Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

CiosX Rev20 yayınlandı

Gönderen WiiCrazy 
CiosX Rev20 yayınlandı
01 August 2010 09:23
Download etmek için :
[2tu.us]
[filetrip.net]
[dl.dropbox.com]
[www.mediafire.com]

- IOS36, IOS53, IOS55, IOS56, IOS61 ve IOS80 desteği eklendi
- IOS37, IOS38 ve IOS57 baz ios'ları güncellendi
- Kurulum programına GC kolu desteği eklendi
- Kurulum programı artık istenen ios slotuna kurulum özelliğine sahip
- Kurulum programındaki network kodları iyileştirildi.
- Fixed timers IOS modules. (WiiCrazy : WTF?)
- Mload modülü iyileştirildi (yeni çağrılar ve düzeltmeler).
- FAT modülü yeniden yazıldı (FatFs kullanılarak).
- SDHC modülü geliştirildi (buffer ve cache olayları).
- DIP plugini iyileştirildi.
- ES plugin eklendi.
- FFS plugin'i iyileştirildi.
- IOS reload engelleme eklendi (Sadece DVD'den düzgün çalışıyor).
- Identify olan title'lar özel modülleri kullanamaz.
- NAND emülasyonu geliştirildi (düzeltmeler ve yeni FAT modülünün kullanımı).
- MEM2 koruması kafadan kaldırılıyor.
- AHBPROT flag'i PPC'den full donanım erişimi için set ediliyor.
- Sürpriz yumurta eklendi.
- Düzeltmeler ve İyileştirmeler...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

1 kez düzenlendi. En son 01/08/2010 09:32 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.

Re: CiosX Rev20 yayınlandı
01 August 2010 16:14
Surpriz yumurta nedir acaba?
01 August 2010 19:50
kinder modülü sanırım grinning smiley
02 August 2010 07:51
Bu revizyonu hangi IOS'u baz alıp hangi şekilde kurmamızı önerirsiniz?
02 August 2010 08:11
deliprofesor
Bu revizyonu hangi IOS'u baz alıp hangi şekilde kurmamızı önerirsiniz?

En çok kullanılan base ios'lar, 37, 57, 60 sanıyorum... cfg de dün bir update çıkartıp daha fazla slottan waninkoko cios kullanmaya destek getirdi.

Aslında wiitdb'de oyunların kullandığı ios'un bilgisi olsa ve doğrudan bunlar belli cios slotlarına map edilebilecek şekilde ayar yapılabilse süper olurdu.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
02 August 2010 14:53
Ben niye 38'i baz aldıysam? smiling smiley Eve gidince 57'ye basayım diyorum. Waninkoko'nun yaptığı canlı sunumda oyunun save dosyasını SD'den çalıştırıp oraya kaydediyordu. O özellik bence güzel bir özellik.
02 August 2010 17:39
deliprofesor
Ben niye 38'i baz aldıysam? smiling smiley Eve gidince 57'ye basayım diyorum. Waninkoko'nun yaptığı canlı sunumda oyunun save dosyasını SD'den çalıştırıp oraya kaydediyordu. O özellik bence güzel bir özellik.

Waninkoko hermes'i takip etmeye başladı, open source koda doyamıyor eleman. Hermes'in cios'unda ve loader'ında uzun zamandır olan bir özellik bu. Hatta gitar bıdı bıdılarını oynayanlar dlc'leri usb ve sd'den şettirebiliyorlar. Her zamanki gibi ilgi alanım olmadığı için detaylı bilgim yok.

IOS 38'i baz alman normal zira yakın zamana kadar bu cios'un adı hep cios 38 idi.. Daha yeni yeni başka ios'ları baz alma olayına girdi waninkoko. Ayrıca eski wad manager'lar ile wad yükleyebilmek için cios'un 38 bazlı olması lazım... Eski derken en son 1.7'den eski sanıyorum...

13 August 2010 21:33
bunu offline yüklemem için bir yöntem söylermisiniz
15 August 2010 13:12
Once internet baglantisi olan bir bilgisayardan dosyayi indireceksin. (dosya icerigi buyuk ihtimal wad uzantilidir, sd kartindaki WAD klasorune atacaksin, wii'de hbc kanalindan wad manager ile yukleyeceksin)
15 September 2010 17:43
Hocam wad yükleme paketini nasıl yapabiliriz bunun ancak birşeyler ile birleştirmek gerekiyormuş fln ,yardımcı olabilir misiniz?

Linki verip nasıl yapıldığını da anlatırsanız çok memnun olurum

DOL uzantılı cıkıyor bunu direkt olarak yukleyebılıyor muyuz offline olarak?

teşekkürler

1 kez düzenlendi. En son 15/09/2010 17:44 tarihinde MScene tarafından düzenlenmiştir.
16 September 2010 08:59
DOL uzantılı dosyaları HBC içerisinden çalıştırabilirsin.

Yerleşim şeklide:

SD kart:\Apps\klasör\Boot.dol

şeklinde olmalı.

1 kez düzenlendi. En son 16/09/2010 08:59 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
16 September 2010 10:10
tuzruhu
DOL uzantılı dosyaları HBC içerisinden çalıştırabilirsin.

Yerleşim şeklide:

SD kart:\Apps\klasör\Boot.dol

şeklinde olmalı.

249 üzerine kurdum ,base olarak da 56-5661 wad installation olarak yaptım,multimod manager ile de kontrol yaptırdım,ios249 ver 20 diyor herşey normal şu anda,kuzenimin wii sine de aynı işlemi yapacağım umarım bu sefer çalışır oyun çok istiyordu o oyunu.

1 kez düzenlendi. En son 16/09/2010 11:04 tarihinde MScene tarafından düzenlenmiştir.
18 September 2010 09:59
Yüklesek mi yüklemesek mi usta? Wii'de yeni olduğum için yeni getirilerden hiçbir şey anlamadım doğrusu grinning smiley
18 September 2010 19:58
Yüklenebilir, bir sakıncası yok... ufak tefek artıları da yok değil... misal Prince of persia için loader bağımsız fix getiriyor oyunun ios modüllerine erişimini engelleyerek.

18 September 2010 22:19
benim 249 rev 14 mortal combati acamayinca dedim rev20 yukliyim ama soyle bir sey oldu.indirdigim dosya dol wad degil.

uzantisi dol olan dosyanin ismini boot.dol yapip hbc den calistirdim.250 yi sectim sonra yuklemek icin 56 57 ve 37 yi denedim 249 un uzerine her seferinde bunlar icin okuyamadi hatasi verdi.

hata nerde oluyor anlamadim

18 September 2010 22:22
@tospaa : network installation seç... wad installation seçersen ilgili wad'ları (hangi base'i kullanıyorsan o ios'un wad dosyası) sd kartının köküne atman lazım.

18 September 2010 22:23
evet zaten dosya eksigi tahmini yapmistim bende.tesekkurler hizli cevap icin.bi deneyeyim. thumbs up

18 September 2010 22:30
tospaa
evet zaten dosya eksigi tahmini yapmistim bende.tesekkurler hizli cevap icin.bi deneyeyim. thumbs up

yukledim sanirim tekrar tesekkur.masil kontrol edicem bilmiyorum gerci grinning smiley

yahu kendi mesajima alinti yapiyorum.duzenle linkinin daha buyuk yapilmasini oneriyorum grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 18/09/2010 22:34 tarihinde tospaa tarafından düzenlenmiştir.
19 September 2010 00:14
4.3e soft modlu bu sitedeki rehber uygulanarak yapilmis bi wii var bu yuklemeyi yapmalimiyim ?
19 September 2010 11:59
@WiiCrazy,interneti olmayanlar için gerekli wad dosyalarının isimlerini verebilir misin?
19 September 2010 12:14
qawsed
4.3e soft modlu bu sitedeki rehber uygulanarak yapilmis bi wii var bu yuklemeyi yapmalimiyim ?

Yeni ozellikler uygun ise senin icin yapabilirsin.
19 September 2010 13:46
@qawsed : yapmak zorunda değilsin... yaparsan da bir sakıncası yok...

19 September 2010 14:30
zaten agzim bu cioslardan bayagi acidi ufleyerek yiyom artik tesekkurler cvplar icin ben karistirmiyim bu haliyle dursun o zaman bide

wiiflow kullaniyorum simdiye kadar bi tek medal of honor calistirmadi bi alakasi var mi acaba ?
06 October 2010 17:08
@WiiCrazy,IOS57'yi mi ne baz aldı direk A A deyip geçtim,IOS 249'un üstüne kurdu,bi sakınca var mı?
06 October 2010 19:09
@djbaha : problem çıkmaz... IOS 37 vesaire isteyenleri de hermes ile halledersin.

17 October 2010 03:33
Merhabalar.. Yeniyim kusura bakmayin. ciosx ne ise yariyor arama yaptim ama bulamadim.. bilgi vverirmisiniz?
18 October 2010 09:09
Önce sözlük bölümünden terimlerin ne olduğuna bakmakla başlayabilirsin. Buradan

Ne işe yarar kısmına gelince Wii'de çalıştırmak istediğimiz (oyun, harddisk, mikrofon, davul ve bilimum aparatların) cihazlar için gerekli custom software'dir. Türkçesi modifiye edilmiş yazlım paketleridir.
31 October 2010 20:29
Bizim yiğit oğlan Waninkoko bu ara PS3'e merak saldı. Bundan sonra Cios mios beklemeyin kendisinden. O işler yalan oldu. revizyon 20 son revizyondur smiling smiley

http://www.deliprofesor.com | http://twitter.com/deliprofesor
31 October 2010 20:42
Wii boş bir konsol değil,illaki ilgilenen başka birileri de çıkacaktır smiling smiley Ben şahsen WiiCrazy hocamdan bir atılım bekliyorum grinning smiley

31 October 2010 20:57
djbaha
Wii boş bir konsol değil,illaki ilgilenen başka birileri de çıkacaktır smiling smiley Ben şahsen WiiCrazy hocamdan bir atılım bekliyorum grinning smiley

Cios işi zor, Hermes'in yaşına varırsam ve yine onun gibi işsiz kalırsam belki :p

Hermes de bu arada ps3 camiasına daldı... Kakaroto denilen bir elemanla yaptığı atışmada çok enteresan bir gerçek ortaya çıktı... Hermes'in mesleği aslında programcılık falan değilmiş. Alaylı programcı imiş, İspanyada uzun süredir işsiz bir inşaat işçisi olarak yaşamını sürdürüyormuş. (Yaşı 40 elemanın)

Yani sözün özü, adamların amelesi bile hacker çıkartıyor :p

Bizde de programcılar amelelik yapıyor..

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 45
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!