Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

x-oom media center

Gönderen dedezade 
x-oom media center
02 October 2009 10:29
ilk paylasim benden olsun ....
bu programi ben su an kullaniyorum
program pc uzerinde var olan film muzik resim gibi dosyalara wii de ulasarak izleyebilmenizi sagliyor
wifi ile kablosuz baglanmaktan bahsediyorum tabiki
calisma sistemi
programi pc ye kuruyorsunuz
programa bir sifre giriyorsunuz
ve pc de var olan dosyalari program tarayarak bunyesine aliyor
dosyalarin yerlerini kendiniz elle de girebilirsiniz
wii de opera browsere acip
[wiiconnect.x-oom.com]
adresine gidiyorsunuz sifrenizi yazdiginizda
pc de var olan tum dosyalara wii uzerinden ulasip izleyebiliyorsunuz
vermis oldugum programi sanal cdrom (daemon tools gibi)kullanarak pc ye kurabilirsiniz
tanidigi formatlar
jpg bmp tif gif png
mp3 wav wma aac ogg
avi mpg wmv
ayrica online radyo ve tv adreslerini girerek bunlari da izleyebiliyorsunuz
buda linkler
x-oom media center
[www.tekdosya.com]

[www.megaupload.com]

1 kez düzenlendi. En son 02/10/2009 11:19 tarihinde dedezade tarafından düzenlenmiştir.

Re: x-oom media center
02 October 2009 16:05
Eline sağlık dostum, peki yani PC'den divx de izleyebiliyor muyuz bağlantımız iyiyse?
02 October 2009 16:38
evet arkadasim mkv formatini acmadi sanirim diger videolari izleyebiliyorum
02 October 2009 16:46
Yani ana PC'deki klasörü ağ olarak paylaşıma açıp, divxleri kaymadan altyazıları dahil Wii sayesinde başka bir odadan izlemek mümkün mü bu durumda, bu süper ötesi bir şey ya smoking smiley
02 October 2009 17:18
evet arkadasim aynen oyle wiiyi hangi tv ye bagladiysan ordan izlersin
03 October 2009 08:01
teşekkürler, gerçekten işe yarayacak gibi görünüyor grinning smiley

edit: program pek aradığım gibi çıkmadı, altyazı ve DVD film desteği yok, olsa şükela olurdu smiling smiley

1 kez düzenlendi. En son 03/10/2009 09:46 tarihinde Hyperkin tarafından düzenlenmiştir.
12 December 2009 00:39
tesekkurler eline saglik gecende magazada gordum 30-40euro arasi biseydi smiling smiley cok sagol

wii 4.2E pal
10 January 2010 22:10
Bunu denemek istiyorum. Benim de ilgimi çekti açıkcası...
11 January 2010 00:06
Evet denedim. Pek başarılı bir uygulama değil bence de.. Bazı dosyaları desteklemiyor ve çözünürlükle ilgili lcd de sorun çıkardı. Geliştirilirse ve bununla ilgili wiiye uygun yazılım da çıkarsa (belki vardır ama şu an için internet kanalından site açar gibi açtım ben)daha iyi olabilir.
11 January 2010 07:21
Bu olayın en kötü tarafı videoların wii'nin opera ile decode edebildiği flv olarak gönderilmesi... Görüntü kalitesi oldukça kötü, ayrıca Nintendo'nun wifi adaptörünün performansı da bu iş için yetersiz...

Yine en iyisi mplayer ce / geexbox gibi programlarla samba/windows share'lerini kullanmak. Böyle olunca basit divx'ler için bandwidth gereksinimi artmadığı için hem network bottleneck olmaktan çıkıyor hem de görüntü kalitesi bozulmuyor...
11 January 2010 20:19
Aslında bu uygulama mevcut haliyle kulağı tersten göstermekten başka bir işe yaramıyor. PC yayın yapıyor. Wİİ kapıyor. Tam anlamıyla internet yayını..
Bunun yerine media center özelliği taşıyan wii yazılımı yok mu? Zaten biz oyun arşivini HDD'ye atıyoruz. Yanında film, müzik ve fotograf arşivini de attığımız zaman zaten o iş gerçekleşmiş olur.
Bir bilene soralım biz o zaman; varmıdır böyle bir yazılım ağalar, beyler?
Ben http://wiibrew.org/wiki/List_of_homebrew_applications adresindekiler şööyle bir göz attım, tam bir media center havasına bürünmüş br app göremedim.
11 January 2010 20:53
mplayer ce var smb baglantisi ile cok cok iyi performans aliniyor altyazi destegi de var

amac usb ile falan dosya kopyala yapistir kaldir sil yapmadan pc den yada bendeki gibi hem masa ustu hem laptopa kablosuz baglanarak film ve muzikleri wii uzerinden izlemek su an icinde en iyi program mplayer ce galiba
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 38
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!