Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Softmode ile Kopya GameCube Oyunları Çalışır mı?

Gönderen terrarin 
Softmode ile Kopya GameCube Oyunları Çalışır mı?
29 March 2010 20:23
Arkadaşlar merhaba,
Elimde versiyon numarası 4.2E olan siyah wii var.Bir rehbere bakarak softmod uyguladım.Acaba torrent sitelerinden indirdiğim ve herhangi ekstra bir işlem yapmadan mini dvd disklere yazdığım (bunu özellikle belirtiyorum çünkü wii de durum nasıl bilmiyorum ama GC disklerinin normalde olması gerektiği gibi içten dışa doğru değil de dıştan içe yazıldığını biliyorum) GC oyunlarını çalıştırabilir miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Re: Softmode ile Kopya GameCube Oyunları Çalışır mı?
29 March 2010 20:43
Maalesef, sendeki wii D3-2 sürücülü bir wii olduğu için softmod ile yedeklenmiş gc oyunlarını çalıştıramazsın. (Siyahların hepsi D3-2 sürücü ile geliyor)

Gamecube için yakın gelecekte usb loader gözükmüyor bu arada.
29 March 2010 21:08
Peki ,tamam bunu anladım.Elimde bir de herhangi bir işlem uygulanmamış orijinal GC (çipsiz) var.Bununla ilgili yapabileceğim bir şey sizin de bir bilginiz var mıdır acaba?
29 March 2010 21:20
Gamecube'e yabancıyım, sd media launcher diye bir zımbırtı ile yapılabildiğini duymuştum.. aşağıda bunun için afterdawn'da bir rehber buldum..

[forums.afterdawn.com]

bu sd media launcher denen alet gamecube memory card slot'una sd kart takılabilmesi için bir adaptör ve Datel'in üç kağıt yolu ile bastığı bir diskten ibaret...

şimdi ona baktım şuradan. 69$ fiyatı var... Çip ise 15-20$ bir şey...

çip takmak daha mantıklı... ya da gc oyunları ile falan işi olmayan biri ile sürücüleri takas edebilirsin.
30 March 2010 10:12
Teşekkürler.Yönlendirdiğin yerlerde araştırmama devam edeceğim.Bu arada benim bulunduğum yerde çip taktırma gibi bir seçeneğim yok.O işi sanırım İstanbul gibi yerlerde yapıyorlar.
30 March 2010 16:33
Wii'nin driver'ı Mini Disc okuyabiliyor mu?

Açıkçası ben tırsıyorum, IMac 24" kullanıyorum, driveri mecburi dik olduğu ve tray'li olmadığı için servisi mini disc kullanmayın demişti. O yüzden Wii'de de aynı durum var mı?
30 March 2010 17:21
Wii sürücüsü pek tabii kullanabiliyor mini disc'leri zira GC'ye geriye dönük uyumluluğu var. GC'nin orjinal diskleri de mini disc zaten.
31 March 2010 19:30
Ben eski GCN oyuncusu olarak GCN ' e ait orijinal mini discleri Wii 'de okutabiliyorum.Geriye doğru uyumluluk olayı yani.
31 March 2010 19:50
Benim söylemek istediğim minidisc'ler donanımsal olarak takılma yapıyor mu? sonuçta 12 cm'lik cd ile 8 cm'lik cd arasında 4 cm kayıp var. Bu sorun oluyor muydu?

Mini cd'yi takınca çıkarma işleminde problem var mı yokmu idi asıl soru!
31 March 2010 20:06
@tuzruhu : valla ben hiç denemedim mini disc kullanmayı ama elemanlar geriye dönük bu uyumluluğu koyduktan sonra mantık olarak hiç bir problem yaşanmaması lazım.
03 April 2010 13:06
Elimde siyah wii var.42e versiyonlu.soft-mod uyguladım.Kopya GCN oyunlarından iki tane denedim.İkisnde de "DVD Read Error (1048) " yazdı.
03 April 2010 13:07
wii nin surucusu yeni ise oynayamazsin
03 April 2010 13:08
terrarin
Elimde siyah wii var.42e versiyonlu.soft-mod uyguladım.Kopya GCN oyunlarından iki tane denedim.İkisnde de "DVD Read Error (1048) " yazdı.

Ama daha ilk cevabımda çalışmayacağını söylemiştim smiling smiley
03 April 2010 14:20
Neyse büyük lafı dinlemedik boyumuzun ölçüsünü almış olduk.Selamlar. smiling smiley
04 April 2010 01:26
gamecube oyunlarının wii de sd media luncher ile çalıştığını gördüm youtube dan... ama bir kaç forumda updateler ile engellendiği yazılıyordu. aslı astarı varmı.

eğer çalıştırabiliyorsak gc backuplarını wii yi alınca bir tane alırım sd media luncher paşa paşa oynarım soft mode da beklemem.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim smiling smiley

edit:

arkadaşlar biraz araştırmanın ardından şöyle bir sonuca ulaştım. wii gc modunda çalışırken eğer sd media launcherı kabul ederse sdboot diye bir uygulama var gc için yazılan. mantık olarak wii brew gibi çalışıyor ama sd media launcherdan yürütülüyor program. neyse. aleti alıp içine atınca bu dosyayı sd den boot edebiliyor gc oyunlarını. wii sd sinden değil gc memory card slotunda ki sd den. wii de denenyenler yok henüz o yüzden bilmiyorum brick olayı varm yada nintendo update ile engelledi mi ama yakın zamanda denemek istemekteyim... elinde bu ürün olanlar için linkde burda megaupload

2 dk sonra gelen edit:

adamlar yapmışlar arkadaşlar gc oyunları oynamak isteyen bu yolu izlesin

2 kez düzenlendi. En son 04/04/2010 02:28 tarihinde BluesBender tarafından düzenlenmiştir.
04 April 2010 15:47
115 kaat da az para değil hani grinning smiley [urun.gittigidiyor.com]
04 April 2010 17:56
eh haliyle öyle ama şu yolu izlersek o para yarıya kadar iner smiling smiley

Link
04 April 2010 20:03
Almaya niyetliysen ben sana ücreti EFT geçeyim bana da alıver bu fiyat cazipmiş grinning smiley
05 April 2010 07:45
ah bi alsam. Sanada alırım hocam merak etme grinning smiley
07 April 2010 10:24
Benim Wii'de siyah model. Ben sırf Gamecube oyunlarını oynayabilmek için ModChip'li Gamecube aldım. Kafam rahat valla.

SD Media Launcher ne kadar sağlıklı olur bilmem ama deneyin derim öğrenmişken bu olayı...

Hatta Dreamcast için bile Serial Port'a bağlanan SD card üzerinden oyun imajı açabiliyoruz. Neyse konumuz bu değil. grinning smiley

Dediğiniz olay olmasına olur herhalde video da olduğuna göre başarlı sonuç alınabiliyor bu iş için.
08 April 2010 21:09
Affliction
Benim Wii'de siyah model. Ben sırf Gamecube oyunlarını oynayabilmek için ModChip'li Gamecube aldım. Kafam rahat valla.

SD Media Launcher ne kadar sağlıklı olur bilmem ama deneyin derim öğrenmişken bu olayı...

Hatta Dreamcast için bile Serial Port'a bağlanan SD card üzerinden oyun imajı açabiliyoruz. Neyse konumuz bu değil. grinning smiley

Dediğiniz olay olmasına olur herhalde video da olduğuna göre başarlı sonuç alınabiliyor bu iş için.

valla hesaplarıma göre bu ayın sonunda wii mi alıyorum. hemen sd media launcher alıp denicem grinning smiley yazıcam sonucu size... grinning smiley
08 April 2010 21:19
BluesBender
valla hesaplarıma göre bu ayın sonunda wii mi alıyorum. hemen sd media launcher alıp denicem grinning smiley yazıcam sonucu size... grinning smiley

Madem henüz wii almadın, neden ikinci el alıp bu işi çok daha ucuza getirmiyorsun? Hele bootmii'nin boot2'ye kurulabildiği bir tane alırsan iyice tadından yenmez.
09 April 2010 12:43
WiiCrazy
Madem henüz wii almadın, neden ikinci el alıp bu işi çok daha ucuza getirmiyorsun? Hele bootmii'nin boot2'ye kurulabildiği bir tane alırsan iyice tadından yenmez.

valla kafamda öle bir plan var ama satıcılar 2008 den önce yapıldığını bilirler mi confused smiley ve bunun kesin bir yöntemi varmı yahu ?
09 April 2010 13:11
BluesBender
WiiCrazy

valla kafamda öle bir plan var ama satıcılar 2008 den önce yapıldığını bilirler mi confused smiley ve bunun kesin bir yöntemi varmı yahu ?

Yapılma tarihi değil, alınma tarihi de yeter... 2008 ortalarına kadar olanlar... belki ülkemizde bu 2009 başına kadar gider...

Sana çeşitli ipuçları bununla ilgili,

- Wiikey takılı veya takılabilecek durumda olanların hepsi uyumludur
- İlk alındığında 3.2 yahut daha altı bir menü versiyonu ile gelmiş tüm wii'ler uyumludur.
- Sürücü çipi D2C yahut daha eski (D2A / D2B vesaire) olanlar uyumludur (wiidrives üzerinden seri numarası ile kontrol etmen mümkün)

En kolayı seri numarasının ilk 6 hanesini öğrenip sürücü çipine bakmak...
09 April 2010 23:46
tamam bunlara dikkat edip eğer bulabilirsem boot 2 uyumlu bir wii ondan alacağım. tabi garantisi olmayacak ama full brick bile fayda etmeyecek gibi smiling smiley umarım bulabilirim...
10 April 2010 06:44
Boot2'ye kurulan bootmii'ye sahip Wii'yi hiç bir brick etkilemez smiling bouncing smiley

Tabii yapılması gerekenler yapıldıysa!!!
10 April 2010 07:11
tuzruhu
Benim söylemek istediğim minidisc'ler donanımsal olarak takılma yapıyor mu? sonuçta 12 cm'lik cd ile 8 cm'lik cd arasında 4 cm kayıp var. Bu sorun oluyor muydu?

Mini cd'yi takınca çıkarma işleminde problem var mı yokmu idi asıl soru!

Hayır kesinlikle bir donanimsal problemi yok.

[www.youtube.com]

Bu videoda görebilirsin smiling smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 43
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!