizasyonunu sıfırdan yapıp öyle dene belki senkronizasyondan kaynaklanıyordur...
cios ile homebrew channel ile falan hiç alakası yok bu durumun.

senkronizasyonu birden fazla kere denedim. remote ları tanıyor ama nunchucklarda sıkıntı var.

sensor barın kablosu koptuğu için kablosuz bir tane almıştım. onunla da oyunları oynuyordum. orijinal kablolu bulsam onu alıp deneyebilirim. Nedenini bilmiyorum ama bozuk oyundan sonra, aniden 2 nunchuckta birden ortaya çıktığı için, bu durumu sürekli onunla ilişkilendiriyorum. Ancak başkasının sensor barını benim wiiye bağlayarak deneyebilirsem belli olacak.

İlginize teşekkür ederim.
29 March 2010 06:07
Sensor bar ile de alakası yoktur zira sensor bar dediğimiz şey ucuna elektrik bağlanmış 5-10 infrared led'den başka bir şey değil.
08 April 2010 11:49
Arkadaşlar softmodu tamamlamakla birlikte usb loader'ı yüklemeden işlemleri takip ederek doğrudan cfg loader'ı yüklemeye çalıştım. Başlangıçta örneğin resimler gözükmedi ve error (-1 gibi ifade vardı) verdi yükleyemedim. Tabi daha usb flash disk veya HD'ye oyun atmadım. Bunun için önce usb loader'i mi yüklemek gerekiyor?

Ayrıca kullandığımız SDKartlara oyun yüklemek ve oynamak mümkün müdür?

Syg.
08 April 2010 19:28
@cebor sanirim senin biraz kafan karismis cfg usbloader zaten bir usbloader programi ,bunun calisabilmesi yani oyunlari ve yukledigin oyunlarin resimlerinin(bunlari da cfg icinden net baglantin varsa indirebiliyorsun) gorunebilmesi icin usb veya hdd takman lazim, evet sd kart da kullanabilirsin, su an mesaj attigin bu rehberde ,tum yapman gerekenler yazili, iyice okumani tavsiye ederim.
01 June 2010 19:21
Asistan ile softmode sonrasi hermes kurarken (internete bağlı) aşağıdaki ilk menude kurarken dondu wii. Görüntü ektedir. Mavi işikta yanıp sönüyor. Ne yapmalıyım. Wii yi kapatırsam bişey olurmu?
Eklentiler:
| indir - 01062010139.jpg (431.1 KB)
| indir - 01062010140.jpg (123.1 KB)
01 June 2010 19:58
musty7
Asistan ile softmode sonrasi hermes kurarken (internete bağlı) aşağıdaki ilk menude kurarken dondu wii. Görüntü ektedir. Mavi işikta yanıp sönüyor. Ne yapmalıyım. Wii yi kapatırsam bişey olurmu?

Donmuş gibi gözükmüyor... A'ya basınca devam edecek gibi algıladım ben daha çok... kapatıp açarsan bir şey olmaz..

Bu arada softmod asistanı ile hermes cios zaten kuruluyor, neden bir daha yüklemek istedin?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
05 June 2010 20:54
Arkadaşlar bir sorum olacak, bendeki cihaz PAL, CFG USB LOADER ve Wiiflow ile NTSC oyunlarda Video Modunu Auto Patch yapıyordum, sorunsuz renkli bir şekilde çalışıyordu. Lets Paint (NTSC) oyununu CFG USB LOADER ve Wiiflow ile aynı şekilde açmaya çalıştığımda "Define Localization_EU or set NDEV to US Mode" yazısı çıkıyor ve cihaz kilitleniyor. Fakat Video Modunu Standart yapınca siyah-beyaz çalışıyor. Bu oyunu renkli nasıl çalıştırabilirim?
05 June 2010 21:05
@sstorm : Yapılıyorsa ülke yamasını kaldırarak sadece video modunu force etmeyi dene. benim aklıma bu geldi. Ama her oyunun video yaması ile düzgün çalışacağı gibi bir garanti yok zaten. Aynı şey çipler için de geçerli. Oyunun gbatemp'deki release konusunu takip et belki bir çözüm bulan çıkar. (Bizim oyun arşivinden link var oraya)

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
09 July 2010 13:11
Arkadaşlar bende cfg yi kurdum sorunsuz kullanıyorum. hdd de 3 oyun var. Mad world, No more heroes ve Mario kart

No more horeos ve ve mad world de oyunu açtıktan sonra görüntünün en sağı ve en solunda 3 er santim lik siyah boşluklar oluyor. Ama mariı kart böyle bir problem olmuyor.

Tv nin ayarları ile ilgisi yok. Acaba loader ın içinde bir ayar fln mı var?
11 July 2010 18:42
benimde hdd ikiye bolunmus durumda bir kismi wbsf ki burda oyunlar diger kisim ntsf.

wbsf kisminda yer azaldi yeni oyunlari ntsf ye yuklesem hic bir islem yapmadan cfg usb loader ile calistirabilir miyim?

bolunmus hdd nin iki sinide farkli dosya formatinda olsada gorur mu ? cfg usb loader oyunlarin kapagini gosterdigi yerde iki bolumdekilerde birlikte cikar mi yoksa ntsf icin ayri wbsf icin ayri mi olur?yada hic mi olmaz grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 11/07/2010 18:45 tarihinde tupbas tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 19
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!