Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Pimp My Wii

Gönderen dedezade 
Re: Pimp My Wii
31 January 2010 21:39
Evet autoboot çalışıyor. Sen ne yapıyorsun 5sn. bootmii ekranında mı bekliyorsun? smiling smiley

Bir iki folder'ı nane olmuş 2GB'lık sd kartımı pc'ye yedekliyorum bir de onunla deneyeceğim bakalım ben de .

31 January 2010 21:47
aga bende boot2 olmadigi icin ios olarak yuklu hbc den home tusu ile bootmii ye giriyorum
direk nand dan aciyor wiiyi bekleme falan yok
o verdigin linkdeki kanallar calismadi acilinca syiyor falan sonra wii menuye donuyor sanirim bu kanallar boot2 yuklu makinalar icin auto olmayani denedigimde privat klasoru falan yok gibi birseyler yazdi
bootmii yi ios dan acacak bir kanal lazim neyse sen artik hazirlarsin boyle bir sey

1 kez düzenlendi. En son 31/01/2010 21:47 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
31 January 2010 22:06
Customizemii ile kendin de yapabilirsin aslında.... uyduruk bir iki resimle ve bir dol ile bir kanal yap, sonra da bunu showmiiwads ile edit et... kullandığı ios'u 254 yaparsan bootmii'yi açar. Kullanacağın dol'un önemi yok, küçük bir şey olsun yeter...
31 January 2010 22:10
valla aga ben onunla bi ara baya ugrastim nerde hata yapiyorum bilmiyorum ama dosyalarin boyutlari cok buyuk oluyordu bir iki tane yaptim kurdum calismadi ben de o sayfayi oylece kapadim ama bi daha acip bakiyim berecekmiyim
31 January 2010 23:13
Yok yav programı kullanmak oldukça basit. Ben geçen kendime bir tane cfg. usb loader forwarder yaptım müzik olarak da bourne identity'nin temasını falan kullanıp :p
31 January 2010 23:15
Customizemii ile kanali yaptim ama showmiiwads ile nasil edit leyip ios 254 kullanicam bu kisimda kaldim
31 January 2010 23:28
Hmm sağ tıklayınca Change IOS Slot diye bir opsiyon var onunla olması lazım ama disabled galiba...

Wad unpack / pack yapmayı biliyorsan oluşturduğun wad'ı unpack et, unpack ettiğinde çıkan tmd dosyası içinde aşağıda işaretlediğim yerdeki son sayıyı değiştir... 254'ün hex karşılığı olan FE yazacaksın buraya. Dosyayı kaydedip buradaki içeriği tekrar paketlediğinde kanalın kullandığı ios'u 254 yapmış olursun. Aşağıdaki örnekte hex olarak 0x23 yani desimal olarak 35 nolu ios kullanılıyor.

Olmadı buraya post et kanalı, ben yarın yapayım senin için.

ps: bu arada benim class 2 sandisk 2GB sd kartla da mantar çıktı olay, felaket yavaş.

1 kez düzenlendi. En son 31/01/2010 23:29 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
31 January 2010 23:34
anladim aga bi kurcaliyim bakiyim olmasa yollarim
bu arada saniyorum sdhc kartlari daha hizli okuyor olmali bende bi 16gb lik kart var sandisk in ben bide onun ile deniyicem bakalim hiz konusunda bir farklilik oluyormu
31 January 2010 23:45
aga ben bu dosyayi bi turlu acamadim note pad++ ile actim ama liste seklinde cikmadi karisik yazilar falan cikti
01 February 2010 00:24
HxD diye bir hex editör kullanıyorum ben oldukça güzel, onu kullanabilirsin.
01 February 2010 01:00
aga tesekkur ettim ilk kanalimi da yapmis oldum bu arada tamam daha artik durmadan kanal yaparim smiling smiley
o yukarda vermis oldugun linkdeki hazir kanali kullandim sadece muzigini degistirdim guzelde oldu
diyelim baska bir sey icin kanal yapmak istedigimde ornek mesela mplayer ce icin yukarida anlattigin seyi yaparken her bir ios un degismesi falan farklimi yani bunun bir listesi varmi,bunun icin kullanabilecegim bir dokuman ...yoksa bunun icin program dili bilmek mi gerekiyor
isin mantigi nasil onu anlamaya calisiyorum sen soylemesen ben nerden biliyim hangi satirda neyi degistiricegimi..
01 February 2010 10:34
Yok Ios değiştirme tamamen bu bootmii zırıltısına özel... Geri kalan kanallarda neyse onu bırakman yeterli... 35 falan oluyor genelde.
01 February 2010 14:26
bu karti baska bir 4.0 wii ye takip denedim acmadi makina herhalde baska wii de calismiyor
01 February 2010 14:33
Ben çalıştığını duydum, hatta en büyük satış noktası da burada... elemanlar şöyle yazmıştı : büyükannenin evine gittiğinde de oyunlarını götürmüş olursun ve oyunda kaldığın yerden devam edersin... büyükanne de nintendo wii olması pek tabii işin geyiği smiling smiley
01 February 2010 14:37
valla bilmiyorum aga arkadas wiiyi bana getirdi kanallar calismiyordu ios35 bunu da etkilermi bilmiyorum ama ayni sekilde hbc de home tusu ile bootmii ye girdim oda siyah ekran da kaldi acmadi.
01 February 2010 15:32
IOS 35 son söylediğini etkilemez. Bir yamukluk olmuş o makinede, bilemiyorum nedir.
01 February 2010 15:38
wii yanimda degil ios 35 i de deneme imkanim olmadi hbc den calisinca sen al boyle kullan dedim simdilik gonderdim
evet bana da oyle geldi ama hic bir sey yapmamis yani o sadece oyun oynae hbc ye bile girmez sotfmodu da ben yapmistim
yani ne oldu ne bitti bilmiyorum simdi bi ios35 olayina bi bakayim da belki dedigin gibi ios35 den kaynaklaniyordur
bu arada benim wiinin acilma suresini acilisini falan gormen icin vido sunu upload ettim sendeki acilma suresi ile aynimi bir bakarsin

01 February 2010 16:36
Dedezade,

Senin tema da fena değilmiş. Kıskandım şimdi grinning smiley
01 February 2010 16:56
eyvallah aga benimde hosuma gidiyor bu tema
01 February 2010 18:55
Hız aşağı yukarı aynı, yalnız wiiware açınca falan da epey yavaş. Bu sneek'e ivedi olarak usb 2.0 desteğinin gelmesi lazım... O zaman coşar işte smiling smiley
01 February 2010 19:24
Şu kanalların çalışmama olayı ile ilgili bir şuna bak, dop ios'un yeni versiyonlarından biri dağıtıyormuş kullandığın wii'yi...

[gbatemp.net]

Eski düzgün versiyonlardan biriyle ios'ları yamamadan tekrar yükleyin diyorlar.. tabii menü ios'unu hiç bu işin içine sokmamak lazım. Programa yeni eklenen Syscheck fonksiyonu sebep olmuş buna... bir sor bakalım arkadaşına kullanmış mı hiç?

1 kez düzenlendi. En son 01/02/2010 19:29 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
01 February 2010 19:26
usb dedinde simdi ben hbc yi usb uzerinden calistiriyorum programlari load ederken cok yavas load ediyor sd den load ederken tiklama ile load etme ayni anda olurken usb den load ederken baya bekletiyor. bunu sneek de de yaparsa daha gec acilir.
01 February 2010 19:33
aga o wiide dop ios kullanmadik ki ..ayrica turkceye cevirip okudum ama anlamadim bir sey siteden, sen kisaca ozetlesen bana
anladigim kadariyla ayni sorunla karsilasan biri olmus ama nasil duzelicek kismini hic anlamadim dogrusu
01 February 2010 19:52
HBC usb 1.0 kullanıyor bizim loader'larda kullandığımız gibi 2.0 kullanmıyor... usb 1.0 wii'de sd kart erişiminden yavaş.
01 February 2010 19:54
Belki eleman kullanmıştır? Senden çıktığında düzgünmüş öyle söyledin ya.

Çözüm olarak ios'ları yamasız bir şekilde tekrar yüklemeyi öneriyorlar. (Tekrar diyeyim, menü ios'unu bu işin dışında tutmak lazım)
01 February 2010 20:11
bu tekrar yukleme isini pimp my wii iyi yapar gibime geliyor yoksa dop ios mu kullaniyim
01 February 2010 20:46
Dop ios kullansan bile eski versiyonlarından birini kullan
01 February 2010 23:01
peki aga ogrenmek icin soruyorum
4.2 ye update yapmak bu is icin bir cozum olabilirmi yani ioslari tekrardan yuklemezmi yoksa sadece ios70 mi yukluyor
01 February 2010 23:04
4.2'ye yüklediğin zaman nerdeyse tüm IOS'ları elden geçiriyor.
01 February 2010 23:09
bende soyle tahmin ediyorum en azindan update yaparken ioslarin versiyonlari eski ise yenilerini yukluyor olmali sisteme
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 58
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!