Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

A Boy and His Blob

Gönderen WiiCrazy 
A Boy and His Blob
14 October 2009 18:44

NTSC için bugün yayınlanmış, özellikle puzzle platform türünden hoşlananlar için ideal bir oyun. Oynamadığım için detay veremeyceğim ama video'sundan gördüğüm kadarıyla epey vakit geçirtir gibi geliyor.

Rating ve review'leri

Game Trailer (8.5)
1UP (B+)
Game Informer (8.75)
IGN(7.6)

Re: A Boy and His Blob
15 October 2009 12:02
Acaba şu Mario & Sonic nasıl, gerçi balance board mu neydi işte o ismi, ondan istiyormuş ama tanıtımları cezbediciydi, ben bunu pek tutmadım usta smiling smiley
15 October 2009 15:21
Mario & Sonic kis olimpiyatlarini merak ediyorsan guzel bir oyun ben keyif aldim
22 October 2009 06:10
Evet, oyunu sonunda oynadım, başlangıç sekansları oldukça sıkıntılı geçse de, esas oyuna geçtikten ve mantığı kavradıktan sonra çorap söküğü gibi gelen bir oyun. Zack&wiki, world of goo gibi puzzle platform tipi oyunları sevmiş olanlar bunu da severler eminim.

Yaşı büyükçe olanlar hatırlarlar belki "değiş tonton" u, ilk mesajdaki oyun cover'ında da gözüken beyaz yaratıktan (blob) bahsediyoruz burada pek tabii.. Ana karakter "değiş ton ton" demek yerine elinde bulunan değişik şekerlerden birini bu blob'a atıp şekil değiştirmesini sağlıyor ve bu şekilde ilerleyebiliyor. Zack & wiki'de wiki'yi çan olarak kullanıp hayvanları ve korsanları kullanabileceğimiz araçlara çevirebiliyorduk, mantık burada da benzer... Blob'u benim ilk bir kaç bölümde gördüğüm kadarıyla bir deliğe, merdivene, balon'a ve tramplen'e çevirebiliyoruz. İlerleyen bölümlerde değişebileceği araç sayısı artıyor pek tabii.

Zack & wiki gibi alışması zor ama alıştıktan sonra da keyifle oynanabilecek bir oyun.
29 October 2009 16:19
evet oyunu yukledim. hos bir oyuna benziyor. muhtemel geceler boyu sekerleri en efektif nasıl kullanırız diye dusundurecek.
30 October 2009 14:07
arkadaşlar bu jelly ler otomatik mi geliyor bu hayvanı beslediğimiz yoksa bir yerden topluyor muyuz ? İlk seviyede blob hayvanını kurtardım dışarı çıktım ama birşeye çeviremiyorum smiling smiley
30 October 2009 14:17
Sanıyorum otomatik geliyor, bölümden bölüme de kullanabileceğin şekerler değişiyor. Çok büyük bir dinamizm yok yani olayın içinde, world of goo gibi.

Birinci turu bitirdiğinde genel olarak şunları elde ediyorsun : Balon, Delik, Merdiven, Tramplen, Gülle, Paraşüt, Örs
31 October 2009 11:03
evet b tuşu ile sonsoz atıyor, bunu limitleseler ya da toplancak sekilde yapsalarmis keske
03 January 2010 16:16
oyun grafik yönünden bence çok hoş ne biliyim bir curse of monkey island oyunundan sonra 3d art değilde 2 boyutlu ve sanki bir çizgi film karesinden çıkmış kahramanlar ve ortam beni daha bi sarıyor zaten dünyada artık bir geriye dönüş söz konusu oyunlarda nostalji oyunlar yeniden elden geçiriliyor ben bu oyundan büyük keyif aldım ilk başlarda seviye biraz basit ama inanın ilerleyen level de git gide zorluyor insanı benim puanım grafik:10 ses:10 oynanabilirlik:9 başkada diycek lafım yok bu oyuna bu tarz grafiklerde adventure yada platform oyunlarını büyük bir merakla bekliyorum saygılar.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 47
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!