Hoşgeldiniz! Oturum Aç Üye Ol Sohbet

Gelişmiş

Wii Hakkında Bir Kaç Soru confused smiley

Gönderen by_manyax 
Wii Hakkında Bir Kaç Soru confused smiley
03 January 2012 09:37
Merhaba arkadaşlar
bu sitede yeniyim ve gayet güzel bir site, sorulan sorular verilen cevaplar gayet iyi geldi gözüme

benim de birkaç tane sorum olacak.

yeni wii aldım mario kart pack 4.3e softmod yaptım falan oyun ları wbfs olarak hdd ye atıp oynuyorum buraya kadar sorun yok
1. sorum
hdtv de companent kablo ile bağladım ayarları hd falan yaptım ama görüntü hala pixel pixel gibi bunu nasıl düzeltirim?
2. sorum
iso kalıplı oyunları dvd ye yazmadan hdd den oynatma şansı varmı ?

Re: Wii Hakkında Bir Kaç Soru confused smiley
03 January 2012 10:50
Soru 1:
Maalesef çok fazla güzellik bekleme. 480P maksimum 520i görüntü kalitesi alırsın komponent kablo ile. Ha oyundan da kaynaklanıyor olabilir.

Soru2:
ISO kalıplı dosyaları direkt olarak değil Wii backup manager programı ile USB Loader'in anlayacağı şekilde (oyunismi.wbfs gibi) çevirerek oynayabilirsin.

Edit: Kesin olmaz demeyelim de denenmediği için ve elimize böyle bir bilgi gelmediği için olmaz diyoruz. Sonuçta ISO standar 4.37 gbyte fazladan yer kaplıyor. Misal NSMB 530 Mbyte ama ISO'su 4.37 Gbyte.

1 kez düzenlendi. En son 03/01/2012 10:52 tarihinde Tuzruhu tarafından düzenlenmiştir.
03 January 2012 11:03
iso dosyası büyük, wbfs olunca küçülüyor ya acaba dedim o yüzdenmi görüntü kalitesi bozuluyor
demek değil miş smiling smiley)

teşekkürler cevaplar için.
03 January 2012 11:36
Wii Disklerin bilgisayara kopyalanması için tam bir dvd boyutunda iso'sunun oluşturulması gerekiyor. Bu Wii Disk formatından kaynaklanıyor. Bu yüzden ISO'ların hepsi standart 4.37 Gbyte (Dual Layer olanlar hariç)....

Backup Manager programları ise bu fazlalıkları ortadan kaldırarak olması gereken gerçek boyutuna çevirip o şekilde usb disk'e atıyor.
03 January 2012 12:03
anladım...

peki "anti fix 02" ayarı var bu ne için bütün oyularda "on" konumuna getirilmelimi ?
03 January 2012 12:16
Eski bir ayar, artık gerek yok ona.
Üzgünüz ancak bu foruma sadece kayıtlı kullanıcılar mesaj gönderebilir.

Oturum açmak için tıklayın

Çevrimiçi Kullanıcılar

Ziyaretçi: 35
Ziyaretçi Rekoru: 983 tarih 14 April 2024

Sohbetteki Kullanıcılar

Sohbet odalarında hiç kullanıcı yok!