Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PS3 kırılmış diyollar...

Gönderen WiiCrazy 
PS3 kırılmış diyollar...
19 August 2010 12:11

psx scene
PS Jailbreak is a USB plug and play solution that installs in seconds, keeping your valid warranty seal in tact.

Easy to use installer and GUI takes you step by step.

Compatible with all production models FAT and SLIM. Supports all regions: USA, JAP, PAL and KOREA

PS Jailbreak disables forced software updates and will never brick your console.

Supports all games (it does not allow backups of bluray movies , dvd movies , or past consoles games)

Backup games to your internal hard drive or external hard drive through USB, and boot directly off GUI. Eliminating the need for expensive blueray burners and costly blank media.

Play backups off your hard drives 2x as fast as off the blueray drive. This eliminates lags and glitches to provide you with smoother game play.

Open up your console to a new generation of homebrew applications. Load homebrew apps/games off any USB hard drive/flash drive.

Fully updatable with new features/updates by connecting PS Jailbreak to any computers USB port.

[www.engadget.com]

[www.ozmodchips.com]

alacan bu çipi binecen ps3'ün üstüne, vuracan kırbacı smiling smiley

videoları da şu şekil,

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

2 kez düzenlendi. En son 20/08/2010 16:30 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: PS3 kırılmış diyollar...
19 August 2010 12:52
Aman pek hoş haber ps3 de ilgi alanımıza girmeye başlar yakında smiling smiley ama kahrolası hancı internette herkeze kota sokuşturacakmış kotasız bağlantı kalmıyacakmış
19 August 2010 12:55
Yok bu alet indirme temelli çalışmıyormuş zaten endişeye mahal yok, oyunları kiralayarak dump etmek ve sonrasında oynamak mümkün gibi gözüküyor...

Yalnız bunun ancak debug konsolda olabileceğine dair de çatlak sesler yükseliyor... Ha bir de illegal yollardan edinilmiş SDK kodları içerdiği için sıkıntı olacağı ile ilgili de söylenenler var... bakalım...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
19 August 2010 13:21
Aman illegal olmasın başımız ağrımasın bizim illegalle ne işimiz var winking smiley Dump ları kopyalamayacaksak zaten kalsın
19 August 2010 19:14
sony baktı piyasa pek iyi değil kendisi kırar ps3ü sürer piyasaya sonrada derler "aaa birisi ps3'ü kırmış" diye smoking smiley
20 August 2010 00:30
çip mdoe fln tirsiyom ben bnm ps2 ye bi çip taktik 2 yil sonra lazer okyucu tırt sonrada hdd olayi cikti ama ps2 yi gonderdmistik biz sad smiley simdide soyle güzel bi sekilde softmode ciksin yapalim hdd den fln oynayak xD yigene soz verdim ben ztn güzel bi sekilde hacklenirse ben sana yaparim ayarlari diye grinning smiley kendime de alicam ztn iyi olur hacklenmesi grinning smiley belki hacke karsi pc deki gibi online oyunlarda orjinal cd key korumasi baslatirlar call of duty gibi oyunari orjinal almamiz gerekebilir
20 August 2010 16:30
İlk mesaja videolarını ekledim...

20 August 2010 17:08
Bu arada olay tamamen gerçek...
Zımbırtıyı yapanların web sitesi aşağıda,

PSJailbreak.com

Şu an Ozmodchips ve ModchipCentral 130-150 USD civarından ön sipariş alıyorlar, ağustos sonunda ellerinde olacakmış.

1 kez düzenlendi. En son 20/08/2010 17:10 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
20 August 2010 17:27
fiyatini gordum ztn cok pahali bizim türkiyede bakalim kac para olcak bide en azindan kurbana kaladar yilbasina kadar beklemek lazim aletin makineye zarari var mi yada sony alete karsi bisi cikardimi bu alet ise yarar sonradan bloke edilirse yinede ps3 hack adina büyük bisi
27 August 2010 13:52
Sony mahkemeye başvurmuş,

[kotaku.com]

27 August 2010 15:01
Ha ha haaaa, verse ne olur bu işler undergorund devam eder.
29 August 2010 10:54
Olay zaten belli. Artık geri dönüşü olmaz bu hack işinin. Bir kere kırıldımı olay aynen PSP'de olduğu gibi devam eder.

Zaten torrent sitelerinde PS3 oyunları paylaşılmaya başlandı bile. (FUEL, FIFA STREET 3 vb.)

Compatible PS Jailbreak yazıyor bu paylaşılan oyunlarda. Yakında PS3 oyunu dolar torrentler. grinning smiley
29 August 2010 21:04
Ps3'ü geçelim de sizce bu olay wii zamiasını ne kadar etkiler? Ciddi kopmalar yaşanır mı dersiniz? Hani şu açtığım anketteki kopya yüzünden wii'yi tercih etmiş olanlar mesela ps3'e kayar mı acep? Forumu kapatsak mı? :p (Gerçi ben ps3devi.com'u da aldım)

1 kez düzenlendi. En son 29/08/2010 21:05 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
29 August 2010 21:17
o fiyata kopmalar zor olur gbi grinning smiley daha cok baglanasi geliyor insanlarin.

e madem sen sitenin isimini ladin , bize de o zaman ps3 almak duser , maksat site bos kalmasin tongue sticking out smiley .
hem ne olursa olsun bizim wiimiz en yakisiklisi

29 August 2010 21:31
yav fiyat nedir ki, satarsın wii'yi, ikinci wiimote, motion plus'lar, balance board falan da varsa okutursun 600-700'den alırsın bir ps3... çinden ps3 jailbreak'in clone'ları çıktığı vakit bayılırsın ona da bir 40 dolar al sana kopya oynatan mis gibi ps3 sistem... gelsin hd ready oyunlar smiling smiley

ha böyle yazıyorum da benim niyetim yok ps3 almaya ki hatun da zaten eve sokmaz wii+psp+nds'den sonra smiling smiley

29 August 2010 22:18
heyy olmadi insan dostunu satar mi smileys with beer

biz hd lerin degil pixel lerin oyuncusuyuz tongue sticking out smiley o isler turkiyede rayina oturana kadar nintendodan bir hamle gelir muhakkak.

en azindan wiiki

29 August 2010 22:27
wii'yi satıp ps3 alacam desem hatun ne der acaba? bunu denememiştim işte smiling smiley (bir yandan da kendi sitemi baltalıyor muyum ne smiling smiley )

29 August 2010 22:34
WiiCrazy
wii'yi satıp ps3 alacam desem hatun ne der acaba? bunu denememiştim işte smiling smiley (bir yandan da kendi sitemi baltalıyor muyum ne smiling smiley )

oyle dersen kizabilir , bence satmadan alirsan daha az kizar grinning smiley o kadar vakit ayirdigin aranizda zaman zaman soruna yol acan wii den onun icin degil de yine baska bir konsol icin vazgectigini gormesi yikimina sebep olabilir grinning smiley

al ps3 u koy wii nin yanina sorarsa bu ne diye , hic birinizden kopamam benden bunu isteme dersin the finger smiley

29 August 2010 23:10
tospaa
WiiCrazy

oyle dersen kizabilir , bence satmadan alirsan daha az kizar grinning smiley o kadar vakit ayirdigin aranizda zaman zaman soruna yol acan wii den onun icin degil de yine baska bir konsol icin vazgectigini gormesi yikimina sebep olabilir grinning smiley

al ps3 u koy wii nin yanina sorarsa bu ne diye , hic birinizden kopamam benden bunu isteme dersin the finger smiley

Yok aslında en azından kısa vadede ps3 almayacağımı söylemiştim. Beri yandan wii'yi satmam zaten smiling smiley Sadece tepkisi ne olur diye merak ettim. Sonuçta eve her yeni alınan gadget benim beraber geçireceğimiz zamandan yapılan bir kesinti. O yüzden wii+ps3 imkansız şu aşamada ola ki ben ps3 almayı çok istesem bile. Ki istemiyorum aslında, zaten wii'yi bile bırak %100'ü %50 bile kullanıyorum diyemem.

Satmaya kızacağı aşikar bu arada, zaten kadınlarda elde edilen malı satmaya karşı garip bir antipati var. Bizde de sanki bir satma eğilimi var hep smiling smiley

30 August 2010 09:06
ps3 alınası olduğu zaman hanım sahibi erkeklerin elinde özel bir koz var smiling smiley
TAKSİT , taksit olmasada hanımcığım 45TL X 35 taksit derseniz oturup hesaplamaz ( 10 dan fazla çarpma işlemi bayar o yüzden de bayanda denilirler)
30 August 2010 15:58
sony dava actiysa hack hakkinda süphe kalmaz wii camiasida su yonden etkilenebilir cod 5 in satislari iyi gitmedi diye cod 6 yi wii ye cikartmadilar artik ps3 ün satislarida kotu gidebilir ve wii de de mecburi kâr amacli cikartirlar oyunlari bence smiling smiley
30 August 2010 18:47
Vallahi ben acikcasi ps3 dusunuyorum ama wii'den de vaz gecmem ancak 1-2sene sonra ps3 sart olacak gibi.
30 August 2010 18:52
soyle bir oturup dusununce ; ps3 te kopya oyun oynayabilme artik cok siradanlassa bile almayi dusuncegimi sanmiyorum.

ps3 e gecmemin tek yolu su yeni cikardiklari kulahta dondurma kontrolleri.eger sadece wii yi takit etmemisler biraz gelistirebilmislerse , destekleyen oyunlarda kaliteli hale gelirse alabilirim.

yoksa wii den sonra sadece tusa basarak oyun oynamak cazip gelmiyor.

mahkemeye verselerde bos ilk cikartan adamin basini agritirlar biraz sonrasi yine devam eder.

1 kez düzenlendi. En son 30/08/2010 18:53 tarihinde tospaa tarafından düzenlenmiştir.
02 September 2010 12:54
Şimdiden open source çözüm çıkmış... hediyesi 24 dolara... bir adet usb development board alıp içindeki microcontroller'ı programlamak kadar basit bir olay...

Ps3 mü alsam acaba smiling smiley

07 September 2010 05:27
aga sen bi rehber yap, ben hemen yarin aliyorumsmiling smiley su an 5 .oyunu indiriyorum bile,ha almak derken bi vatandas ile bi ara pazarlik etmistim eskisi icin , kendisi yeni alacakmis galiba ,bunlarin hackinde yeni eski falan fark etmiyorsa hemen alicam kelepirden

1 kez düzenlendi. En son 07/09/2010 05:33 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
07 September 2010 06:55
Yeni eski farketmiyor, 3.41 versiyonlu ps3'lerde çalışıyor... ileride olur da sony yama çıkarırsa o zaman millet belli versiyonlarını aramaya başlar.

Ama sanki olay wii'deki bootmii gibi meseleye topraktan girdiği için dongle'ın update edilmesi ile tekrar aktif edilebilecek bir şey gibi duruyor.

Bilmiyorum bakalım, hanımı ikna edersem belki ben de alırım bir ps3... Site de hazır, ps3devi.com :p

07 September 2010 07:46
sanirim daha alt versiyonlari da o versiyona update etmek gerekiyor yada bu versiyon ile alt versiyonlari da kapsiyormu olay? ps3sos sitesinde biraz inceledim ama fazla bir sey anlamadim,3.41 versiyonuna update dosyalarini da vermisler.bir de bi sey daha gordum android telefonlar htc den falan baglanti ile ilgili bir seyler anlatmislar.
simdi biz bu usb yimi alicaz yoksa yazilim ile olayi halledebilecekmiyiz?
07 September 2010 08:01
inen oyunlara baktim simdi iso saniyordum ama degilmis,bir suru dosya var bunlarda pc de yer kalmadi simdidensmiling smiley
07 September 2010 08:12
bu ne hiz yav vatandas siteyi bile yapmis ingilizcesi olan arkadaslar burayi siler supurur simdi ps3-hacks.com
07 September 2010 08:56
ha bu arada 3.42 update'i yayınlanmış... smiling smiley

“A minor update to your PS3 system is now available via system software update v3.42 that includes additional security features.”

@dedezade : değişik cihazlar için port edildi jailbreak dongle'ı... sanıyorum bunların arasında iphone, psp, dingoo falan var... evde internet olmadığı için detaylı bir araştırmaya gidemedim... du bakalım benim ps3 alıp almayacağım da belli değil zaten.

1 kez düzenlendi. En son 07/09/2010 09:04 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 47
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!