Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Wireless Sorunu

Gönderen witchdoctor 
Wii Wireless Sorunu
15 January 2010 21:45
Merhaba,

Benim modsuz 3.1e wii cihazım wireless bağlanmıyor. Çok yöntem denedim; UK ülke seçimi, manuel ayarlama vs... SSID bulamıyor cihaz. Netmaster marka router kullanıyorum, router desteklemiyor da olabilir, ama bulunduğum bölgede en az 7-8 adet farklı wireless bağlantı görünüyor, bir tanesi ile uyumlu olurdu heralde, SSID listesi boş geliyor hep. Benim router'ın b/g ayarlarını da değiştirdim, şifresini de kaldırıp denedim olmadı.

En son olarak belki update edersem düzelir diye düşünmüştüm. Ama sanırım wifi'si bozuktur bu cihazın, update'lesem de bağlanmayacak. Sizin önerebileceğiniz bir şey var mı?

Garanti kağıtları ve faturasını bulamadım, aldığım yere götüremiyorum. İstanbul'da bildiğiniz iyi bir wii servisi var mı?

Teşekkürler.

Re: Wii Wireless Sorunu
15 January 2010 21:59
EN iyi servis Wii'nin kendi servisidir. Kozyatağında Bostancı köprüsüne yakın bir yerde Nortec var. Wii'nin Türkiye Distribütörü.

Kablosuz bağlantıyı ayarlarken ne tür Wiiconnect24'ü açtın mı? Bazen sorunu çözebiliyor. Şimdi Wii'yi açamıyorum bakmak için, misafir geldiği için açmaya tırsıyorum...

GARANTİ

Üzerinde "Orijinal Nintendo Ürünüdür" ibareli sticker'lar taşıyan ürünler 2 yıl garantilidir. Garantinizin geçerli olması için hem garanti belgenizi, hem de satış noktasından aldığınız fişinizi saklayınız.

Teknik Servis Bilgileri:

Yusuf Katmerci
yusuf.katmerci@nintendo.com.tr
Nintendo (Nortec Eurasia)
Şebnem Sk. Tavukçuoğlu İş Merkezi. No:2 Kat:7
Kozyatağı - İstanbul
15 January 2010 22:10
Wiiconnect24'ü seçince bağlantı ayarlarına yönlendiriyor.
15 January 2010 22:23
bi arkadaşı bende baya bi bağlayamamıştım ama onda adsl in adı görülüp seçiliyordu sadece ip ve dns i elle girmek gerekiyordu sende hiç adsl ismi dahil gözükmüyor değil mi ?
16 January 2010 10:06
Evet. Hiçbir SSID çıkmıyor.
16 January 2010 10:59
yani eger adsl de bi problem yoksa yani laptop görüp giriyor ve wii hiç bulamıyorsa servise göstermenizde fayda var benim aklıma başka bişey gelmiyor
20 January 2010 07:58
@witchdoctor
problemi hallettiginde bizi de bilgilendirirsen iyi olur
08 February 2010 17:20
Wiinin anakartında bulunan wireless zone bölümünde problem var bir kaç elektronik devre elemanının kısa devre sonucunda bu sorunu çıkarıyor daha önce aynı sorunu olan bir wii yi halletmiştim (işim elektronik ve birçok konsol-notebook-ceptel tamiri yaptım yapıyom ps3-xbox360-wii-ps2-xbox-vs vs)

Ankartta sol altta nintendo yazan yerin hemen üstündeki modül wireless modülüdür bunda ve bunun hemen sağ üstünde bulunan birkaç devre elemanındaki problemden dolayı wireless devredışı dışı kalıyor gerekli müdaheleden sonra tekrardan çalışıyor.

14 March 2010 20:56
ben de bağlanmakta sorun yaşıyorum.
SSid görüyor şifremi giriyorum bağlanmıyor. UK olayını da denedim işe yaramadı.
Şifreyi kaldırıyorum sorunsuz bağlanırken şifre girdiğimde bağlanmaması neden olabilir?
Lütfen şifre yanlıştır demeyin şifremi çok basit kombinasyonlarla da değiştirip denedim ama işe yaramıyor.
Modemin uyumsuz olması gibi birşey olsa şifresizken nasıl girebilir diye bu seçeneği de eledim.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
14 March 2010 21:22
WEP kullanıyorsan bunun yerine WPA deneyebilirsin... WPA'nın da bir kaç çeşidi var sanıyorum bunlar arasında da değişiklik yapabilirsin WPA kullanıyorsan.
15 March 2010 17:40
Modemde kullandığın şifreleme ile Wii'deki aynı olmak zorunda. Eskiden bir rehber yapmıştım ama site uçunca güzelim rehberde gitti. Yenisi için de vakit bulamıyorum sad smiley
17 March 2010 21:05
aslında şifreleme metodumda aynı ama belli olmaz ben şifreleme yöntemini değiştirip tekrar deneyeceğim ilk fırsat bulduğumda.
sonucu sizlerle de paylaşırım.
cevap yazan arkadaşlara teşekkürler =)
11 April 2010 14:50
Selamlar,

Wireless sorununu USB-LAN Adaptörü alarak giderdim. Wii'nin donanımı gerçekten çok kötü. Teknik servisle falan uğraşmayın arkadaşlar, lan adaptörü çok iyi...
22 April 2010 13:35
Biraz geç oldu ama, wireless modemlerde bir ayar vardır ssid yayınlanmasın diye. Eğer o seçili ise zaten görünmez listede. Maneul olarak girmek gerekir. Küçük bir ihtimaldir ama bu şekilde bir sorunsa wii den olamayan ayarla giderilebilecek bir sorundur.
DG
26 April 2010 08:51
Herkese merhaba,

Hafta sonu ben de Black Wii sahibi oldum. Internet bağlantısını wireless üzerinden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirerek son güncellemeleri yaptım. Ancak maalesef wii channel'a bir türlü bağlanamıyorum. Böyle bir hizmetin sağlanmadığı yönünde mesaj çıkıyor. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler,

Dinçer
26 April 2010 09:06
DG
Herkese merhaba,

Hafta sonu ben de Black Wii sahibi oldum. Internet bağlantısını wireless üzerinden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirerek son güncellemeleri yaptım. Ancak maalesef wii channel'a bir türlü bağlanamıyorum. Böyle bir hizmetin sağlanmadığı yönünde mesaj çıkıyor. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler,

Dinçer

[www.wiidewii.com]

Merhaba,
Üstteki konudaki problemle aynı problemi yaşıyorsunuz. Ülke Türkiye ayarlı iken ne yazık ki wiconnect24 çalışmıyor.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
DG
26 April 2010 10:40
Bunu aşmanın bir yolu var mı?

Teşekkürler,

Dinçer
26 April 2010 10:52
DG
Bunu aşmanın bir yolu var mı?

Teşekkürler,

Dinçer

Ülke ayarlarını İngiltere (United Kingdom) yaparsanız bahsettiğiniz kanalları kullanabilirsiniz.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
DG
26 April 2010 11:21
Teşekkürler,

Ufak bir detay ama tüm sorunu çözüyor smiling smiley

Dinçer
09 April 2011 06:39
wii ile wifi bağlantımı kablosuz modemimle yapamadım forumdada bu konuda bir yol tam bulamadım 4.3 e cihazı yeni aldım soft mod yapacağım önce güncelleme yapmalımıyım
09 April 2011 07:00
4.3 için yeni güncelleme yok. Şuan en son sürümde wii.
09 April 2011 09:16
akademi51
wii ile wifi bağlantımı kablosuz modemimle yapamadım forumdada bu konuda bir yol tam bulamadım 4.3 e cihazı yeni aldım soft mod yapacağım önce güncelleme yapmalımıyım

tam olarak nasil bir hata veriyor.direk goruyor diye hatirliyorum.epey zaman oldu gerci kablosuz agi tanitali smiling smiley

09 April 2011 14:36
Wii'deki internet ayarlarını yaparken (kırmızı kutulara dikkat edin);

Yukarıdaki adımlardan sonra, aşağıdaki resimde görünen yere modemin kablosuz bağlantı şifresini giriyorsun. (Modemde WPA kullanıyorsan onu, WEP kullanıyorsan onu Wii internet ayarlarında seçmen gerekiyor. Modemle Wii aynı ayarlarda olmak zorunda)

En sonda bütün ayarlar ok ve test et dediğinizde aşağıdaki resim geldiyse sakın olaki YES'e BASMAYIN. NO diyip çıkın, güncelleme yapmasın tongue sticking out smiley

09 April 2011 14:48
Error code:51330
Unable to connect to ınternet chose ınternet settings and then confimr ouy connectin visit ....

çıkıyor bende de modem mac ayarı enabled yapın denmiş mac kodu cihazın console information yazan yerinde yazan kod değilmi tşkler resimli açıklama için

1 kez düzenlendi. En son 09/04/2011 14:52 tarihinde akademi51 tarafından düzenlenmiştir.
09 April 2011 15:03

Resimde Manuel Setup yazıyor. Ordan da yapabilirsin.
09 April 2011 15:19
manuelde olmadı modem içinden mac ayarı sanırım yapılacak bu arada 4.2 e imiş benim update soft mode öncesi istermi yoksa gerek yokmu lego batman ile inş sayenizde yapmaya çalışacağım 2 gün oldu shopto dan kargo takipi nerden yapılıyor kaç günde gelir batman rehberi olacakmı olsun lütfen tşkler
09 April 2011 19:50
4.2 ise Lego Batman oyununa ihtiyacın yokki. Softmod asistanı ile bütün dertlerini halledebilirsin.
09 April 2011 21:39
bu hata kodu icin en genel iki cozum var biri kablosuz ag sifresinin yanlis girilmesi diyeride mac ayari.

sifre turunu ve sifreyi dogru giriyorsundur buyuk ihtimalle mac ayarindan kaynakliyor.

4.2e ise oyuna gerek yok softmod icin.orjinal bir oyunun oldu tebrikler winking smiley

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 45
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!