Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

WAD manager ile yüklenen kanalları kaldırmak

Gönderen timsak 
WAD manager ile yüklenen kanalları kaldırmak
09 February 2010 15:06
Wad manager ile yüklediğim kanalları (wiiware kanallarını) kaldırma işlemini ille de WAD manager ile mi yapmak gerekiyor. ben şimdiye kadar wii menüden kanal yönetiminden kanalı siliyordum. bu ileride bir soruna neden olur mu?

Re: WAD manager ile yüklenen kanalları kaldırmak
09 February 2010 16:56
Wii'ye Wad manager aracılığı ile yüklediğin kanalları kaldırmak istiyorsan yine Wad manager'i kullanman gerekiyor. Kaldırma işlemi içinde SD kartındaki WAD klasöründe o yüklemiş olduğun kanalın wad dosyasının olması şartı vardır. Gerçek bir temizlik yapmak istiyorsan bu şekilde kaldırman en doğrusu olur.
09 February 2010 19:59
@tuzruhu teşekkürler.

bu arada geçmişte yükleyip kaldırdıklarımdan arta kalanlar için wii ye format atmak mı gerekecek? bir de arta kalan olup olmadığını anlamamızın bir yolu var mı?
09 February 2010 21:17
Arta kalanların ticket'ları meydandadır, title id'lerini biliyorsan anytitle deleter ile installed channels kısmından kalan ticket'ları da uçurabilirsin. Yine aynı şekilde wad manager yerine any title deleter'ı da kullanabilirsin ilk silerken bunları. Any title deleter'ın değiştirilmiş versiyonlarından bazıları isimlerini de gösteriyor kanalların. Onlardan birini kullanırsan işin kolaylaşır.
10 February 2010 08:50
@WiiCrazy eyvallah hocam. any title deleter var bende onunla denerim. ios silmedikten sonra bir sorun yok nasıl olsa değil mi?
11 February 2010 09:57
Bende zamanında WiiFlow'un bi kanal versiyonunu kurup (HDD'ye erişememişti kanal versiyonu o yüzden silmek zorunda kalmıştım) WAD Manager'dan değilde kanal listesinden silmiştim ama sonra boş bulunmam ile Wii'yi son versiyona güncellemiştim. Tabi softmod olayı göçmüştü haliyle...

Şimdi sorum şöyle;

Wii'nin hafızasında baya bi yerim var ama içime bi kurt düştü. Wii'yi boş bulunarak güncellediğim için softmod devredışı kalmıştı tekrar IOS'ları kurarak softmod olayını halletmiştim.

Wii'yi boş bulunup güncellediğim için herşeyi sıfırlamışmıdır Nintendo veya sadece IOS'ları mı sıfırlamıştır ?

@WiiCrazy'nin dediği gibi önceden WiiFlow kurup kanal listesinden kaldırdığım için title'ları sistemde kalmışmıdır veya onlarda Wii update yaptım diye silinmişmidir ?

Kısacası; @timsak dostumun başına gelen olayın aynısı bende var şuan veya yok emin değilim. Title silme işine girmeme gerek varmı ? Gerçi Wii hafızasında 1800 küsür block'um var. Eğer yanlış bir title silersem hiç bulaşmayacağım bu işe veya baştan hiç dokunma dersenizde ona göre sizi dinleyeceğim.

İşin ustalarından yardım bekliyorum. smiling smiley
11 February 2010 10:22
"Bu ticket'ı da sileyim tam uçsun sistemden" kaygısının hareket noktası şunlardan biri veya bir kaçı... yoksa herhangi bir riski yok...

1. Wii'nin içi daha sonra ne olduğunu tespit etmekte zorlanacağım bir sürü title ile dolmasın
2. Olur da garanti dahilinde iken bir arıza ile karşılaşırsam yüklediklerim gözükmesin
11 February 2010 11:32
@WiiCrazy benim tek kaygım yer kaplaması. ne kadar ıvır zıvır dolu olursa o kadar kötü diye düşünüyorum.

zaten bu sneek olayına sardım şimdi onu çalıştırabilirsem silmek için hiç bir girişimde bulunmam nasıl olsa sneek ile SD kart üzerinden çalışacak wii smiling smiley
11 February 2010 11:55
@timsak : bahsi geçen ticket dosyaları oldukça küçük dosyalar ama sil tabii ki... dediğim gibi any title deleter ile silebilirsin...
11 February 2010 12:34
dosyaların adını bilsem 2 sn durmam. ios de silmem ama tutar bir dosyayı silerim alet kapak olur smiling smiley neme lazım. şimdilik sneek tüm derdime deva gibi görünüyor. onu çalıştırabilirsem SD kart üzerindeki wiiye bir şeyler yapmayı deneyeceğim.
12 February 2010 11:23
Cevap için sağolasın @WiiCrazy. winking smiley

Şimdilik bu olaya bulaşmıyorum zaten herhangi bir zararıda yok.

Boşu boşuna heyecan yaşamak istemiyorum. grinning smiley
13 February 2010 10:13
bende eski bi dvd yi okumak icin kullandigim (adini unuttum) programi kanal yoneticisinden silmistim kalmistir belki ama bende ugrasmicam title silmekle fln filan pisi pisine wii miz gitmesin xD grinning smiley

1 kez düzenlendi. En son 19/02/2011 16:03 tarihinde deliprofesor tarafından düzenlenmiştir.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 53
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!