Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

uloader ile wiiware/vc oyunlari yukleme ve calistirma

Gönderen dedezade 
Re: uloader ile wiiware/vc oyunlari yukleme ve calistirma
30 April 2011 14:53
Yüklemem gerekenler mmm nin içinde var mı peki?

30 April 2011 17:15
dedezade
omerarcik
Üstad peki eksik olan ios un hangisi olduğunu nasıl bileceğim ve nasıl yükleyeceğim? Son olarak ise birkaç tane oyun açılmayabilir demişsin tam olarak neyi kastediyorsun,yani bazı oyunların çalışmaması normal mi yani?
bu oyunlar icin ioslar sira ile 33,35,37,53,55,57 diye biliyorum,bunlarin sisteminde olup olmadigina multi mod manager programi ile bakabilirsin.
bazi oyunlar derken , tam bir isim veremem ama denedigim icin soyluyorum, tabi bu benim indirdigim oyunlar ile de ilgili olabilir.
bu arada [www.wiidewii.com] burdan 100 den fazla oyunu hazir halde paylasmisim,indirip. rardan cikarip usb ye atmak yeterli.
Aga linke girilmiyo duzelti versene.
bilmemne mi yetmiyomuş ne

.....................................................................................................................................................................................
cool smileyWİİ Yİ Wİİ YAPAN OYUNLARcool smiley

BEYAZ PAL 4.3 E /HOMEBREW CHANNEL 1.0.8/BOOTMİİ/PRİİLOADER v7 FİNAL/DARKWİİ BLUE TEMA/USB LOADER GX/
NEOGAMMA FİNAL/GAMECUBE BACKUP LOADER FİNAL/
30 April 2011 18:16
@SunWiiGame vip bolumde oldugu icin giremiyorsun galiba
@omerarcik eksik ioslari yukleyebilirsin ama internet baglantisi olmali wii de

30 April 2011 20:41
Üstad ios 56 yüklü değil sanırım ondan oluyor ama onu da bir beceremedim gitti hata veriyor, biraz araştırdım channel 2.0 felan diyor softmod uçar diye tırstım, vaz geçtim anlayacağın smiling smiley teşekkürler.
30 April 2011 21:00
Cios ile wiiware oynarken sistemdeki ios'ların bir fonksiyonu yoktur. Cios'ların genel anlamda usb loader'larda ya da wiiware'ler için kullanılmasının en büyük problemlerinden biri zaten bu. Oyun belli bir ios'un özel bir fonksiyonunu kullanıyorsa çalışmayabilir yani.

Bu problem sneek ile yahut wiiware'ler doğrudan wad manager ile wii'nin hafızasına yüklenirse yaşanmaz zira o zaman oyun cios üzerinden değil gerçekte hangi ios'u kullanıyorsa onunla çalışır.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
02 July 2011 01:15
Bu uloader WBFS okurum başka bişi okumam diyo. (5.1 yüklü bende)

Neyse sorun deil WBFS HDD ama .wad ları bunun içine nasıl atıcam onu kavrayamadım =)
02 July 2011 09:57
wad lar icin fat32 bolum olmasi lazim, normal wii oyunlarini wbfs den okur, wad oyunlarini fat32 den

02 July 2011 11:50
dedezade
wad lar icin fat32 bolum olmasi lazim, normal wii oyunlarini wbfs den okur, wad oyunlarini fat32 den

İyi güzelde uloader WBFS formatlı disk isterim diyo =) fat32 formatlı usb belleği takıorum sonuç bu...
02 July 2011 18:11
fat32usb:\nand\install dizinine atiyorsun wad oyunlari , o zaman gorur

10 July 2011 10:09
bu program, wiiware oyunları wiinin kendi hafızasına mı yüklüyor, yoksa hdd e yükleyebilme seçeneği var mı?
10 July 2011 18:54
kendi hafizasina yuklemez hdd ye yukler

25 August 2011 11:34
dedezade

fat32usb ye yukarda dediğin gibi dosyaları attım. wad uzantılı dosyalar. açılır açılmaz iki parça olduğu için biri ntfs diğeri fat 2 sinide gördü ve hangisini formatlıyayım diye sordu. fat32 de kabul etmiyor. eksik yaptığımız bir şeymi var acaba..
25 August 2011 14:11
dedezade

bu olayı fat32 format yerine direk fat format atarak çözdüm. aynen nand\install altına wad ları atınca programı açar açmaz kendisi yüklemeye başlıyor..
25 August 2011 15:44
normal oyunlar icin format sormustur, cunki uloader wbfs format istiyor wii oyunlari icin.

03 December 2011 18:52
Wii Sports(compress) yazan oyunu usbdiske atınca kumanda işleme hale geliyor ve takılıyor. oyunlara tıklayamıyorum. cfg usb loader kullanıyorum. cios 249 ayarlı. Dosya hatası olabilir mi? Zeldaa yüklemiştim onda da çalışmamıştı acaba cios versiyonmu seçiyor bunlar
03 December 2011 19:44
@mazbut sen normal wii oyunlari ile ilgili soru mu soruyorsun wiiware oyunlar ile ilgilimi?normal oyunlarin yeri burasi degil, oyunlar ile ilgili problemin varsa bu [www.wiidewii.com] rehberi kullan

24 April 2012 13:27
Merhabalar
4.3 cfg usbloader yapılmış wii sahibiyim. Ben de wiiware oyunlarını oynamak istiyorum ama anlamadığım bir şey var. İlla uloader mi yüklemek zorundayım başka bir yolu yok mu?
24 April 2012 16:09
yol cok bu [www.wiidewii.com] ve bu [www.wiidewii.com] sekil de de calistirabilirsin

25 April 2012 12:13
uloader tamam oyunu çalıştırırken es_ıdenfity hatası geliyor oyunu açmıyor. Biraz araştırdım cios 222 v5 olmadığındanmış (sanırım smiling smiley ) buldum ve yüklemeye çalışırken bu seferde hash bad hatası alıyorum sorunla ilgili çözüm önerisi buldum [wii.scenebeta.com] ama tam anlayamadım lütfen yardım edin delirecem 5 saattir bununla uğraşıyorum.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 57
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!