Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

CiosX Rev20 yayınlandı

Gönderen WiiCrazy 
Re: CiosX Rev20 yayınlandı
31 October 2010 22:32
WiiCrazy

Cios işi zor, Hermes'in yaşına varırsam ve yine onun gibi işsiz kalırsam belki :p

Hermes de bu arada ps3 camiasına daldı... Kakaroto denilen bir elemanla yaptığı atışmada çok enteresan bir gerçek ortaya çıktı... Hermes'in mesleği aslında programcılık falan değilmiş. Alaylı programcı imiş, İspanyada uzun süredir işsiz bir inşaat işçisi olarak yaşamını sürdürüyormuş. (Yaşı 40 elemanın)

Yani sözün özü, adamların amelesi bile hacker çıkartıyor :p

Bizde de programcılar amelelik yapıyor..
Hocam yapma böyle,onlar amelelikten cios çıkartma mertebesine gelebiliyorsa biz bu işle iç içeyiz,tabiiki yapabiliriz smiling smiley
Sen zaten Wii için programlar yapıyorsun,Crap vesaire,tek yapman gereken cioslar ile ilgili biraz araştırma yapman. Herkeste,özellikle sende yetenek var hocam,bütün wiidewii camiası olarak gönülden inanıyor ve destekliyoruz smiling smiley

01 November 2010 19:56
Hermes falan hikaye.

Siz bir de Mevlüt Dinç'in hayatına bakın. Bence en kral hayatlardan biridir.

"Ula bu kim ki" diyenlerinizi duyar gibiyim. Benim kadar dinozor birisi varsa "Last Ninja" dediğim zaman belki birşeyler hatırlayacaktır. grinning smiley
01 November 2010 20:11
@tuzruhu: Yav adam ameleymiş diyorum smiling smiley Mevlüt Dinç iyi kötü bir bilgisayar eğitimi falan almıştır, zaten başından beri de oyun sektöründe çalışmış. Ayrıyeten kod yazmak / güzel kod yazmak / kod yazarak hayvani işler çıkarmak ayrı şey hacking ayrı bir şey.

94 senesinde okulun ibm mainframe'lerinde uyduruk bir web server'ımız vardı, altında kişisel sayfalarımızı falan yapmıştık uyduruk html ile. Ben kendi sayfamın başlığına "The ultimate hacker" gibisinden bir şeyler yazmıştım. Sayfayı ziyaret eden hocalarımdan birinin tepkisini hiç unutamıyorum, "hadi len" der gibi gülmüştü bana. Harbiden de haklıydı... Biraz kafayı sıyırmak gerekiyor gerçekten de hacking anlamında bir şeyler yapabilmek için.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
01 November 2010 20:52
Yav şimdi bu Hermes'in geçmişini bilemeyiz, anlaşıldığı kadarıyle ketum birisi galiba sır falan vermiyor. Adam ameleydim programcı oldum derse itibar etmem. Bir hocamın sözü vardı "Bilgisayar programcısı olunmaz, Bilgisayar Programcısı doğulur" diye.

Neyse, Mevlüt Dinç benim hep ilgimi çeken birisi olmuştur. Kısa bir bilgi vereyim onun hakkında:

"Mevlüt Dinç 1957 Ordu Doğumlu bir süre Ankarada yaşamış daha sonra babasının vefatı ile yıkılmış ve istanbula taşınmış ..Mevlüt Dinç ankara iktisadi ve ticari ilimler akademisi mezunu..master yapmak istiyordu..egitim masraflarini kar$ilayamayip okulunu yarida birakdı istanbulda bir genç İngiliz vatandaşı ile evlenerek ingiltereye taşındı..Okumak için parası yoktu bir Kablo fabrikasında işçi olarak işe başladı.."

Sonrasıda malum. Neye niyet neye kısmet olmuş biraz. Adam kendini çekirdekten yetiştirmiş. Kod yazmaya başlamış. Mantığını çözmüş, yeni mantıklar katmış. İşte bu kişi gerçek programcıdır benim için. Vivid Images'i kurmuş falan fistan. Şimdi Sobee'nin başında Türkiye'de.

Kalkıpta "Ya ben İbo gibi ameleydim, İbo türkü çığırıyodu bende iyi çet yapıyodum net'te. Birgün oğlum dedim kendi kendime bu işlerde iyisin iyi kızda kaldırıyon, bırak şu ameleliği vıdı vıdı vıdı......
smiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smiley
---------------------------

Vay be adam cidden amelemiymiş?
01 November 2010 21:01
tuzruhu
Bir hocamın sözü vardı "Bilgisayar programcısı olunmaz, Bilgisayar Programcısı doğulur" diye.
Bence ilgisi olan ve matematikten az çok anlayan herkes yapabilir. Özel yetenek gerekmiyor ya,anlamak da o kadar zor değil zaten smiling smiley
tuzruhu hocam senden de bi atılım bekliyoruz tongue sticking out smiley

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 40
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!