Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

!Hiç Pili Bitmeyen Kablosuz Sensör Bar!

Gönderen davutcankrks 
!Hiç Pili Bitmeyen Kablosuz Sensör Bar!
27 November 2010 15:20
Yaklaşık 3 hafta oldu böylebir konu açmıştım

WiideWii Senör Bar

Bu gün yaptım olacak dedim ve işte bu şaheseri yaptım.grinning smiley

3 adet humanda pili 2 adette kalem pil ile çalışıyor grinning smiley

______________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________
davutcankrks@gmail.com hertürlü sorunlarınızı danışabilirsiniz!grinning smiley
Doctor Who

Re: !Hiç Pili Bitmeyen Kablosuz Sensör Bar!
27 November 2010 16:59
Biraz iddialı olmuş smiling smiley

Hiç bitmeyen diye (Erke Dönergeci gibi)...
27 November 2010 20:36
6 kat daha uzun süre gider kanımca,3 ay idare eder seni grinning smiley

30 November 2010 09:58
Normalde kaç volt ile çalışıyor? Yani içindeki pil adedi nedir? Şu anda sen 2 tane ekstra pil bağlamışsın, yani 7.5 volt yaptın sanırım. Paralel mi seri mi bağlılar?

Eğer 3 adet pil ile çalışıyorsa sanıyorum ki cihaz normalde 4.5 volt ile çalışıyordur ve içindeki kumanda pili dediğin (aaa boy) pildir.

Yapmış olduğun bağlantıyı eğer kalem pil (AA) değil de, D boy pil ile çalıştıracak duruma getirirsen ve Duracell alkaline kullanır ve araya açma kapama butonu koyarsan (sadece lazım olduğunda açacaksın) işte o zaman hiç bitmeyen sensörü yaparsın grinning smiley

AAA boy dediğim soldan 5. (en sağdaki 9V pilin bir yanındaki), D boy dediğim ise en soldaki (ve yanındaki)
farkı görebilirsin smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 30/11/2010 10:01 tarihinde DiABOLiCAL tarafından düzenlenmiştir.
30 November 2010 14:13
DiABOLiCAL
Yapmış olduğun bağlantıyı eğer kalem pil (AA) değil de, D boy pil ile çalıştıracak duruma getirirsen ve Duracell alkaline kullanır ve araya açma kapama butonu koyarsan (sadece lazım olduğunda açacaksın) işte o zaman hiç bitmeyen sensörü yaparsın grinning smiley
Kim uğraşacak onu sürekli açıp kapamakla? DVD takmaya bile üşeniyoruz ki harddiske atıyoruz oyunları grinning smiley

30 November 2010 19:58
dj baha çok iyi demişşin smiling smiley
01 December 2010 10:07
djbaha
DiABOLiCAL
Kim uğraşacak onu sürekli açıp kapamakla? DVD takmaya bile üşeniyoruz ki harddiske atıyoruz oyunları grinning smiley

Hee, beleş olduğu için değil yani? smiling smiley
01 December 2010 16:58
DiABOLiCAL
djbaha
DiABOLiCAL

Hee, beleş olduğu için değil yani? smiling smiley
Yok vallahi hocam,ben üşenmedim gittim 50'li dvd aldım tek tek yazdım oyunları (hdd'm yokken),deyim yerindeyse dvd değiştirmekten anam ağladı. Yok hocam yok,hdd en iyisi grinning smiley

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 37
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!