Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Pimp My Wii

Gönderen dedezade 
Pimp My Wii
30 January 2010 00:53
bu program tam olarak ne ise yariyor kullaniminda bir problem olurmu bize ne gibi ozellikler sunuyor

Re: Pimp My Wii
30 January 2010 07:40
Pimp my Wii, bir çeşit fix programı. IOS'ları falan güncelleyebiliyorsun, trucha yamasını yapabiliyorsun. Kıl tüy işlemleri falan da yapabiliyor.

Kullanmadım, ama pratik birşeye benziyor.
30 January 2010 21:07
ben kullandim daha dogrusu test menusunu kullandim sistemdeki tum ioslari ozellikleri ile siraliyor bazi terimleri anlayamadim old versiyon u varmi gereklimi diyor orayi anlayamadim birde ios70 ve hatirlayamadigim bir iosun olmadigini soyluyor simdi bu program sadece bilgi amaclimi yoksa yuklemede yapiyormu...
30 January 2010 22:14
Anladığım kadarıyla yükleme de yapıyor. Kullanma ihtiyacı duymadım, sadece web'de görmüştüm. grinning smiley
30 January 2010 22:46
Yav neyini çözemediniz programın, wii'yi pimp ediyor işte :p

Şaka bir yana, fazla da popüler olmamış bir program kaç defa release edildiğini gördüm ama bir defa merak edip çalıştırmayı denemedim. Sebebi de zaten bir kaç programla yapılması mümkün olan bir şeyi yaptığı içindir muhtemelen.

Ha bu arada sardıracak yeni bir şey arıyorsanız sneek2 var crediar'ın geliştirdiği... full nand emulasyonu yapıp wii'yi komple sd karttan çalıştırmaya yarıyor... ben ona da dalmadım henüz, vakit yok.
30 January 2010 23:17
bak simdi sneek2 demek en azindan adi pimp degil ..
aga bu gun beni sabahlatican galiba daaaliiyoruum ve daldim.hot smiley
aga dalmam la cikmam bir oldu simdi bu konuda tirsacagimiz birseyler varmi yoksa biraz daha mi kuru kalalim

1 kez düzenlendi. En son 30/01/2010 23:19 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
31 January 2010 00:12
Valla millet gbatemp'te yaldır yaldır takılıyor. Tek riski şu olabilir, emulasyonu kullanan menü mesela bir işin yarısını nand'ın emüle edildiği sd'de geri kanalını da nand'da yaparsa sakat. Ama şöyle söyleyeyim neredeyse 1-2 aydır kapalı beta şeklinde wii'sinde bootmii@boot2 olanlar denedi bu programı. Çok bariz bir sakatlıklar vardı ise çıkmıştır.

Üstte söylediğim çok küçük risk anlamında da zaten triiforce'dan çok farklı değil. Triiforce'u denediysen bunu da deneyebilirsin.

Normalde menü üzerinde yapmaya tırsacağın işleri yapabilmek üzere bir ortam sunması açısından gariban'ın bootmii@boot2'si de diyebilirsin buna smiling smiley

En büyük faydası aslında geliştiricilere ve hacker'lara onun dışında ne faydası var bak ben de henüz çözemedim.
31 January 2010 00:18
WiiCrazy

Normalde menü üzerinde yapmaya tırsacağın işleri yapabilmek üzere bir ortam sunması açısından gariban'ın bootmii@boot2'si de diyebilirsin buna smiling smiley

aga bu bile kullanmak icin bana yetecek bir sebep
tamam simdi daldim
bi son soru hakkimi kullanayim triiforce icin aldigim nandimi kullaniyorum yoksa bootmi ile aldigim nand.bin imi
31 January 2010 00:26
Valla hiç dalmadım olaya, ilk elden bilgi veremeyeceğim ama aşağıda wiibrew'den link verilen rehber var orada fsdumper ile dump alınmış. Triiforce için aldığın dump'ı salla bence yeniden al.

[sifjar.hostoi.com]
31 January 2010 00:31
ama bende baska yerde nand.bin kullanarak showmiiwad kullanarak dump alinmis sekilde gordum
neyse ben bi deniyim ama konunun sonunda sanki boot2 ye yuklu makina olmadan calismayacakmis gibi bir izlenim yaratti
31 January 2010 00:40
Kullandığın tool'lara göre o da olur, pc'de çalışan bootmii'nin dump'ından dosyaları çıkaran programlar var. Ama showmiiwads'ın bunu yapabildiğini şimdi senden duyuyorum. Hatta bir tanesi vardı bende çalışmadı ismi de wiinand... Eskiden linux altında segher'in programlarından birini compile edip yapmıştım bu işi...

Showmiiwads'a bir ara yeniden bakayım.
31 January 2010 00:44
Showmiiwads ile aldim
[translate.googleusercontent.com]
[translate.googleusercontent.com]
bu sekilde

1 kez düzenlendi. En son 31/01/2010 00:46 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
31 January 2010 00:55
aga calisti acilmasi 1 dak kadar surdu ve bootmii ile yedek aldigim o eski hali ile wii karsimda simdi programlari deniyorum yanliz benim kafaya simdi bir sey sarz etti triiforce icin oyunlari bu nand dampina atmistik ya calistirmak icin simdi ben bu oyunlarin atilmis oldugu halini karta atsam acaba o oyunlar kanal olarak gorulurmu
31 January 2010 00:56
İyiymiş valla... bir ara ben de deneyeyim eski yedeklerimin üstünde.
31 January 2010 00:58
aga hbc yi calistirdim eski versiyon oldugu icin update edyimmi diye sordu simdi ben burda neyaparsam yapayim bir sey olmaz dimi hehehhh sakata gelmeyelim
31 January 2010 02:59
simdi ben triiforce icin aldigim nandi ve 100 kadar da oyunu icine atmistim hdd den calistiriyordum toplami 3.5 gb bunu atiyim deniyim dedim
calisti wii uzerindeki 24 tane bos kanaldan da bu oyunlar cikti calistirdim oyunlarda gucelzeme calisti wii menuye donerken de hic bir problem cikarmadi ayarlardan kanallara girdim wii-systemde bu oyunlarin tamami yani 100 taneside gorunuyorsmiling smiley ama menude bos olan yer kadar....iyi guzelde simdi o geri kalan 80 oyun nasil oynanacak smiling smiley
31 January 2010 03:11
birde bir durum daha var menude gorunen oyunlardan birini siliyim dedim sildim ama wii yi tekrar calistirdigimda oyun silinmemisti ayrica bu ikinci nand da calistirdigimda cok daha kisa surede acildi bunu anlamadim cunku daha da cok kanal var ama cok cabuk acildi tabi priiloader da calisiyor
wii icinde ikinci bir wii benim hosuma gitti dogrusu bir de sd karta giremiyorum kart takin diyor vatandas
edit:
ikinci denemem de silindi tabi yerine de diger oyunlardan biri geldi
aga simdi aklima bir sey daha takildi sen olabilirligi konusunu daha iyi bilirsin simdi ben bu sd karti alip baska bir wii ye taksam ayni sekilde onda da calisirmi ...usb uzerinden calisan isletim sistemi gibismiling smiley
yapan vatandasa helal olsun ne diyim deneme tahtasi gigi ikinci bir wii var elimde simdi pimp my wii yi iyiceme denerim
konu gene nerelere gitti ama bunun icin bir rehber hazirlanir dogrusu...

1 kez düzenlendi. En son 31/01/2010 03:35 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
31 January 2010 10:51
çalışır muhtemelen başka wii'ye taksan... tabii priiloader içinden açılışta bootmii ios'u seçmen yahut o makinede bootmii@boot2 kurulu olması lazım. Gerçi wii'ye has dosyalardan dolayı menü afallayabilir de ama sanmıyorum çünkü decrypt edilmiş file system üstüne çalışıyor.

sd karta erişememesinin sebebi sd kartı emülasyon için kullanması... usb desteği gelmedikçe de böyle devam eder.

hızlı açılmasına gelince buna şaştım doğrusu zira genelde daha yavaş olduğu yönünde yorumlar var. eldeki iyi bir sdhc kartsa gerçi hızlanıyormuş.

iki wii varken iyiydi her şeyi pc başında deniyordum, artık oturma odasından wii'yi çalışma odama almam falan gerekiyor... ben bir süre daha yokum bu sneek işinde smiling smiley
31 January 2010 14:50
wii menude daha fazla oyun ciksin diye any title del. ile icinde ne kadar kanal varsa hepsini sildim su an hbc ile disk kanali disinda hepsi wiiware oyunu oldu cocuga da ogrettim girmeyi bu sabah tum wiiware oyunlarini oynamistir herhalde smiling smiley
31 January 2010 15:33
Nasıl programın sdhc kartlarla uyumluluğu bu arada? Sanıyorum uyumluluğu bootmii ile alakasız bu kendi sd modülünü falan içerdiği için.

Sdhc kartlar da epey pahalı yav... du bakayım ben de dalarım belki bugün yarın...
31 January 2010 15:46
4 gb sandisk kullaniyorum gordugum kadariyla baya iyi calisiyor acilis su an 43 sn. suruyor once priiloader aciliyor aga bu bootmii yi kanal olarak yukleyebilirmiyiz rastladinmi buna hbc den home tusuna basip bootmii ye giriyorum kanal olarak yukleyip direk girebilebilirmiyiz
31 January 2010 16:24
Valla yapmak zor değil... ios 254'ü kullanan herhangi bir kanal iş görür.

yapılmışı var sanırım bu arada : [gbatemp.net]
31 January 2010 19:06
Bende Full wii nand emülasyonunu PC'de çalıştırmaya sarmıştım ama iş güç yüzünden havamı aldım. Birçok planım suya düştü bu iş yüzünden. Sırf bunun yüzünden iş değiştirmeyi düşünüyorum, cumartesi, pazar tatil olanlarından veya devlet memuru falan mı olsam? confused smiley
31 January 2010 19:10
@tuzruhu : boşver yav işine gücüne bak, iş değiştirme falan saçmalama. haftada bir iki gün evde uğraşırsın işte. ben şahsen öyle yapabiliyorum.

@dedezade : uyguladım sneek'i ama wii'yi full brick ettim. soft full brick yalnız, sd kartı takınca açılmıyor sadece wii, ekrana görüntü bile vermiyor şeklinde. kullandığım kartta hiç bootmii dosyaları yoktu, aşağıdaki dosyalar yeterli mi?

g:\boot2.bin
g:\bootmii\armboot.bin
31 January 2010 19:16
boot2.bin dosyasi ile bootmii klasoru cikti sneek den o ikisini sd karta attim icine de nand dampini aldigim dosyalari attim hepsi bu kadar
31 January 2010 19:17
yanliz kurdugum yerde sanki bootmii yi auto bot yapmayin gibi bir sey okumustum
31 January 2010 19:17
Wiicrazy yanlış anladın beni, haftasonu çalışmak yorucu olmaya başladı iyice. O açıdan yani. Cumartesileri uyumayı, geç kalkıp TV'yi açıp örümcek adam, Hulk izlediğim günlerim geldi aklıma.

En iyisi ben en kısa zamanda kendime 22 inç bir tv alayım, kendime bir sistem kurayım da. Böyle malak gibi oturmayayım TV'nin karşısında grinning smiley
31 January 2010 20:28
Hmm pardon evet yanlış anlamışım smiling smiley Haftasonu çalışmak evet eziyet oluyor baya, dengesi şaşıyor insanın.

@dedezade : ben bir şu sneek ile ilgili yazılanlara bakayım bir gbatemp'den, sd karttaki dosyalarda bir sıkıntı yok gibi gözüküyor.... makinanın açılışında çalışmayacaksa ne anladım ki ben bu işten :p
31 January 2010 20:47
Bu arada çalıştırdım naneyi. Ben armboot.bin ile işi bitiyor nanenin sanmıştım halbuki ppcboot.elf'in de devreye girmesi gerekiyormuş. bootmii.ini dosyasında bootdelay=0 olması yani autoboot olması gerektiği de söylenmiş ne kadar gerekli bilmiyorum. Bu arada 1GB sandisk sd kart ile resmen mantar, menü felaket geç açılıyor.... bir iki vc ve wiiware yükledim, wiiware felaket yavaş çalıştı... Şimdi 2GB sandisk'i temizleyebilirsem bir de onunla deniyecem bakalım onda hızı ne olacak.
31 January 2010 21:27
autobot calisiyormu yani ben yanlismi okumusum ing. em cok dandik yav
aga bende toplam acilma surei 43 sn ama ilk kurdugum eski yedek cok daha gec acilmisti anlayamadim sebebini erken acilan 3.5 gb lik bir nand oldugu halde daha hizli acildi
ayrica wiiware oyunlrin calismasi cok iyi simdi de wedigin linkden kanala bakicam
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 25
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!