Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

yeni Wii kullanıcısıyım

Gönderen mola1979 
yeni Wii kullanıcısıyım
04 December 2009 10:34
Merhaba;
Sizden yeni bir Wii kullanıcısı olarak bazı konularda yardım talep ediyorum. Forum sayfalarından okuduğum kadarıyla herkese elinizden gelen desteği veriyorsunuz. Öncelikle bu hizmetinizden ötürü sonsuz teşekkürler.
Ben netten 2. el Wii aldım. Kutudan bir controller-nunchuck ve çipli olduğunu söylediği Wii çıktı. Bağlantılarımı yaptım ve orj. Sport oyununu oymadım. Ardından kopya olarak verdiği oyunları taktığımda kimi çalışıyor kimi çalışmıyor.

1-Öncelikle cihaza format atmak istiyorum tavsiye edermisiniz? Veya Versiyon yükseltmem gerekir mi? Faydası varmı? Bunun için ne yapmam gerekiyor.

2-Cihazın SD kart harici belleği varmı? Zira ilk sahibinin ismi ile oyun açılıyor, değiştiremiyorum.

İlk olarak çözmek istediğim sorunlarım bunlar. Sizin yönlendirmelerinizle birşey atlamadan sıkı bir Wii kullanıcısı olacağım. Takibinde forumlara adapte olmaya çalışacağım, ancak bazı terimler bana şu anda yabancı geliyor. Kusura bakmayın.

Hakan-İzmir

Re: yeni Wii kullanıcısıyım
04 December 2009 11:25
Selam,

Öncelikle cihazın versiyonunu öğrenmekle işe başlayabilirsin. Wii açıldığı zaman sol alttaki Wii ikonuna tıkladığında Ayarlar bölümüne girersin. Ayarlardan Settings'e girdiğinde Sağ veya sol üstte versiyon numarası yazar. Bu şu şekilde olur: 3.1E veya 3.3U gibi. Bu harflerin anlamı: E (PAL), U (NTSC) demek. Bunun Kore versiyonu falan da var. Harflerin önündeki rkamlar ise Wii firmware'inin versiyonunu gösteriyor.

İkinci olarak format atmana gerek yok. Yine Wii Settings bölümünden Konsol'un ismini değiştirebilirsin.

Üçüncü olarak Cihazın önünde göreceğin üzere SD kart girişi var. Buraya SD kart takarak Wii için hayati önem teşkil eden yer tasarrufu sağlayabilirsin. Ama Nasıl? Wii'nin 4.0 versiyonundan itibaren SD kart desteği menüde verilmeye başlandı. Böylece kanallarını, WAD oyunlarını, save dosyalarını ek birşey yapmadan SD karta taşıyabiliyorsun. Bunun en büyük artısı Wii'nin kısıtlı olan 500 mbyte'lık kapasitesini fazla doldurmamış oluyorsun. (Bende 20 adet WAD oyun var toplamda 1 gbyte'a yaklaştı)

En son olarak çiple uğraşma Softmod rehberlerini incele derim. Böylece harici bir USB harddisk takarak oyunlarını orda muhafaza edebilirsin.
04 December 2009 20:09
Versiyonum 4.0 E bunu öğrendim.
Cihazın ayarlarını da değiştirdim ancak sports oyununu açtığımda reha isminde cihazı ilk kullanan şahsın ismi çıkıyor ve bunu değiştiremiyorum. Bu konuda ne yapabilirim?
Ayrıca SD Kard edinmem durumunda bahsettiğiniz oyunları ve yine hard disc e aktaracağım oyunları nasıl kullanabileceğim konusunda ön bilgi alabilirmiyim?
04 December 2009 20:24
Sevgili reha kardeşimizin oyunu oynarken oluşturmuş olduğu profil olabilir büyük ihtimal. O profili sildiğin ve yeni bir profil oluşturduğun zaman büyük ihtimal birinci sorunun hallolacak. Eğer yapamıyorum dersen mutlaka bir save dosyası vardır. Onu silerek düzeltebilirsin. Tabi oyunda herşeye en baştan başlaman gerekiyor.

SD kart edinmen durumunda HBC kanalı yüklü değilse ilk iş olarak onu yüklemekle başlayabilirsin.

1- Homebrew Channel
2- Bootmii ile yedek
3- Gerekli CIOS'ların yüklenmesi
4- USB Loader kurulumu (bunun için forumda birden fazla Loader seçeneği var. Sana en cazibi hangisi geliyorsa onu kullanmanı tavsiye ederim. Wiiflow 1.1 (kanal olarakta yükleniyor) veya Configurable USB Loader şuan için en iyileri).

Tekrar hatırlatmakta fayda var. Rehberleri dikkatlice okuduğun zaman bir problem ile karşılaşman mümkün değil. Çünkü eğer karşılaşacağın bir problem olursa mutlaka başka biri de aynı sorun ile karşılaşmış olabilir böylece o sorunun yanıtı ile kendi problemini de çözbilirsin. Ha sorunun çözülmedi, ilgili başlığın altına yazarsan mutlaka bir cevap alırsın.
04 December 2009 21:48
Çok teşekkürler. İnanılmaz faydalı oldu.
Sitenizde umarım birçok soruya yanıt bulmaya devam edeceğim.
Hızlı ve detaylı açıklamalı yanıtlarınızın bedeli ölçülemez.
04 December 2009 22:14
@tuzruhu : reha kim abi? smiling smiley
05 December 2009 07:34
@Wiicrazy,

Reha kim bende bilmiyorum.

Cihazın ayarlarını da değiştirdim ancak sports oyununu açtığımda reha isminde cihazı ilk kullanan şahsın ismi çıkıyor ve bunu değiştiremiyorum. Bu konuda ne yapabilirim?

"Reha" arkadaşın Wii'yi aldığı kişi galiba

drinking smiley
05 December 2009 08:55
Hmm evet @mola1979 yazmış smiling smiley
Ben dikkat etmemişim.
05 December 2009 12:24
bu reha muhtar olmasın...wii hack var mı hacı smiling smiley
05 January 2010 07:21
ve reenkarnasyonla @mola1979'un bedeninde hayat bulan reha'nın wii'si aramıza katılır... smiling smiley
27 January 2010 12:48
ryan
ve reenkarnasyonla @mola1979'un bedeninde hayat bulan reha'nın wii'si aramıza katılır... smiling smiley
the finger smiley çok komiksiniz yaws
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 53
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!