Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

interneti kullanamıyorum...

Gönderen ozdil 
interneti kullanamıyorum...
22 April 2010 07:22
dün elime geçen siyah wii mi paketinden çıkardım. biraz oyun oynadık, sonra hava durumu kanalı açmak istedim.
kablosuz ağımı kurdum, şifremi girdim, bir güncelleme var dedi onu yapmadım. şu an hiçbir kanalı kullandırmıyor.
bu kanal size sunulmamış diyor.
bir de bir sözleşmeyi onaylamadığımı söylüyordu, internet ayarlarının yapıldığı bölümden agreement dediği yere geldim tamam dedim
ama gene de bu kanal size sunulmamış diyor (... is not offered)
bu yapılmasını red ettiğim güncellemeden dolayı mı böyle?
eğer kabul edersem 4.2E olan sürümüm değişir mi?
soft mod yapmayı düşündüğüm için güncellemeyi yapmak istemedim bi sakıncası var mı?
kutu içinden 3 adet kart çıktı üstünde lisans no benzeri kodlar var. biri sport pack, biri resort pack, biri de konsol için sanırım
bu lisans noları nerede işe yarıyor?
internet özelliklerini kullanabilmek için ülke Türkiye dışında bir avrupa ülkesi seçilmeli denmiş bu forumda bi ona bakmadım.
yardımcı olursanız sevinirim.

Re: interneti kullanamıyorum...
22 April 2010 11:36
Evet aynen öyle, hava durumu ve haberler kanalı wiiconnect24 kullanıyor, wiiconnect24'ü de Türkiyede kullanamıyorsunuz muhtemelen Nintendo gerekli yasal altyapısını oturtmadığı için. En makul çözüm wii ayarlarından ülkeyi İngiltere seçmek.

O lisans no falan bunlar da nintendo club'a üye olduktan sonra ürünlerinizi kayıt amaçlı, ürün kayıt ettirip puan kazanıyorsunuz. Hiç yapmadığım için detaylarını bilmiyorum.

Ha bu arada şu anda en son sürüm olan 4.2'deymişsiniz zaten, EULA'yı (o sözleşme) kabul etmenizinin dikte ettiği yasal yükümlülükler altına girmek dışında size bir zararı yoktur. Kabul edebilirsiniz.
22 April 2010 11:59
Teşekkürler.
daha başınızı çok ağrıtacağım.
siyah bir wii aldım ve soft mod yapmak istiyorum.
şimdi bu bahsedilen güncellemeyi kabul edersem ne olur?
5.0 diye bi sürümün çıktığı gibi bişi okudum.
22 April 2010 12:13
Şimdi öncelikle o bahsedilen şey güncelleme değildir, dediğim gibi zaten en son sürümdesin 4.2 yani...

5.0 benim bir nisan şakamdı bu arada smiling smiley Öyle bir menü sürümü yok.
22 April 2010 14:08
UPDATE diyordu.
herneyse madem daha yenisi yok sorun yok. smiling smiley
4.2 versiyon ile 32gb a kadar hs/sd kartları destekliyormuş wii artık. ingiltere sitesinin yalancısıyım.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 29
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!