Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

xbox natal project cikiyor peki nintendo ne yapiyor???...

Gönderen 129912994 
xbox natal project cikiyor peki nintendo ne yapiyor???...
28 January 2010 15:12
arkadaslar xbox in cikardigi natal project ile wii nin kat kat üstünde bir hareket kontrol ozelligi cikiyor ve sürekli bununla ugrasiyor ciktigi zaman wii yi diger konsollardan ayiran bi ozellik kalmicak sony ise ps4 te cikaracagi yeni terabaytlik blu ray disc leri ile ugrasiyor peki nintendo ne yapiyor sadece onlari mi izliyor bole giderse wii aldigima bile pisman olurum arada diyorum bile keske xbox alsaydim fln nintendo nun wii hakkinda yaptigi yeni bir calisma var mi?

Re: xbox natal project cikiyor peki nintendo ne yapiyor???...
28 January 2010 18:15
Wii 2 diye bir söylenti var piyasada. Tamamen beyin dalgaları ile yönetilebilen bir Wii'den bahsediliyor. Internette dolaşan bir ikiresimde başlık gibi bir aparat var. Onunla yönetiliyor.

Ayrıca bahsettiğiniz firma Nintendo. Dünyadaki ilk oyun konsolunu yapan firma. Microsoft'un Natal'ına daha çok var. Çoklu oyuncuyu destekleyecek, her hareketi kusursuz algılayacak vs. vs. bunlar için çok komplike bir sistem gerekiyor ki Microsoft'un açıklamalarına göre ayrı bir odaya server gibi birşey kurulması gerekiyormuş. Harekete duyarlı tek bir kamera yerine birden fazla kamera kurmak gerekecek. Her yerde kamera kargaşa falan.

Aşağıdaki videoyu izlerseniz ne kadar fazla aparat olduğunu görürsünüz. Şuan proje aşamasında ama bundan daha az aygıt olacağını sanmıyorum. Bir de Wii ile karşılaştırın. En az 5 sene geriden geliyorlar. grinning smiley

Wii 2 içinse yukarıda da yazdığım gibi internette dolaşan konsept resimlerden biri aşağıda.

Ayrıca 2008 yılında Chip dergisinde Wii 2 ile ilgili söylenti için bir yazı da aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Chip Söyleşi

Wii'ye toz konduramıyor muyum ne? smiling smiley
28 January 2010 18:34
Valla tuzruhu'nun da dediği gibi diğer konsollarda henüz laf var ama icraat yok. Wii tarafında da aman aman öyle bir gelişme yok ama Nintendo en azından harekete duyarlı kontroller konusunda öncü oldu ve yeni konsolunda da muhtemelen bu öncü pozisyonunu kaptırmayacaktır.

Reggie'ye her sorduklarında adam nintendo'nun tek başına HD'ye sardırmayacağı yeni konsolunda başka unsurların ön planda olacağını basa basa söylüyor. Nintendo nun bir de şöyle bir avantajı var, sattığı konsollardan zaten kar ediyor. Diğer konsol üreticileri ise hem karlı kalmaya çalışıp hem de bu yeni teknolojilerini kullanıcılarına satma derdinde olacaklar.

Düşünün wii'den neredeyse 5-10 kat daha güçlü olan ps3 wii ile neredeyse aynı fiyata satılıyor (yurtdışında)
Ati
29 January 2010 00:23
Natal tırt çıkacak.Her ne kadar ilk başta muhteşem görünsede, Nintendo'nun eleştiri konusu olan "casual" oyunculara göre olacak.Bunun nedeni çok basit.Bir FPS'yi oynamayı deneyin.Bir futbolu, bir aksiyon oyununu...İnanılmaz yorulacaksınızdır, kontroller zor gelecektir.Aslında Microsoft burda fail yapmış durumda (bence.).Nataldan tek ümitli olduğum şey ise Milo.Onun dışında tırt.
Sony ise oldukça zekice bir harket yaptı.Arc (yeni adı bu.) oldukça başarılı bana göre.Her ne kadar bir tanede PS Eye almanız gereksede oldukça iyi.Ancak Arc'ın biraz da Wiimote'a benzetecekler gibi düşünüyorum.Analogu nasıl kotaracaklar merak ediyorum.
Nintendo ise "salak".O kadar avantaj var elinde yine de pasif kalıyor.Neyseki 2009 E3 ile biraz kotardılar Project M'i açıklayarak.Ancak bence Nintendo'nun satın alması gereken bir firma var; Platinum Games (Madworld'ün yapımcıları.).Nedeni ise basit; inanılmaz bir kadro var:Atsushi Inaba (Ace Attoney serisi, Viewtuful Joe, Okami.), Shinji Mikami (DMC, RE 1-2-4, ayrıca herif Nintendo hayranı, RE4'ün PS2'ye çıkması üzerine ayrıldı Capcom'dan.), Hideki Kamiya (Onlarla ortak çalıştı, DMC'de Shinji'den daha çok söz sahibi.).
29 January 2010 08:39
Shigeru Miyamoto gibi tam anlamıyla bu işin piçi olmuş bir adam dururken biraz zor o söylediğin adamları alması smiling smiley

Ama pek tabii SSBB'yi, Metroid Prime'ı yaptırdığı firmalar gibi exclusive anlaşmalar yapabilir.
29 January 2010 19:32
senin wii 2 dedigin o zaman sanirsam nintendonun patentini aldigi zii arastirirsan bulursun zii diye bi patent almis ama nintendo ne oldugunu soylemiyor inşaallah wii ye takilan bi alet olur bu beyin dalgalari fln filan cünkü wii yi yeni aldik 2. sini asla alamam xD
29 January 2010 20:36
Wii 2 çıkarsa bi şekilde alırız ama hemen alınacak bir alet olamaz (fiyat bakımından) Birde bunun hack olayları falan derken zaten belli bir süre bekleyiş içinde olacağız.

Bende Wii dışında 2 adet XBOX360 ve PS3'de var (birkaç konsol daha var) ama tekrar Wii alabilmek için (zamanında satmıştım pişman olmuştum) hiç düşünmeden PS3'de kullandığım sıfır ayarında ki en hit oyunları Wii'yi alabilmek için elden çıkarttım. Haaa pişmanmıyım asla çünkü Wii'yi çok özlemiştim ayrıca sattığım PS3 oyunlarını bir şekilde piyasadan tekrar bulurum sorun değil o ama Siyah Wii'yi uygun fiyata asla bulamazdım.

XBOX360'da ise NATAL olayına uzun bir süre bulaşmayacağım belkide hiç almam bile. Bana hiç çekici gelmiyor nedense. Wii'de Nunchunk ve WiiRemote bana hayli hayli yetiyor ama kimisi NATAL'ı daha gelişmiş buluyor ellerde kontrolsüz oyun deneyimi yüzünden ama işte işin öteki tarafıda uzun süre el haraketleri, vücut haraketleri derken insanı acayip yorar gibi geliyor bana ve bence de öyle olur.

Hele bi NATAL çıksın her beraber göreceğiz nedir ne değildir bakalım. Ayrıca PS3'ün çıkartmaya hazırlandığı NATAL vari teknolojide bana pek iyi gelmiyor. Wii'ye daha çok sıcak baktığım içindir belkide veya bu tarz teknolojiyi ilk Wii bizlerle tanıştırdığı için Wii'ye karşı bi sempatim var hehe.
29 January 2010 20:52
ben de olaya soyle bakiyorum
cikarsinlar abi teknolojinin nimetlerinden insanlar faydalansin ..zaten hareket etmeyen spor yapmayan yurumeyen bir toplum olduk bari oyun oynuyorum diye bir kac gr eksiltiriz oramizdan buramizdan smiling smiley
alim gucum varsa ben alirim zevklede oynarim ama is oyun alma oyuna para vermeye gelince isde orda tikaniyorum
burda yeni cikan bir wii oyununun 59 euro dan baslamasi daha da itici ...
tamam hak konusuna gelince dogrudur yaptiklari isler ile hak edilen bir emek ve karsilik ama cok fazla ....
gecen bir film izledim kafaya takilan bir alet ile tamamen sanal bir ortama girip savas falan yapiyorsun sanirim bu gunler de gelicek...
29 January 2010 22:01
Yukaridaki videoyu izlediyseniz eger natalda basit bir oyun icin ne kadar efor sarfetmen gerektigi ortaya cikiyor. Birde yeri olmayan birisi nasil oyun oynayacak? smiling smiley bana da tirt geliyor natal.
29 January 2010 22:13
Ben videoyu izlemeye bile üşeniyorum şu an :p

Biraz fanboy'luk yapalım :p
30 January 2010 01:32
engadget'ta dün haber vardı. natal'ı geliştiren firma teknolojiyi satmak için önce nintendo'ya başvurmuş fakat kabul görmeyince ms'a gitmiş. bence fiyattan öte, teknolojinin uygulaması da sorunlu olacak. yukarıdaki demoda felicia ne kadar mükemmel bir hatun olduğunu tekrar gösterse de, engadget haberindeki "gecikme" sorunu gözüküyor. bunun haricinde hassas hareketlerin algılanamaması, muhtemelen çevredeki ışık şartlarına, oyuncunun giysilerine göre değişik performans göstermesi can sıkacak. 2010 yazında çıkacak deniyor, bekliyoruz

haberi de buldum
[www.engadget.com]
30 January 2010 12:45
olabilir dedigin zaten full hareketle oyun oynanamaz cunku atiyorum bi savas oyunundasin ve bi yere bisi yerlestiriceksin onun komutunu vericen yada ekranin nereye hareket etmesini saglican fln filan bunlari sirf hareketlerle yapmak cok zor bir is yani full hareketlerle sinirli cesitteki oyunlar oynanabilir ama wii de her cesit oyunu cok daha kolay bir sekilde oynayabiliyorsun smiling smiley
01 February 2010 01:59
gesture olayı illa ki olacaktır yani tamamen oynanamaz demek de biraz haksızlık bence ama tuşlu kontrol kadar pratik olmayacak. tüm vücudun reaksiyon süresiyle, 2 parmağın reaksiyon süreleri arasında dağlar kadar fark var. benim anladığım kadarıyla hedef kitle nintendo'nun casual gamerları olacak ve çıkan oyunlar da, teknolojinin doğasıyla da uyumlu şekilde, spor üzerine ya da wiiware daki gibi basit oyunlar olacak ama onlarda bile gecikmenin sorun yaratacağını düşünüyorum.

bu platform yayılsa bile bence nintendo basit el ve ayak padleriyle yine öne geçer. natal bana göre sağ kulağı sol elle tutmaktan başka birşey değil.
02 February 2010 21:22
biraz sert konusuyorsun ama dogru soyluuyorsun grinning smiley hem az xbox i arastirdim multiplayer oyunlar icin aylik sabit ucret odemen gerekiyormus xD ben boyle sacmalik gormedim xDgrinning smiley oyunu orjinal bile alsan oyundan %100 yararlanamiyorsun xDgrinning smileygrinning smiley
06 February 2010 00:17
bence nintendo asıl sorunu ps3 kırıldığında yaşayacaktır. hatta geçtiğimiz günlerde bu iphone u jailbreak yapan eleman ps3 ün hafızasına da ulaşmayı başardığını açıklamıştı. ne zaman ps3 adam gibi kırılır, satışlar düşmeye başlar, o zaman wii 2, wii hd artık her neyse onun haberlerini daha sık duymaya başlarız
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 51
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!