Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Metroid Other M - ÇIKTI - NTSC-U

Gönderen Affliction 
Re: Metroid Other M - ÇIKTI - NTSC-U
28 August 2010 12:30
@Ati Adamsın smiling smiley

28 August 2010 12:50
ilovetorrents'e benden 100 puan. 800'den aşağı inmiyor ibre. Gerçi bunu indirdikten sonra beni trackerdan kovarlar onların istediği kadar ratio yapmadığım için ama neyse bu insin de :d

1 kez düzenlendi. En son 28/08/2010 13:05 tarihinde deliprofesor tarafından düzenlenmiştir.
28 August 2010 12:55
kimse usenet kullanmıyor mu grinning smiley
28 August 2010 12:57
Ahahah o avatar ne öyle?
28 August 2010 17:52
NES ve SNES'teki oyunla ilgili en ufak bilgisi olmayanlar öncelikle şu videoyu izlesin derim. Oyunun mükemmel açılışında olay buna bağlanıyor çünkü. Açılışı hakikaten mükemmelmiş yalnız. Samus'a gel de aşık olma smiling smiley
[www.youtube.com]

http://www.deliprofesor.com | http://twitter.com/deliprofesor
28 August 2010 20:02
deliprofesor
NES ve SNES'teki oyunla ilgili en ufak bilgisi olmayanlar öncelikle şu videoyu izlesin derim. Oyunun mükemmel açılışında olay buna bağlanıyor çünkü. Açılışı hakikaten mükemmelmiş yalnız. Samus'a gel de aşık olma smiling smiley
[www.youtube.com]

nes i snes i gec ben daha wii de hic metroid oynamadim.simdi corruption oynuyorum o bitince other m e gecicem.

yalniz o listede trilogy yok , trilogy de icerik ne oluyor.yada nelerin paketlenmis hali

29 August 2010 01:34
wiiflow da açarken ekrana yazı gelip takılıyor nasıl çözebilirim?
29 August 2010 07:35
profxxx

IOS 222 ile oyun sorunsuz açılıyor dostum. IOS ayarlarına bi bak derim.
29 August 2010 09:12
tospaa
deliprofesor
[www.youtube.com]

nes i snes i gec ben daha wii de hic metroid oynamadim.simdi corruption oynuyorum o bitince other m e gecicem.

yalniz o listede trilogy yok , trilogy de icerik ne oluyor.yada nelerin paketlenmis hali

Trilogy'yi oynarken ilk oyunda zorluk seviyesi seçemiyoruz mesela en zor seçenekte başlıyor mecburen. Sonra 2. oyunda problem yaşadım. O yüzden o oyunu komple sorunsuz oynayabileceğim bir zamana erteledim. Zaten bildiğim kadarıyla bununla bir bağlantısı yok. Oyuna hazırlık yapmak istiyorsan NES'teki Metroid ve SNES'teki Super Metroid'i oynaman lazım grinning smiley Sen de trilogynin en son oyunundan girmişin onu da mundar edicen valla grinning smiley

29 August 2010 09:14
Affliction
profxxx

@Affliction Hermes'in v4'ü mü v5'i mi kullanıyorsun? Ben Rock Band 2'deki save problemini çözmesi yüzünden v5'teyim, ama CFG Loader'da diğer oyunlarda problem oluyor bu yüzden. Sen CFG'da çalıştırdım dedin ya o yüzden soruyorum.

29 August 2010 10:22
deliprofesor
Affliction
profxxx

@Affliction Hermes'in v4'ü mü v5'i mi kullanıyorsun? Ben Rock Band 2'deki save problemini çözmesi yüzünden v5'teyim, ama CFG Loader'da diğer oyunlarda problem oluyor bu yüzden. Sen CFG'da çalıştırdım dedin ya o yüzden soruyorum.

Uzun zaman oldu Hermes IOS'u yükleyeli, şuan hangi versiyon var Wii üzerinde hatırlamıyorum ama sana şöyle iza edersem az çok hangi versiyonu kurduğumu anlarsın sanırım.

Monster Hunter Tri oyunu için Hermes IOS kurmuştum ve sanırım IOS 38 diye kurulumda birşeyler seçiyorduk. Kısacası; benim Wii'de olan olaylar sadece 4.2E hack ve Hermes IOS kurulumu (IOS 38 sanırım). Başkada birşeye dokunmadım Wii'de hiç.

Biraz çorba ettim mesajı ama kusura bakma. Tek başıma asla işlem yapmıyorum Wii'de. Siz değerli üstadların deneyimlerini uyguluyorum Wii'de bu yüzden de bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım. winking smiley

EDIT:

Demin arşivdeki HDD'den baktımda, kurduğum HERMES IOS versiyonu v4 imiş dostum. Hatta aşağıdaki şekilde yazıyor. winking smiley

8367-Hermes_cIOS_222_rev4_installer

1 kez düzenlendi. En son 29/08/2010 10:30 tarihinde Affliction tarafından düzenlenmiştir.
29 August 2010 11:20
v4 olduğunu öğrendiğime çok sevindim çok sağol vallaha smiling smiley v5 deseydin işin içinde iş aramam gerekecekti. Neyse şu anki mevcut durumumla uLoader'da Hermes gerekenleri kolayca çalıştırıyorum, geri kalanda tercihim CFG Loader, boşuna kurcalamayayım bütün oyunları oynayabiliyorken smiling smiley

29 August 2010 11:51
Aynen. Ben HBC'ı bile güncelleştirmedim çünkü güncelleştirmek istediğimde ilk HBC kurulan ekrana (menüye yani) attı beni orada ne yapacağımı bilemedim o yüzden hala 1.0.6 versiyon HBC kullanıyorum. Herşey gayet düzgün çalışıyorken bilmediğim şeye dokunmam asla. smiling smiley
29 August 2010 13:41
oyunu açtım bu seferde new super mario bros daki sorunun aynısı oluyo.antreman yerini geçince takılıyor.kapatmak zorunda kalıyosun.acaba oyundamı sorun var tekrar mı indirmeliyim farklı yerlerden?
29 August 2010 14:12
profxxx
oyunu açtım bu seferde new super mario bros daki sorunun aynısı oluyo.antreman yerini geçince takılıyor.kapatmak zorunda kalıyosun.acaba oyundamı sorun var tekrar mı indirmeliyim farklı yerlerden?

Ben bu sorunu yaşamadım açıkcası. Bakalım diğer arkadaşlar ne diyecek. Onlarında cevapları önemli.
29 August 2010 16:09
Affliction
profxxx

Ben bu sorunu yaşamadım açıkcası. Bakalım diğer arkadaşlar ne diyecek. Onlarında cevapları önemli.

ios 222 den sonra mı açtın sen oyunu sorun yaşamadın ben bi değişiklik yapmadan açtımda ios ayarını nereden değiştiriyoruz bide öyle deniyim
29 August 2010 16:34
profxxx
Affliction
profxxx

ios 222 den sonra mı açtın sen oyunu sorun yaşamadın ben bi değişiklik yapmadan açtımda ios ayarını nereden değiştiriyoruz bide öyle deniyim

Ben direk IOS 222 ile açtım, evet.

IOS ayarını oyunun ayalarından IOS kısmından değiştirebilirsin.
29 August 2010 16:41
@deliprofesor bilmiyodum ki hengisi ilk hangisi son grinning smiley simdi gidip nes mes de oynanamaz 2 boyutlu.attan inip essege binmeye gerek yok tongue sticking out smiley

bu arada oyun cfg de hermes 4 lu calsiyor.benim gibi yapmayin oyuna girmeden force pal 50 deyin sonra eliniz cikmaya da gitmez siyah beyaz nostaljik bir video seyredersiniz

hemen bakip ciktim ama bu oyunun icinde menulerde cikis diye bir secenek yok galiba.birde kosarken sadece yandan goruntu mu , onumu gormek icin kumandayi ekrana tutmam mi lazim ?

29 August 2010 18:56
Affliction
profxxx
Affliction
profxxx

ios u 222 olarak ayarlayıp denediğimde couldn't load ios 222 hatası veriyor 222-223-250 yide denedim aynı hata sadece 249da sorunsuz açıyor ondada en başta söylediğim sorun oluyor ne yapabilirim ios mu yüklemem gerekiyor? bide HBC ı açtığımda update 1.08 diyor kabul ediyorum downloaddan sonra ekranda başlangıç yazıları geliyor 1 e bastırıyor sonra siyah ekranda kalıyor makinanın dvd ışı yanıp sönüyor sürekli görüntü gelmiyor bu neden oluyor acaba?
30 August 2010 06:05
tospaa
@deliprofesor bilmiyodum ki hengisi ilk hangisi son grinning smiley simdi gidip nes mes de oynanamaz 2 boyutlu.attan inip essege binmeye gerek yok tongue sticking out smiley

bu arada oyun cfg de hermes 4 lu calsiyor.benim gibi yapmayin oyuna girmeden force pal 50 deyin sonra eliniz cikmaya da gitmez siyah beyaz nostaljik bir video seyredersiniz

hemen bakip ciktim ama bu oyunun icinde menulerde cikis diye bir secenek yok galiba.birde kosarken sadece yandan goruntu mu , onumu gormek icin kumandayi ekrana tutmam mi lazim ?

Ben özellikle 8-bit'in hastası olduğum için eski oyunları oynarken bambaşka keyifler alabiliyorum açıkcası smiling smiley Neyse madem eski oyunları oynamayacaksın, bari Metroid Prime Trilogy'sine ilk oyunundan başla smiling smiley Torrent sitelerinde Metroid Prime Trilogy diye bulunuyor oyun. İlk 2 oyunu Gamecube'e, 3. oyunu da Wii'ye çıkmış oyunun koleksiyoncu edisyonu smiling smiley Gerçi ilk 2 oyunu problemsiz oynamak sanırım zor. İlk oyunda mesela zorluk seviyesini seçemiyorsun Veteran seviyesinde oynaman gerekiyor canavarlar haşat ediyor, ödün bokuna karışıyor grinning smiley grinning smiley

Yeni oyunda kameralara müdahale edemiyorsun, adamlar her şeyi ayarlamış zaten kamera açına göre gayet klas bence grinning smiley

30 August 2010 06:10
profxxx
Affliction
profxxx
Affliction
profxxx

ios u 222 olarak ayarlayıp denediğimde couldn't load ios 222 hatası veriyor 222-223-250 yide denedim aynı hata sadece 249da sorunsuz açıyor ondada en başta söylediğim sorun oluyor ne yapabilirim ios mu yüklemem gerekiyor? bide HBC ı açtığımda update 1.08 diyor kabul ediyorum downloaddan sonra ekranda başlangıç yazıları geliyor 1 e bastırıyor sonra siyah ekranda kalıyor makinanın dvd ışı yanıp sönüyor sürekli görüntü gelmiyor bu neden oluyor acaba?

Şuradan [filetrip.net] Hermes cIOS v4'ü Homebrew apps klasörünün içine atıp oradan çalıştırman lazım. Sonrasında ana ekranda IOS 249 seçip
* IOS222 with base IOS38 merged with 37
* IOS223 with base IOS38
* IOS202 with base IOS38 merged with 60
ayarlarını uygulaman gerekiyor. Her birinin kurulumundan sonra Homebrew Channel'a dönecek yani kurulum sihirbazını üç kere çalıştıracaksın bunları tek tek yapmak için.

Diğer dediğinle ilgili bilgim yok ama.

30 August 2010 09:02
@Deliprofesor'ün dediği gibi HERMES IOS'u kurması lazım arkadaşın. Forumda anlatımı vardı hatta al sana link dostum:

[www.wiidewii.com]

Bende buraya bakarak kurmuştum HERMES IOS'u. winking smiley
30 August 2010 13:30
sorun çözüldü çok teşekkürler...
30 August 2010 13:52
@deliprofesor ben diger ikisini kurmustum da * IOS202 with base IOS38 merged with 60 bunu yapmamistim , cok gerekli mi 202 ?

elimde hem corruption hem trilogy vardir bir arkadas corruption ile ilgili soru sordu diye ondan basladim grinning smiley ne demisler her is kismet

30 August 2010 14:01
Valla ben HERMES IOS kurulumunu @WiiCrazy'nin dediği gibi harfi harfine yaptım ve HERMES IOS isteyen oyunlarda bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

Senin olay belkide HERMES IOS versiyon değişikliği olabilir çünkü bende ilk başta indirdiğim HERMES IOS'ta o rehberdeki bir seçenek eksikti (dediğin seçenekti diye hatırlıyorum) bu yüzden bende nette araştırdım ve @WiiCrazy'nin rehberdekine uygun HERMES IOS'u çektim. (download'u Wiki'den yaptım hatta - V4'de vardı V5'de aynı yerde)
30 August 2010 14:02
tospaa
@deliprofesor ben diger ikisini kurmustum da * IOS202 with base IOS38 merged with 60 bunu yapmamistim , cok gerekli mi 202 ?

elimde hem corruption hem trilogy vardir bir arkadas corruption ile ilgili soru sordu diye ondan basladim grinning smiley ne demisler her is kismet

Benim tek bildiğim kullanım alanı bu WiiMC'de (Bir de sanırım Media Player CE) kullanılıyordu Portable Drive'lardan film oynatabilmek ve DVD oynatabilmek için. Şimdi onlar (onlar derken WiiMC tabii) da IOS 58'e terfi etti. Başka da bir yerde kullanıldığını görmedim.
Bende de Trilogy içindeki 3 oyun ayrı ayrı var, ayrıca Trilogy var. Ama yok istediğim gibi oynayamadım, zamanı gelir elbet smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 30/08/2010 14:04 tarihinde deliprofesor tarafından düzenlenmiştir.
Ati
30 August 2010 16:50
2 DVD boşa yandı.Verify'de iki DVD'de %50'de hata verdi.Şu anda ImgBurn forumlarına başvurdum.

Edit:5 dakikada cevap verdiler.Yarın bir daha deneyeyim.

1 kez düzenlendi. En son 30/08/2010 17:02 tarihinde Ati tarafından düzenlenmiştir.
01 September 2010 08:18
profxxx
Affliction
profxxx

222 ile usbloadergx te oyunun ıkıncı bolumunde eject disc hatası aldım bende 223 e gecırdım bu sefer aynı hatayı almadım.Oyunun kopyasını wiidude un wiiiso.com sitesinden aldım smiling smiley umarım sorunu çözersiniz bu kadar buyuk bır downloadın çöp olması sinir bozucu olur smiling smiley
03 September 2010 11:37
arkadaşlar oyun trainingden sonra takılıyor. Samus.un gözleri öylece kalıyor ekranda.

ios222 rv4
cfg v6 wiiflow 2.0
oyun ntcs-u

sorunun kaynağı nedir acaba yardım edebilir misiniz üstatlar

1 kez düzenlendi. En son 03/09/2010 11:38 tarihinde maviyolcu09 tarafından düzenlenmiştir.
03 September 2010 12:22
Ben oyunu indirdim ama daha oynama şerefine nail olamadım.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 51
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!