Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Prince of Persia: The Forgotten Sands

Gönderen wiiZoneVoyager 
Prince of Persia: The Forgotten Sands
22 April 2010 19:42
Bir önceki versiyonu wii de çıkmamıştı. Şimdi çıkış tarihi 18 mayıs olarak duyuruldu. Diğer konsollarla aynı tarihte çıkacak olan bu oyun, karşımıza farklı bir senaryo ve wii ye özgün geliştirilmiş hareketlerle geliyor. Benim tespit ettiğim artılar ve eksileri var tabiki. Bu arada sineması ile aynı zamanlarda çıkması da iyi bir reklam olacak.

official trailer;

Geliştiricilerin anlatımı ile;

PS3 XBOX PC versiyonu

Öncelikle farklı bir hikaye olması biraz kıllandırıyor özellikle ps3 te ki grafikleri gördükten sonra bana wii de de çıksın gibi yapılmış geldi. Wiide ki özensiz grafikleri görünce zaten sizde anlayacaksınız çünkü wiide çok daha iyilerini gördüm. Normalde hikaye sands of time ile warrior within arasında ki zaman diliminde geçiyor. Wii de gizemli bir krallıktaki maceraları konu alınırken ps3 te kardeşinin krallığını kurtamaya çalışması anlatılıyor.

Gelelim açıklanan artılara motion plus desteği ile kılıç hareketleri gerçekçi hale getirilmiş yeni güçler ve hareketler fırtına dönüşü gibi combo eklenmiş. Çok ayrıntılı dinlemedim ama duvarda yürüme gibi hareketleri ekran üzerine çizip yapılacakmış. Wiide ki bazen bu ekrana çizme olayını ben gereksiz buluyorum oyunun oyananabilirlik kalitesini azaltıyor. Pes 2008 deki özellikle beni deli etmişti sanırım pas falan verirken. Alışa gelen den farklı olması ve yapmış olmak için yapılması baya sinir bozucu oluyor.

Bunlara bakınca, wiide oyun keyfi üzerine odaklanılmış gibi görünüyor ama benim izlenimi edindiğim gibi oyun çıkarmak için yapılmışsa oyun keyfi de pek üst düzeyde olmaz. Umarım yanılıyorumdur, bir pop fanı olarak dört gözle bekliyorum.

Sizin görüşlerinizide duyalım bakalım aynı fikirdemisiniz. Rival sword wii yi oynayan varmı ben pc de oynamıştım ama wii de de denemiştim onu ise oldukça başarılı bulmuştum.

3 kez düzenlendi. En son 22/04/2010 20:12 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.

Re: Prince of Persia: The Forgotten Sands
22 April 2010 19:53
Rival Swords oldukça doyurucu bir eğlence sunuyor, özellikle kara prens olunca hareketler oldukça gerçekçi planlanmış...

Wii'si olan herkesin mutlaka denemesi gereken bir oyun olurlar kendileri..
24 April 2010 08:32
bir onceki versiyon dedigin pop 4 mü yoqsa baska bisi mi eger pop 4 ise cikmasinida istemezdim sahsen ben hic begenmedim o oyunu sacmalamislar o oyunda
24 April 2010 09:44
Ewt dediğin gibi pop4 wii de çıkmadı iyiki de çıkmadı aslında yeni bir konuyla belki bir seri başlatmak için yapıldı ama tutmadı. Ben oynamamıştım ama oynayanların eski serinin etkisinde olduklarından grinning smiley bu oyunu pek tutmamışlar. Zaten belki de bu yüzden eski serinin ilk iki oyunu arasında geçiyor bu oyunu. Hatırlayanlar bilir 1. sinde çocuk kahramanımız 2. oyunda birden bir gemide kaptan olarak olgun, daha karanlık ve biraz paranoyak bir karaktere dönüşüyordu. Bunun nedeni konu alınacak galiba. Ama bu sadece diğer konsollarda çıkacak oyun içinde olabilir o tam belirtilmemiş.
24 April 2010 21:23
Şimdi warior withinde neden princein paranoyak olduğu açıklanmıştı. Dahaka peşindeyken insan rahat olamıyor yahu grinning smiley benim arkamdan gelirken bile ölecekmiş gibi hissediyorum ki adam ne etsin tongue sticking out smiley bu arada bildiğim kadarı ile çıkacak oyunun wii versiyonu ubisoftun farklı bir stüdyosu tarafından ele alınacak. Evet bi iki farklı seçenek olacağı doğru. Sand ring gibi mesela. Bence ubisoft prince serisini hep birden piyasaya sürer diye düşünüyorum.
24 April 2010 23:21
Ewt 18 mayıs tüm konsollar için çıkacak sadece pc versiyonu 1 ay sonra çıkacak. Wii versiyonu diğer konsollardan konusu ve oynanışı ile tamamen farklı, yukardaki videolarda farkı görebilirsin.
16 May 2010 22:09
NTSC sürümü çıktı bu arada

[www.wiidewii.com]

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
17 May 2010 00:13
WiiCrazy
NTSC sürümü çıktı bu arada

[www.wiidewii.com]

thumbs up
17 May 2010 08:04
psp ve xbox.da gayet iyi olmuş. birde wii.mde deneyeyim

1 kez düzenlendi. En son 17/05/2010 08:10 tarihinde maviyolcu09 tarafından düzenlenmiştir.
17 May 2010 11:56
Maviyolcu,

O ne biçim imza resmi öyle? Adresini bir söylesene geleyim ziyaret edeyim spinning smiley sticking its tongue out
17 May 2010 17:00
Console Freakk!!! tarzında olmuş Güzel koleysiyon olmuş o ps2 galiba o olmamış oraya birde ps3 eksik kalmış tabi çıkacak olan ds 3d yide unutmamak lazım smiling smiley
17 May 2010 17:46
tuzruhu
Maviyolcu,

O ne biçim imza resmi öyle? Adresini bir söylesene geleyim ziyaret edeyim spinning smiley sticking its tongue out

Şırnaktayım kardeş beklerim...

wiiZoneVoyager
Console Freakk!!! tarzında olmuş Güzel koleysiyon olmuş o ps2 galiba o olmamış oraya birde ps3 eksik kalmış tabi çıkacak olan ds 3d yide unutmamak lazım smiling smiley

evet PS2, ama kullanmıyorum. God of War için almıştım. Wii.den önce Dvix izlemek için kullanıyodum.

Ps3 önümüzdeki sene inşallah, ama Nds almam artık tongue sticking out smiley

03 June 2010 13:39
Bugüne kadar 2saat oynayabildim fena değildi sanki wii de olduğu için biraz kolay olmuş, ama pop 1 ve 3 teki o alaycı komik diyaloglar la yine aynı keyfi veriyor. Diğerleri kadar olmasada oynanış hiç fena değil.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 33
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!