Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

System update engellemek ??? yardm

Gönderen Wonek 
System update engellemek ??? yardm
01 May 2010 09:43
Arkadaslar bunu engellemenin yolu varmı ne zmn bi oyun indirsem %80 system update istio engellemenin bir yolu varsa acccil söyleyebilrmisiniz şimdiden ty

Re: System update engellemek ??? yardm
01 May 2010 09:47
USB Loader kullanarak oyunların update'lerini engelleyebilirsin.

Oyunlar genelde system update yapmazlar. Sadece çalışmak için olmasını istedikleri IOS'ları yüklerler.
01 May 2010 09:55
Şurayı bir daha okumanı tavsiye ederim : [www.wiidewii.com]

Hala aynı soruyu sorduğuna göre ben de düz cevap vereyim o zaman sana. Wiikey2 config diskini takıp bütün bölgeler için update'i kapatabilirsin. Oyunlar bir daha update sormayacaktır. Siyah ekranda kalanlar olursa da gerektirdiği IOS'u bulup yükleyerek oynayabilirsin.

Vay efendim ben ios'larla falan uğraşamam diyorsan da yapacaksın o update'leri (bölgenden olanları)

ps: Bu dediklerim elindeki wii'nin korea->pal çevrimi yapılmamış bir makine olması durumunda geçerli.

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)
twitter | blog | homepage

2 kez düzenlendi. En son 01/05/2010 09:57 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
01 May 2010 16:00
Wii crazy yanlız elimde wiikey2 config diski yok vermediler yaınndaayrıca bu usb loader dediğiniz nedir tam olarak yeni wii kllanıcısıyım dediklerinizin %90nını anlamadm biraz daha açklarsanz süper olr yha grinning smiley ios fln
01 May 2010 16:04
USB Loader, elinde bulunan USB taşınabilir harddisk, flash disk gibi external çevre birimlerine yüklenmiş oyunları çalıştırmayı yarayan yardımcı programlar. Bu programları kullanarak DVD yakma, çizildi mi acaba, hızlı mı yazdırdım çalışmıyor, oyun oynarken bir yerde takıldı ama daha önce takılmıyordu neden acaba? gibi DVD'den kaynaklanan problemleri %100 gideren bir yöntem.

Kurulumu ve kullanımı oldukça basittir.
01 May 2010 16:16
Bu usb loaderi nerden yüklerim veya indirebilirim ?
01 May 2010 16:23
Wonek
Bu usb loaderi nerden yüklerim veya indirebilirim ?

Sorun biraz, plajda durup "denize nerede girerim?" diye sormak gibi olmuş smiling smiley

"security, like correctness, is not an add-on feature." andrew s. tanenbaum, 5.4.4 design principles for security (operating systems, design and implementation second edition)

1 kez düzenlendi. En son 01/05/2010 16:26 tarihinde WiiCrazy tarafından düzenlenmiştir.
01 May 2010 16:24
Wii Yedeklenmiş oyun çalıştırma bölümümüz var. Oradan CFG USB Loader kurulumuna bakabilirsin.

Bu da Linki --- > Buradan
01 May 2010 16:27
Bu konudanda bşş anlamadm sad smiley usbl loaderi geçelm dier konumda oyunun ios unu blup manuel yükleme demişsiniz bunu buldm dielm nasl yklicem arkadaslar bliorm fazla ve saf sorular soruorm ama dediğim gibi wii de yenim cd yi tak calstır bilgim budur grinning smiley
01 May 2010 16:27
Ha bu arada Wiikey Config diskini şuradan indirebilirsin : [www.wiikey.cn]

İndirip dvd'ye yazıyorsun, wii'ye takıp çalıştırıyorsun. (Menüsü reset tuşu ile kullanılıyor)

01 May 2010 16:31
Wonek
Bu konudanda bşş anlamadm sad smiley usbl loaderi geçelm dier konumda oyunun ios unu blup manuel yükleme demişsiniz bunu buldm dielm nasl yklicem arkadaslar bliorm fazla ve saf sorular soruorm ama dediğim gibi wii de yenim cd yi tak calstır bilgim budur grinning smiley

Bu şekilde yaparsan çok daha zor olur. Oyunun ISO'sunu açacaksın, gerekli IOS'u bulacaksın yamayacaksın, çalışmadı tekrar yapacaksın falan.

USB Loader'i bir kere ayarlıyorsun ondan sonra bir daha dokunmuyorsun. Sadece oyun yükleyeceğin zaman bilgisayarına bağlıyorsun harddiskini.

Ben DVD işine hiç girmedim girmemde. Çok gereksiz birşey bence. Orjinal oyun olmadığı sürece Wii'ye kopya DVD takma taraftarı değilim.
01 May 2010 16:31
Usb loader'ı yapamam diyorsan diğerine de hiç girme boşuna, aynı şeyler zira. PAL oyunlardan update et, çipinin götürdüğü yere git smiling smiley

01 May 2010 16:35
evet ama ben o verdiğin konudan hiç birşey anlamadm sanki o ios daha basit gibi uğraşmak konu değil o tmm da zorluk açısndan biraz zor yani her oyuna yapablrm benim içn hiç sorun olmaz tek bir sorum daha var bu oyun ioslarını bulabliceğimiz belirli bi site varmı birde şimdi deilm iosu indirdik isonun içinemi yamalıcaz ve nasl grinning smiley He bide sonn bişe bu wiikey 2 config cd sini intrntten fln bulabilirmiyiz veya herhangi başka biyerden bulunurmu alındığı yer vs. Ayrıca verdiğin konuda homebrew den yapılıo heralde bende homebrew de yoq confused smiley

2 kez düzenlendi. En son 01/05/2010 16:52 tarihinde Wonek tarafından düzenlenmiştir.
01 May 2010 17:10
Homebrew channel yoksa wiikey2 ile update leri de kaparsan gerekli ios lar olmadığı için konsol menüsünde olmayan ios ları isteyen oyunları zaten oynayamayacaksın.

yukarda wiicrazy linki zaten vermiş buradan indirebilirsin imgburn ile de dvd ye yazabilirsin...

Daha önce de bir arkadaşa bu konuda yazmıştım aynen ekliyorum. http://www.wiidewii.com/read.php?3,8730

"homebrew channel da yüklü ise gecko os error 002 için olan bir versiyonu var bende 2 ay öncesine kadar kullanıyodum çalıştırmadığı oyun olmadı. Hatta nsmb yi bile açmıştı. Gerekli ios ları yüklemeden çalıştırabiliyorsun. Eğer çalışmayan olursa gecko os un official yeni versiyonlarında hangi ios istediğini ve sadece o ios u disk ten kurarakta çalıştırabiliyorsun veya sen manuel olarak wad la kurabilirsin. Ama bu konularda tecrüben yoksa wad olaylarına girme."

Bu yüzden homebrew channel en azından yüklemen gerekir. Forumu araştırırsan gerekli bütün bilgileri bulursun.

2 kez düzenlendi. En son 01/05/2010 17:12 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
01 May 2010 17:30
wiiZoneVoyager
Homebrew channel yoksa wiikey2 ile update leri de kaparsan gerekli ios lar olmadığı için konsol menüsünde olmayan ios ları isteyen oyunları zaten oynayamayacaksın.

yukarda wiicrazy linki zaten vermiş buradan indirebilirsin imgburn ile de dvd ye yazabilirsin...

Daha önce de bir arkadaşa bu konuda yazmıştım aynen ekliyorum. http://www.wiidewii.com/read.php?3,8730

"homebrew channel da yüklü ise gecko os error 002 için olan bir versiyonu var bende 2 ay öncesine kadar kullanıyodum çalıştırmadığı oyun olmadı. Hatta nsmb yi bile açmıştı. Gerekli ios ları yüklemeden çalıştırabiliyorsun. Eğer çalışmayan olursa gecko os un official yeni versiyonlarında hangi ios istediğini ve sadece o ios u disk ten kurarakta çalıştırabiliyorsun veya sen manuel olarak wad la kurabilirsin. Ama bu konularda tecrüben yoksa wad olaylarına girme."

Bu yüzden homebrew channel en azından yüklemen gerekir. Forumu araştırırsan gerekli bütün bilgileri bulursun.

Evet linki görmemişim indirdim cd ye cektim bana alırken wiikey 2 li demislerdi yani ben öyle istemiştim ve cd yi taktığımda wiikey 2 not found dio pff yha ayrıca forumda arattım ama homebrew nasıl yükleniceğini bulamadım
02 May 2010 00:34
05 May 2010 15:51
Arkadaslar update yapıyorum hiç birşey olmuo gayet iyi oynuorum böle idare edicem ksura bakmayın çok uğrastırdım sizi ama yinede değerli yorumlarınız için cok ty üstadlar grinning smiley
05 May 2010 20:40
Eğer oyundan yapıyorsan ve aynı sürümse sadece gerkli ioslar varsa onları yüklemiş olması lazım. Bir üst sürüm lü oyun takarsan o zaman update yapar, yani menu update ii ...
06 May 2010 10:19
wiiZoneVoyager
Eğer oyundan yapıyorsan ve aynı sürümse sadece gerkli ioslar varsa onları yüklemiş olması lazım. Bir üst sürüm lü oyun takarsan o zaman update yapar, yani menu update ii ...

Evet 4.2 olmuş bende yeni farkettim ama bi sakıncası yok heralde ? oyunları sorunsuz oynuyorum ama 4.2 olmasının bi sakıncası yok sanırım ???
06 May 2010 18:30
Çip kullanıcıları için update in eğer sadece oyunsa amaç bir sakıncası yok tabi. Ama homebrew le ilgili konularda updateler dikkatli şekilde yapılmalı yoksa uçuyo kanallar. Bu arada 4.2 de çipte farklı region oyun oynanamıyor diye biliyorum... Ama diğer update leri yapmadan önce biraz beklemen daha iyi olur, çünkü yeni update lerde ne olacağı belli olmaz.
06 May 2010 18:47
wiiZoneVoyager
Çip kullanıcıları için update in eğer sadece oyunsa amaç bir sakıncası yok tabi. Ama homebrew le ilgili konularda updateler dikkatli şekilde yapılmalı yoksa uçuyo kanallar. Bu arada 4.2 de çipte farklı region oyun oynanamıyor diye biliyorum... Ama diğer update leri yapmadan önce biraz beklemen daha iyi olur, çünkü yeni update lerde ne olacağı belli olmaz.

Evet sadece oyun amaç kanal fln gerek yok zaten 1 kere update yaptı oyunda sonra dier isteyen oyunlarda sormamaya başladı artık updateye gerek yok ayrıca farklı regionda oynamıyı versin grinning smiley bşş olmaz yorum için ty
06 May 2010 18:58
ok onlar yeter diyorsan sorun yok... Ama mesela benim gibi yetinmeyi bilmeyenler hiç gerek yokken, çipli makinaya sırf meraktan ekstradan hdd bile yokken softmod bile yapıyordum. İyiki o zamanlar sneek çıktıda bütün hazzımı orada çıkardım. Bu homebrew olayları zaten başka bir dünya...

edit: homebrew programları aklını çelmek gibi olmasın, insanı baya çekiyor... Sanırım bu derecede homebrew programı çıkan başka bir konsolda yok...

2 kez düzenlendi. En son 06/05/2010 19:17 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
06 May 2010 19:15
wiiZoneVoyager
edit: homebrew programları aklını çelmek gibi olmasın, insanı baya çekiyor... Sanırım bu derecede homebrew programı çıkan başka bir konsolda yok...

psp var sanıyorum böyle sağlam homebrew camiası olan... zamanında gamecube ve xbox camiası da epey aktif imiş. yine aynı şekilde ds camiası da epey aktif.

yalnız psp bunların içinde apayrı bir dünya, zibilyon tane versiyon var, her bir modelinde / yazılım versiyonunda değişik bir durum var falan. hangisine dalmak istemezsin diye sorsan direkt psp diye cevap veririm. bugün şöyle 1 saatlik kısa bir psp macerasından sonra (kırılımayan 5.70 versiyon bir psp 3004 alıp geri iade ettim smiling smiley )

06 May 2010 19:21
ewt doğru psp te çok aktif, xbox ı da biraz araştırmıştım wii daha ağır basıyo gibi geliyo bana... Xbox ta değil de psp olayın da haklı olabilirsin. yeni bir psp de sahibi olduysan yakında cevaplandırırsın, hangisinin camiası daha aktif grinning smiley Türkiyede biliyorum kesinlikle psp nin camiası çok daha fazla... En düşük galiba Xbox ın türkiyede...
06 May 2010 19:24
Xbox derken aslında xbox1'i kastetmiştim. Tabii Türkiyede xbox1 neredeyse sıfır... Xbox360'ta ise zaten homebrew çoğunluk konsolda çalışmadığı için tamamen korsan üzerine kurulu.

06 May 2010 20:33
@wiicrazy yanlış anlamışım bu psp lerdeki versiyon olayı ciddi garip bir durum. Senin elinde şu anda psp yok o zaman... Bu yeni psp lerde hacking bittimi demek oluyor şimdi ? Bir ark.ta geçen almak için bakıyordu o zaman kırılabilen versiyonlardan bakmak lazım ona ...
06 May 2010 20:44
wiiZoneVoyager
@wiicrazy yanlış anlamışım bu psp lerdeki versiyon olayı ciddi garip bir durum. Senin elinde şu anda psp yok o zaman... Bu yeni psp lerde hacking bittimi demek oluyor şimdi ? Bir ark.ta geçen almak için bakıyordu o zaman kırılabilen versiyonlardan bakmak lazım ona ...

Valla aldım, açtım versiyonuna baktım, internetten araştırdım maalesef 5.03 üstü yazılımlarda henüz bir çözüm yokmuş.
100x serisi Full hack edilebiliyor wii'deki bootmii'nin boot2'ye yüklenmesi hesabı tam brick koruması mevcut. 200x serisinin başlarda çıkanları da full hack edilebilirken sonradan çıkanları ve 300x serisi ancak üstündeki yazılım 5.03 altı ise hack edilebiliyor sanırım o da full hack değil bu chickhen denilen exploit ile. Batarya bitip alet tamamen kapandığında tekrar hack etmek gerekiyor.

Aynı wii'deki ppc exploit'leri gibi iki tane savegame exploit'i çıkmış ama basit homebrew'leri çalıştırmaktan öteye gitmiyor. Benim bugün öğrendiklerim bunlar. Her zamanki gibi bir müsibet, bin nasihatten faydalı :p Yine bugün kartuş tarzı bir şey sandığım UMD'nin tamamen kendine has bir disk olduğunu da öğrendim smiling smiley Yani bu aletlerde çip mip olayı da hikaye.

Yav bu arada her konuyu off topic yaptık ha.

06 May 2010 20:52
hehe konu dallanıp budaklandıkça konu dışına çıkmaya başlıyo... Aslında bu yazı direk psp bölümüne ye başlık olurmuş smiling smiley

edit: Daha da uzamasın diye pspden daha başka bir şey sormuyorum. yoksa off the record olmak gerekecek grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 06/05/2010 20:54 tarihinde wiiZoneVoyager tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 53
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!