Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii hakkında sorular

Gönderen Morinehtar 
Wii hakkında sorular
02 March 2012 07:37
Merhabalar , ufak bir kaç sorum olacak smiling smiley (aynılarını defalarca duyduğunuzu tahmin edebiliyorum ama hiç bilgim yok wii hakkında)
1) wii'yi khalkedondan almayı düşünüyorum olumlu olumsuz yorumları nelerdir (veya başka tavsiyesi olan varsa)
2) lcd tv var , tüplü tv kadar görüntü kalitesi illa ki beklemiyorum ama oynatmayacak kadar kötü gelebilir mi?
3) şuan da almalımıyım yoksa kampanya denk gelir mi beklemelimiyim (bayağı kampanyalar kaçmış yakın zamanda)
4) ratchet clank oynadığımdan beri platform oyunları ilgimi çekmeye başladı , xbox 360'n yanına bir wii gider diye düşünüyorum (kinect'm yok)
5) 1 tb hdd yeterli mi?grinning smiley
6) postlara baktığımda forumun geneli uzun süredir wii sahibi sıkılıp köşeye atma durumu oluyor mu? (rpg sevmiyorum ,sanırım konsolun hemen hemen bütün oyunları platform bu ileride monotonluğa sebep oluyor mu)
7) wii hiç oynamadım haliyle pek yeni oyun çıkmasa da bu saatten sonra , çıkmış oyunlar bana yeter (mecbur ele ayağa düşmesini bekliyoruz) smiling smiley pek yeni oyun çıkmıyor diye sıkılacağımı düşünmüyorum kısaca
8) softmod yaptırdık diyelim , yeni versiyonu çıktı güncellemek zorundamıyız (yeni oyunlar yeni versiyon istiyor mu)
9)softmod bölge kodu ayrımını kaldırabiliyor mu (oyunlar için)

2 kez düzenlendi. En son 02/03/2012 07:42 tarihinde Morinehtar tarafından düzenlenmiştir.

Re: Wii hakkında sorular
02 March 2012 14:37
Ben 9 numarayi alayim smiling smiley

9) NTSC yada PAL bölge kodu ayrımı kalmıyor.
02 March 2012 14:51
1) Khalkedon iyi ve güvenli bir yer. Benim zamanımda kırılım yaparken kurdukları homebrew kanalını işlem sonrasında kaldırıyorlardı. Kaldırmasalar kullanıcıya biraz daha potansiyel sağlayabilir. Hala o kanalı kaldırıyorlar mı bilemiyorum.

2) 3 metre eninde projeksiyon'a yansıtıyorum görüntüyü. (mortal kombat'ta adamlar nerdeyse benim kadar oluyor) O bile harika oluyor. Ama lcd tv hiç kullanmadım.

3) Benim gördüğüm en ucuzu 299 TL'ye D&R'larda Balance Board ile set halinde satılıyordu. Wii Fit Plus seti zaten bir ton para. Set için bu fiyat iyiydi.

4) Wii'deki 2D ve 3D platformerlar harika.

5) Ben 320 GB kullanıyorum. 1 TB fazlasıyla yetecektir.

6) Wii'de her tür oyun mevcut.

7) Şimdiye kadar çıkmış oyunlar seni oldukça uzun bir süre idare edecektir.

8) çok uzun bir süredir güncelleme olmadı... Artık Wii U çıkıyor, öncelik ona kayacaktır.

9) cevaplanmış smiling smiley
02 March 2012 17:51
zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim smiling smiley umarım bende aranıza katılırım ,bu arada online takılan hala var mı wii de
06 March 2012 17:18
tavsiyem wii alacaksan, sole eskice 2. el bir wii alman,hem fazla para vermemis olursun hem daha cok istifade edebilirsin,hele hele 2008 ve oncesi bir wii bulursan hic kacirma

06 March 2012 19:25
Ben vadofone nun vatan bilgisayarda yaptığı kampanyadan yararlanıp almıştım 199tl sudan ucuz smiling smiley fakat neden 2008 öncesi ???
07 March 2012 01:33
evet biz de fazla arastirmadan, sudan ucuz dedik baliklama atladik smiling smiley elimizdeki 2008 oncesi bir wii olmadigi icin:

- wii oyununu dvd'ye yazayim da ordan oynayayim diyorsan unut. (tek yol usb'den oynamak)
- gamecube oyunlarini oynamanin tek yolu ise orjinal dvdler. (usb'den oynama secenegi de yok)

bunlara ekleyecek bir seyleri olan varsa utanmasin smiling smiley ekleyiversin...

ben ekleyim bari smiling smiley:

yani kisacasi 2008 oncesi bir wii yoksa elinde, wii'nin dvd'sini orjinal oyunlar disinda hic bir sey icin kullanamiyorsun.

1 kez düzenlendi. En son 08/03/2012 15:32 tarihinde keret tarafından düzenlenmiştir.
04 April 2012 06:22
Wii yi ikinci el aldım, sysCheck programı ile aldığım aşağıdaki bilgilerden 2008 öncesi olup olmadığı anlaşılıyor mu ?

...runs on IOS60 (rev 6174).
System Menu 3.4E (v386)
Hollywood v0x11
Console ID: 121673431
Boot2 v4
08 April 2012 00:52
Sistem Menü açıklıyor zaten. 2008 öncesi wii'lerde Boot2 koruması oluyor. Tek artısı bu. Onun dışında kopya dvd okursun ama o kadar eski bir wii'nin dvd okuyucusu zaten yorulmuştur artık. Zor dvd okur. En iyisi USB Disk kullanmak.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 58
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!