Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PS3 kırılmış diyollar...

Gönderen WiiCrazy 
Re: PS3 kırılmış diyollar...
14 September 2010 17:55
PSN Türkiye ve store da açılmış, ben bu akşam bir ihtimal 3.42'ye yükseltebilirim... 3.42 kırılmazsa (ki fazla ihtimal vermiyorum kırılmamasına) orjinal devam ederim.

ps: Yine de psp'ciler gibi ortada kalmamak adına bir süre daha beklemeye karar verdim smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 14/09/2010 19:37 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

15 September 2010 02:27
mesaji ilk okudugumda,yas tahtaya basmaz vardir bir bildigi dedim,simdide diger mesaji gordum,demekki ilk mesajda yokmussmiling smiley aga ilerde ps3crazy diye nick falan da degistirirsen sasmam.bu. arada. ps3. hakkin daki ilk izlenimlerin nedir?begendin mi aldiklari paraya degermi?
15 September 2010 06:33
dedezade
mesaji ilk okudugumda,yas tahtaya basmaz vardir bir bildigi dedim,simdide diger mesaji gordum,demekki ilk mesajda yokmussmiling smiley aga ilerde ps3crazy diye nick falan da degistirirsen sasmam.bu. arada. ps3. hakkin daki ilk izlenimlerin nedir?begendin mi aldiklari paraya degermi?

Valla olay karışık gözüküyor. Hani şu başta söylediğimiz donanım revizyonu gerekir falan davası biraz karışık PSJailbreak'in exploit ettiği kodun Sony tarafından update edilebilip edilemediği konusunda henüz net bir bilgiye ulaşamadım. Her ne kadar kırmama ihtimalim de olsa yeni firmware'lerde de kullanılabildiğini gördükten sonra update etmeye karar verdim.

Genel PS3 ile ilgili de aslında tam olgunlaşmış bir düşüncem olamadı zira henüz kullanamadım diyebilirim. Elimde şu an sadece High school musical diye tırt bir oyun var, ne bluray film ne de başka bir oyun. Bakalım denemeler yaptıkça, update edip online'ına girince falan düşüncelerim netleşir. Şimdi ne söylesem boş olur.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
15 September 2010 10:15
1080P MKV denedin mi hiç? akıcılık nasıl?
15 September 2010 12:04
tuzruhu
1080P MKV denedin mi hiç? akıcılık nasıl?

Duyduğum/Bildiğim kadarıyla Ps3 MKV oynatmıyor, dolayısıyla denemedim. Oynatıyor mu la yoksa? Gerçi çok merak etmiyorum zira E-great ile oynatabiliyorum bunları.

15 September 2010 12:32
Benim bildiğim PS3 MKV oynatıyor. Tabii direkt değil ek bir uygulama ile diye hatırlıyorum. Sırf MKV için almak istiyorum.
15 September 2010 12:40
Ekleme:

PS3'ün diski Fat imiş. Bu yüzden millet Media Server kuruyor, PS3'den kablosuz direkt PC'ye bağlanıp MKV (1080p'de dahil) filmleri sorunsuz izleyebiliyorlarmış.

Alıcam huleyynnn, yılbaşı gelsin alıcemmm..

off topic: Bu arada Wii kaplama işi bitti ama üşeniyorum resimleri yüklemeye... Forumdaki bir arkadaşın paylaşmış olduğu kesim bıçakları yamuk imiş Wii'yi sıfırdan tarayıcıda tarayıp el ile çizicem bıçakları.
15 September 2010 21:17
3.42 ve ileriki sürümler için jailbreak'in update edilememe ya da kısa sürede update edilememe risklerini de göze alıp update yapıyorum şu anda. Bari orjinal oyun satın almadan önce yeni çıkan demoları falan oynayayım. Türkiyeye özel PSN store falan da açtılar adamlar.

16 September 2010 13:05
valla aga ben bu alet ve destekten umutluyum,teknik bilgim yok ama neden bilmem bende saglam bir imaj birakti bu vatandas,updatenin fazla uzun surecegini sanmiyorum.
16 September 2010 17:24
makina geldi versiyonu 3.40 ilk oyunu da oynadim, simdi de cocuk oynuyor,cok begendismiling smiley mkv filmleri acmadi, avi formattakiler aciliyor,kirdiktan sonra mkv izlenebilecek herhalde
16 September 2010 17:58
Arkadaştan Heavy Rain oyununu almıştım, taktım makineye. Oyunun kendi update'ini indirecekmiş beyimiz 226 mb... yuh yani... çilekeş eder bu ps3 adamı...

Bu arada Lemmings, PES2011, Bıdıbıdı inertia falan üç tane demo indirdim oynadım... İlk defa kullanan biri olarak en azından oyunlarda network'ü kullanması / genel akıcılığı falan wii'ye göre oldukça üst düzeyde... Bu ps3'ün en dandik tarafı da kontrolleri hakkaten de, dün psn'ye üye olana kadar iki gıdım yazı yazmak için imanım gevredi controller ile...

Bu arada electroworld bir kazık attı, elemanlar bugün benim aldığım konsolu aynı fiyata ekstra bir kol ve klavye hediyesi ile satmaya başlamışlar... yuh...

16 September 2010 18:09
itiraz edemiyormusun,daha bir hafta olmadan boyle bir sey yaptilar sa, ayni sartlari sana da sunmalari lazim,ekstra bir kol deyip gecme aga, bugun baktim 57 euro ,ben olsam toplar kutular geri gotururum.
16 September 2010 18:37
stok sınırlı insert ürünü çıkarıyorlar ya.. onlardanmış söylediğine göre.. bakayım araştıracağım... aslında 1080p görüntü vermiyor diye de geri götürebilirim zira benim tv ile 1080p çalışmıyor bu alette.

16 September 2010 18:55
1080p ayarlarini yaptinmi?video ayarlarinda 1080p ile ilgili baya bir secenek var.ben olsam bir seyi bahane eder gotururum.gecen gun de yazdim, burda kac yere gittim, bir hafta sonra 320 gb i gelicek ve ayni fiyata satilacak diye bana satmadilar,yani bir hafta sonra herhangi bir kampanya varsa ,musteriyi bilgilendirmek zorundalar.
16 September 2010 19:21
Bazen bu teknoloji marketleri çok pislik olabiliyor. Dün Fulya Media Markt'ta depo boşaltıyoruz diye kampanya vardı. Xbox 360 399 TL'ye gitti 5 tane kalmış. Deli indirimler vardı ama 3 tane beş tane. Spotçulardan bize ekmek çıkmayacağı için hiç üstelemedim bile.
16 September 2010 19:35
İşte yapamadım zira benim samsung lcd tv ile bunlar helalleşemediler nedense 1080p'de... en yüksek 1080i çalışıyor... bakayım bir HDMI kablosu daha almıştım bir de onunla deneyeyim.

16 September 2010 19:39
Dur ben bari DH'de bir yalan haber uydurayım almasın millet electroworld'den :p

Sony merkezde 3.42'ye update ettiği makineleri electroworld'de kampanyalı satıyomuş diyecem grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 16/09/2010 19:40 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
17 September 2010 16:16
3.42 yalan oldu sanırım jailbreakten haber yok.Downgrade de çıkmadı. Keşke update etmeseydim street fighter online oynayacam diye update ettim şimdi pişman olmaya başladım sad smiley
17 September 2010 16:26
Ps3 hack Bu haber nedir tam anlamadım downgrade yapmayı başarmışlar mı ??
17 September 2010 16:45
Murattt
3.42 yalan oldu sanırım jailbreakten haber yok.Downgrade de çıkmadı. Keşke update etmeseydim street fighter online oynayacam diye update ettim şimdi pişman olmaya başladım sad smiley

Açıkcası online oyun oynamayı korsan oyuna asla değişmezdim. Tercih meselesi tabi. smiling smiley
17 September 2010 17:55
@Muratt : Söylenti şeklinde bir şey.. düzgün bir hacker'ı şunu bunu kaynak göstermedikçe bu tip haberlere pek inanmamak lazım...

17 September 2010 19:16
tuzruhu
Bazen bu teknoloji marketleri çok pislik olabiliyor. Dün Fulya Media Markt'ta depo boşaltıyoruz diye kampanya vardı. Xbox 360 399 TL'ye gitti 5 tane kalmış. Deli indirimler vardı ama 3 tane beş tane. Spotçulardan bize ekmek çıkmayacağı için hiç üstelemedim bile.
vay be el sürebilsek alırdım bir tane,spotçu vururum o fiyata ben grinning smiley
23 September 2010 13:25
[www.ps3-hacks.com]
valla bugun gordum v2 cok fazla anlayamadim anlayan varsa tercume edebilir mi grinning smiley backup manager v2 cikmis
23 September 2010 14:30
129912994
[www.ps3-hacks.com]
valla bugun gordum v2 cok fazla anlayamadim anlayan varsa tercume edebilir mi grinning smiley backup manager v2 cikmis

V2'den ziyade orjinal backup manager'a yapılmış bir yama falan bu. Sürücüye herhangi bir orjinal oyun koyma gereksinimini ortadan kaldırıyormuş.

23 September 2010 19:03
valla aga ben o v2 yi bugun gorup onu attim onun ile calistirdim oyunlari ,orj. oyun istemez diye ama oyun koymadan calistirmadi.yanlis yapacak bir sey de yok, backup manageri calistiriyorsun istedigin oyunu seciyorsun,sonra tekrar geri donup diskin gorundugu yerden sectigin oyunu gorup calistiriyorsun,v2 de orj, oyunu cikarinca secilen oyunu goremiyorsunconfused smiley
23 September 2010 19:12
psjailbreak ile direkt çalışmaz muhtemelen.. psjailbreak için flash'lanabilecek bir update verdilerse onu kullanman lazım...
psgroove'a / psfreedom'a eklenen peek/poke olaylarını kullanıyor sanırım..

[www.psx-scene.com] buradan tafsilatlı bilgi bulabilirsin..

Ben şu an orjinal takılıyorum valla, arada gelişmeleri de yakından takip ediyorum pek tabii.. Wii'de olduğu gibi korsana yumulmaktansa bir süre orjinalle tadını çıkaracağım konsolun.

ps: gördüğüm kadarıyla psjailbreak için payload'ı port eden yok henüz. aşağıdaki usb geliştirme kitleri için yayınlanmış...
teensy++1.0, teensy++2.0, teensy1.0, AT90USBKEY/2 and ATAVRXPLAIN

1 kez düzenlendi. En son 23/09/2010 19:16 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
23 September 2010 19:30
anladim normal de calisiyor program ama dedigin gibi o ozellik icin update gerekebilir.yav aga bu arada bir sey sorayim,su an ftp den ps3 e oyun atiyorum,ben yazilanlardan anlamiyorum,ben ps3 un hdd si yani dev_hdd0/game klasorune atiyorum oyunlari acaba dogrumu yapiyorum?bu klasorde oynan oyunlarin save dosyalari duruyor gordugum kadariyla.bir de benim kablosuz modem dual bandli netgear-dualband-N bu dual olayi nedir? nasil bir artisi var?konu ile alakali degil ama aradan ciksin dedimsmiling smiley
23 September 2010 20:07
dedezade
anladim normal de calisiyor program ama dedigin gibi o ozellik icin update gerekebilir.yav aga bu arada bir sey sorayim,su an ftp den ps3 e oyun atiyorum,ben yazilanlardan anlamiyorum,ben ps3 un hdd si yani dev_hdd0/game klasorune atiyorum oyunlari acaba dogrumu yapiyorum?bu klasorde oynan oyunlarin save dosyalari duruyor gordugum kadariyla.bir de benim kablosuz modem dual bandli netgear-dualband-N bu dual olayi nedir? nasil bir artisi var?konu ile alakali degil ama aradan ciksin dedimsmiling smiley

hocam olayı kullanmayan adama soruyorsun soruyu smiling smiley
wireless modem ile ilgili de tahminsel bir cevap vereyim... Nasıl eskiden 900Mhz GSM şebekeleri ve bunu destekleyen telefonlar vardı ve sonrasında da 1800mhz şebeke ve telefonlar çıktı ise bu da o hesaptır... bant genişliği iki misli artıyor GSM örneğinde...

wireless'ta da yine wireless cihazların haberleşmekte kullandıkları belirli bantlar var... bant = belirli bir frekans aralığı... dual band (çifte bant) olunca da herhalde çift bant kullanmak isteyenlere modem bunu sağlayabiliyor gibi bir şey geliyor aklıma... (wikiden bakarız şimdi)

aslında wireless modemler zaten belirli sayıda (10'dan fazlaydı sanırım) bant yani frekans aralığı kullanabiliyorlar...

edit:

Tahmin tutmadı,

802.11a'da kullanılan 5 GHz bant
ve 802.11b, 802.11g, 802.11n'de kullanılan 2.4 GHz bant'a destek vermesi imiş...

maksat uyumluluk yani, bağlanan çok sayıda ve değişik bağlantı tipine destek veren network client'larının olduğu bir yerde efektif kullanılsın diyeymiş. ev için boşuna bir yatırım olmuş diyebiliriz... evlerde daha çok 802.11b / 802.11g kullanılıyor sanırım.

1 kez düzenlendi. En son 23/09/2010 20:12 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
23 September 2010 21:17
oyun atma ile ilgili soruyu.siteleri gezerken gozune ilismis okumussundur diye sordum.modem olayi da :iki adet modem alip cope attiktan sonra bu kullandigimi aldim gayet memnunum.olayda iki ayri bandi desteklemesi anladigim kadariyla.peki aga neyse bi soru daha soracaktim ama seni yormiyim:-)
24 September 2010 19:25
30 tane oyun indirdim ama 12 tanesi calismadi,bir kismi acildi ama dondu, bir kismi hic acilmadi,ama su jb uzantili olanlari hala anlamadim,rar ile acmayi denedim acilirken dogru dosyalar cikiyor ama bir noktadan sonra part 00 dosyasini istiyor ama bunlar zaten tek dosya, acaba bu jb uzantili oyunlari acmaya baska bir programmi lazim?
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 49
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!