Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

wii bisikleti

Gönderen sedelya 
wii bisikleti
14 February 2012 14:07
slm ben yurt dısından wii konsolu ve bısıklet+oyununu getırtdım.kurulumunu herseyı düzgün yaptım fakat dil secımınden sonra manet secımını yapamıyorum dolayısıyla bısıkletı kullanamıyorumsad smiley( sorun ne olabılır sızce yardımcı olursanız sevınırım....

Re: wii bisikleti
14 February 2012 16:53
Bisiklet üzerindeki kumandalar ile ayar yapılıyor diye biliyorum.
15 February 2012 15:46
hocam bisikleti kaça getirdin

wii online oyun oynamak isteyen iletişime geçsin (her türlü online oyun oynanır smiling smiley )
20 February 2012 10:44
bisiklet işlev görmüyor sorun orada
20 February 2012 11:28
Bu tip aparatlar Gamecube portuna takılıyor. Doğru yere taktınız mı?

Bir de bu bisikletin hiç uyarı ışığı açık olduğunu gösteren birşey yok mu?

Cihazın tam adını yazarsanız forumlardan bir bakarım.
20 February 2012 21:11
Selamlar,

Getirttiğiniz ürün "Bigben - Wii CyberBike" veya "Bigben - Wii CyberBike Magnetic Edition" ise oyun açılmadan önce cihaz çalışmıyor. Bu bisikleti büyük bir GameCube gamepadi gibi düşününüz. Bisikletin kablosunu Wii'nin gamecube portlarından 1 numaralı olana, yani cihazın ön yüzüne(cd konana yere) en yakın olan portuna takınız.

Oyun seçimini ve çalıştırılışını Normal Wii Remote ile yapıp oyunu başlatın. Ardından, bisikletin gidonu üzerindeki kollar ve düğmeler vasıtası ile kontrol şeklini seçeceksiniz diye biliyorum.

Bu ürünü getirtebildiğiniz için çok sanşlısınız, hele hele eğer magnetic edition ise... nereden ve kaça getirttiğinizi de yazabilirseniz çok sevinirim.
21 February 2012 11:04
evet dogru yere takılı kablo.cyberkbike cyclıng sports ınteractıve bu galıbasmiling smiley
21 February 2012 11:09
kurulumu yaptım oyunu actım dıl secımıne kadar wii kumandasıyla ılerlıorm orda manet secın dıo game cube manetını secemıorm sankı donuo orada onu secebılsem sorun kalmıcakta anlamadım gıttı. bunun servısı felan varmı kıme baktırabılırım.fransadan oyunu ıle 100 ero ya aldım ounu cyberbıke ınteractıve..offffffffffff hevesım kursagımda kaldısad smiley((((((((((((
21 February 2012 18:30
sedelya
kurulumu yaptım oyunu actım dıl secımıne kadar wii kumandasıyla ılerlıorm orda manet secın dıo game cube manetını secemıorm sankı donuo orada onu secebılsem sorun kalmıcakta anlamadım gıttı. bunun servısı felan varmı kıme baktırabılırım.fransadan oyunu ıle 100 ero ya aldım ounu cyberbıke ınteractıve..offffffffffff hevesım kursagımda kaldısad smiley((((((((((((

Hiç hevesiniz kursağınızda kalmasın. Bu seçim kısmında sorun yaşayan bir çok insan varmış. Amazon.com'daki yorumlarda bile bazı kullanıcılara başka kullanıcılar yardım etmek zorunda kalmış. Kullanma klavuzunda ne yazıpması gerektiği açıkca yazmıyormuş. Amazon.com'da aynen boyle okudum.

Şimdi bir yandan web'de arıyorum. "manette de jeu" gamepad demekmiş Fransızcada. Demek ki şu an tam olarak oyun kontrolünü seçeceğimiz yerdeyiz. Lütfen aşağüıda yazacaklarımı adım adım takip edip bir deneyin.

1) Wii'yi kapatın.
2) Cyberbike'i Wii'nin gamecube 1 portuna takın.
3) Cyberbike'ın gidonunda analog kolların altında bir seçenek kısmı var GC -- CB diye iki seçenekten birini seçebiliyoruz. Orada CB (yani cyberbike) seçili olacak.
4) Bisikletin gidonu ortalanmış olarak dursun (oyun açılana kadar hiç bir yerine dokunmayın)
5) Wii'yi çalıştın. Oyunu açıp çalıştırmanyı deneyin.

Lütfen sonucu bize de bildirin.

Cihazın ingilizce kullanma klavuzu aşağıdadır:
Cyberbike Manual
22 February 2012 09:43
soledıklerınızı harfiyen yerine getirdim ama malesef sonuç yok.wii cyberkbike tanımıo olabılırmı sankı elektrik gelmıo.sad smiley
22 February 2012 11:04
Bisikletin bağlantılarını kontrol ettiniz mi? Bisiklet üzerinde birkaç montaj yeri ve kablo var belki onlar düzgün bağlanmamıştır.
22 February 2012 11:20
yaptımm:sad smiley
22 February 2012 16:01
Tamam, şimdi anlayacağız çalışıp çalışmadığını.
Yukarıda dediğim GC -- CB kısmını bu sefer GC (gamecube) kısmına getirin.
Gamecube destekli başka bir oyun açın. Mesela "Mario Kart Wii", "Super Smash Bros Brawl"
Bu oyunları gidondaki kollar ve düğmelerle oynayabiliyor musunuz kontrol edin.
Se.im yaparken A tuşu işe yaramazsa ileri pedal cevirin (o da A tıuşu yerine geçiyor)

Eger GC modu çalışıyorsa muhtemelen Wii modunda kumandaya kazara tuş ataması yapılmış, tüm tuşlar boşta kalmıştır. Eğer gamecube modu çalışırsa diğer ayarı resetleyip bisikleti fabrika ayarına döndürürsünüz. kullanma klavuzunda bu da yazıyor. Ona da bakarız.
23 February 2012 14:45
YINE CALISMADI .sad smiley
23 February 2012 19:43
Tuzruhu,

Bazı hack işlemleri davul, gitar, vb gibi wii aksesuarlarında problem çıkarıyordu ve bunun için hermes ios kuruyorlardı 220,222,223 gibi. Bu o kategoriye giriyor olabilir mi?

yani şu an benim aklıma 3 olasılık geliyor:

1 cihaz arızalı
2 port arızalı
3 softmod cihazın çalışmasına engel oluyor

ya da dihazın bir yerinde gözükmeyen bir on/off tuşu var.
24 February 2012 09:35
Orjinal Diskten çalıştırıyorsa softmodla ilgili bir durum söz konusu değil.
24 February 2012 10:00
cıhazı daha once calıstırmıslar calısıomus.orıjınal dıskten calıstırıorm ..sorun nerede ozamn
24 February 2012 10:41
Cihaz çalışıyorsa o zaman ya bağlantı kabloları iyi bağlanmamıştır (Kumandaya bağlanan kablolar) ya da oyun içerisinde gerekli ayar yapılmıyor.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 75
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!