Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wii memory doldu

Gönderen firtinakasirga 
wii memory doldu
11 February 2012 20:21
herkese selamlar, (siyah euro bir wii ye sahibim)

ara butonundan "memory doldu" deyu arattirdim lakin sorunuma uygun bir cevap basligi bulamadim..

memory su an dolu vaziyette.. memory bolumune girerek bazi oyunlara ait ikonlari sildim ama nafile ciddi ciddi bir hafiza sorunum var sanirim..

gecmis olarak suphelendigim bir islem var.. onu paylasayim belki bir bilenimiz cikar da yardimci olabilir..

wiiyi ekteki video rehberi ile softladim..

tum islemlerin ikinci bolumu olan bu videoda tam 10.25 saniyede darkcorp v1.1 installer islemini aynen bende uygulamistim..

darkcorp un ne oldugunu bilmiyorum. eger hafizam beni yaniltmiyorsa islem cok uzun surmustu..

sorun buradan kaynaklanabilir mi ?
sorun bu ise bu islemi tekrarlayarak delete ederek hafizayi rahatlatabilirmiyiz ?

bir baska nokta ise; deneme amacli, wad olan sadece bir oyun yukledim..

bildigim kadariyla bu anlattigim iki olay disinda wii nin hafizasina baska bir yuk bindirmedim ..

kisaca wii hafiza sorunumu nasil cozebilirim ?

selam sevgi saygi hurmetler..

Murat

Re: wii memory doldu
14 February 2012 15:19
sadece wii memory dolmadi sabrimda doldu smiling smiley

arkadaslar konuya cevap verebilecek bir ustad bekliyorum..

cok makbule gececek..

murat
14 February 2012 16:52
Oyunların save bölümlerinin tutulduğu Data Management bölümündeki kanalları tek tek kontrol et bakalım kaç blok yer kaplıyorlar. Genelde oyunlar 1-10 arası blok götürür ama bazı oyunlar var ki 350 bloğa kadar çıkabiliyor. Ayrıca antin-kuntin kanallar var "Internet Channel" misal. Sil gitsin bence. Ben kullanmıyorum. İnternet içinse Opera'yı kullanıyor(d)um.
15 February 2012 02:52
ustad sagolasin varolasin, hosgeldiniz!

dediginiz gibi internet channel i gozunun yasina bakmadan ucurdum smiling smiley
oradan bir 30 blok kadar iceri aldik. toplam da 119 blok free etti winking smiley

acikcasi homebrew, wiimc ve (dedezade ustad sagolsun) cfg usb loader disinda, oglumda dahil olmak uzere kullandigimiz bir kanal yok..
wii de internetimizde su an itibari ile yok..
diger nokta oyunlara ait bloklarda 1-15 arasi kadar bir blok kullanilmis..

mevcut olan diger kanallari silmek uzere listeyi asagiya almak isterim..
kanallarla ve wii ile ilgili tecrubem az oldugu icin hangilerini silecegime sizin karar vermenizi rica ederim..

WII SISTEM KANALLARI = (isimleri elimden geldigince turkceye tercume etmeye calistim, burasi hollanda)

1.sans gunu kanal = 29 blok kullaniyor
2.nintendo kanal= 30 blok kullaniyor
3.anket kanal=32 blok kullaniyor
4.neogamma kanal=17 blok kullaniyor
5.gamecube backup launcher = 10 blok kullaniyor
6.homebrew kanal = 11 blok kullaniyor
7.wii ve internet = 1406 blok kullaniyor (uygunsa silelim isterseniz, birgun internet baglantisi yaparsak sanirim tekrar yukleyebiliriz ???)
8.mii yarisma kanal= 33 blok kullaniyor
9.hydroventure (wad game-deneme amacli yuklemistim) = 243 blok kullaniyor (gerekirse silelim) bir soru = kanali bu yontemle silersek oyunuda silmis olurmuyuz, yani sileceksek tam silelim anlaminda demek istedim.. tam silmeyi nasil yapariz ?
10.cfg usb loader = 8 blok kullaniyor (oyunlari load yaptigimiz tek kanal)
11.usb loader gx = 25 blok kullaniyor (ekstra gerekirse sileyim diyorum)
12.wiimc = 15 blok kullaniyor (resim film icin elimiz ayagimiz gibi, mumkunse kalsin)
13.wii fit plus kanal = 121 blok kullaniyor (bir oyuna ait sanirim, oglan eski donemlerde yuklemis galiba, kullandigi falan da yok hocam, silsek mi ne yapsak ? )

SD KART KANALLARI = bu bolumde kanal yok ustad, bununla birlikte 11265 blok free durumda, sakincasi yoksa kisaca ; kanal yada oyun bloklari wii den sd karta nasil atarizi paylasabilirseniz sevinirim, cahillik iste smiling smiley

numaralandirdim zira silinecek kanal numarasini verebilirseniz sizinde benimde acimdan kolay olacagini dusundum..

cevabinizi bekliyorum..

murat
18 February 2012 01:26
arkadaslar tuzruhu ustad yogun sanirim, bir bilenimiz varsa yardimci olabilirse sevinirim..

wii de hafiza sorunu var..
orjinal olarak yuklu olan wii ve internet adli bir kanal var.. tam tamina 1406 blok yer kaplamaktadir..
su an wii de internet yok.. ama ilerde olabilir..

diyorum ki bir sakincasi yoksa bu kanali simdilik sileyim.. zamani gelince tekrar yuklerim..

merak ettigim nokta su an silmemizin bir sakincasi olabilir mi ikinci nokta ise lazim oldugu takdirde tekrar yukleyebilir miyiz ?

ayrica sd kartta 11265 blok free durumdadir.. oyun bilgilerini otomatik olarak sd kartta (save) kaydettebilir miyiz ? yoksa "wii ve internet" kanalini ucurduktan sonra rahatlayan hafizaya yeni eklenecek oyun bilgilerini tek tek sd kartta aktarmak mi uygundur ?

cevaplariniz icin simdiden cok tesekkur ederim..

murat
18 February 2012 09:22
Sil Bir Sakıncası Yok LAzım Olduğunda Tekrar Yüklemek Mümkün smiling smiley
18 February 2012 10:07
7 numara Wii ve İnternet derken neyi kastettin anlamadım. Internet Channel ise sil gitsin.
13 numarayı da silebilirsin. Oyunun kanalını oluşturup ana menüye atmış ama gereksiz bence.
9 numaraya gelince, WAD oyunları sisteme yüklemeden Uloader programı ile rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ha SD karta nasıl atarım dersen, Data Management bölümünden kanala tıklıyorsun "Erase, Copy..." diye seçenekler çıkıyor. Copy'yi seçip SD karta atıyorsun. Daha sonra SD kartı kontrol edip Data management bölümünden siliyorsun. Ha komple kaldırmak istiyorsan hangi programla yükledi isen (Wad'ı SD kart içerisindeki WAD klasöründe olmalı) o programla Uninstall edebiliyorsun.
19 February 2012 01:03
selam kaptan, internet channel i silmistim.. lakin bir wii ve internet diye bir kanal olusturulmus..

elim mahkum oldugu icin 1400 kusuru iceri aldim, yani kanali sildim..

wii hafiza rahatladi..

simdi ustad; dogru anlayip anlamadigimi netlestirmek adina;

1.data management kanallar icinden copy ile oyun bilgisini sd karta kopyaladik..
2.sonra sd karti kontrol ettik (neyi kontrol edecegimi anlamadim ???)
3. daha sonra data management kanallar icinden oyun bilgisini siliyoruz..

bu noktada bir sorum var ustad ;
diyelim ki bu islemi yukaridaki siralama ile yaptik akabinde oyuna kaldigimiz (kaydetilmis) yerden devam edebilecegiz mi ?

degerli zamaninizi ayirdiginiz icin ne kadar tesekkur etsem azdir..

isiniz gucunuz rast gitsin!

murat
19 February 2012 12:51
elbette kaldığın yerden devam edebilirsin arkadaşım grinning smiley çünkü save dosyalarını sd karta atmış oluyorsun bu işlemleri yapınca
19 February 2012 15:49
eyvallah arkadaslar.. sagolun varolun!

konuyla ilgili bir sorum daha olacak kusura bakmayin;

ustad tuzruhu'un dedigine gore; wad dosyalarini hafiza yuk getirmemesi icin yuklemeden uloader ile oynayabilirsin diyor...
bununla ilgili bir rehber var mi ? bu wad dosyalarini usb hdd de wad dosyasi olusturup icine atarak uloader ile calistiracagiz mi ornegin ?
yontem bu sekilde midir acep ?

murat
19 February 2012 20:02
Uloader konusu: [www.wiidewii.com]
19 February 2012 22:47
kaptan, konuyu inceledim, calismasini yaptim..

cios installer dosyasini da sd ye attim ama yuklemedim..
mevcut olarak hangi cioslara sahibim bilemiyorum ama korktum yuklemedim..

uloader i apps ye attim, wad olarakda wad dosyasina atip kanal olarak yukledim ve calistirdim..
oyunlar wad olarak usb hdd ntfs nand install dizininde yer aliyordu..

lakin benim hdd tek partition olarak dizayn edildigi icin uloader okuyamadi..
wbfs yi bulamadim dedi.. sanirim format 32 istiyor..

aklimca ilerleyen gunlerde tek partition u iki yapip birini oncelikle fat32 sonra wbfs managerden wbfs format akabinde -hersey yolunda giderse- oraya nasil wad uzantili oyunlari atacagim bilemiyorum ???

sizce nasil bir yontem uygulamaliyim ?

cevabinizi bekliyorum ustad,
kafa karisik anlayacaginiz ..

saygilarimla,
murat
20 February 2012 08:29
WAD oyunlar fazla yer kaplamaz aslında. Elinde Flash disk varsa onunla denemesini yapabilirsin. Fat32 formatlayıp oyunları ona atarsın. Wad oyunları ondan oynarsın. Ha şunu da yapabilirsin. WAD oyunlarını SD kart üzerinden de oynayabilirsin. Öncelikle WAD oyunları birer ikişer Wii'ye yüklüyorsun. Data Management bölümünden Channel bölümüne girip SD karta kopyala diyorsun. SD karta kopyaladıktan sonra Channel bölümünden siliyorsun. (Dikkat oyunları Move komutu değil Copy ile yapıyorsun)... Daha sonra Wii ana menüden sol alttaki SD ikonuna tıklayarak SD kartını kontrol ediyorsun. Oyunlar orada görünecek.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 87
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!