Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WiiSX 2.1 Beta yayınlandı

Gönderen WiiCrazy 
WiiSX 2.1 Beta yayınlandı
12 July 2010 14:37
WiiSX bir playstation 1 emülatörü, son yayınlanan sürümü ile beraber epey bir oyunu tam hızda sesleri ile beraber oynamak mümkün imiş. Önceki versiyonlarında ses desteği olmadığı için uzun zamandır uzak duruyordum, bakalım ben de elimdeki bir iki PS1 oyunu ile denemelere başlayayım.

Detaylı bilgi burada : [www.wiibrew.org]

Buradan indirebilirsiniz : [code.google.com]

İndirdiğiniz arşiv içinden çıkanları sd kartınıza kopyalayın.
wiisx klasöründeki bios klasörüne playstation bios'unu... iso klasörüne ise ps1 oyunlarının *.bin ve *.cue dosyalarını atın ve emülatörü çalıştırın.

Emülatör GC / Classic ve Nunchuk + Wiimote kombinasyonlarını destekliyor...
Oyunları DVD, USB (1.1), SD ve hatta Samba ile ağ paylaşımlarından almanız mümkün.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

Re: WiiSX 2.1 Beta yayınlandı
12 July 2010 14:39
Bu süper işte, uzun zamandır oynamak isteyipta oynayamadığım Crash Bandicoot oyununu bu vesileyle oynamış olacağım smiling bouncing smiley

Edit: Hemen demonoid'den indirmeye başladım bile, koleysiyon versiyonunu buldum grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 12/07/2010 14:42 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
12 July 2010 14:43
tuzruhu
Bu süper işte, uzun zamandır oynamak isteyipta oynayamadığım Crash Bandicoot oyununu bu vesileyle oynamış olacağım smiling bouncing smiley

Edit: Hemen demonoid'den indirmeye başladım bile, koleysiyon versiyonunu buldum grinning smiley

Bios'u bulursan haberim olsun winking smiley

Ben de Vanguard Bandits'i deneyeyim, PSP'den kalan zamanlarda wii üstünde oynarım... Oyunu da zaten kötü sonla bitirdim anasını satayım... Dost kurşunu ile yitirttim Bastion'ı, geçmiş save'lerden devam etmem lazım...

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)

1 kez düzenlendi. En son 12/07/2010 14:44 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
12 July 2010 14:47
WiiCrazy
Bios'u bulursan haberim olsun winking smiley

Ben de Vanguard Bandits'i deneyeyim, PSP'den kalan zamanlarda wii üstünde oynarım... Oyunu da zaten kötü sonla bitirdim anasını satayım... Dost kurşunu ile yitirttim Bastion'ı, geçmiş save'lerden devam etmem lazım...
Bios burada var sanırım;

[www.emuasylum.com]

PS2 bios'u bulsak koysak çalışır mı? tongue sticking out smiley
12 July 2010 14:49
İndirdiğim pakete bios'da dahil, isteyen ve crash'i seven varsa torrentini göndereyim grinning smiley

Edit: Crash'in torrent linkini ekledim. 989 mbyte PS oyunu, Crash kolleksiyonu ve PS Bios'u da içeriğinde dahil.

1 kez düzenlendi. En son 12/07/2010 16:05 tarihinde tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
Eklentiler:
| indir - Crash_Bandicoot_Collection.rar (19.9 KB)
12 July 2010 15:37
Torrent linki paylaşabiliriz bunda sıkıntı yok, doğrudan linkler yasak sadece.

12 July 2010 19:45
Hangi bios daha iyi sonuç veriyor acaba?

3-4 oyun atıyorum deneyeceğim bakalım, sonuçları buraya aktarırım.

Bu arada şurada da unofficial usb 2.0 mod'u var : [www.megaupload.com]

ps: Hass, terzi kendi söküğünü dikemez hesabı 4.3'te Homebrew Channel'siz kalmışım... bootmii restore yaptıktan sonra deneyeyim.

2 kez düzenlendi. En son 12/07/2010 19:55 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
12 July 2010 20:25
İlk deneme oldukça başarılı, Vanguard bandits'i denedim, emülatör sd'de, oyun usb üstünde... Oyunun açılış müziği biraz hırıltılıydı onun dışında ingame music oldukça başarılı ve fps de 59'un altına inmiyor... Oyun zaten fazla aksiyon içermediği için gayet oynanabilir durumda... PS1 için olan bu tip RPG'ler falan için ideal... Bir tek ses değişimlerinin olduğu bölümlerde hafif takılma var o kadar...

Denediğim diğer iki oyundan
Snocross bıdı bıdı : açılış ekranından sonra oyuna geçerken göçtü
Tenchu : oyuna geçişte siyah ekran...
Bi tane üçlü set vardı benim ps1'de normalde çalışmayan bu çalıştı enteresan bir şekilde... Digimon diye bi oyunu denedim buradan çalıştı... İki tane daha oyun var aynı cd içinde rhapsody bıdı bıdıyı deniyorum... ne güzel elemanlar intro çakmışlar oyunun başına smiling smiley Bu da çalışıyor...

ps: Gerçi denediğim diğer oyunları cd'lerden kendim dump ettim, cd'lerin oldukça çizik olduğunu düşünürsek belki de problem bendeki dosyalarda olabilir.

2 kez düzenlendi. En son 13/07/2010 07:13 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
13 July 2010 06:45
Benim oyunlarda bitmiş akşama deneyeyim bari smiling smiley
13 July 2010 23:37
Off fena mantarladık, oyunun arka plan sesleri geliyor görüntü yok.... İlk açılıştaki sony yazısı çıkıyor ondan sonra konuşmalar var ama tuşlardan sadece menü çalışıyor menüye geri dönüyor... FPS değeri 49'da sabit kaldı...
14 July 2010 07:00
Off bu kıl torbası ile uğraşamıycam, SMB destekliyor deniyor ama ayarını yapamadım. Olsun boşver dedim, ikiye bölünmüş oyun harddiskine ISO'ları USB:\wiisix\isos klasörüne attım onu da yemedi. En sonunda SD karta atayım bari dedim. O da yukarıda okuduğunuz gibi mantara bağladı.

Neyse ya ben elimdeki PS oyununu CD'ye çekip evde ölü gibi yatan PS2'de oynayacam başka çarem yok. Napalım artık sağlık olsun.
14 July 2010 07:23
tuzruhu
Off bu kıl torbası ile uğraşamıycam, SMB destekliyor deniyor ama ayarını yapamadım. Olsun boşver dedim, ikiye bölünmüş oyun harddiskine ISO'ları USB:\wiisix\isos klasörüne attım onu da yemedi. En sonunda SD karta atayım bari dedim. O da yukarıda okuduğunuz gibi mantara bağladı.

Neyse ya ben elimdeki PS oyununu CD'ye çekip evde ölü gibi yatan PS2'de oynayacam başka çarem yok. Napalım artık sağlık olsun.

1. Ayar ekranından iso'ları usb'den alı seçtin mi?

2. Ha bir de klasörü burada yazdığın gibi yapmadın umarım ? wiisix değil wiisx olmalı

Gerekiyor mu bilmiyorum ama bios'ları attın mı sd karta yahut usb'ye?

14 July 2010 07:27
BIOS'lar SD'de BIOS klasöründe, ISO'lar USB'de dediğin klasörde (ben ismini yukarıda yanlış yazmışım) ayrıca ne olur ne olmaz diye bütün dosyalarını da USB'ye atmıştım, hem USB'de hem SD'de var dosyalar ama çalıştırmadı... SD'den çalıştırıyor sorun yok ama napalım Crash maceramı PS2de sonlandırıcam gibi.
14 July 2010 07:39
tuzruhu
BIOS'lar SD'de BIOS klasöründe, ISO'lar USB'de dediğin klasörde (ben ismini yukarıda yanlış yazmışım) ayrıca ne olur ne olmaz diye bütün dosyalarını da USB'ye atmıştım, hem USB'de hem SD'de var dosyalar ama çalıştırmadı... SD'den çalıştırıyor sorun yok ama napalım Crash maceramı PS2de sonlandırıcam gibi.

Hmm, bir ihtimal NTFS olabilir mi bağladığın harddisk? NTFS uyumluluğu gibi bir şey göremedim zira... Gerçi PS2'den daha iyi emülasyon göremeyeceğin kesin smiling smiley

14 July 2010 08:03
NTFS harddisk hmmmm hmmmm. O zaman boşvereyim gitsin zaten pek hoşlanmadım tuş kombinasyonları falan uğraş babam uğraş.
11 September 2010 19:32
listede oyunlari gormeme ragmen calistiramadim oyunlar hdd de dogru bioslari koyup koymadigim bilemedigim kisim ...
11 September 2010 20:38
bios'suz da çalıştırabiliyorsun... kritik nokta iso klasörünü doğru göstermekte.

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 33
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!