Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

amazon.com...?(güvenli bir yer mi?)

Gönderen 129912994 
amazon.com...?(güvenli bir yer mi?)
15 February 2010 15:56
ya simdi ben antalyadaki bazi tekno marketlere gittim orda hic nintendo ekipmani yoqtu ya satilmiyordu yada bitmisti getittirmiyolardi ve ztn onlarda orjinal nintendo ekipmani degildi biotech firmasinin ekipmanlari idi ve 130 tl idi dedim internetten alalim ama suna gore alcam
1yawning smileyrjinal nintendo ekipmani olcak
2:hesapli olcak
baktim sitelere amazon.com diye site var belki bilirsiniz cok ucuz fiyata satiyolar ben bu fiyattan süphe ettim korsan mi degilmi
1 remote+nunchuck+2 motion plus +wii zapper (oda ucuzdu ondan alalim dedim 18 dolardi türkiyede 100tl ye gordum ben)
bunlarin hepsinin fiyati 112 dolar yani 170 lira idi ve fiyatlari türkiye standartlarina gore gayet ucuz peki bu siteden daha once alisveris yapip memnun olan var mi deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim... teşekkürler...

Re: amazon.com...?(güvenli bir yer mi?)
15 February 2010 17:42
2 ay içinde Amazon.co.uk'ta başımıza gelen talihsiz bi olayı anlatayım da uzak durun bu siteden. Aynı olay ilk alışverişimde yanlış ürün yollayan gameseek.co.uk sitesinde geldi. Veya bende bi cenabetlik var bilemiyorum artık gerçi gün aşırı duş alırım neyse. grinning smiley

Bi tanıdığım kişiye amazon.co.uk sitesinden 1 adet kitap aldık. Kitap doğru geldi ama bizim buradaki PTT görevlileri kitabı yırtmışlar. İnanın kitabı sipariş ettiğim kişiden daha çok üzüldüm yuh be ayılar dedim o an durumu öğrenince.

Daha sonra 2 kitap sipariş ettik. Hatta siparişi verirken 2 kitabıda tek koli olarak yollayın dedik. Tek koli olarak yollamadıkları gibi ilk sipariş verdiğimiz kitap alakasız bir kitap geldi yani yanlış yolladılar. Kitabı aldığım kişi tek koli içinde 2 kitap gelmedi diye diğer gelmeyen kitaptan umudunu kesmişti ki 3-4 gün sonra 2 kitap eline ulaştı bu sefer doğru gelmişti ama asıl olay bu değil tabi.

Türkiye'ye mi bilassa böyle laubali iş yapıyorlar bilemiyorum ama bildiğim birşey varsa amazon.com veya amazon.com.co.uk'a bir daha gireceğimi hiç zannetmiyorum.

Şaka gibi olaylar resmen ama düşününce ağlanası geliyor bana. Başıma geldiği için biliyorum çünkü bu durumu...

1 kez düzenlendi. En son 15/02/2010 17:43 tarihinde Affliction tarafından düzenlenmiştir.
15 February 2010 17:56
Türk sitelerinden getirtebilirsin. Birçok Türk sitesinde Wii ekipmanlarını rahatlıkla bulabilirsin yanlız orjinal ürün sattıkları için biraz pahalı. Ha ucuz olsun çakma da olur dersen gideceğin tek adres bence Dealextreme. Çakma makma ama orjinal gibi ve ayrıca çokta ucuz.
16 February 2010 08:32
Demin dumur oldum yahu. grinning smiley

Kitapları aldığım kişi aradı demin ve telde ne dese beğenirsiniz; Kitap geldi diye kahkaha atıyor adam. Hehe. Valla demek ki yanlışı anladı amazom.com veya o ilk gelen kitap (yanlış dediğimiz kitap yani) promosyon tarzı birşeydi. Aklıma başka birşey gelmiyor çünkü.

Sonuçta sipariş ettiğimiz son 2 kitap doğru geldi + birde bonus kitap ile. Valla şaşırdım ne yalan söyleyeyim. grinning smiley
16 February 2010 08:48
Amazon.com güzel sitedir... Almanya / Amerika / Japonya sitelerinden defalarca sipariş vermişimdir şimdiye kadar bir yamuklarını görmedim... Dvd'ler için zamanında ürünün postada kaybolması durumunda müşteriye güvenerek tekrar gönderim falan yaptıkları çok olmuştur...

ps : Uzun zamandır alışveriş yapmıyorum gerçi...
16 February 2010 15:49
sagolun bilgilendirdiginiz iin sanirsam bu hafta sonu aliriz konsolun ekipmanlarini baska deneyimi olan varsa yazsin mesela affliction nickli arkadasin yasadigi deneyim beni gulekten oldurdu xD
17 February 2010 19:51
"Amazon.de" Almanyadan ara ara alışveriş yapıyorum ve hiçbir sorunum olmadı bugüne kadar ve gayette memnunum çünkü fiyatlar piyasanın altında genelde. Sistem olarak ta diğer ülkeler aynı çalışmaktadır zaten. Hangi ülkede olduğunuzu bilmiyorum ama eğer türkiyeye sipariş verecekseniz elektronik ve yüksek değerli bir eşya olduğunda gümrüğe takılma riski var bilginiz olsun.
Tabi bu tamamen istanbulda ki gümrük memurunun o günkü ruh haline bağlı. smiling smiley
18 February 2010 14:01
benim yas 15 olcak ama bu gumruk olayini bir türlü anlayamadim bence bana gore cok sacma bisi diger ülkelerden geri kalmak icin ugrasiyozda duruyoruz resmen
18 February 2010 16:10
peki amazon almanyadan komponent kablo almak doğru olur mu?
18 February 2010 16:27
@timsak : orjinalini ucuza bulduysan neden olmasın. şimdi baktım, 30€... 60tl eder, posta masrafı ile 70'e falan gelir... pek de mantıklı gelmedi... ben 25 tl'ye wü marka aldım, çok da kötü değil.
19 February 2010 08:03
@WiiCrazy kabloyu internetten mi aldın? yoksa bir mağazadan mı? ben Ankara'da oturuyorum. bir iki yere baktım ama bulamadım. teknosada var ama 95 TL daha ucuz kablolar 60 TL ama çok uyduruk görünüyor.
19 February 2010 09:39
Ben GG'den sadece Wii için component kablo almıştım ama satan kişinin elinde kalmamış diye bana mahcup olmamak için 4 IN 1 kablo yolladı.

Tek kablo ile PS2/PS3/Wii/XBOX360 bağlanabiliniyor.

Baya bi kalite kablo hem. Şansımı seveyim. grinning smiley
19 February 2010 09:45
@timsak : Evet bir dükkandan aldım, kablo maceramı aşağıdaki konuda okuyabilirsin

[www.wiidewii.com]
06 March 2010 08:14
Bu ayın 2'sinde Dreamcast için AV kablo aldım Amazon.co.uk'tan ve dün kablo elime geçti. Kısacası 3 gün bile sürmedi kablonun elime geçişi çünkü 2'sinin akşamı vermiştim kablo siparişimi. Amazon.co.uk ShopTo'dan sonra 2. güvendiğim site oldu. smiling bouncing smiley

Dün de XBOX1 için Component kablo aldım. O da herhalde Pazartesi veya Salı gibi elimde olur çünkü aynı gün kargoya verildi. Çok hızlı çalışıyor site valla baya bi şaşırdım diyebilirim. thumbs up
06 March 2010 16:15
peki amazon.com la amazon.co.uk fln arasinda bi fark var mi (türkiye ye gelis acisindan) ve gümrük sorunu yasiyan var mi?
06 March 2010 17:33
amazon.com Amerika, amazon.co.uk İngilterede... Haliyle İngiltereden daha çabuk gelir. Ama amerikadaki fiyatlar da ingiltereden ucuzdur falan... İlle de ucuzluk falan deniyorsa zaten en mantıklısı dealextreme ve benzeri bu işe yoğunlaşmış siteler... kullanıcı yorumları da iyi, ürün çakma ise çakmadır deniyor
11 March 2010 14:12
gerci artik siteden almaktan vazgectim babamin sirketi babami almanyaya gonderdi orda 1 ay kalicak (31 martta geri donucek) ordan alicak 2. kol setini + 1. kola m+ hem daha ucuz hem gumruk sorunu yoq babam ucak teknisyeni oldugu icin ucakta saklayip getirebilir xD bi ara papagan getirttik evde duruyor normalde getirilmesi yasak yani devlete vergi odiyip fln getirttiriyorsun yada burdan cok daha pahaliya aliyorsun biz ordan ucuza alip getirttik xD smiling smileysmiling smiley
11 March 2010 14:56
@129912994 : Aman diyeyim böyle ortalığa yazma bunları. Tespit edilir bir şey olur.
17 March 2010 11:38
XBOX1 Component kablomda siparişimden 7 gün sonra elime geçti. thumbs up

Şimdi de Sega Saturn için AV kablo aldım. 2 güne kargolanır oda herhalde... smiling smiley

Amazon.co.uk'a iyi alıştım valla. Kablo ihtiyaçlarımı oradan karşılar oldum. grinning smiley
17 March 2010 14:13
@wiicrazy valla pek bisi olucagini sanmiyorum cünkü türkiye hem yasak koyuyor hemde dikkatli davranmiyor bizim hayvana kemik fln alinabilir mesela(onlarin kimligi gibi) onu al sonra hic bisi olmaz ki bu olayi sadece babam yapmiyor bunu genel olarak baya bi kisi yapiyor yani türkiye bununla ugrasmiyor yine bir ornek türkiyede netten müzik indirmek yasak ama hic kimse ugrasmiyor ve hergün binlerce müzik iniyor türkiyede kisaca bisi olmaz winking smiley
17 March 2010 14:27
Sega Saturn kablomda kargoya verilmiş demin. 7 gün içinde gelir buda herhalde...
18 March 2010 18:47
ii hayirli olsun smiling smileysmiling smiley
19 March 2010 15:49
Sağolasın dostum. winking smiley

Galiba Sega Saturn AV kablom geldi. Demin iş yerimden valide aradı dedi paketin var ehuehe.

Gerçi Play-Asia'dan da bir paket bekliyorum ama bakalım hangisi önce geldi merak ettim iyice şimdi. grinning smiley
19 March 2010 17:43
Evet, kablom gelmiş bugün demin denemesi bile yaptım.

17'nin akşamı aldığım kablo bu akşam elime geçti. 2 gün çok hızlı bir zaman. Kablolar için forever amazon.co.uk. grinning smiley
19 March 2010 19:40
gercekten cok iyiymis 2 gunde kablonun elinde olmasi bide adamlar turkiyeden calismiyor bizim turk sitelerinden bisi alirsan en az 5 gun ki oda zor adam gibi is yapmiyolar cunku
20 March 2010 09:22
Aynen öyle dostum. winking smiley

TR içi aldığın ürün 2-3 günde zor geliyor ama İngiltere'den yaptığım sipariş 2 günde geliyor.

Adamlar işini özenle yapıyorlar. Valla bravo. thumbs up
20 March 2010 11:37
bu adamlar türkiyedende calissa butun turk sitelerini iflas ettirme durumuna sokar grinning smiley yada turk siteleri batmamak icin ozenle calisir smiling smileygrinning smiley
20 March 2010 15:28
TR'de de böyle firmalar var yok değil ama ben bugüne kadar amazon.co.uk gibi siteye rastlamadım TR içinde ama mutlaka her ülkede olduğu gibi bizim içimizde de işini özveri ile yapan firmalar vardır. Önemli olan bu tarz firmaların alışverişlerimizde denk gelmesi...
21 March 2010 18:21
amazon dünyanın en sağlam alış veriş sitesidir olumsuzluklar hep bizim tr den kaynaklı oluyor .... www.gameasia.com burasıda çok sağlam burdan oyun alıyorum 4-5 defa aldım ups işaretlerseniz sorunsuz geliyor
27 March 2010 09:18
Sega Saturn için Play-Asia'dan (Hong Kong'dan geliyor) aldığım 3 IN 1 Action Replay kartuşumda dün elime geçti. Toplam 10 gün sürdü siparişten sonra ürünün elime geçmesi. grinning smiley
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 33
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!