Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

PS3 kırılmış diyollar...

Gönderen WiiCrazy 
Re: PS3 kırılmış diyollar...
07 September 2010 09:17
yav aga simdi sen almiyican , ben alicam olmadiki simdi,icim el vermez uzulurum ,vatandasi uzmeye hakkin yok, sen biran once al,istersen burda 2. el bulup yolliyim sana smiling smiley

07 September 2010 14:31
psjailbreakta 2-3 haftaya update gelecekmis update ide pc ye takip yapicakmisiz ve cok iddiali seyler yapcaklarini soyluyolar grinning smiley mesela
*her filmware da calisacak
*sorun cekmeden oyunlari online oynayabilicez
*nfts formatini destekleyecek
*mkv formatli filmlerini oynatacak
*kopya blu-ray disc
*psx ve ps2 oyunlari oynama

heralde psjailbreak i alel alece cikarttiklari icin bazi seylrei koyamamislar grinning smiley bakalim gorecez grinning smiley
07 September 2010 14:54
Ben bütün alışveriş listesini iptal edip PS3'e göre ayarlayacam kendimi, sırf Bluray için alınır, MKV'de oynatan Full HD bir player insan daha ne ister ki? Off ağzımın suyu akıyor şuan hot smiley
07 September 2010 15:18
@129912994 su saydiklarin gerceklesirse ben ikinci el almaktan vazcaydim direk en babasini alirim,helali hos olsun gule gule harcasinlargrinning smiley
edit:imla

1 kez düzenlendi. En son 07/09/2010 15:18 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
11 September 2010 15:35
bugun niyetlendim ps3 almaya ciktim 250gb 320 euro ,yanliz nereye gittiysem, ayin 15 inden sonra daha yuksek hard diski olan yenisi gelicek ayni fayata deyip satmak istemediler,bende bekliyim dedim.
11 September 2010 15:42
@dedezade : ben de almaya niyetlenip çıktım viaport'taki electroworld'e... satılanların hepsi oyunla bundle... çıplak ps3 bulamadım. sanıyorum 120gb'lık model burada 699tl... Yarın bir de mecidiyeköy electroworld'e bakayım, çarşamba günü orda görmüştüm... orada da yoksa ciddi bir ps3 alım furyası olduğunu söyleyebiliriz :p

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 11/09/2010 15:43 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
11 September 2010 15:52
burda da 120gb hicbir yerde yok ,gerci ben en son cikani almaya niyetlendim, 700 tl 350 euro 120 gb , burda 250 gb oyunsuz:320 euro ,oyunlu :349 euro
11 September 2010 15:55
bu arada indirdigim oyun sayisi 15 olmus bilesmoking smiley,hangi oyunlari onerirsiniz arkadaslar??
11 September 2010 15:56
dedezade
burda da 120gb hicbir yerde yok ,gerci ben en son cikani almaya niyetlendim, 700 tl 350 euro 120 gb , burda 250 gb oyunsuz:320 euro ,oyunlu :349 euro

İyi bari bura ile fazla fiyat farkı yokmuş, içim acımayacak bu sefer konsol alırken smiling smiley Bir aralar fiyatlar burada 1000 tl civarlarındaydı gerçi anca yeni yeni 700 tl civarına indi.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
11 September 2010 17:40
320 gb+1 oyun+2 controller=349 euro ya online sparis verdim.aga su hack isi nasil olucak arastirdinmi biraz?
11 September 2010 17:53
dedezade
320 gb+1 oyun+2 controller=349 euro ya online sparis verdim.aga su hack isi nasil olucak arastirdinmi biraz?

Valla ne yalan söyleyeyim araştırmadım daha doğrusu araştıramadım pek, internet anca dün bağlanınca böyle oldu.

11 September 2010 18:50
bundada en son çıkanı almak iyi değil bence yeni sürüm ps3e ayrıca ek koruma konmuş olabilir. piyasa sonra brick wiiler yerine brick ps3lerle kaynamasın cool smiley
11 September 2010 19:19
samy
bundada en son çıkanı almak iyi değil bence yeni sürüm ps3e ayrıca ek koruma konmuş olabilir. piyasa sonra brick wiiler yerine brick ps3lerle kaynamasın cool smiley

hardware anlamında revizyona gitmesi gerekiyormuş aynen wii'deki boot2'ye bootmii kurma olayında olduğu gibi... almak için bekleyen zararlı çıkar yani smiling smiley

11 September 2010 20:31
320 gb olanlarda herhangi bir degisiklik olabilirmi?
11 September 2010 20:43
dedezade
320 gb olanlarda herhangi bir degisiklik olabilirmi?

Yok sanmam... ama taleplerde ciddi artış olduğu için bir iki ay içinde devreye girebilir herhalde yeni revizyon... rakamları tamamen kıçımdan uydurdum. Nintendo için sanıyorum bu süre 6 aydan bile uzun sürmüştü...

Düşün şunlar gerçekleşecek,
1. Yeni donanımın geliştirilecek
2. Fabrikada üretime geçecek
3. Distribütörlere gönderilecek
4. Stoğu biten mağazalara bu makineler gönderilecek

En azından 4. ayakta biz Türkiyede olanlar şanslıyız, bize fikslenmiş makineler gelene kadar epey zaman geçer. Hollandayı bilemem ama bu revizyonun retail'e düştüğü ilk yerler uzak doğu ve amerika olur muhtemelen.

11 September 2010 22:15
olayi anladim,gerci sirf bu neden ile acele edip almak istedim , ne olur ne olmaz saglama alayimsmiling smiley
12 September 2010 17:46
Ps3'ümü aldım... kırıp kırmamakta, bunu hemen yapıp yapmamakta kararsızım. Alet 3.30 versiyonlu firmware ile geldi.
Şu an elimde psgroove'un desteklediği bir cihaz da yok bu arada.. En yakın seçenek PSP, ona da psgroove'un port'u çıkmamış henüz. Sharp Zaurus 5600 var bir de elimde, olayı anlar biraz da içine girersem ona da belki ben port ederim. Bakalım yavaş ilerlemeyi düşünüyorum ps3 konusunda.

Bu arada şu anda elde oyun olarak wii'de mikrofonunu kullanırım diye aldığım SingStar High School Musical oyun vardı. Onu biraz oynadım
oyun rezalet çıktı.

12 September 2010 18:56
dedezade
bu arada indirdigim oyun sayisi 15 olmus bilesmoking smiley,hangi oyunlari onerirsiniz arkadaslar??

uncharted 1-2
killzone 2
littlebig planet
god of war 3
motorstorm pacific rift
metal gear solid 4-guns of patriots
bunlar aklıma gelenler hepsi exclusive ps3 oyunları.Bunları ındırdıysenız once bunları bıtırın derım grinning smiley umarım o usb dongleını bulabılırsınız

bu arada ps3 oyunları cok uzun zamandır usenet e yuklenıyordu,ancak full bluray olarak yukluyorlardı dedıgınız gıbı sadece oyun dosyaları degıl...
12 September 2010 19:42
@MScenebir kacini indirmistim digerlerini de indiriyim,full blurey cok yer kaplar, benim indirdiklerimin en buyugu 12 gb,dosyalar ortalama 6gb civarinda.
@wiicrazy psgroove telefonlar uzerinden kirma yontemi sanirim,bende android telefon var ama kendi markam icin cikmasini bekliyicem herhalde.hack den sonra oyun icin loader falanmi yukleniyor, yoksa psp deki gibi oyunu dahili veya harici bellege atmak yeterli oluyormu? oyun oynama sistemini tam kavrayamadim.bir de orjinal oyunlari(arkadaslarda baya varsmiling smiley ) hdd ye atma olayi nasil oluyor,ps3 uzerinden direk dahili veya harici hdd ye atilabiliyormu?bunun icin hangi program kullaniliyor?
edit: aga hayirli olsun gule gule kullan

1 kez düzenlendi. En son 12/09/2010 19:47 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.
12 September 2010 20:31
dedezade
@wiicrazy psgroove telefonlar uzerinden kirma yontemi sanirim,bende android telefon var ama kendi markam icin cikmasini bekliyicem herhalde.hack den sonra oyun icin loader falanmi yukleniyor, yoksa psp deki gibi oyunu dahili veya harici bellege atmak yeterli oluyormu? oyun oynama sistemini tam kavrayamadim.bir de orjinal oyunlari(arkadaslarda baya varsmiling smiley ) hdd ye atma olayi nasil oluyor,ps3 uzerinden direk dahili veya harici hdd ye atilabiliyormu?bunun icin hangi program kullaniliyor?
edit: aga hayirli olsun gule gule kullan

flash'a backup manager diye bir şey kuruluyor, oyun oynatma ve harddisklere oyun yedekleme bununla yapılıyor... doğrudan menüye gelen bir uygulama oluyor bu. hatta ilk homebrew program olarak da ftp server yayınlanmış, iki flash hafızaya read/write sistem dosyalarının olduğuna da read yapabilen...

harici hdd'ye atılabiliyormuş, fat32 formatlı olması kaydıyla... bunlar tabii okuduklarım... benim esas kafama takılan şu an desteklenen sürüm olan 3.41'e update edebilip edemediğimiz. 3.41 içeren oyun mu bulmak gerekiyor acaba bunun için ve pek tabii bu update'i içeren oyun var mı sorusu da peşinden geliyor.

3.42 desteklenecek deniyor beri yandan da, bu durumda online update edilebilir ama bu da dereyi görmeden paçaları sıvamak olur herhalde smiling smiley

12 September 2010 20:48
3.41 update ini indirdim ben gecen gun, bunu paylastiklarina gore update edilebiliyor diye dusunmustum ama tam bilmiyorum tabiki,valla benim su an korkum gelecek aletin 3.42 versiyonda olmasi,insallah daha eski versiyondur.
12 September 2010 20:51
çok karışık işlermiş bunlar yauv
12 September 2010 20:55
dedezade
3.41 update ini indirdim ben gecen gun, bunu paylastiklarina gore update edilebiliyor diye dusunmustum ama tam bilmiyorum tabiki,valla benim su an korkum gelecek aletin 3.42 versiyonda olmasi,insallah daha eski versiyondur.

evet ben de az önce okudum, update haricen yüklenebiliyormuş. bir sonraki soru ise 3.41 ile online olunup olunamayacağı (dns üç kağıdı varmış ama artık çalışmıyormuş sanırım) ve sony'nin online'dan banlamak için ne tip bir tespit mekanizması kullandığı.

geliştiriciler muhtemelen flash modifikasyonu olayına girmek zorunda kalacak gibi gözüküyor bana.. bug'ın da hardware bazlı olması ve sony tarafından yeni hardware revizyonu olmadan kapatılamayışı bana bunu düşündürüyor. pek tabii ps3'ün flash'ını yazmak falan mümkün müdür orasını bilmiyorum.

neyse şimdilik ne elimde oyun var, ne psgroove yapabileceğim bir alet... önümüzdeki psgroove portlarına bakacağız :p

3.42'ye çözüm çıkarsa doğrudan online update eder beklemeye geçerim...

ikinci el ps3 oyunları taban fiyat yaparsa bir opsiyon da kırmadan dökmeden orjinal oynamak olabilir pekala smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 12/09/2010 20:57 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
13 September 2010 14:49
Ben 3.42 yaptım.Pişmanmı oldun onu bile bilmiyorum.Çünkü ilk çıkan şeylerde genelde hatalarda çoğunlukta oluyor.Belki bundan sonra gelecek jailbreak onlinedan banlanma riskinide kaldırır düşüncesiyle 3.42 update yaptım. Zaten aleti aldığımdan beri toplam 2 oyun aldım.İlk banlanan kurbanlardan olmak istemiyorum açıkcası smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 13/09/2010 15:52 tarihinde Murattt tarafından düzenlenmiştir.
13 September 2010 22:04
Aleti 3.41'e update ettim Display Settings'de Deep Colour Output seçeneği gelsin diye zira benim Samsung LCD TV'de 1080p opsiyonu ile görüntü alamıyordum. Deep Colour Output seçeneği de maalesef bir işe yaramadı.

En azından yurtdışından bir iki orjinal oyun alıp bir süre arkadaşlar arasında takasla falan götürmeye karar verdim. Bir iki ay içindeki gelişmelere de bakarak kırıp kırmamaya karar vereceğim.

14 September 2010 04:18
aga update olayi nasil oluyor?bende aleti bekliyorum hafta sonu alamanya ya gidicem o zamana kadar gelsede biraz kurcalasamsmiling smiley gerci benim etrafta ps3 olan vatandas oldukca fazla, oyun konusun da sikinti cekmem ama su yeni torrent sitesi ve ps3 oyunlari ve 2mb\sn de de inmiyormusmoking smiley torrent programi bos durdukca elim ayagim titriyorsmiling smiley
14 September 2010 06:02
@dedezade : ps3-news.com sitesinde misal downloads bölümünde eski firmware'ler mevcut, bunlardan indiriyorsun (mevcut sürümünden yüksek olanlarından pek tabii) . Rar/Zip vesaire içinde PS3UPDAT.PUP isminde bir dosya oluyor bunu FAT32 formatlı bir usb harddisk/flashdisk vesaireye /PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP şeklinde atıyorsun. Settings kısmından System Update'i seçiyorsun, gelen iki seçenek arasından usb portuna takılı zamazingoyu seçiyorsun... Ondan sonrası klasik zaten, yüklemek isteyip istemediğini soruyor, update'in içeriği ile ilgili bir disclaimer geliyor, onu onaylamanı bekliyor vesaire...

Kırma ve oyun konusuna gelince bence acele etme, madem etrafında oyun da fazla. Bu arada iki jailbreak arası makinayı fişinden çekip takmak gerekiyormuş. (Eski manda kasalarda açma kapama tuşu olduğu için onlar biraz daha rahatmış)

14 September 2010 12:59
@wiicrazy fis cekme takma mi? bu hic iyi degil, fis cekip takana kadar oyunu da takar cikaririm ,benim isime yaramaz, su an satilanlarda bu sekilde bir islemmi var yani?
14 September 2010 14:04
dedezade
@wiicrazy fis cekme takma mi? bu hic iyi degil, fis cekip takana kadar oyunu da takar cikaririm ,benim isime yaramaz, su an satilanlarda bu sekilde bir islemmi var yani?

Okuduğum jailbreak sıkça sorulanlarına yazılanlarından birinde gördüm.

Şunda : [psx-scene.com]

Ama şimdi tekrar baktığımda ana menüye problemsiz dönülebildiği de yazıyor... iki madde biraz kafa karıştırıcı olmuş...

Can you exit back to the PS3 menu cleanly without rebooting when you want to switch games?
Yes.

Do you need to unplug/plug your PS3 every time you turn it on?
The fat model has a switch on the back that you can just flick on and off. Slim models will have to disconnect and then reconnect the power cable (or switch on/off at the wall) every time you want to use the PS Jailbreak. For both models you have to quickly press eject after powering on to activate the PSJB.

Yani debug mode'a her geçiş yapmak istediğinde ps3'ün elektrik fişini çıkarıp takman ve eject tuşuna hızlıca basman gerekiyormuş. Menüye dönüp oyunlar arasında geçiş yapmakta ise sorun yokmuş. Elektrik fişine switch yaparsın artık smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 14/09/2010 14:05 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
14 September 2010 15:11
yani anladigim kadariyla ps3 u kapatmadan oyun cikislarinda tekrar oyunlarin bulundugu menuye donuyor ama kapatip yeniden acildigin da o soyledigin islemler yapiliyor.bu fazla problem olmaz gibi
khalkedon bi inceleme yapip burada paylassaydi iyi olucakti
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 23
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!