Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

uloader ile wiiware/vc oyunlari yukleme ve calistirma

Gönderen dedezade 
Re: uloader ile wiiware/vc oyunlari yukleme ve calistirma
27 April 2011 14:57
Afaki bir cevap olacak ama kullandığın Nand Dump'ında sorun olabilir.

27 April 2011 15:20
Üstad nand dump ne demek? Yani ben hbc içinden uloader ı açıyorum ve usb içine nund/install klasörüne wad uzantılı oyunları atıryorum, aynı oyun bir çalışıyor bir çalışmıyor sad smiley

Üstad son bir şey daha, sence bu wiiware olayına hiç girmesem mi yani brick olayı felan, sanki tehlikeli sularda yüzüyormuşum hissine kapıldım?

1 kez düzenlendi. En son 27/04/2011 15:24 tarihinde omerarcik tarafından düzenlenmiştir.
27 April 2011 16:13
Sahi Nand Dump nerden çıktı? Hmm Sanırım Sneek ile uloader'ı karıştırmışım smiling smiley

Wii'nin kendisine ne kadar çok Wad kurarsan o akdar fazla riske girersin. Yer kalmaz çünkü tongue sticking out smiley

Konunun ilk mesajında dedezade birşey demiş. Hermes V5 CIOS kurmak gerekiyor. CIOS 224'ü kullanmanız gerekiyor diyor.

Ben kullanmadım kurmadım tam detayını bilmiyorum.
27 April 2011 16:32
Hemes v5 cios 224 ü kurdum ama nafile oyunlar bir açılıyor bir açılmıyor,sanırım pes ettim, bu wiiware oyunları yüzünden konsoldan olacağım mazallah smiling smiley
Üstad peki sen bu wiiware veya vc oyunlarını oynuyor musun ve senin konsolda tam olarak neler kurulu cioslar,rev,versiyon,programlar...? Fikir edinmek açısından soruyorum.

2 kez düzenlendi. En son 27/04/2011 16:36 tarihinde omerarcik tarafından düzenlenmiştir.
27 April 2011 16:39
SD Kart üzerinden oynuyorum desem inanır mısın?

Wii'ye öncelikle 1-2 tane kuruyorum. Kurduktan sonra kanalı Data Managements bölümünden SD karta kopyalıyorum. Wii üzerindekini de Data Management'ten siliyorum (dum galiba) ya da taşıyorum tam detayını hatırlamıyorum. Epey uzun bir süre oldu.

Yüksek kapasiteli bir SD kartın varsa (2 gbyte'tan büyüyk) hiç uğraşma derim. Biraz vakit kaybettirir ama sorun da çıkarmaz.

Not: Sakın 1-2 wiiware oyundan fazlasını wii'ye yükleme. 1-2 oyun yükle, SD'ye kopyala. Bazıları 300-400 block götüren oyunlar var. Wii kitlenir sonra smiling smiley
27 April 2011 16:43
Hangi programı kullanıyorsun wiiware oyunları için uloader mı?
27 April 2011 17:14
Program kullanmıyorum.

Wiiware oyunu Wii'ye Wad manager ile yüklüyorum, oyunu deniyorum çalışıp çalışmadığını. Ondan sonra Wii'nin Dtaa Managements kısmına girip Channel bölümünden SD karta kopyalıyorum, kopyaladıktan sonra Wii üzerindeki oyunu sil diyorum. Kanal SD Karta taşınmış oluyor.
27 April 2011 18:58
Senin kullandığın yöntem daha iyi gibi geldi bana,peki bu yöntem daha mı güvenli?
27 April 2011 19:05
hayır aslında bozuk wad'lı oyun yüklersen wii semi brick olur güvenli değil. Ben de gücenli olduğunu bildiğim wad'ları yüklüyorum. Sneek'i denedin mi? Forumda anlatımı mevcut.
27 April 2011 19:16
Aslında şuan kullandığım uloader hoşuma gitti, yani usb ye istediğin kadar oyun yükle bana mısın demiyor,yani kartla felan da uğraşmaya gerek kalmıyor. Acaba benim sorunum uloader i hbc üzerinden çalıştırmam mı,yani kanal olarak yüklemedim fark eder mi?
27 April 2011 20:20
Farketmez, tahminim CIOS'tan kaynaklanıyor olabilir. Emin değilim kullanmadım çünkü.
28 April 2011 13:03
Üstad eklerde verilen dosyadan v5 224 ios u şu şekilde kuruyorum: ilk olarak 224 seçiyorum ikinci soruda yine 224 seçiyorum, sonuncuyu ise 60 seçiyorum ama yanlış mı yapıyorum?
28 April 2011 15:46
CIOS 224'ü 60 tabanlı kurman doğru. Orada hata yok. Yanlız CIOS/Boot seçeneğini force 224 yapman gerekiyor. Uloader sadece V5 224 ile çalışıyormuş. Aşağıda yüklemeyi başaran bir arkadaşın mesajı var:

Sonunda uloaderi deneyebildim.
Once cios installer ile cios224 v5 i, ios60 i base alarak kurdum.
Sd:\nand\install klasoruna ntsc pearl harbour oyununu koydum. Ve uloder i calistirdim.
Oyunu sorunsuz kurdu. Çalıştırmadan once oyunu secip ayarlarını yaptım. Cios boot u 224 sectim. Video modunuda ntsc.
Benim wii pal olduğu halde ntsc oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırdı.

Yardımcı olan herkese tesekkürler.

Sirada monkey island var grinning smiley.
28 April 2011 15:55
Üstad o ayarı da yaptım ama nafile, peki versiyonla ilgili bir sıkıntı olabilir mi? 3.2u
28 April 2011 16:26
5.1D var bak bir buna

[www.wii-homebrew.com]
28 April 2011 19:05
fail loanding module fat diye bir hata veriyorconfused smiley
ne yapmalı dostlar

.....................................................................................................................................................................................
cool smileyWİİ Yİ Wİİ YAPAN OYUNLARcool smiley

BEYAZ PAL 4.3 E /HOMEBREW CHANNEL 1.0.8/BOOTMİİ/PRİİLOADER v7 FİNAL/DARKWİİ BLUE TEMA/USB LOADER GX/
NEOGAMMA FİNAL/GAMECUBE BACKUP LOADER FİNAL/
28 April 2011 19:27
Usb fat 32 formatlı mı?
28 April 2011 19:47
Uloader in versiyonunu demedim, uloader versiyon zaten 5,1D wiinin versiyonu 3.2 u acaba sorun bu mu? Yani oyunları bir çalıştıryor,bir çalıştırmıyor anlamadım gitti.
28 April 2011 19:53
omerarcik
Usb fat 32 formatlı mı?
ewt fat32 formatlı ne yapmalıyım

.....................................................................................................................................................................................

BEYAZ PAL 4.3 E /HOMEBREW CHANNEL 1.0.8/BOOTMİİ/PRİİLOADER v7 FİNAL/DARKWİİ BLUE TEMA/USB LOADER GX/
28 April 2011 19:56
Bende de sorun var oyunlar bir açılıyor bir açılmıyor,mantık yürütemiyorum artık, cios tam uloader tam eksik olan ne?
28 April 2011 20:00
WiiCrazy
@tupbas : yükleyip çalıştırdığın oyunu, düz en eski wii'nin hafızasına atıp çalıştırma modeliyle kullanıyorsun.. diğer alternatiflerin olmasının en büyük sebebi wii hafızasının çok kısıtlı olması bu arada...

uLoader'daki mevzuya gelince muhtemelen ilk mesajda da belirtildiği gibi v5 installer'ı ile 222 ya da 223'ü yüklemen gerekiyordu. Hermes cios v4'de nand emülasyonu özelliği yok çünkü.

Bu arada kolay sneek kurulumu için crediar'ın çıkardığı sneek installer diye bir program var... bununla gerçekten de oldukça kolay kurulumu... Tek çetrefilli tarafı sd karta nand dump alınması olayı.
sanırım sorun bu...

2 kez düzenlendi. En son 28/04/2011 20:03 tarihinde SunWiiGame tarafından düzenlenmiştir.
28 April 2011 20:13
tamam çalıştı bende aga şimdi yapman gereken dosyayı indirince yanında gelen ciso installeer varr ya onu aç 224 defult de 37 seç tamam bitti

28 April 2011 20:23
SunWiiGame
tamam çalıştı bende aga şimdi yapman gereken dosyayı indirince yanında gelen ciso installeer varr ya onu aç 224 defult de 37 seç tamam bitti

Usta burda yazdığın v5 kurulumu mu, yani ilk olarak 224 seçeceğim, sonra default ,sonra 37 mi?

1 kez düzenlendi. En son 28/04/2011 20:27 tarihinde omerarcik tarafından düzenlenmiştir.
28 April 2011 20:37
ben öyle yaptım çalıştı 222 ve 223 yüklü çalıştırmıyo onlar 224 ü yükle berki çalışır bilmem bi dene

29 April 2011 11:24
Sanırım sorunu çözdüm,oyunlar açılıyor artık v5 yüklerken ilk önce 224 seçtim sonra yine 224(default) seçtim en sonunda 37 seçince oldu,fakat excitebike oyunu açılıyor fakat loading bölümünde donuyor, bu oyunu çalıştırabilen var mı? Bir de bu V.C oyunları classic controller istiyor,onu almak zorunda mıyız yoksa başka bir çaresi var mı?

3 kez düzenlendi. En son 30/04/2011 06:27 tarihinde omerarcik tarafından düzenlenmiştir.
30 April 2011 06:37
classic controller sart gibi.bazi oyunlar calismiyor veya donuyorsa o oyun icin gerekli ios sisteminde olmayabilir veya oyun bozuk olabilir, ha bir de bir kac tane oyun calismayabilir.sordugun oyunu denemedigim icin bilmiyorum.

30 April 2011 08:42
Üstad peki eksik olan ios un hangisi olduğunu nasıl bileceğim ve nasıl yükleyeceğim? Son olarak ise birkaç tane oyun açılmayabilir demişsin tam olarak neyi kastediyorsun,yani bazı oyunların çalışmaması normal mi yani?
30 April 2011 10:23
hayırlı olsun güle güle kullangrinning smiley
hayret bende excitebike çalılştı sende niye çalışmadı her halde isodanconfused smiley
bi teşşekür yoku yavvvvgrinning smiley

3 kez düzenlendi. En son 30/04/2011 10:26 tarihinde SunWiiGame tarafından düzenlenmiştir.
30 April 2011 12:12
Teşekkürler kardeş ama ben exciteb,ke çalışmıyor ne yapmam lazım?
30 April 2011 14:46
omerarcik
Üstad peki eksik olan ios un hangisi olduğunu nasıl bileceğim ve nasıl yükleyeceğim? Son olarak ise birkaç tane oyun açılmayabilir demişsin tam olarak neyi kastediyorsun,yani bazı oyunların çalışmaması normal mi yani?
bu oyunlar icin ioslar sira ile 33,35,37,53,55,57 diye biliyorum,bunlarin sisteminde olup olmadigina multi mod manager programi ile bakabilirsin.
bazi oyunlar derken , tam bir isim veremem ama denedigim icin soyluyorum, tabi bu benim indirdigim oyunlar ile de ilgili olabilir.
bu arada [www.wiidewii.com] burdan 100 den fazla oyunu hazir halde paylasmisim,indirip. rardan cikarip usb ye atmak yeterli.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 38
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!