Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Harici hard diski Wii'ye formatlama ?

Gönderen Makarov V.R 
Harici hard diski Wii'ye formatlama ?
08 June 2012 15:40
Başlıkta yazdığım gibi HDD'yi Wii'ye göre nasıl formatlayabilirim ? Bende 1.5 TB Western Digital HDD var 1.3 TB dolu oyunlarım film arşivlerim falan var ben cihazdan sadece 160 GB bölmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim ?

Re: Harici hard diski Wii'ye formatlama ?
09 June 2012 10:09
özel olarak formatlamana artık gerek yok eskidendi o iş. Sen sanırım cfg usb loader kullanıyorsun, hdd nin içine wbfs klasörünün içine atabilirsin oyunları. Bi program vardı hatırlayamadım adını oyun atıyorrdu hdd ye o hemencecik yapıyor.
09 June 2012 11:44
Yani formatlamaya gerek yok ? Ana dizine WBFS diye klasör açıcaz onun içine mi atıcaz oyunları ? Bahsettiğin program Wii BackUp Manager mı ?

1 kez düzenlendi. En son 09/06/2012 11:45 tarihinde Makarov V.R tarafından düzenlenmiştir.
10 June 2012 12:14
evet o. O program kendisi klasör oluşturuyordu hatırladığım kadarıyla.
10 June 2012 19:24
Tamam teşekkür ederim deniycem. Yani direk o programla oyunu atıcam ben dosya açmama bile gerek yok program kendi açıcak ?
20 July 2012 21:42
evet, zaten bahsi geçen klasör hard diskte adı wbfs olan sıradan yeni klasörlerden biri.
07 September 2012 21:30
Benim hard diskin içinde WBFS diye klasör yok yanlız. Bu arada HDD Western Digital 1.5 TB siyah renk adaptörlü model.

Hocam sen bu olayı yaptın mı ? Yani HDD'nin içinde Wii ile ilgisiz dosyaların varken bu olayı yaptın ve silinmedi ?
14 September 2012 16:32
Kendiniz yapmıyorsunuz bu işlemi, Wii Backup Manager programı otomatik herşeyi hallediyor. Oyun atarken belli bir sisteme göre atıyor. Yani oyunun ID'sine göre klasör oluşturuyor. Yoksa sadece ISO'yu veya WBFS'yi atayım dediniz mi Wii size nanik yapar.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 35
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!