Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Backup Manager

Gönderen dedezade 
Re: Wii Backup Manager
31 July 2010 22:13
Korka korka softmodu bitirdim.. Elimdeki oyunların formatını değiştirip atacagım harddiske ve deneyecegim bakalım smiling smiley

Harddiskim NTSC formatlı farklı bölmesinde film vs arşivimde var.. Oyunları görüyor Wii , start diyorum alttaki hatayı veriyor oyunları açmaya çalışırken..

2 oyun denedim şimdilik açılmadı , Super Mario Galaxy 2 , Red Steel 2

Error Cios 222 or Cios 223 required for starting games from a FAT partition..
Set_frag : -128
Error : Set WBFS : -128

4 kez düzenlendi. En son 01/08/2010 00:20 tarihinde burack331 tarafından düzenlenmiştir.

01 August 2010 15:50
Cfg usb loader'in ayarlarinda hangi formati kullanmak istiyorsan onu secebiliyorsun. Ornek vermek gerekirse oyunlarini FAT olan bir harddiske attiysan FAT bolumunu wbfs dosya sistemi olan bir harddiske attiysan wbfs'yi seciyorsun. Sende fat'ten oyun calistirmak istiyorsan hermes cios 222 ve 223'u yuklemen gerekir diyor.
28 January 2011 15:20
CİOS 249 İDİ sanırım benim cihazda ona uygun olan wiiflow dosyasını indirdim. code.google.comda wiiflow sayfası var.
orada bir de r304data dosyası var onu da indirdim ve dil olarak türkçe nin de olduğunu gördüm.

[code.google.com]
sayfa bu. sağda linkler var. oradan r304-249.zip ve r304-data.zip dosyalarını indirdim.
bunlar işimi görür mü? Şu anda just dance 2 dışında çalıştıramadığım oyun yok.
just dance 2 de big file hatası vermişti. çözüm olarak wiiflowu yükseltmekten bahsedilmiş.
tekrar teşekkürler.
10 February 2011 07:42
Ben kendi wii'mi yardımlarınızla hacklemiştim.
Dün birine wii aldık Kadıköy'den direk hackli.

Ben harici harddiske wii backup managerla oyunları wbfs dosyası oluşturup attım. Burdan kendiwii mde homebrew channeldan girip oynuyorum sıkıntı yok.
Bu arada benim wii de sd kart takılı.
Yeni alınan wii de ise sd kart yok. usb loader - neogamma var aynı harddiski bu wiiye takınca nerden girmeye çalışsam olmadı.

Yardımlarınızı bekliyorum.
10 February 2011 09:09
NTFS formatlı ise Hermes CIOS 222 / 223 veya waninkoko'nun Rev20 ve üstü CIOS'unu yüklemen gerekiyor. SD kartlı olmamasının sebebi kanal olarak yüklenmiş, dosyalarını Wii'nin kendi hafızasına yükleyip çalıştırıyor.

Herneyse, HBC varsa Hermes CIOS yüklemen (WBFS klasörü oluşturdum diyorsun çünkü) ve HBC içerisinden çalışan CFG USB Loader kullanman daha uygun olur. Gerçi bunları çalıştırmak için de SD kart şart.
10 February 2011 14:58
tuzruhu
NTFS formatlı ise Hermes CIOS 222 / 223 veya waninkoko'nun Rev20 ve üstü CIOS'unu yüklemen gerekiyor. SD kartlı olmamasının sebebi kanal olarak yüklenmiş, dosyalarını Wii'nin kendi hafızasına yükleyip çalıştırıyor.

Herneyse, HBC varsa Hermes CIOS yüklemen (WBFS klasörü oluşturdum diyorsun çünkü) ve HBC içerisinden çalışan CFG USB Loader kullanman daha uygun olur. Gerçi bunları çalıştırmak için de SD kart şart.

Teşekkürler.

Ben şöyle yapınca oldu diski wbsf ile formatladım.
Yalnız ben kopya cd'den de açsam harddisktende açsam bu seferede oyunlar 15 dakika sonra hata çıkıyor ve kapanıyor.
10 February 2011 15:21
Hata mesajı nedir?

İlk defa karşılaşıyorum.
10 February 2011 18:39
Uyku modu?

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
16 February 2011 09:45
torrentle super smash bros brawl oyununu iso olarak indirdim, wii backup manager ile wbfs'ye eklemek istediğimde hata veriyor. hata kodunu resimde gösterdim. inen dosyada hata olabilir diye torrent dosyasını bulup tekrar ekledim baştan sona kontrol etti %100 tamamlandı ve uploada başladı. varsa yapacak bişi yapayım yoksa başka bi torrentini indireyim oyunun...
Eklentiler:
| indir - hata.JPG (12.1 KB)
16 February 2011 09:57
Torrentte problem yokturda içeriğinde problem vardır.
16 February 2011 10:07
@bigobren : ssbb içinde bir sürü partition olduğu için enteresan bir oyun... backup manager programlarında problem çıkarıyor... wiiscrubber'lı bir yöntem vardı onu bir arat istersen... muhtemelen indirdiğin oyunda problem yoktur.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
18 February 2011 10:30
Ben en baştan softmod yapmak istedim.
Daha 1. aşamada softmod homebrew ve Bootmi 'yi yükleme ekranı gelmedi.
Yüklü olduğu için midir?
18 February 2011 10:31
Ben en baştan softmod yapmak istedim.
Daha 1. aşamada softmod homebrew ve Bootmi 'yi yükleme ekranı gelmedi.
Yüklü olduğu için midir?

Uyku modu diye bişey var mı ?
18 February 2011 11:16
78Eagle,

Neyi ne yapıyordun?

Wii versiyonu 4.3 ise orjinal oyun ile hacklemen gerekiyor, 4.2 ise softmod asistanını incelediğin zaman zaten o sana yardımcı oluyor. Yukarıda geçen uyku modu harddiskler için geçerli olan bir söz.
18 February 2011 11:30
Tekrardan Softmod yapmak için istemiştim. Fabrika ayarlarına döndürdüm.
Ben 4.2e Wiiye softmod yükleyeceğim. Fakat Softmod asistanı kullanıyorum.
0:57 saniyede gelmesi gereken ekran (resmini yolladım)(gelmeyen ekranın resmi) yerine başka bir ekran geliyor.
Gelen ekranda
Hackmii installer v 0,6
This installer can not contunie
Look for an updated version at:
[bootmii.org]

Yazısı geliyor.
Eklentiler:
| indir - ekran.JPG (98.5 KB)
18 February 2011 16:32
hackmii installer yerine güncel olanını deneyeceksin. Daha günceli var diyor.
21 February 2011 07:54
WiiCrazy
@bigobren : ssbb içinde bir sürü partition olduğu için enteresan bir oyun... backup manager programlarında problem çıkarıyor... wiiscrubber'lı bir yöntem vardı onu bir arat istersen... muhtemelen indirdiğin oyunda problem yoktur.

wiiscrubber indirdim oyunu eklerken io_read gibi uyarılar verdi. ama ekledi ve oyunu compress iso haline çevirdim. wii backup manager'la açmak istediğimde yine aynı hatayı verdi. madem isosu böyle sorunlu neden wbfs olarak torrenti yok? çeviremezsem iso olarak hdd'deki wbfs dosyasına atıp çalıştırabiliyor muyum peki?
21 February 2011 11:45
Arkadaşlar Öncelikle Merhaba.
Ben Yeni Bir Wii Kullanıcısıyım.
320 GB.'lık Samsung Marka Harddiskime Softmod Yaptırarak 12 Oyun Attırabildim. (Samsunglarda Sorun Oluyormuş, Fazlası Yüklenmiyormuş.)
Benim Sormak İstediğim Bu Harddiskimde ki Oyunları ve İndireceğim Oyunları Başka Harddiske Nasıl Atabilirim? Bu Sorunun Yeri Burası mı Yoksa Daha Önce Açıklandı mı Bilemiyorum. Sitede Görmediğim İçin Soruyorum. Kısa Bir Şekilde Wii Backup Manager Programının Bu Özelliğini Bilen Bir Arkadaş Anlatırsa Sevinirim...! Teşekkürler.
21 February 2011 20:43
@bigobren : ntfs olarak kullanıyorsan iso'yu da olduğu gibi kullanabilirsin. bunun için wbfs'ye çevrilse idi ismi ne olacaktı ise aynı isimle oyunun bulunması gereken klasöre kopyala. fat32 kullanıyorsan malesef iso'yu bu şekilde atamazsın diske fat32 malum 4gb'dan büyük dosyaları desteklemiyor.

bu problem muhtemelen oyunun 1 dvd'lik rip'ini kullananlarda mevcut, ben 8gb'lık tam rip'inde problem yaşamamıştım, sonra da bir daha deneme fırsatım olmadı.

@storm_rover : Fat32 ya da NTFS kullanıyorsan wii backup manager'ı bile kullanmana gerek yok, doğrudan dosya sistemini kullanabilirsin. Aşağıdaki durumlarda ise Wii Backup Manager programını kullanabilirsin. (NTFS'de büyük oyunlar parçalanmadan tutulabiliyor, bu yüzden)

1. Kaynak NTFS, Hedef FAT32 (4GB'dan büyük parçalanmamış oyunlar mevcutsa)
2. Kaynak WBFS, Hedef FAT32 ya da NTFS
3. Kaynak FAT32 ya da NTFS, Hedef WBFS

Drive 1 sekmesinden kaynak sürücüyü seçeceksin, transfer etmek istediğin bütün oyunları seçeceksin. Drive 2 sekmesinden hangi diske aktarım yapacaksan onu seçeceksin... Sonra Drive 1 sekmesinde Transfer menüsü altından Drive 2'yi seçeceksin.. Bu kadar...

21 February 2011 21:12
WiiCrazy Kardeşim Öncelikle İlgin İçin Teşekkürler...
Yanlız Fat32 mi Yoksa Diğerimi Onu Bilemiyorum Formatı Atan Oyunları Yükleyen Satıcı Manager İle Attığını Söylemişti Bana. Ben Format Uzantısına Bakmadım Açıkçası. Zaten Yeni Bir HDD Almak Gerekçek Galiba Samsungla Olmuyormuş! =)
Pek Fazla Anlamıyorum Açıkçası Wii Programlama Durumundan. Artık Oyunlardan Sıkılınca Bişiler Denerim Tarif Ettiğin Kadarıyla! =))
Starwars II Tarzı Başka Ne Gibi Oyunlar Önerebilirsin? Bu Oyun Çok Hoşuma Gitti...! Doğra Doğra Bitmiyor Adamlar... =D =D
24 February 2011 09:13
@wiicrazy
hdd'nin sistem ntfs, oyunun id'si RSBP01, ismini RSBP01.iso olarak değiştirip wbfs klasörünün içine direkt mi atacağım yoksa wbfs uzantılı dosyaların bulunduğu gibi alt klasöre mi atacağım (eğer öyleyse text dosyası da oluşturulacak mı)?
24 February 2011 21:33
Şöyle olacak, X yerine sendeki sürücü ismi neyse o, bu şekilde görmesi lazım.

X:\wbfs\Super Smash Bros Brawl [RSBP01]\RSBP01.iso

25 February 2011 14:11
dediğin gibi yapıp dosyayı oluşturdum. wii backup manager'dan sürücü seçince olay günlüğünde error hatası gösteriyor fakat oyun listesinde iso uzantılı olarak görüyor. (game partitionlar ???? olarak görünüyor)
26 February 2011 07:53
cfg iso loader ilede orjinnal oyunu harddiskime atabiliyor muyum?

Edit : Tamam buldum + basınca yüklüyormuş smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 26/02/2011 08:33 tarihinde WiiManiac tarafından düzenlenmiştir.
28 February 2011 07:52
bigobren,

birde [www.kickasstorrents.com] buradki torrenti dene. bu full rip'i. 7.46 gbyte. Bunda problem yaşamazsın.

7.46 GB
seeders:62
leechers:7
28 February 2011 08:18
@tuzruhu
torrentte usa diyor, softmodda ntsc sorun olmaz diye biliyorum fakat evde flat tv var ve ntsc desteği yok. bu şekilde görüntü siyaz beyaz çıkar diye okumuştum bi ara, yanlışsam düzeltin...
09 March 2011 09:23
merhabalar bir konuda yardıma ihtiyacım var.
wii konsoluma bağlı olan harddiskim problem çıkarmaya başladı .bende yeni bir harddisk aldım.yeni aldığım haddiske diğer hardiskdeki oyunlarımı nasıl atabileceğim.heralde önce yeni harddiski WBFS olarak biçimlendirmem gerek değilmi ?.
Bilgisayarıma wii backup manager yükledim.bana yol gösterirmisiniz arkadaşlar.
09 March 2011 10:25
@yarem
bende 500gb hdd almıştım ve nasıl kullansam diiye sormuştum. bana verilen cevaplara göre:
hdd'yi bölme
ntfs olarak kullan (wbfs olarak biçimlendirmene gerek yok)

wii backup manager açıp yeni hdd'ni sürücü olarak seç. zaten program seni uyarıyor. wbfs adıyla dosya yaratmak ister misin diye. tamam diyorsun hdd içine "wbfs" diye bir dosya yaratılıyor. bundan sonra oyunları içine atıyorsun (sanırım 2 hdd'yi de bağlayıp, sürücü olarak seçip, sürücüden sürücüye atacaksın denemediğim için tam emin değilim zaten adminler gerekli düzeltmeyi yapacaktır.)

@tuzruhu
ntsc oyun + pal tv soruma cevap verirsen sevinirim
09 March 2011 11:19
Selam,

Wii Backup Manager programı ile oyunlarını bir harddiskten diğerine atabilirsin. Yanlız çok uzun sürüyor. 70 oyun 120 gbyte 3.5 saat sürdü grinning smiley.

Wiicrazy bir açıklama yapmıştı, şuan programı açamadığım için yazamıyorum detayı.

WiiCrazy
@bigobren : ntfs olarak kullanıyorsan iso'yu da olduğu gibi kullanabilirsin. bunun için wbfs'ye çevrilse idi ismi ne olacaktı ise aynı isimle oyunun bulunması gereken klasöre kopyala. fat32 kullanıyorsan malesef iso'yu bu şekilde atamazsın diske fat32 malum 4gb'dan büyük dosyaları desteklemiyor.

bu problem muhtemelen oyunun 1 dvd'lik rip'ini kullananlarda mevcut, ben 8gb'lık tam rip'inde problem yaşamamıştım, sonra da bir daha deneme fırsatım olmadı.

@storm_rover : Fat32 ya da NTFS kullanıyorsan wii backup manager'ı bile kullanmana gerek yok, doğrudan dosya sistemini kullanabilirsin. Aşağıdaki durumlarda ise Wii Backup Manager programını kullanabilirsin. (NTFS'de büyük oyunlar parçalanmadan tutulabiliyor, bu yüzden)

1. Kaynak NTFS, Hedef FAT32 (4GB'dan büyük parçalanmamış oyunlar mevcutsa)
2. Kaynak WBFS, Hedef FAT32 ya da NTFS
3. Kaynak FAT32 ya da NTFS, Hedef WBFS

Drive 1 sekmesinden kaynak sürücüyü seçeceksin, transfer etmek istediğin bütün oyunları seçeceksin. Drive 2 sekmesinden hangi diske aktarım yapacaksan onu seçeceksin... Sonra Drive 1 sekmesinde Transfer menüsü altından Drive 2'yi seçeceksin.. Bu kadar...

----------------

NTSC oyunu tv desteği yok ise Force Pal 50 modunda çalıştırırsan sanırım renkli olur ama emin değilim bendeki TV NTSC destekli olduğu için sorun çıkarmıyor.
20 May 2011 13:11
Arkadaşlarım, ben de çok yeniyim bu wii olayında. Bende Siyah wii kullanıcısıyım. Aleti bi yerden lego indiana jones bulup şu adresin yardımı ile arkadaşla kırmaya çalıştık :

[www.chrislowthian.co.uk]

Direkt linki verdim çünkü ne yükledim ne yüklemedim tam olarak bilmiyorum o yüzden smiling smiley Orj oyunu aldığım arkadaş kırmış olduğumu söledi. Wii ana menümde Usb Loader,neogamma ve 2 adet daha menü vardı. bunların olması kırılmış olduğu anlamına geliyormuş. Yine aynı sitenin USB den oyun oynama anlatım bölümünde WiiFlow ve WBFS Manager yardımı ile oyun oynayabileceğim anlatılıyordu. Ordaki anlatıma göre yaptım fakat beceremedim. Açıkcası çok da bakamadım. Çünkü HDD yi WBFS olarak formatlamam gerekiordu. HDD yedeğini başka bir pc ye atmıştım ( o yedeklerim uçtu bu arada sad smiley ) WBFS açıp Format diyip HDD yi formatlıorum. ve Zamunda dan indirdiğim mario galaxy 2 iso oyununu seçip atmıştım. USB takıp neogammadan denedim herhangi bi tepki vermedi. USB loaderdan da çalıştıramadım. Benim tam olarak yapmam gereken sırasıyla nedir gerçekten çözemedim. Konudan konuya atladım kafam hep karıştı. Yazmış olduğunuz tüm herşeye yabancıyım :/ Yardımcı olursanız dua edicem o raddeye geldim. Şimdiden çok çok tşk ederim.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 61
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!