Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii 2 HDMI 720P - 1080P hakkında

Gönderen cyr4x 
Wii 2 HDMI 720P - 1080P hakkında
19 February 2012 13:36
Arkadaşlar elinde bu piyasaya sürülmüş aparatlardan bulunduran / kullanan gördünüzmü hiç? Piyasa fiyatı 100TL civarlarında.
Gerçekten 720 yada 1080p çözünürlüklerine çevirebildiği doğrumudur yoksa sadece HDMi girişini bağlayabilipte milleti keklemekmi?

Re: Wii 2 HDMI 720P - 1080P hakkında
19 February 2012 20:12
Yok öyle birşey. Görüntüde biraz iyileşme olabilir ama kalkıpta 720p veya 1080p kaliteye çıkarırım diyorsa sallıyor.

Upscale yapan cihazlar var ama VCD'yi kalkıpta 1080p yaparım diyorsa hiç arkanıza bakmadan kaçacaksınız oradan.
19 February 2012 23:13
Nintendo Wii oyunlarını daha yüksek çözünürlüklerde çalıştırabilmek için mevcut Wii'nin donanım gücü yetersiz kalmaktadır. Bu aparatlar Wii'yi HDMI girişlere bağlayıp görüntü almak içindir. Ayrıca, okuduğum makalelere göre Wii'nin component kablosu bu cihazlara göre daha net bir görüntü sunmaktaymış.

Teknik olarak Nintendo Wii oyunları "3D Geometri" açısından yüksek cözünürlüklerde render edilebilir. Bunun en iyi örneğini Dolphin emulatöründe görebilmekteyiz. Texture açısından boyle bir şey mümkün olmasa da "anisothrophic filtering"veya "mip mapping" ile oyun içinde belli mesafelerin ilerisinde texture bozunumunu minimuma indirip oyun içinde daha net texture kalitesi de alabiliriz. Lakin bunları elimizdeki standart Wii ile yapamayız. Böyle bir şeyden bahsedilmemiş olsa bile ben bunu yeni çıkacak olan Wii U'dan beklerdim açıkcası. Ama karşılaşılması olası bir çok sorun ile mücadele etmektense Wii U'da böylesi bir extrayı bize sunmak istemiyor olabilirler.
20 February 2012 08:27
Wii U bize gerçek 1080p desteğini sunacağını vaadediyor. Bakalım göreceğiz. Aralık ayına ne kaldı?
20 February 2012 21:32
Tuzruhu
Wii U bize gerçek 1080p desteğini sunacağını vaadediyor. Bakalım göreceğiz. Aralık ayına ne kaldı?

Wii U'nun çıkışını merakla bekliyorum. Keşke sonraki nesil PS ve XBOX ile kafa kafaya gidebilecek bir cihaz olabilse ama o da hep öncekiler gibi donanım açısından PS4'den de XBOX720'den de geride kalacak. Şimdi PS'de Move, XBox'da da Kinect var. Nintendo sadece motion teknolojisi ve üzeri ekranlı bir kumanda ile yeterli olamayacak gibime geliyor ve üzüntü duyuyorum.

Nintendo 3DS'si de çıktığı gün Almanyadan al(dır)mıştım. Büyük heves, Street Fighther 3D, Mario Kart, Mario 3D land filan her şey çok iyiydi. Ama şimdi bir PS Vita çıktı elimdeki cihazın grafikleri birden bana itici gelmeye başladı... Wii U'da da böyle olmasından korkuyorum. Ama ne yalan söyleyeyim Wii'yi de Nintendo 3DS'si de sürekli ve severek kullanıyorum.

Önemsiz Not:
Bir önceki mesajımda düzgünce yazamamışım. Orada Wii U'nun genel olarak 1080p desteğinden değil de mevcut(eski) Wii oyunlarını 720p veya 1080p'de çalıştırabilmesi gibi bir desteği hayal etmiştim. PC'deki Dolphin(wii/gcn) emulatöründe olduğu gibi.
22 May 2012 15:53
Ben Neoya.com'dan geçenlerde sipariş ettim Wii 2 HDMI aparatını ve 9 günde geldi PTT ile. Takipli kargo ile yolluyor site bu bir artı benim için.

Hong Kong üzerinden Airmail ile geldi. Ufak bir paket. Kutu içeriği sade ve hoş. Faturayı saymazsak cihaz ve manuel dışında birşey çıkmıyor paketten.

Component bağlantı türüne göre azda olsa farkı gördüm. Renkler daha canlı ve görüntü daha net. Wii'den daha fazla zevk aldım diyebilirim.

Alacaklara tavsiye ederim. Ben de başta fark olmaz diyordum ama cidden gözle görülen bir kalite artışı söz konusu.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 47
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!