Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Pimp My Wii

Gönderen dedezade 
Re: Pimp My Wii
01 February 2010 23:31
Yüklenir ama bu problemle ilgili biri update ettim ama çözüm olmadı demiş... neyse mecbur mıncıklayacan sistemi. öncelikle IOS 35'in temizini yükleyip bir kontrol et IOS 35 kullanan kanalları... olmadı customizemii ile bir tane sen yükle...

01 February 2010 23:46
Ola ki aynı problemse eğer hataya sebep olan eleman şunları yazmış tempte...

OK Everyone. Sorry about the channel issue. I know what is going on now. Apparently ES_AddTitleCancel doesn't remove the bogus ticket. So if you had an IOS that was patched with FakeSign (Trucha) it was adding the extra ticket to the title. Apparently the channels are getting "confused" on which ticket to use.

I will have this fixed in 11.5 and When you run SysCheck again it'll also automatically fix the channels as well.

For the time being to repair the issue what you need to do is use AnyTitle Deleter and delete the IOS that the channel uses and then reinstall the IOS using DOP 11.2.

Şu an bu problemi yaşıyorsanız diyor kanalın kullandığı ios'u any title deleter ile silip DOP IOS 11.2 ile tekrar yükleyin.
01 February 2010 23:56
aga simdi hatirladim arkadasa ben eski yolla yukleme yapmistim gerci benimkine de eski yolla yapmistim yani
dawngred ios15
ios35
ciosv7
ios36
cios38rev14
ama su varki kurduktan sonra iyi hatirliyorum grand slam tenis kanal olarak yukleyip acmistim digerlerini denememistim
arkadasta oyle fazla wii oynayan biri degil belki ilk kurulumda bile ayni sorun vardi
sana bir fikir verdimi bu sekilde yukleme
bunu yaparken ios35 e birseyler yapmis olabilirmiyiz
ama cfgloader da forwerder kanal olarak yukledim ordan oynuyordu oyunlari oda calismadigi icin getirmisti bana
neyse dedigini bir yapayim ben

1 kez düzenlendi. En son 02/02/2010 00:19 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
02 February 2010 06:39
Burda o zaman muhtemelen IOS 35 dağıldı.. Dediğim gibi IOS 35'i silip tekrar yükle.
03 February 2010 17:05
aga arkadasin wii de any tit. ile ios35 i sildim dopios la yukledim duzeldi
yanliz bir sey sorucam bunda baska ioslar ile problem olup olmadigini nasil buluruz yani bu ioslarin duzgun olup olmadigini gosteren bi program varmi
ayrica sneek i tekrar denedim bu arkadasin wii de,soyle soyliyim sinyal olmadiginda tv nin girisleri mavi ekran oluyorya direk o mavi ekrana atiyor ama wii kapanmiyor kapatip tekrar aciyorum .
sen baska wii de de calistigini soyledin simdi benim kafaya takildi bu arkadasin wii de hala sorunmu var yoksa bu sneek icin versiyon farki falan varmidir.
ha ayrica sneek takili degilken normal bootmii ekranina girip 5 saniye sayip cikiyor yani normal sekilde calisiyor bootmii

1 kez düzenlendi. En son 03/02/2010 17:08 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
03 February 2010 17:43
Ben üstte dedim ya sanal full brick oldum diye... bende de aynı şekilde olmuştu... bootmii'nin dosyalarının eksik olmasından kaynaklandı bende, sendeki durum nedir bilemem.
03 February 2010 17:45
bendeki sd karti cikarip diger wiiye takiyorum bende calisiyor ama onda calismiyor yani ayni dosyalar
03 February 2010 22:39
bende bir arkadasin nand.bin yedegi vardi 4.2e versiyonda(ben update ettim) bootmii boot2 ye kuruluydu bunu denedim kendi wiimde sneek acti amaa hic beklemeden normal wii acilisi gibi acildi gerci sadece hbc kuruluyken yedek almistim simdi bi durum var hbc ye girmek istedigimde her seferinde
hackmii installerin baslangicta gosterdigi yazi cikiyor bekletip 1 e basin dedigi bunu anlamadim bu neden cikiyor olabilir 1 e bastiktan sonra da hbc aciliyor yani normal yukleme ekrani cikmiyor bu neden olabilir yada bunu nasil kaldiririz
03 February 2010 22:49
hbc açılışta neyin üstünde çalışıyorum diye bir kontrol çekiyor... sneek ios'ların kendi kernellerini yükletmek yerine üç kağıt yapıp kendi versiyonlarını yükletiyor... bu da kısmen çalışan ios'un nand üzerindeki ios'tan farklı olması demek... hbc de sanıyorum bu durumu tespit ediyor... yani bu durum derken farklı olma durumu, pek tabii hbc sneek yayınlanmadan çok önce yayınlanmıştı.

nasıl düzelir bilmiyorum.. bu arada hbc'ye niye girmeye çalışıyorsun ki? sd kart erişimi olmayacak sonuçta hbc'nin.
03 February 2010 22:54
aga simdi bu cok hizli acildi ve bunda cios falan kurmadan nand almistim hersyi bunun ustune kurup oyunlarin tumunu bunun ustune atip denemek istiyorum ama her seferinde onu bekliyorum bunu kullanmak istememde dedigim gibi normal wii acilisi gibi aciliyor benim kendi nand yedegim oyunsuz halini de oyunlu hali kadar bekliyordum ama bu oyle degil eger oyunlari ustune attiktan sonra da boyle hizli calisirsa cok super olacak bir deniyim diyorum
hem bunun boyutu cok kusuk benim nandin yarisi kadar 120 mb benimkisi oyunsuz 300 civarindaydi
04 February 2010 00:15
Ben hala yedek nand'ın üzerinden hbc'yi niye çalıştırman gerektiğini anlayamadım smiling smiley

Showmiiwads ile oyunları yedek nand'a atabiliyorsun zaten. Sneek kullanırken cios kurmana gerek yok, zaten waninkoko'nun cios'u çalışmıyormuş sneek üzerinde.
04 February 2010 00:18
amacim ona girdigimde cfgloadera da ordan girebileyim ama hermes yuklu olmadigi icin benim oyunlari gormuyor
04 February 2010 00:19
ayrica benim nand da o ekran cikmiyorda niye bunda cikiyor orayada taktim kafayi
Re: Sneek
04 February 2010 00:21
Vardır illaki bir açıklaması smiling smiley

Yani waninkoko'nun cios'u çalışmıyor ama hermes'inki çalışıyor mu diyorsun sneek altında?
04 February 2010 00:24
haydaaaaa ben bunun ustune oyunlari attim kendiminkinde nasil yaptiysam ayni sekilde ama oyunlar kanallar da gorunmedi
su hizli acilmasina tav olduk oleee ugrasiyorum bos bos
04 February 2010 00:30
Heheh, boot sürecinde bir karışıklık oldu herhalde...

bu arada hbc ile ilgili şu denmiş

HBC reads a file on your nand, device.cert to check if HBC was installed correctly. In betas it did not loaded this file from real nand, causing scam + bird.

HBC versiyonu ile ilgili imiş yani. Ama tam anlamadım en yenisi mi scam ekranını çıkarıyor yoksa önceki betalar mı.
04 February 2010 00:36
valla hicde denemedim aslinda hermesdemi calismiyor desene bosuna ugrasiyorum smiling smiley
aga bir sey sorucam wad oyunlari nandin ustune actiktan sonra bunlari tekrar wad haline getirmek gibi bi ihtimal varmi
yanlislikla silmisim ben tum wad oyunlari acmaya aciyozda pack yapma olayi olmazmi nandin uzerinden
04 February 2010 00:40
hbc de ekranin cikma olayindan bahsediyorsun galiba aga hbc yi yeniden yukliyim dedim ama izin vermiyor serefsiz hackmii installere girip bire bastiktan sonra afalliyo oleee salak salak bakiyo bana smiling smiley
bu eski versiyonu olabilir hbc nin demekki eski versiyonlarda yapiyor
04 February 2010 01:42
nand'dan tekrar wad haline getirmek mümkün evet, bluedump yahut wad creator isimli programları kullanabilirsin... ikisi de wii'de çalışan programlar. sneek ile beraber bunu nasıl yaparsın bilmem.
04 February 2010 02:18
aga uzun ugraslardan sonra oldu 50 kadar oyun attim ustune ama dedigim gibi normal wii nin acilisi kadar suruyor acilmasi ayni kart olmasina ragmen cok cabuk aciliyor smiling smiley neyse cok ugrastirdi ama deydi dogrusu
bu arada oyunlari cikarmaktansa indiriyim saglama aliyim dedim...
simdi bu 4.2e versiyonun bu kadar hizli acmasindaki hikmet nedir bunu cozemedim...

1 kez düzenlendi. En son 04/02/2010 02:19 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
04 February 2010 04:51
bide yukarida hbc nin sd karta erisimi olmayacak demissin ama usb ye erisimi var mesela any title calisiyor daha dogrusu ios36 kullanan tum programlar calisiyor
asil sinekde yapmalari gerekeni buldum ne kadar buyuk kart kullanirsan kullan wii nin bellegi neyse oymus gibi goruyor bu nedenlede uzerinde anca 50 kanal dan fazla kullanilmiyor.yani usb ye de alsalar bir sey degismiyecek ama bunu degistirirlerse super olur
hersey tamam oldu super calisti normal wii de kullanacagim dosyalari sd karta atiyim dedim yedekte almamistim anaa bi baktim bizim sneek cokmus hangi dosya buna sebep oldu bilmiyorum ama sebep olan dosyanin cook yakinda minik ufacik dosyalari olacaksmiling smiley
yani aga dun sneek2 dedin aha bu saattir ugrasiyorum bunla .yo iyiki demissin triiforce belasindan kurtulmus oldum .
bide son sozumu soyliyim bir yerde bu sneek ile ilgili ios60 dan bahsediliyordu tam anlamadim ama bu diger 4.0e olan wii de calismamasi ile ilgisi varmidir diye dusunuyorum
04 February 2010 11:58
@dedezade, senin meslek ne?

Ben anca haftada bir 2 saat wii'yi açabiliyorken sen nerdeyse bütün gün wii ile uğraşıyorsun.

grinning smiley
04 February 2010 12:18
aga ben bu aralar calismiyorum ,oyalaniyorum yoksa ise basladigimda bende senden farkli olmam,firsat bu firsat birseyler ogreniyim birde insanlara en azindan bir konuda faydam olsun ,kahve aliskanligim yok disarida gezmeyi fazla sevmem evde bi elektronik dunyam varsmiling smiley onunla oyalaniyorum.
04 February 2010 13:25
bu sneek de ntsc oyunlari da yukleyebiliyormuyuz problem cikarirmi
04 February 2010 13:29
sneek'li nand'a preloader yükle, preloader içindende de region free olayını aç... böyle olur
04 February 2010 13:34
dogru soyluyon aga aynen oyle yapiyim ...
04 February 2010 13:46
simdi bu elimdeki 4.0 makinaya bu ikinci sneek i de denedim bu da acilmadi konsolun mavi isigi yanip sonuyor durmadan mavi ekranda kaliyor
bu wii de suphelerim var . ios35 yukleyince kanallar duzeldi ama bunu gene acmadi sen bir fikir yurutebiliyormusun neden olabilir

1 kez düzenlendi. En son 04/02/2010 13:53 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
04 February 2010 14:08
Hiç fikrim yok valla
03 April 2010 08:11
üstadlarım şunu sorayım oncelikle... Nan dediğiniz terim nedir? Wii nin sistem yedeğimidir? o yedeği mi atıcaz Sd kardın uzerıne.
03 April 2010 08:28
Nand Wii'nin belleğidir. Bir tür flash disk olarak anlayabilirsin. 512 mbyte'lık bir flash disk düşün. Bu Wii'nin herşeyi işte. Bu bellek üzerine oyun yükleyebilir, uygulama yükleyebilirsin.

Nand yedeği ise bir tür terim gibi. Wii'nin belleğinin yedeği oluyor. Onun için de çeşitli evrelerden geçmesi gerekiyor. Wii aslında çok kolay bozulmayan bir konsol ama son kullanıcının bazı yapmaması gereken işlemleri, yanlış uygulamaları denemesi veya yüklemesi sonucu kilitlenebiliyor veya tamamen kullanılmaz hale gelebiliyor.

Bunu aşmak için de backup alma yöntemleri var. Eski wii'lerde bu pek problem olmuyor ama yeni wii'lerde özellikle 2008 sonrasında çıkan Wii'lerde can sıkıcı olabiliyor. %100 güvenlik sağlayamıyoruz. Her neyse uzatmayayım.

Bootmii denilen program ile Wii'nin hafızasını sd karta yedek alıyoruz. Bu oluşan yedeğin ismi ise "nand.bin". Nand deyimi buradan geliyor işte.

Rehberleri okuduğun zaman aslında hepsi detaylı olarak anlatılmış. Şuan kafan karışık sanırım, ama hemen hack işine dalmayıp konuları en başından sonuna kadar okursan birçok soruna cevap bulacaksın.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 31
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!