Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii oyunlarının desteklediği uzantılar ve converse etmek ? acil

Gönderen Wonek 
Wii oyunlarının desteklediği uzantılar ve converse etmek ? acil
17 May 2010 10:37
Babalar yine ben grinning smiley cidden sry ya aldığım yere sorduğumda bana updateden olmadığını ve 4.2 de usb loader desteklemeyebiliceğini söylediler napıcamı sorduğumda iso olarak değilde farklı formatda cekmem gerekirmiş nasl yapıcamı sorunca converse etmem gerekirmiş şimdi babalar bu wiinin destekledii formatlar hangisi 2. bu converse nedir yha ltfn acil yardım hatta msn yide ekliyeblrsiniz iyi bir teklif karşılığı yardım etmek isteyen olrsa sago_cebi@hot.... msn vermk yasakmı blmiorm ama elm kolm bağlı şu an biri acil yardım edeblrmi yha cok ty

Re: Wii oyunlarının desteklediği uzantılar ve converse etmek ? acil
17 May 2010 10:49
Converse ayakkabı markasıdır... Convert dersen wii backup manager ile yapıyorsun bu işi...

1. Bir tane hdd edin
2. Wiidewii softmod asistanı ile softmod yap...
3. Wii backup manager programı ile bahsedilen conversion (convert etme) işlemini yapabilirsin...

Sen asistan ile işlemleri yap, gerisi kolay.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage
17 May 2010 10:55
Evet converse dedi gibi geldi benimde aklm karıstı la grinning smileybu softmodu geçipde adamın dediğini yapsam yani sonuç olark soru şu Wii oyunlarını iso dışında hangi formatda kaydedeblrm convertide geçeq grinning smiley
17 May 2010 10:59
Ayrıca Wiicrazy msn yi ekleyeblrsen iyi olr forumu krletiorm heralde biraz saçma sorularımla sad smiley
17 May 2010 11:21
Iso'dan başka formattan kasıt wbfs dosyaları ya da wbfs dosya sistemi...

Daha önce yazdıklarımı tekrar edeceğim,

1. Bir flash disc ya da harddisk edin.
2. Bunu FAT32 ya da NTFS olarak formatla
3. Wiidewii Softmod Asistanı programını yükleyip içindeki rehberi takip et.
4. Son adımda (usb loader kurulum adımı) sd kartına wii backup manager programının atılmış olduğunu göreceksin, bu programla iso dosyalarını NTFS/FAT32 dosya sistemlerine usb loader'lar tarafından anlaşılacak şekilde aktarman mümkün.

ps: msn kullanmıyorum.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
17 May 2010 11:23
Hmm anladım deniyim bakıyım bi ty..
17 May 2010 16:45
Babalar bu sefer harbiden delirdm son bir sorum var dedğim gibi makinem 4.2 ben bu ayarlardaki Wii system update yapsam nlr oda olmadı patlatıcam aleti deli oldm aldığım yere soruorm başka şey dio forumlara yazıorm başka şey denio Şimdi bu .... 4.2 den herhangi bi herhangi bi vrsyona ykseltmeme veya indirmeme imkan varmı bu shop channelmidir nedir ordada istio onu yapsam nolur yani şu ayarlardaki system update ne kadar riskli ltfn bunada son bi cvp cok cok ty............................
17 May 2010 16:48
Shop Channel'i update etmek istiyorsan WiiSCU programını HBC üzerinden çalıştırman gerekiyor.

4.2'den downgrade yapman Full Brick'e giden taşlı yolların başlangıcı olur. 4.2'den daha üst bir menü çıkmadı henüz.

Senin takıldığın şey nedir?
17 May 2010 16:55
Bro benim takıldığım şey şimdi sizin bu anlattıklarınızın açk konşym hiç birini anlamıormWiiScu hbc fln alalı zaten 1 ay geçmedi bi dvd takp oyn oynardım şmdi bu 4.2 ye yaptıktan beri çaktıımn aleti (sry)Çoğu oyunu çalştırmıo aldığım yere soruyorum usb loader desteklemez fln dio convert yap fln dio ulan göndersem onlar yapsa oda yok şimdi sizin bu anlattıklarınızı deniim diom la oda olmuo beceremiom yani benim takıldığım şey Adam gibi takıp oyun oynamak bdr homebrew fln tın ama oda olmuor hani eer bunu yapablcek tanıdıınız bier varsa syleyeblrmsnz bana anlatmaya calsmayn pls bide 2. el 4.2 çipli wii ne kdr ederki yha grinning smiley ?
17 May 2010 17:15
Valla özellikle seni softmod asistanı programına yönlendirdim, orada anlamadığın ne söyle anlatalım... karışık bir durum yok programda. Sadece programın sana söylediklerini yapman ve videoda izlediklerini birebir wii'de uygulaman lazım. Programdaki videolar temiz bir 4.2 wii hack'lenerek çekildi, bootmii ile yedek almayı ve gereken dosyaları indirmeyi saymazsan toplamda 10 dakikayı bile bulmuyor işlem.

Ha bir de durumu abartıyorsun gibi geliyor, oyunları oynayamıyorum diyorsun...

Hangi oyunları oynayamıyorsun? hiçbirini mi oynayamıyorsun? Sayı da önemli tabii, elinde bir tane oyun var onu oynayamaya çalışıp oynayamıyorsan hiçbiri demenin de bir manası yok. (şurada da sorunsuz oynuyorum demişsin 4.2 update'inden sonra)

Ben yapamıyorum softmodu kim yapsın diyorsan forumda alışveriş bölümü de olan Khalkedon ve Oscarshop bu işi profesyonel olarak yapıyorlar.

17 May 2010 17:33
O softmod asistanında flash veya hdd ye atın demişsn flasha attım olmadı şu an elimdede hdd olmadığından bu günlük deniyemedim oyunlara gelince Monster hunter 3 tri Pimp my ride Punch out vs.... yani şu anda elimde 15 oyun var 7 si çalışmıo üstelik Monster hunter 3 ü 2 farklı yerden indirdim en düşük hzda çektim Yani şöyle söyliyim 4.2 ye monster hnterle update ettikden beri indirdiğim hiç bir oyun çalışmiyor cd denmi desen anlamadm yani oyuna giriosn karakter gelio Tam oynıcan Şak could not be read iyi kapatıosn açıosn bu sefer ilk bileğinize takın fln uyarısından sonra gelio yani belirli bi yerde okmuyo dğil cd yi Ha drumu abartıorm evt çnkü hem bayaa uzun sürdü hemde bi 10 15 gündür wii de yaptığım tek bşş yok ayrıca khalkedonu bu gün aradım 6 gibi biraz geçti heralde ulasamadım oscarshopu bilmiordum yarın onuıda denicem

Yani 4.2 olduğndan beri farklı yerlerden farklı hızlarda indirdiğim hiç bir oyun okunmuyor ilk başta oyuna girerken oluo sonra start der demez oluo yani cdyi okumuyo olsa ilk başta nasl geçioda sora orda takılo ama dediğim gibi ben şu oscar shopla khalkedonu bi deniyim tekrar cok ty harbi harbi bayaa urastırdım sizi ama ksura bakmayın
17 May 2010 17:54
Aynı problemi wiikey2 ile ben de yaşadım. Problem muhtemelen sürücüden kaynaklanıyor, lens'in ayarından olduğunu tahmin ediyorum. Çipin yanlış ya da düzgün monte edilmemesinden tut da çipin arızalı olma ihtimali bile olabilir.

Ama kendi açımdan şöyle söyleyeyim, aynı wii'de softmode ile dvd'den oynamaya kalktığımda da aynı hatalarla karşılaşmıştım. O açıdan problemin sürücüden kaynaklanıyor olma ihtimali yüksek. Ben o wii'yi usb loader'a geçirdim bir daha dvd'lerle falan uğraşmadım.

Böyle bir problemin herhangi bir update ile alakalı olabileceği ile ilgili şimdiye kadar hiç bir şey okumadığım için problemi update'e yormak anlamsız...

Aşağıdakilerde problem yoksa wiikey2 çipinle 4.2 menü ile şu an güncel tüm oyunları oynayabilmen lazım (softmod yapmadan)

1. Oyun makinen ile aynı bölgeden ise
2. Çip sağlam ve düzgün kurulmuş ise
3. Sürücünün lensi ile yada lensinin ayarı ile ilgili bir problem yoksa
4. Oyunlar düzgün yazılmış ise
5. Oyunlar orjinalleri ile 1'e 1 iseler yani trucha bug'ı kullanmıyolarsa
6. Wiikey2'nin en son update'i olan 1.3 yapıldıysa (yapılmamışsa sadece NSMBW'yi oynayamazsın)

Problemle kendim de karşılaştığım için kendi tarafında bir şeyleri yanlış yaptığını düşünmüyorum bu arada.

"Flash'a attım olmadı"'yı biraz açarsan yardımcı olalım.

17 May 2010 18:30
WiiCrazy
Aynı problemi wiikey2 ile ben de yaşadım. Problem...

...yardımcı olalım.

Wii.mi chipli aldım ama sizi daha önce tanısam taktırmaz; direkt sotf mod olayına girerdim. Şimdi soft mod kllanıyorum. chip bi işe yaramıyor.Kurduğunuz bu site ve rehberleriniz gerçekten takdire şayan...

Herşey için sana diğer arkadaşlara çok teşekkür ediyorum Wiicrazy...

Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 55
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!